Logo GAK

placówki

Teatr w Blokowisku GAK

Teatr w Blokowisku

Gdańsk. Opowieści ludzi z Mariupola. Inauguracja nowego sezonu w Teatrze w Blokowisku. "...moja śmierć to kwestia czasu…" - czytanie performatywne tekstów zebranych z opowieści ludzi z Mariupola. Nz. Marta Kalmus-Jankowska.

Czytanie performatywne „…moja śmierć to kwestia czasu…” zainaugurowało nowy sezon w Teatrze w Blokowisku. Opowieści ludzi z Mariupola przeczytała aktorka Marta Kalmus-Jankowska fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

15.09, 19:00 ALEX – spektakl w formule teatru forum

17-18.09 Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia

19.09, 19:00 KOBIETA PRZEBIEGŁA – spektakl o miłości

25.09, 17:00 HOP W KOSMOS! – premiera spektaklu dla dzieci i bliskich im dorosłych

2.10, 17:00 HOP W KOSMOS! – spektakl dla dzieci powyżej 3. roku życia i bliskich im dorosłych

Scena Teatru w Blokowisku działa w Gdańskim Archipelagu Kultury PLAMA. Otwieramy się na wydarzenia niezależne, szczególnie na artystów działających na pograniczu różnych form: teatru ożywionej formy, koncertów performatywnych, przedstawień małoobsadowych, monodramów, slamów poetyckich i inicjatyw zaangażowanych społecznie.
Od roku akademickiego 2022/2023 planujemy ścisłą współpracę ze studentami Wiedzy o Teatrze oraz Zarządzania i Komunikacji w Sztukach Scenicznych oraz pracownikami naukowymi Uniwersytetu Gdańskiego. Sezon artystyczny 2022/2023 został zainaugurowany 29.08.2022 prapremierowym czytaniem performatywnym „…moja śmierć to kwestia czasu…” w wykonaniu Marty Kalmus-Jankowskiej. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia tutaj.

Chcemy by Teatr w Blokowisku był przestrzenią przyjazną i inspirującą dla mieszkańców Zaspy oraz dla środowiska studenckiego i akademickiego sąsiadującego z Zaspą kampusu Uniwersytetu Gdańskiego oraz odpowiadał na wyzwania otaczającej rzeczywistości dając przestrzeń do działania młodym twórcom kultury a także wypełniał lukę na trójmiejskiej mapie kulturalnej wysokiej jakości teatrem młodego widza.

Pierwszą produkcją własną Teatru w Blokowisku jest spektakl dla dzieci powyżej 3. roku życia i bliskich im dorosłych „Hop w kosmos!”.

zdjęcie z próby

zdjęcie z próby do spektaklu HOP W KOSMOS!

zdjęcie z próby

zdjęcie z próby do spektaklu HOP W KOSMOS!

Tomasz KaczorowskiKurator Teatru w Blokowisku

tomasz.kaczorowski@gak.gda.pl