Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Plama

GAK

Plama

Jest w Gdańsku dzielnica wieżowców, a wśród nich, niski, biały pawilon otoczony rzeźbami – to Plama – kultura skoncentrowana w pigułce. Na Zaspie organizuje slamy poetyckie, warsztaty, wystawy, spotkania literackie i podróżnicze oraz cykle: Kino w Blokowisku, Muzyka w Blokowisku, Teatr w Blokowisku.

Latem Plama rozlewa swoją skondensowaną kreatywność na cały Gdańsk, organizując Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA!

październik 2024

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

19 wrzesień - 04 październik

Mac Lewandowski pres. Dekonstrukt | wystawa

Mac Lewandowski pres. Dekonstrukt Wernisaż: 19.09, godz. 18:00 Wystawa: 19.09-04.10 / od ponied...

wystawa

Mac Lewandowski pres. Dekonstrukt | wystawa

Logo placówki

data

19.09.24
czwartek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

Mac Lewandowski pres. Dekonstrukt
Wernisaż: 19.09, godz. 18:00
Wystawa: 19.09-04.10 / od poniedziałku do piątku w godz. 10-17

Tematem przewodnim instalacji Dekonstrukt jest kolektywność, czyli sposób działania oparty na współpracy kilku, bądź wielu osób. Mac Lewandowski przygląda się jej z perspektywy animatora kultury, producenta wydarzeń i DJ-a, dla którego praca ze społecznością jest nieodłącznym elementem życia zawodowego. Prezentowane w przestrzeni wystawy obiekty i wideo stanowią zapis procesów, które wpłynęły na myślenie autora o szansach i wyzwaniach związanych z pracą kolektywną. Sztuka M. Lewandowskiego to hołd oddany grupom, które decydują się na trud kooperacji w czasach nakładających się na siebie kryzysów.
Bezpośrednią inspiracją do powstania instalacji była seria wydarzeń klubowych produkowanych przez autora od grudnia 2022 roku – początkowo indywidualnie, później we współpracy z Karo Lindą i Stefą Gosiewsk jako kolektyw DEKONSTRUKT.

Instalacja prezentowana na wystawie jest częścią pracy magisterskiej realizowanej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Kształtowania Otoczenia doktory Martyny Jastrzębskiej.
Wideo wchodzące w skład instalacji zostało zarejestrowane podczas performansu odbywającego się przy okazji wydarzenia NOC MUZEÓW 2024 w Muzeum Narodowym w Gdańsku, NOMUS – Nowe Muzeum Sztuki.

Promotorka pracy artystycznej: dra Martyna Jastrzębska
Opiekunka pracy teoretycznej: dra Katarzyna Lewandowska
Wsparcie techniczne: Blanka Byrwa, Paweł Gałązka
Performans: Stefa Gosiewsk, Mac Lewandowski
Dokumentacja wideo performansu: Kamil Wilk, Jakub Dylewski, Jan Boguszewski, Dominika Michałowska
Tekst do wystawy: Mikołaj Borys Brzozowski

Mac Lewandowski
Artysta, performer i DJ z Gdańska, absolwent kierunku Intermedia Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, laureat stypendiów rektora ASP Gdańsk oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Działa na styku sceny klubowej i artystycznej, łącząc ruch, postfotografię, wideo, DJ-ing oraz materiały z odzysku, przesuwając ich funkcje i znaczenie dla kreacji przestrzeni wspólnego, wyzwalającego performansu. Autor cyklu spotkań warsztatowych MITYNG w Gamie GAK, odczarowujących sztywną formułę Artist-talku oraz przybliżających praktykę osób artystycznych związanych z Gdańskiem. Inicjator cyklu imprez DEKONSTRUKT łączących sztukę performatywną z klubowym doświadczeniem. Autor spektaklu performatywnego Transcendencja.

Mac Lewandowski / DiV4
Instagram
Soundcloud

DEKONSTRUKT
Kolektyw artystyczny eksplorujący ideę tworzenia bezpieczniejszych przestrzeni z perspektywy przecinającej się sceny klubowej ze sceną artystyczną. W jego skład wchodzi trójka queerowych osób artystycznych, których praktyki rozwinęły się, obejmując DJ-ing jako performatywną formę zbiorowej emancypacji. Kolektyw tworzą androgienia, DiV4 oraz KAROLINDA.

Wstęp wolny
Kontakt: plama@gak.gda.pl

Zdjęcie, żółta tabliczka z napisem santiago 889 km

03 październik

Podróże: La Plata – droga ciszy | spotkanie z Beatą Bartelik

Po letniej przerwie GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) wraca z cyklem spotkań z podróżnikam...

spotkanie

Podróże: La Plata – droga ciszy | spotkanie z Beatą Bartelik

Logo placówki

data

03.10.24
czwartek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Po letniej przerwie GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) wraca z cyklem spotkań z podróżnikami „Na krańcach świata”.
3 października (czwartek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Beatą Bartelik.

„La Plata – droga ciszy” to rzecz o samotnej pieszej wędrówce do Santiago de Compostela. Pięć tygodni, ponad tysiąc kilometrów na Via de Plata na trasie Sevilla – Santiago de Compostela. Opowieść o samotności i ludziach w drodze, poranionych stopach, gubionym i odnajdywanym szlaku, zdjęcia, piosenki powstałe w drodze, fragmenty książki pt.: „La Plata – droga ciszy”, której ukazania możemy spodziewać się już w listopadzie 2024.

Beata Bartelik – terapeutka, polonistka, muzyk, wokalistka, kompozytorka i twórczyni tekstów piosenek, renowatorka śmietnikowych mebli, zapalona dziewiarka drutowo – szydełkowa. Trzy razy przemierzyła Camino de Santiago i jeszcze jej mało.

Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu „Na krańcach świata” – pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.

Wstęp wolny.
Jak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min. pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min. pieszo od Plamy): Zaspa SKM – 127, 158, 227, 258;
– tramwaj (11 min. pieszo od Plamy): Startowa – 2, 4, 8.
_
Kontakt:
Plama Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
tel. 58 557 42 47
plama@gak.gda.pl

Galeria:

05 październik

Koncert Javva – trasa premierowa płyty „Pícaros”

Plama GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert zespołu Javva w ramach jesiennej tra...

muzyka

Koncert Javva – trasa premierowa płyty „Pícaros”

Logo placówki

data

05.10.24
sobota

godzina

20:00

wstęp

płatny

adres

GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Plama GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert zespołu Javva w ramach jesiennej trasy koncertowej promującej ich drugą płytę pt. „Pícaros” (Wyd. Mystic Production).

Javva to:
Piotr Bukowski (gitara, syntezatory, elektronika),
Łukasz Jędrzejczak (wokal, syntezatory, elektronika),
Bartek Kapsa (perkusja, perkusjonalia),
Macio Moretti (perkusja, perkusjonalia, bas, syntezatory)|
Mikołaj Zieliński (bas, wokal).

To muzycy, którzy od lat istnieją i prężnie działają na polskiej scenie muzycznej, współtworząc na przestrzeni ostatnich 30 lat takie legendarne formacje jak m.in.: Mitch & Mitch, Starzy Singers, Something Like Elvis, Contemporary Noise Quintet, ||ALA|MEDA||, T’ien Lai, Xenony, Hokei Opla, czy Spięty.

5 października w Plamie zagrają cały materiał z wychodzącej 27 września 2024 r. płyty zatytułowanej “Pícaros”. Wydawcą jest Mystic Production. Płyta powstała w rozszerzonym składzie do kwintetu, a piątym elementem Javvowej układanki jest Macio Moretti odpowiedzialny za drugie bębny. Dwa zestawy perkusyjne są motorem koncertowym zespołu, który na żywo przetacza się niczym tornado przez miasta, miasteczka i wsie polskiego (i nie tylko) krajobrazu.

Bilety:
– 45 zł – przedsprzedaż na bilety24.pl

Przedsprzedaż biletów kończy się na godzinę przed koncertem lub w momencie wyprzedania wszystkich biletów
– 55 zł – w dniu koncertu w kasie GAK Plama (jeśli nie wyprzedadzą się internetowo)

  • ___pokaż cały opis

    Luminarze polskiej sceny niezależnej wracają z nowym materiałem, który zawiera w sobie to, co najlepsze, gdy mowa o rytmicznej i tanecznej muzyce gitarowej z mocnymi i wyrazistymi wokalami, okraszonej bogatą paletą brzmień sampli i syntezatorów. Muzycy, podobnie jak w przypadku debiutanckiego „Balance of Decay” (wyd. Antena Krzyku), garściami czerpią z różnorakich tradycji muzycznych z całego globu, nie bojąc się zaskakujących i nieoczywistych zestawień oraz połączeń estetycznych, tworząc jedyną w swoim rodzaju mieszankę wybuchową.

    Tytuł drugiego albumu kwintetu: „Pícaros” nawiązuje do szeroko rozumianego współczesnego włóczęgostwa i wykorzenienia na wielu różnych poziomach: kulturowym/tradycyjnym, społecznym/geopolitycznym, psychologicznym/genetycznym czy wreszcie estetycznym/artystycznym. Zespół chętnie wykorzystuje mnogość impulsów do budowania struktur muzycznych o jednej podstawowej funkcjonalności – dawania radości tym, którzy grają, i tym, którzy słuchają.

    Web: http://javvaband.com
    FB: https://www.facebook.com/JawaJavaYava
    IG: @javvaband

    WIDEO 1
    WIDEO 2
    WIDEO 3

09 październik - 30 październik

Mikrorelacje | wystawa Aleksandry Grabowskiej

Mikrorelacje | Aleksandra Grabowska Wernisaż: 09.10, godz. 20:00 Wystawa: 09.10-30.10 / od poni...

wystawa

Mikrorelacje | wystawa Aleksandry Grabowskiej

Logo placówki

data

09.10.24
środa

godzina

20:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Mikrorelacje | Aleksandra Grabowska
Wernisaż: 09.10, godz. 20:00
Wystawa: 09.10-30.10 / od poniedziałku do piątku w godz. 10-17

Aleksandra Grabowska w swoim malarstwie skupia się na przedstawieniu bakterii lub grzybów z pomocą
bliższej lub dalszej interpretacji. Obrazy można nazwać
portretami bakterii. Zestawione razem tworzą wizualne laboratorium. Mikroorganizm, nawiązując relację z człowiekiem, podkreśla swoją ważność wywołując skutek. Zależność bakterii i człowieka oraz nosiciela i odbiorcy, jest kluczowa w zrozumieniu powagi, w postrzeganiu niewidocznego.
Aleksandra w działaniach malarskich czerpie z nauk biologicznych oraz własnych doświadczeń, które zainspirowały ją do bliższego zbadania tematu. Wystawa „Mikrorelacje” prezentuje cykl dyplomowy uzupełniony o nowe zestawienia. Seria powstała w 2023 i 2024 roku.

Aleksandra Grabowska – absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom zrealizowany w 2024 roku w pracowni Prof. ASP dr hab. Krzysztofa Polkowskiego oraz magistry Anny Wypych-Klimkowskiej.

Wstęp wolny
Kontakt: plama@gak.gda.pl

Jak dojechać do Plamy?
Plama mieści się na osiedlu Zaspa Młyniec.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01: 127, 158, 227, 258
Zaspa SKM 02: 127, 158, 227, 258
– tramwaj (11 min pieszo od Plamy):
Startowa 01: 2, 4, 8
Startowa 02: 2, 4, 8, 12

13 październik

Teatr w Blokowisku: Teatr Qfer „Czerwony Kapturek”

Plama GAK i Teatr w Blokowisku zapraszają na spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Qfer pt.: "Cz...

teatr

Teatr w Blokowisku: Teatr Qfer „Czerwony Kapturek”

Logo placówki

data

13.10.24
niedziela

godzina

17:00

wstęp

płatny

adres

Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dzieci, Familijne

Główna grafika wpisu

Plama GAK i Teatr w Blokowisku zapraszają na spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Qfer pt.: „Czerwony Kapturek”.

Któż nie zna bajki o Czerwonym Kapturku, nie pamięta złego wilka, jego zębów i pyska wystającego spod falban babcinego czepka? Ta historia z naszego dzieciństwa przekazywana przez dziadków jest stara jak świat.

Był jednak ktoś, kto po raz pierwszy oczami wyobraźni zobaczył dziewczynkę w czerwonym kapturku, idącą przez las do chorej babci. Kim był autor pomysłu? Jak bajka powstawała? Dlaczego kapturek był czerwony, a nie np. żółty? Młody widz poznaje roztargnionego bajkopisarza, któremu w wymyślaniu historii już wymyślonej pomaga czerpiący natchnienie ze słodkich ciasteczek, wielki autorytet w dziedzinie bajek, Mistrz Bajader. Ponieważ panowie prowadzą twórcze spory, rozjemcą staje się Niania, która też chce mieć wpływ na kształt bajki, co jest źródłem wielu komicznych sytuacji.

Dzieci stają się świadkami trudnego procesu twórczego, aktywnie w nim uczestniczą, by w finale powstała bajka oparta, co prawda na znanym motywie, ale z czterema Kapturkami i oddziałem myśliwych.

Spektakl posiada też walor dydaktyczny. Młody widz uczy się kolorów, poznaje arkana sztuki aktorskiej. Szczęśliwcy mogą wystąpić na scenie, a nawet zniknąć w przepastnym brzusiu wilka. Na kanwie znanej bajki powstało żartobliwe i rozśpiewane widowisko familijne.

Bilety: 20 zł do kupienia na bilety24.pl

Jak dojechać do Plamy?
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min. pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min. pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01 – 127, 158, 227, 258;
Zaspa SKM 02 – 127, 158, 227, 258
– tramwaj (11 min. pieszo od Plamy):
Startowa 01 – 2, 4, 8;
Startowa 02 – 2, 4, 8, 12

17 październik

Podróże: „Rowerem przez Kanadę. Ku dawnej sile.” – potkanie z Marzeną Celińską

GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spotkanie o podróżach w ramach cyklu „Na kra...

spotkanie

Podróże: „Rowerem przez Kanadę. Ku dawnej sile.” – potkanie z Marzeną Celińską

Logo placówki

data

17.10.24
czwartek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

GAK Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spotkanie o podróżach w ramach cyklu „Na krańcach świata”.

Czy Kanadę da się przejechać rowerem i jak to zrobić? Czy przekroczenie półwiecza i ciężka choroba to dobry moment na zmierzenie się z 5 500 km na rowerze? Jakie obawy towarzyszyły przed i w trakcie jazdy?

Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszą Państwo podczas prezentacji o przemierzeniu Kanady – od Wyspy Vancouver do Toronto. Zaczniemy nad Pacyfikiem, potem podążać będziemy przez Góry Skaliste, gdzie przy drodze częściej spotkać można ostrzeżenie o niedźwiedziach i kuguarach niż znaki drogowe. Dalej będą niekończące się prerie, o których mówi się, że jeszcze po trzech dniach widać uciekającego psa. I miasteczka przypominające te z dawnych westernów, a na końcu kraina tysięcy jezior i lasów. Przede wszystkim jednak to opowieść o realizacji marzeń mimo przeciwności losu i o spotkaniach z ludźmi w tej drodze.

Marzena Celińska – oficjalnie Gdańszczanka i nauczycielka matematyki, a mniej oficjalnie – niepoprawna optymistka, szukająca sposobów realizacji swoich marzeń, kochająca góry i rower.

 

Galeria:

18 październik

Teatr w Blokowisku: Zawód aktorki

18 października o godz. 19:00 zapraszmy do Teatru w Blokowisku na spektakl "Zawód aktorki" w wyko...

teatr

Teatr w Blokowisku: Zawód aktorki

Logo placówki

data

18.10.24
piątek

godzina

19:00

wstęp

płatny

adres

ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk Zaspa

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

18 października o godz. 19:00 zapraszmy do Teatru w Blokowisku na spektakl „Zawód aktorki” w wykonaniu Krzysztofy Gomółki-Pawlickiej.

Zawód «wyuczone zajęcie wykonywane w celach zarobkowych».
Zawód «przykre uczucie, doznawane gdy nie spełniają się czyjeś oczekiwania, plany, np. zawód miłosny».
Mając pięć lat, przebierają się w sukienki mamy, zakładają za duże szpilki i biorąc do ręki dezodorant jak mikrofon, odgrywają przeróżne postaci… Tak rozpoczyna się wielka życiowa przygoda zwana zawodem aktorki. A co się dzieje potem…?

Spektakl jest rezultatem rozmów z przedstawicielami środowiska scenicznego i podjętych z nimi refleksji nad wyzwaniami, z jakimi spotykają się artyści marzący o pracy na deskach teatralnych.
„Zawód aktorki” został zaprezentowany podczas Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF oraz na tegorocznej edycji Festiwalu FAMA w Świnoujściu, gdzie zdobył Nagrodę im. Roberta Paluchowskiego w kategorii sztuki sceniczne.

Krzysztofa Gomółka-Pawlicka
Aktorka, pedagożka, instruktorka teatralna, koordynatorka wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie oraz UWM na kierunku filozofia oraz pedagogika opiekuńcza z socjoterapią. Współpracowała z Gdańskim Archipelagiem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie realizując projekty teatralne integrujące osoby głuche i słyszące oraz z Teatrem Komedii Valldal. Współpracuje z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych oraz Teatrem Gdynia Główna.

Marek Brand
Założyciel i kierownik artystyczny Teatru Zielony Wiatrak, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Wiedzy o Teatrze. Dramaturg, reżyser, aktor i prozaik. Twórca autorskiego Teatru „Zielony Wiatrak” działającego w trójmieście od 1994 roku. Wielokrotny laureat stypendiów artystycznych przyznawanych przez Marszałka Województwa oraz nagród artystycznych przyznawanych przez Miasto Gdańsk.
_
Koncepcja monodramu i wykonanie: Krzysztofa Gomółka-Pawlicka
Scenariusz i konsultacje reżyserskie: Marek Brand

Bilety: 20/30 zł.
Żeby kupić bilet kliknij tutaj.
Kontakt: plama@gak.gda.pl 

21 październik

Bloki mówią: spotkanie z poetką Dominiką Lewicką-Klucznik

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Bloki mówią". Tym razem naszą gościnią będzie poetka, Do...

literatura
spotkanie

Bloki mówią: spotkanie z poetką Dominiką Lewicką-Klucznik

Logo placówki

data

21.10.24
poniedziałek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Plama GAK, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

Główna grafika wpisu

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Bloki mówią”. Tym razem naszą gościnią będzie poetka, Dominika Lewicka-Klucznik.
Podczas spotkania porozmawiamy o jej najnowszej książce „Rewir” (wyd. Fundacja Duży Format). Jest to piąta książka poetycka autorki.
Rozmowę poprowadzi Wojciech Boros.

***

O autorce:

Dominika Lewicka-Klucznik
Poetka, animatorka, filolożka. Jest redaktorką, korektorką, autorką wstępów, recenzji oraz materiałów promocyjnych. Publikuje w antologiach, pismach literackich i kulturalnych. Była organizatorką sześciu edycji Festiwalu Literatury Wielorzecze. W 2013 r. wydała debiutancki tom poetycki Samopas nominowany do nagrody Orfeusz. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.
Lewicka-Klucznik pisze bardzo często poruszona problemami słabszych, skrzywdzonych, niesłuchanych. Ta misja społeczna literatury/felietonu/recenzji jest dla niej szalenie ważna. Realizuje się w poezji, prozie, dramacie oraz tych wszystkich formach pomiędzy nimi, bo za wszelką chce wyjść z jakiś sztywnych norm, powinności, konieczności.

O prowadzącym:

Wojciech Boros
Poeta i animator kultury. Zdobywca wielu nagród i stypendiów. Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński. Wydał cztery tomy poetyckie oraz audiobook „Pusta noc” (w opracowaniu muzycznym Marcina Emitera Dymitera). Redaktor działu poezji w kwartalniku „Bliza” (2009-2023), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Autograf” (2000-2020); obecnie współpracuje z pomorskim magazynem artystycznym „Słowo” (od 2022 r.). Organizuje wieczory poetyckie, konkursy jednego wiersza, slamy poetyckie etc.

_
Wstęp wolny
_

Jak dojechać do Plamy?
Plama mieści się na osiedlu Zaspa Młyniec.
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
– SKM (6 min pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
– autobus (5 min pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01: 127, 158, 227, 258
Zaspa SKM 02: 127, 158, 227, 258
– tramwaj (11 min pieszo od Plamy):
Startowa 01: 2, 4, 8
Startowa 02: 2, 4, 8, 12

Galeria:

Logo Plama

Aktualności

świąteczne elementy na czerwonym tle

_20 listopada 2024

Świąteczne i noworoczne atrakcje w Gdańsku!

Wraz z Miastem Gdańsk przygotowaliśmy dla mieszkańek i mieszkańców Gdańska wyjątkowe wydarzenia n...

Świąteczne i noworoczne atrakcje w Gdańsku!

świąteczne elementy na czerwonym tle

Wraz z Miastem Gdańsk przygotowaliśmy dla mieszkańek i mieszkańców Gdańska wyjątkowe wydarzenia na sezon świąteczny i sylwestrowy.

Mikołaj już przypłynął, a co Was jeszcze czeka:

 

22 grudnia – Gdańska Wigilia

Tradycyjnie, w niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia, odbywa się Gdańska Wigilia.  W tym roku odbędzie się 22 grudnia o godz. 16:00, na Długim Targu.  To wyjątkowe wydarzenie, które łączy wszystkich mieszkańców – niezależnie od wyznania czy przekonań. W atmosferze ciepła i blasku świec, wszyscy mieszkańcy i mieszkanki będą mogli złożyć sobie życzenia przy wspólnym stole.

Władze miasta, przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich oraz artyści związani z Gdańskim Archipelagiem Kultury (m.in. Teatr GAK i Zespół Pieśni i Tańca „Gdańsk”) zadbają o piękną oprawę wydarzenia.

31 grudnia – Gdański Sylwester

Powitajmy Nowy Rok w wielkim stylu! Zapraszamy na dwa równoległe wydarzenia sylwestrowe, które rozpoczną się o godz. 22:00.

  • Jar Wilanowski na Chełmie – dla fanów alternatywnego popu wystąpi Wiktor Dyduła, który zaśpiewa swoje największe przeboje.
  • Molo w Brzeźnie – miłośnicy muzyki tanecznej będą mogli bawić się przy setach DJ Hieny, która zapewni energetyczne, elektroniczne brzmienia.

Sylwestrowa noc w Gdańsku zapowiada wiele niezapomnianych emocji!

 

 

kolorowy ptaka na łyżwach w stylu geometrycznym, na niebieskim tle z elementami graficznymi w żywych kolorach. Napis: „Przełam lody. Skocz na łyżwy”

_20 listopada 2024

Ruszyło Gdańskie Lodowisko!

Przełam lody. Skocz na łyżwy. 23 listopada ruszyło lodowisko na Placu Zebrań Ludowych! Już od ...

Ruszyło Gdańskie Lodowisko!

kolorowy ptaka na łyżwach w stylu geometrycznym, na niebieskim tle z elementami graficznymi w żywych kolorach. Napis: „Przełam lody. Skocz na łyżwy”

Przełam lody. Skocz na łyżwy. 23 listopada ruszyło lodowisko na Placu Zebrań Ludowych!

Już od soboty miłośnicy zimowych sportów mogą ponownie cieszyć się jazdą na łyżwach w samym sercu Gdańska. Ceny praktycznie pozostają bez zmian! Nowością są “pingwinki” asekuracyjne dla małych łyżwiarzy.

 

Cennik na Gdańskim Lodowisku

żółte tło z jesiennymi listkami po lewej. Po prawej fioletowy napis 31.10 - 03.11 jesteśmy nieczynni.

_30 października 2024

Zamknięte

Informujemy, że w dniach od 31 października do 3 listopada 2024 roku nasze domy kultury są nieczy...

Zamknięte

żółte tło z jesiennymi listkami po lewej. Po prawej fioletowy napis 31.10 - 03.11 jesteśmy nieczynni.

Informujemy, że w dniach od 31 października do 3 listopada 2024 roku nasze domy kultury są nieczynne.

Serdecznie zapraszamy od 4 listopada.

Do zobaczenia!