MENU

Powrót do GAKu Logo

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

Styczeń 2021

Kalendarz wydarzeń:

11 Styczeń - 24 Luty

Nakręć się | konkurs filmowy

PROJEKTORNIA Gdański Archipelag Kultury zaprasza miłośników sztuki filmowej (bez limitu wie...

konkurs

Nakręć się | konkurs filmowy

data

11.01.21
poniedziałek

godzina

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29A

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Młodzież, Seniorzy

jak dojechać?

PROJEKTORNIA Gdański Archipelag Kultury zaprasza miłośników sztuki filmowej (bez limitu wieku) do wzięcia udziału w jedenastej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nakręć się!”.

 

Filmy powinny dotyczyć pasji lub wydarzeń, które inspirują autorów do działania. Laureatów konkursu wyłoni trzyosobowe jury. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane i nagrodzone w PROJEKTORNI GAK w Gdańsku Brzeźnie 5 marca 2021 roku o godz.18:00. Nagroda główna 1000 zł, dwie nagrody rzeczowe o wartości 300 zł każda oraz wyróżnienia czekają na uczestników.

W konkursie biorą udział filmy wykonane ogólnodostępnym sprzętem (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem).

 

Film nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość filmów.

Termin nadsyłania filmów do 24 lutego 2021 roku na adres:

PROJEKTORNIA GAK ul. Dworska 29 a; 80- 506 Gdańsk

lub na adres mailowy projektornia@gak.gda.pl

18 Styczeń - 07 Luty

WYSTAWA ONLINE | Himalaje Szerpów – życie bez retuszu

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną online autorstwa Ma...

wystawa

WYSTAWA ONLINE | Himalaje Szerpów – życie bez retuszu

data

18.01.21
poniedziałek

godzina

10:00

wstęp

bezpłatny

adres

online

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną online autorstwa Magdaleny Jończyk „Himalaje Szerpów – życie bez retuszu”. Wystawa będzie dostępna od 18 stycznia (poniedziałek) 2021r.

Wystawa dostępna tu: https://gak.gda.pl/placowki/projektornia/galeria-online/

 

 

 

Magda Jończyk, gdańszczanka, od 10 lat wędruje w Himalajach Nepalu. Z miłością i podziwem patrzy na ludzi mieszkających w najwyższych górach świata. Spędza z nimi lato i zimę. Pije słoną herbatę i domowy bimber. Tańczy. Przytula. Słucha. Fotografuje.

Jej zdjęcia to obrazy codziennych scen i uroczystości oraz refleksja nad ogromem natury. W wysokich Himalajach o surowym, suchym klimacie, gdzie tlenu jest o połowę mniej niż na poziomie morza samo życie stanowi wyzwanie. Tam, jak nigdzie indziej na świecie (planecie) człowiek czuje się małym ziarenkiem piasku.

Fotografie prezentowane na wystawie powstały w dwóch wioskach położonych u podnóża Mt. Everestu, najwyższej góry na świecie oraz w drodze pomiędzy tymi osadami, którą fotografka pokonała pieszo przechodząc przez przełęcz na wysokości 5787 m n.p.m..

Rejon Mt. Everestu, znany w Nepalu jako region Khumbu jest domem Szerpów, ludu, który przyszedł na te tereny ze wschodniego Tybetu. Szerpowie to słynący z siły i odwagi przewodnicy, wspinacze, porterzy bez których nie odbyłaby się żadna wysokogórska ekspedycja. Ich praca na ośmiotysięcznikach, ryzyko jakiego się podejmują przynoszą sławę wielu, którym marzą się najwyższe szczyty. Przez to o Szerpach, ich poświęceniu mówi się na całym świecie, ale mało kto zna ich z imienia i nazwiska. Mało kto wie, jak żyją.

Magda Jończyk pokazuje himalajskie życie bez retuszu. Codzienność Szerpów z dala od sławy.

Więcej o podróżniczce: https://www.magdajonczyk.com

21 Styczeń - 31 Styczeń

Zima – łap zanim zniknie | Fotografie online

Nareszcie zaskoczyła nas zima. Na pewno zrobiliście lub jeszcze zrobicie dużo zdjęć, bo wszyscy u...

wystawa

Zima – łap zanim zniknie | Fotografie online

data

21.01.21
czwartek

godzina

10:00

wstęp

bezpłatny

adres

online

dla kogo?

Familijne

Nareszcie zaskoczyła nas zima. Na pewno zrobiliście lub jeszcze zrobicie dużo zdjęć, bo wszyscy ulegliśmy ostatnio jej urokowi. Podziel się więc z innymi swoimi zimowymi szaleństwami, krajobrazami, detalami, bałwanami i całą białą, zimną resztą. Zdjęcia archiwalne z dalekiej przeszłości również mile widziane. Prześlij swoje zdjęcia na adres projektornia@gak.gda.pl wraz z imieniem i nazwiskiem. Akcja przesyłania zdjęć i publikowania ich na bieżąco na facebooku Projektorni GAK trwa od 20 do 31 stycznia 2021.

*Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z regulaminem warunków zgłoszenia, jego akceptacją oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w treści maila.

*W przypadku osób niepełnoletnich zapoznanie się z regulaminem warunków zgłoszenia, jego akceptacją oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych jest w obowiązku opiekuna prawnego.

REGULAMIN_Zima-łap zanim zniknie 2021

 

 

 

Aktualności