Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.
Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.
29 czerwca (środa) o godz. 19:00 Projektornia GAK serdecznie zaprasza na warsztat malowania tuszem.
Artystka i architektka Dorota Wójcik wprowadzi Was w świat malowania techniką tuszu. Jest to gratka dla miłośników abstrakcji, ale też dla tych, którzy cenią sobie realizm uchwycony na kartce papieru. Jedno jest pewne, z warsztatu wyjdziecie z własnoręcznie namalowaną pracą i będzie ona wyrazem kreatywności każdego z Was.
Zapewniamy wszystkie materiały.
O prowadzącej warsztat
Dorota Wójcik (ur. 1987 w Gdańsku) jest artystką wizualną oraz architektką. Ukończyła Politechnikę Gdańską z wyróżnieniem otrzymując 2 nagrody za najlepiej obroniony dyplom magisterski na wydziale Architektury i Urbanistyki w 2014r. W między czasie podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa w pracowni prof. J. Baucia, gdzie w 2021 r. obroniła tytuł magisterski. Połączenie architektury i malarstwa stworzyły jej możliwości do podjęcia pracy przy wielu muralach w całej Polsce, min. miała możliwość uczestniczyć w produkcji prestiżowego muralu autorstwa E. Dwurnika w Warszawie. Jej prace malarskie zaprezentowano min. na Ogólnopolskiej wystawie konkursowej Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie. Dorota głównie zajmuje się malarstwem olejnym abstrakcyjnym, a inspiracje czerpie z natury (drzewa, morze, chmury). Od 2000 roku związana z Pracownią artystyczna Henryka Sokalskiego.
23 czerwca (czwartek) o godz. 19:00 Projektornia GAK serdecznie zaprasza na pokaz Najlepszych Niezależnych Filmów Świata, czyli 15. Festiwal Grand OFF im. Krzysztofa Kona.
Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Celem festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Warto to zobaczyć! Na pokazie zaprezentujemy 10 krótkometrażowych filmów nagrodzonych w 2021 roku.
Program:
„So long Paris” 17′ „Pappo e Bucco” 15′ „My father Naples” 20′ „Let me be, dear” 14′ „Friend” 20′ 15-minutowa przerwa „A Man in chain” 22′ „Melting Landscapes Glaciers” 7′ „Los Ultimos Recuerdos de Abril” 20′ „Too Late” 15′ „Sukienka” 23′
Odprężenie i relaks to w obecnych czasach towar deficytowy. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować w Projektorni GAK warsztaty z odpoczywania. To przydatna umiejętność. Podczas odpoczywania pojawią się elementy relaksacji, medytacji, poznamy techniki redukcji stresu, no i najważniejsze: będzie to chwila podarowana samemu sobie.
Udział w warsztatach z odpoczywania pozwoli każdemu uczestnikowi na sprawdzenie działania technik relaksacyjnych, ale przede wszystkim na przyjemne spędzenie czasu.
Warsztaty z odpoczywania poprowadzi Paweł Gutral z Akademii Redukcji Stresu.
„Dopada Cię stres? Jesteś zmęczona/y, brak Ci energii, a wymagania świata na zewnątrz przytłaczają? Czujesz się zagubiona/y i gdzieś rozmył się sens życia? Potrzebujesz wytchnienia i spokoju?
Potrzebujesz najzwyczajniej w świecie poleżeć i odpocząć?
Wyśmienicie!!! Oto warsztat, w którym większość czasu spędzisz leżąc, relaksując swoje ciało i umysł. Wchodząc w głęboką prowadzoną relaksację, będziesz mieć możliwość zagościć w „wewnętrznej przestrzeni ciszy” i z tego poziomu przy pomocy wizualizacji popracować z tematem zdrowia i stresu.
Człowiekowi będącemu w stanie głębokiego relaksu (częstotliwość fal mózgowych na poziomie 4-7 Hz) jest o wiele łatwiej i skuteczniej koncentrować swoją świadomość na sprawach ważnych i istotnych dla niego. A myśli, które wygenerujemy w tym stanie mają o wiele większą moc twórczą. Bo przecież wydarzenia w naszym życiu koncentrują się wokół dominujących myśli. A więc używając jeszcze wizualizacji będziemy w stanie sprowokować zmiany w wymaganych rejonach zdrowia i stresu. Paweł Gutral
Projektornia GAK zaprasza na spotkania z Polskim Językiem Migowym!
We współpracy ze stowarzyszeniem Okno na Świat pokażemy Wam podstawowe znaki języka migowego, a także przybliżymy kulturę osób głuchych.
Zajęcia mają charakter familijny – poprowadzi je Piotr Bronk wraz z synem Gustawem.
Terminy:
7 czerwca, godz. 17:30-18:45
14 czerwca, godz. 17:30-18:45
21 czerwca, godz. 17:30-18:45
28 czerwca, godz. 17:30-18:45
Miejsce: Projektornia Gak, ul. Dworska 29A, 80-506 Gdańsk Brzeźno
Zajęcia odbywają się w ramach projektu “Niema Opera vol. 2”. To już druga edycja działań mających na celu łączenie dwóch rzeczywistości: świata głuchych, ze światem słyszących.
Jest to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, który posługując się sztuką jako narzędziem, stwarza pole do wzajemnego kontaktu i zrozumienia osobom o odmiennej percepcji odbioru rzeczywistości.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz programu Kultura Dostępna.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz programu Kultura Dostępna
Serdecznie zapraszamy na ósmą(!) odsłonę gry w Mafię!
Uwierzcie nam, że ta rozgrywka odmieni Wasze życie. Będzie pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Temat przewodni: PEAKY BLINDERS. Ciekawostka – pomiędzy rundami, od czasu do czasu z głośników nieco głośniej poleci muzyka, to będzie czas na konsultacje z innymi uczestnikami rozgrywki. No bo kto będąc na imprezie nigdy nie spiskował, albo nie planował małych żartów i psikusów. Może podczas pogaduszek „na boku” powstaną sojusze Mafia-Miasto? Liczymy na Waszą inicjatywę, nic już nie sugerujemy…
A jeśli nigdy nie grałeś w Mafię, to już tłumaczymy co i jak.
Mówiąc najprościej, w Mafii chodzi o to, żeby uratować obywateli miasta, zanim zajmą się nimi mafiozi. Nasze rozgrywki w Mafię są częścią cyklu integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni, które w zależności od wydarzenia będą przybierać różne formy. Zapraszamy każdego, kto ukończył 15 rok życia. Stawiamy na zabawę i grę towarzyską, w której każdy może wczuć się w rolę wyznaczoną losowaniem postaci na początku gry. Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców. Zapewniamy Mistrza Ceremonii i niepowtarzalny klimat, a wszystko to zgodnie z panującymi obostrzeniami epidemiologicznymi.
Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i zabaw się z nami kolejny raz. Nigdy o tym nie słyszałeś? Jeszcze lepiej, pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, policjantów, tajnych agentów no i oczywiście włoskiej mafii. Dla zwolenników jasnych wyjaśnień podajemy definicję Mafii z Wikipedii. Mafia – towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością. Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie. Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych.
UWAGA
Osoby biorące udział w poprzednich edycjach Mafii mogą przyjść na godz. 18:30 (o 18:00 będziemy tłumaczyć zasady nowym uczestnikom).
—
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy. Gra przewidziana jest na ok. 2h.
Akademia Kulturalnego Człowieka i Projektornia GAK zaprasza na kolejną odsłonę. Tym razem zajmiemy się sztukami wizualnymi i plastycznymi. Wydarzenia pt.: “Skąd się wzięła sztuka? Czyli kilka słów o prehistorii.” poprowadzi Maria Szachnowska. Podczas warsztatów będzie funkcjonować Świetlica Kulturalna dla dzieci.
Część teoretyczna: Wstęp z wiedzy o sztuce prehistorycznej. Omówienie najbardziej znanych i rozpoznawalnych dzieł paleolitu, takich jak malowidła naskalne w Lascaux, Altamirze czy Wenus z Willendorfu. Zwrócenie uwagi na to, jak człowiek pierwotny przedstawia ludzi, a jak zwierzęta w malowidłach naskalnych i jakie cechy uwypuklone są w sylwetce kobiety w przypadku Wenus. Wspólna grupowa dyskusja, dlaczego, zdaniem uczestników warsztatu, właśnie takich wyborów artystycznych dokonywał twórca i jaki był cel i przeznaczenie tych malunków. W odniesieniu do intuicji uczestników, przedstawienie najważniejszych teorii archeologicznych i antropologicznych dotyczących zagadnienia. Przedstawienie koncepcji szamanizmu wg. Davida Lewisa-Williamsa, magii sympatycznej wg. Frazera i innych teorii interpretacji: edukacyjnej i estetycznej (John Halverson).
Część praktyczna: Uczestnicy zostaną poproszeni o stworzenie wspólnego “malowidła naskalnego”. Na wielkoformatowym arkuszu gniecionego papieru (który swoją fakturą ma za zadanie przywodzić na myśl fakturę skały) będą mieli namalować tuszem i pędzlami kaligraficznymi swoje własne, wcześniej wspólnie ustalone grupowo, zaklęcie czy też intencję najbardziej tożsamą dla pragnień człowieka współczesnego świata, zgodnie z ideą magii sympatycznej, czyli zaklinania w obraz swoich pragnień.
Chcesz przyjść na “Skąd się wzięła sztuka?”, ale nie możesz zostawić dziecka w domu? Pomożemy! W sali obok, podczas wydarzenia, specjalnie otworzymy Świetlicę Kulturalną!
Zajęcia dla dzieci od 5 do 9 roku życia. Obowiązuje rezerwacja miejsc. _ ROZWIJAJMY SIĘ WSPÓLNIE! Zdajemy sobie sprawę, że rozwój najmłodszych jest najważniejszy. Dlatego często sobie odpuszczamy niektóre aktywności, ze względu na pociechy. My jednak zadbamy o Was pod hasłem: TWÓJ ROZWÓJ, TO ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA. Dlatego z oferty Świetlicy Kulturalnej można korzystać po rezerwacji miejsca na warsztatach. Pozwólmy sobie na spędzenie czasu w Akademii Kulturalnego Człowieka. Pokażmy swoim pociechom, jak ważny jest rozwój bez względu na wiek.
O dr Marii Szachnowskiej, prowadzącej warsztat “Skąd wzięła się sztuka?” Doktor sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Ukończyła Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją ze scenografii teatralnej. Absolwentka pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, gdzie pracowała również jako asystent w latach 2015-2017. Finalistka licznych konkursów malarskich, w tym: kilkukrotnie „Grand Prix Fundacji Franciszki Eibisch”, „Promocje 2014”, IV Piotrkowskie Biennale Sztuki, kilkukrotna laureatka konkursu im. Leona Wyczółkowskiego, „Gdańskie Biennale Sztuki”, “Ale Sztuka!”, itd. Jej obrazy można było oglądać na licznych pokazach, w tym indywidualnych: w Gdyńskim Centrum Filmowym, wystawie wraz z Anną Waligórską w Galerii El w Elblągu, Galerii Warzywniak w Gdańsku, Galerii L przy Domu Literatury w Łodzi i Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce. Jej obrazy uczestniczyły w targach sztuki w Londynie, Barcelonie i Edynburgu. Cykl jej obrazów “Phone Contact” został zaprezentowany na wystawie zbiorowej “Fresh reality” w Wersalu, w Paryżu. Jest autorką scenografii i kostiumów do spektakli: „W 80 dni dookoła świata” w reżyserii K. Szachnowskiego, w Teatrze im. A. Seweruka w Elblągu, „Iwan, carski syn” w reżyserii K. Szachnowskiego w Centrum Kultury w Gdyni, “Terroryści” I. Iredyńskiego w reżyserii K. Szachnowskiego w Centrum Kultury w Gdyni scenografii i “Tajemniczy ogród”, na podstawie powieści F. H. Burnett, w reżyserii A. Klucznika, w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W ramach stypendium dla twórców kultury Marszałka Województwa Pomorskiego, które otrzymała w roku 2020, zaprojektowała scenografię, kostiumy i animacje do do recitalu aktorskiego Oli Lis pt. “Piosenki portowe”. W ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu dotacyjnego „Kultura dostępna” zaprojektowała wizualizacje i kostiumy do spektaklu “Niema Opera” w reżyserii T. Valldala Czarneckiego, w Gdańskim Archipelagu Kultury. W latach 2018-2021 pracowała w z Osiedlowym Klubem Kultury SM “Bałtyk”, jako instruktor zajęć rysunku i malarstwa. Autorka licznych projektów okładek literackich Wydawnictwa “Od do”.
Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia, zapamiętując Twoje preferencje i powtarzając wizyty. Klikając „Akceptuj wszystko”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie. Możesz jednak odwiedzić „Ustawienia plików cookie”, aby wyrazić kontrolowaną zgodę.
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas poruszania się po witrynie. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Masz również możliwość rezygnacji z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może wpłynąć na wygodę przeglądania.
Funkcjonalne pliki cookie pomagają w wykonywaniu pewnych funkcji, takich jak udostępnianie zawartości witryny na platformach mediów społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcje stron trzecich.
Cookie
Duration
Description
wd
1 tydzień
Cookie od Facebooka. Okres ten pokazuje długość, w którym usługa może przechowywać i/lub odczytywać określone dane z Twojego komputera za pomocą pliku cookie, piksela, interfejsu API, śledzenia bez plików cookie lub innych zasobów.
Wydajnościowe pliki cookie służą do zrozumienia i analizy kluczowych wskaźników wydajności witryny, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia użytkownika dla odwiedzających.
Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o wskaźnikach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.
Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania odwiedzającym odpowiednich reklam i kampanii marketingowych. Te pliki cookie śledzą odwiedzających w witrynach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.
Cookie
Duration
Description
_fbp
3 miesiące
Cookie od Facebook. Do przechowywania i śledzenia wizyt na stronach internetowych.
Datr
2 lata
Cookie od Facebook, aby zapewnić zapobieganie oszustwom.
Sb
2 lata
Cookie od Facebook. Do przechowywania danych przeglądarki.
Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny. Te pliki cookie zapewniają anonimowe działanie podstawowych funkcji i zabezpieczeń witryny.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checkbox-analityka
11 miesięcy
Ten plik cookie jest ustawiany przez wtyczkę RODO Cookie Consent. Plik cookie służy do przechowywania zgody użytkownika na pliki cookie w kategorii „Analityka”.
cookielawinfo-checkbox-funkcjonalny
11 miesięcy
Plik cookie jest ustawiany przez zgodę na pliki cookie RODO, aby rejestrować zgodę użytkownika na pliki cookie w kategorii „Funkcjonalne”.
cookielawinfo-checkbox-inne
11 miesięcy
Ten plik cookie jest ustawiany przez wtyczkę RODO Cookie Consent. Plik cookie służy do przechowywania zgody użytkownika na pliki cookie w kategorii „Inne”.
cookielawinfo-checkbox-niezbedny
11 miesięcy
Ten plik cookie jest ustawiany przez wtyczkę RODO Cookie Consent. Pliki cookie służą do przechowywania zgody użytkownika na pliki cookie w kategorii „Niezbędne”.
cookielawinfo-checkbox-wydajnosc
11 miesięcy
Ten plik cookie jest ustawiany przez wtyczkę RODO Cookie Consent. Plik cookie służy do przechowywania zgody użytkownika na pliki cookie w kategorii „Wydajność”.
CookieLawInfoConsent
11 miesięcy
CookieLawInfoConsent — rejestruje domyślny stan przycisku odpowiedniej kategorii i stan CCPA. Działa tylko w koordynacji z podstawowym plikiem cookie.
viewed_cookie_policy
11 miesięcy
Plik cookie jest ustawiany przez wtyczkę RODO Cookie Consent i służy do przechowywania informacji, czy użytkownik wyraził zgodę na korzystanie z plików cookie. Nie przechowuje żadnych danych osobowych.
wfwaf-authcookie
11 godzin
Do czego służy: Ten plik cookie jest używany przez zaporę sieciową Wordfence do sprawdzania możliwości bieżącego użytkownika przed załadowaniem WordPressa. Kto otrzymuje ten plik cookie: Jest ustawiony tylko dla użytkowników, którzy są w stanie zalogować się do WordPress. Jak pomaga ten plik cookie: Ten plik cookie umożliwia zaporze Wordfence wykrywanie zalogowanych użytkowników i zapewnianie im zwiększonego dostępu. Pozwala także Wordfence wykrywać niezalogowanych użytkowników i ograniczać ich dostęp do bezpiecznych obszarów. Plik cookie informuje również zaporę ogniową, jaki poziom dostępu ma odwiedzający, aby pomóc zaporze ogniowej podejmować mądre decyzje o tym, komu zezwolić, a komu zablokować.
wp-settings-1
12 miesięcy
WordPress używa tego pliku cookie, aby dostosować widok interfejsu administratora, a być może także głównego interfejsu witryny.
wp-settings-time-1
12 miesięcy
WordPress używa tego pliku cookie, aby dostosować widok interfejsu administratora, a być może także głównego interfejsu witryny.