Logo GAK

placówki

Pędzlem i tuszem / warsztat z Dorotą Wójcik GAK

warsztat

Pędzlem i tuszem / warsztat z Dorotą Wójcik

 1. data

  29.06.22
  środa

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież

29 czerwca (środa) o godz. 19:00 Projektornia GAK serdecznie zaprasza na warsztat malowania tuszem.

Artystka i architektka Dorota Wójcik wprowadzi Was w świat malowania techniką tuszu. Jest to gratka dla miłośników abstrakcji, ale też dla tych, którzy cenią sobie realizm uchwycony na kartce papieru.
Jedno jest pewne, z warsztatu wyjdziecie z własnoręcznie namalowaną pracą i będzie ona wyrazem kreatywności każdego z Was.

Zapewniamy wszystkie materiały.

O prowadzącej warsztat

Dorota Wójcik (ur. 1987 w Gdańsku) jest artystką wizualną oraz architektką. Ukończyła Politechnikę Gdańską z wyróżnieniem otrzymując 2 nagrody za najlepiej obroniony dyplom magisterski na wydziale Architektury i Urbanistyki w 2014r. W między czasie podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa w pracowni prof. J. Baucia, gdzie w 2021 r. obroniła tytuł magisterski. Połączenie architektury i malarstwa stworzyły jej możliwości do podjęcia pracy przy wielu muralach w całej Polsce, min. miała możliwość uczestniczyć w produkcji prestiżowego muralu autorstwa E. Dwurnika w Warszawie. Jej prace malarskie zaprezentowano min. na Ogólnopolskiej wystawie konkursowej Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie. Dorota głównie zajmuje się malarstwem olejnym abstrakcyjnym, a inspiracje czerpie z natury (drzewa, morze, chmury). Od 2000 roku związana z Pracownią artystyczna Henryka Sokalskiego.