Powrót do GAKu Logo GAK

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

Kwiecień 2021

Kalendarz wydarzeń:

[grafika; na ciemnym tle po lewej i prawej w odbiciu lustrzanym fragment maszyny przypominającej robota w starym stylu]

15 Marzec - 23 Kwiecień

Twórczość Stanisława Lema pod lupą

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Twórczość Stanisława Lema pod lupą”. Celem k...

konkurs
online

Twórczość Stanisława Lema pod lupą

Logo placówki

data

15.03.21
poniedziałek

godzina

wstęp

bezpłatny

adres

projektornia@gak.gda.pl; ul. Dworska 29A, Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dzieci, Młodzież

Główna grafika wpisu

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Twórczość Stanisława Lema pod lupą”. Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi przekazem zawartym w utworach Stanisława Lema. Uczestnicy zapoznają się we własnym zakresie z wybranym utworem Stanisława Lema. Po dokładnej analizie wybierają jeden motyw literacki bądź jedną scenę, która ich zainteresowała bądź wywarła największe wrażenie. Zadanie polega na przedstawieniu własnej interpretacji wybranego motywu lub sceny dowolną techniką plastyczną (malarstwo, rysunek, kolaż, komiks).

Na zgłoszenia czekamy do 23.04.2021

Prace należy dostarczyć: (od poniedziałku do piątku od godz.10.00 do 18.00), drogą pocztową do 23 kwietnia 2021 roku (decyduje data wpłynięcia), na adres PROJEKTORNIA GAK, ul. Dworska 29 a, 80-506 Gdańsk, lub mailowo na adres projektornia@gak.gda.pl

 

REGULAMIN

KARTA-ZGŁOSZENIA

 

 

[zdjęcie; ciemne okręgi na tafli zamarzniętego i ośnieżonego jeziora; na brzegu trawy; w oddali las]

19 Marzec - 30 Kwiecień

WYSTAWA ONLINE | Zima – łap zanim zniknie

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę online "Zima - łap zanim zniknie"...

online
wystawa

WYSTAWA ONLINE | Zima – łap zanim zniknie

Logo placówki

data

19.03.21
piątek

godzina

10:00

wstęp

bezpłatny

adres

online

dla kogo?

Familijne

Główna grafika wpisu

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę online „Zima – łap zanim zniknie”, od 19 marca do 30 kwietnia 2021.

Tak jak obiecaliśmy organizujemy wystawę zimowych zdjęć na zakończenie astrologicznej zimy. Będzie to ekspozycja online na stronie Projektorni GAK wybranych zdjęć z tych, które do nas przesłaliście podczas styczniowej akcji. Wydrukowane zdjęcia wyeksponujemy również w budynku Projektorni. Będziecie mogli je zobaczyć jak tylko nasza galeria będzie znowu otwarta dla zwiedzających.

Tu znajdziecie wystawę online, dostępną od 19 marca: https: //gak.gda.pl/placowki/projektornia/galeria-online

 

[na białym tle kolorowe półkoliste smugi rozchodzące się na boki od koła po środku w kształcie elipsy o nierównych brzegach]

06 Kwiecień - 02 Czerwiec

Impresje muzyczne

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza młodzież z Szkół Muzycznych z Trójmiasta do ...

konkurs
online

Impresje muzyczne

Logo placówki

data

06.04.21
wtorek

godzina

10:00

wstęp

wolny

adres

projektornia@gak.gda.pl

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Młodzież

Główna grafika wpisu

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza młodzież z Szkół Muzycznych z Trójmiasta do udziału w konkursie „Impresje muzyczne”.

Konkurs dla Szkół Muzycznych „Impresje muzyczne”.

Celem konkursu jest promocja kultury muzycznej oraz stworzenie możliwości prezentacji efektów pracy młodych muzyków włożonej w naukę gry na instrumencie wiodącym.

Młodzi ludzie wybierający swój kierunek kształcenia w dziedzinach artystycznych z pewnością są jednostkami twórczymi i jako takie ciekawymi różnorakich wyzwań, które dają im możliwość rozwoju. Na etapie nauki udział w konkursie stanowi ciekawą możliwość sprawdzenia swoich możliwości i nabycia doświadczenia.

 

Forma zgłoszenia.

Nagranie w formie wideo / aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym, kamerą/ przedstawiające wykonanie jednego utworu. Może to być dowolny utwórna dowolnym instrumencie solo bądź z akompaniamentem, którego wykonanie będzie prezentacją najlepszych możliwości interpretacyjnych uczestnika.

Jury przyzna nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 12 – 14 lat, 15 – 17 lat oraz 18 – 21 lat. Do konkursu przyjmowane będą utwory nie podlegające ochronie praw autorskich przez Zaiks bądź kompozycje własne.

Galeria:

[ciemnoszary prostokąt podzielony pionowo na trzy części liniami pochyłymi w prawo; pierwsza część wypełniona kolorem ciemnoszarym w dole czarny napis akcja; druga część w lekkim skosie czarno-białe zdjęcie uśmiechniętej kobiety w płaszczu i berecie, w ręku staromodny aparat fotograficzny z dużą lampą błyskową, na ramieniu torba na pasie; trzecia część wypełniona kolorem ciemnoszarym w centralnej części duży napis wielkimi literami portret nieoficjalny, w prawym dolnym rogu trójkąt i kwadrat elementy logotypu Projektornia GAK]

08 Kwiecień - 30 Kwiecień

Portret (nie)oficjalny

Jeśli wiesz, że Twoje oficjalne zdjęcie dobrze oddaje Twój charakter lub masz dystans do sieb...

online

Portret (nie)oficjalny

Logo placówki

data

08.04.21
czwartek

godzina

10:00

wstęp

bezpłatny

adres

online

dla kogo?

Dorośli, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Jeśli wiesz, że Twoje oficjalne zdjęcie dobrze oddaje Twój charakter lub masz dystans do siebie oraz ukończyłeś 18 lat, prześlij je na wystawę „Portretu oficjalnego”. Każdy z nas nie raz robił zdjęcie w zakładzie fotograficznym. Używamy ich potem na co dzień, gdy chcemy potwierdzić swoją tożsamość. Pokazujemy je wielu ludziom w oficjalnych sytuacjach. Warto więc wyeksponować swoje zdjęcie również na wystawie, aby zobaczyć je z nowej perspektywy. Zdjęcie nie musi być aktualne, może być również z przed lat.

Termin nadsyłania portretów 30 kwietnia 2021

Ekspozycja wystawy: 10.05 – 31.05.2021

KARTA ZGŁOSZENIA wystawa Portret (nie) oficjalny

REGULAMIN wystawy Portret (nie) oficjalny

 

 • ___pokaż cały opis

  Najciekawsze portrety wydrukujemy w formacie A6 na płytce PCV. Ekspozycję portretów będzie można oglądać na oficjalnej stronie www GAK i w budynku Projektorni GAK w maju. Po wystawie na pamiątkę otrzymacie Państwo swoje powiększone portrety. Wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja rysunków portretowych wykonanych unikatową, staromodną, pracochłonną i wymagającą niezwykłej precyzji techniką kopiowania portretów ze starych fotografii.

[pejzaż zamglonego jeziora; poszarpana linia brzegowa; mokra ciemna ziemia; po prawej w dolnym rogu kajak z ekwipunkiem]

19 Kwiecień

Biało na czarnym. Niedźwiedzie duchy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online „Biało na cz...

online
spotkanie

Biało na czarnym. Niedźwiedzie duchy

Logo placówki

data

19.04.21
poniedziałek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

online

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online „Biało na czarnym. Niedźwiedzie duchy”. O swoich wyprawach opowie Kamila Kielar, 19 kwietnia  (poniedziałek), godz. 18:00.

 

 • ___pokaż cały opis

  O podróży:

  „Biało na czarnym” to samotna wyprawa kajakiem morskim po Pacyfiku w poszukiwaniu najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, tak zwanych niedźwiedzi duchów. Dzięki rzadkiej mutacji niedźwiedzie czarne są całkowicie białe i nie są to albinosy. Żyją w soczyście zielonych północnych lasach deszczowych, więc białe zwierzęta wyglądają w nich całkowicie nierealnie. Ale niedźwiedzie to tylko przyczynek do mówienia o niezwykle cennym środowisku, dramatycznej sytuacji w morzach i oceanach i walce o jeden z najcenniejszych zakątków świata.

  Sama podróż kajakiem to codzienne zmagania z morskim żywiołem: pływami, prądami i sztormami (obszar ten jest na 4. Miejscu najtrudniejszych dróg morskich świata). Bardzo bliskie spotkania z wielorybami, konfrontacje z lwami morskimi i nieustająca obserwacja przyrody – nad wodą, pod wodą i w lesie.

  Wyprawa została nagrodzona Kolosem w kategorii „Podróż Roku” oraz uhonorowana najlepszym pokazem Kolosów, a także nagrodzona przez National Geographic Traveler jako podróż roku.

   

  O podróżniczce:

  Kamila Kielar – zajmuje się etologią dużych drapieżników i nawet je fotografuje. Zawodowo pisze, opowiada, szkoli oraz lideruje. Od kilkunastu lat smakuje północ. Skupia się na wyjazdach typu adventure, głównie samotnych, bo fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W outdoorze łącznie spędziła kilka lat, biegle porusza się w sztuce bushcraftu. W 2018 samotnie przepłynęła ponad 500km kajakiem morskim po Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszych niedźwiedzi na świecie.

  W 2017 samotnie przeszła 4700km po szlaku Pacific Crest Trail, wcześniej – również sama – przejechała rowerem Jukon w zimie, Alaskę i Kamczatkę. W Laponii i na Alasce miesiącami wędrowała, zarówno zimą, jak i latem. Kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie przemierzała samotnie na nartach przy temperaturach spadających do -48 stopni. Lider etapów w wielkich sztafetach rowerowych: Afryka Nowaka i Bike Jamboree.

  Laureatka Kolosa  za podróż roku i dwóch wyróżnień, nominowana do nagrody National Geographic Traveler, wyróżniona nagrodą im. Tonego Halika. Wygrywała outdoorowe konkursy fotograficzne w USA i Kanadzie. Występuje z pokazami na największych scenach w Polsce, pojawia się również na międzynarodowych festiwalach (Kanada, Ukraina, Czechy, Słowacja).

  Więcej na www.kamilakielar.pl oraz mediach społecznościowych.

  Spotkanie będzie można obejrzeć w na fanpag’u GAK Projektorni

   

Galeria:

Logo Projektornia

Aktualności

[grafika; po lewej obraz; kobieta i mężczyzna przy zastawionym stole; po prawej na szarym tle tekst i fragment logo]

_16 lutego 2021

Ponownie otwarci!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11. lutego i związanymi z tym obostrzeniami otwieramy ...

Ponownie otwarci!

[grafika; po lewej obraz; kobieta i mężczyzna przy zastawionym stole; po prawej na szarym tle tekst i fragment logo]

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11. lutego i związanymi z tym obostrzeniami otwieramy naszą galerię. Od 12 do 5 marca (od poniedziałku do piątku), w godz. od 10:00 do 17:00,  zapraszamy  na wystawę „Spotkanie przy stole” Barbary Marii Woźniak. W galerii obowiązuje rygor sanitarny, należy zachować odpowiednią odległość,  zakrywać nos i usta oraz stosować się do poleceń obsługi.

 

Przypominamy, że obrazy można zobaczyć również na naszej stronie https://gak.gda.pl/placowki/projektornia/galeria-online/

 

Galeria: