Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Wyspa Skarbów

GAK

Wyspa
Skarbów

Wyspa Sobieszewska to kreatywny relaks i wolność tworzenia! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola.

GAK Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk

Godziny otwarcia:
w dni robocze: 10:00 – 18:00
w weekendy placówka nieczynna.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

kwiecień 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

02 kwiecień

Joga Kundalini

2 kwietnia 2022 (sobota) g. 12:00 – 15:00 / Koszt 60 zł / Zapisy i wpłaty do 1.04.22 W progr...

warsztat

Joga Kundalini

Logo placówki

data

02.04.22
sobota

godzina

12:00-15:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Turystyczna 3, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu
 • 2 kwietnia 2022 (sobota) g. 12:00 – 15:00 / Koszt 60 zł / Zapisy i wpłaty do 1.04.22
  W programie:
  12:00 – 13:00 – TEORIA CZAKR: PODSTAWY  PERSPEKTYWY JOGI KUNDALINI – wykład
  13:20 – 15:00 – ĆWICZENIA PRAKTYCZNE
 • 14 maja 2022 (sobota) g. 12:00 – 14:00 / Wstęp: 40 zł/ Zapisy i wpłaty do 11.05.22
  Praktyka Jogi Kundalini
 • 11 czerwca 2022 (sobota) g. 12:00 – 14:00 / Wstęp: 40 zł/ Zapisy i wpłaty do 8.06.22
  Praktyka Jogi Kundalini

Miejsce: Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

Czakra to ośrodek energetyczny sprawujący kontrolę i energetyzujący wybrany obszar ciała. U człowieka siedem najważniejszych czakr umieszczonych jest wzdłuż kręgosłupa. Każda z nich reprezentuje określoną przestrzeń w życiu. Dodatkowo na poziomie fizycznym są one połączone z gruczołami dokrewnymi. Jakie pełnią funkcję? Za jakie sfery odpowiadają w naszym życiu oraz jak je wzmocnić poprzez praktykę Kundalini Jogi opowie prowadząca –  Zuzanna Wojciszke.

Jak się przygotować do zajęć?

 • Co najmniej 1,5 godziny przed zajęciami zjedz lekki posiłek. Załóż wygodny niekrępujący ruchów strój najlepiej z naturalnych materiałów.
 • Wszystkie ćwiczenia wykonujemy na boso, skarpetki przydadzą się do końcowego relaksu. Weź ze sobą matę do ćwiczeń oraz koc. Jeśli będą to Twoje pierwsze zajęcia bądź dla siebie wyrozumiała. Podejdź do ćwiczeń z otwartością, ciekawością oraz z pełnym szacunkiem dla swojego ciała. Joga to czas dla Ciebie i najlepsze co możesz dla siebie zrobić to skupić się na sobie, własnym oddechu oraz sygnałach dobiegających z Twojego ciała.
 • W zajęciach mogą uczestniczyć wszystkie osoby niezależnie od stopnia zaawansowania.

Prowadzenie – Zuzanna Wojciszke:

„Jestem psychologiem i psychoonkologiem. Ukończyłam również podyplomowe studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie o kierunku „Joga i Relaksacja oraz Studium Terapii przez Sztukę w Teatrze Ludowym w Krakowie. W 2011 uzyskałam certyfikat Kundalini Reserch Institute wg Yogiego Bhajana.

Z Jogą po raz pierwszy zetknęłam się w 2008 roku. Z różnych ścieżek Kundalini Joga wydała mi się najciekawszą formą praktyki ponieważ łączy w sobie pracę nad sferą ciała, duszy i umysłu. Od ponad dziesięciu lat prowadzę zajęcia relaksacyjne oraz jogiczne dla różnych grup wiekowych począwszy od dzieci. Podczas zajęć przykładam dużą wagę do połączenia oddechu z ruchem oraz wizualizacją. Pasjonuje mnie poznawanie wiedzy na temat podwyższanie własnej energetyki. Obecnie prowadzę sesje indywidualne oraz grupowe dla kobiet.” …mówi o sobie.

Patronat medialny:
Gdansk.pl, Trójmiasto.pl, Eska.pl

UWAGA:
Liczba miejsc ograniczona.
Udział w warsztatach zapewni Ci dokonanie zapisu oraz uiszczenie opłaty. Zapisy i potwierdzenie przelewu wyślij na adres e-mail wyspaskarbow@gak.gda.pl.
Numer konta: 50 8309 0000 0085 6294 2000 0010

Regulamin wydarzenia

Nadmorska plaża w odcieniach sepii. W wodzie drewniane słupy przybrzeżne.

23 kwiecień

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej

PREMIERA KSIĄŻKI Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej WALDEMAR NOCNY 23.04.2022 /sobota/ godz. ...

online
spotkanie

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej

Logo placówki

data

23.04.22
sobota

godzina

16:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Turystyczna 3, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

PREMIERA KSIĄŻKI

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej

WALDEMAR NOCNY

23.04.2022 /sobota/ godz. 16.00
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK

Wydarzenie również transmitowane live na portalu FB/Wyspa Skarbów GAK

Waldemar Nocny w swojej najnowszej książce przedstawia wybrzeże Mierzei Wiślanej jako cenne przyrodniczo i rekreacyjnie tereny północnej Polski, mające kilkusetletnią historię osadnictwa, walki człowieka z przyrodą, głównie z morzem i piaskami wydm, poszukiwaczami bursztynu… . Autor odsłania mało znane fakty z działalności strefy nadgranicznej, ochronę wybrzeża przez Morską Milicję Obywatelską i Wojska Ochrony Pogranicza.

Waldemar Nocny –  historyk, pedagog, pisarz i urzędnik samorządowy. Urodził się w Gdańsku, w części, która do dnia dzisiejszego zachowała swój naturalny charakter – między dwoma odnogami ujścia rzeki Wisły – Wyspie Sobieszewskiej, w środowisku ludzi przybyłych z różnych stron Polski. Autor szeregu publikacji na temat poszczególnych dzielnic miasta Gdańska Brzeźno, Nowy Port, Stogi, Wyspa Sobieszewska, Jelitkowo, Letnica oraz Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej i Trzecie ujście Wisły, Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu oraz zbioru opowiadań Trzynasty kilometr i powieści Reguła trzech, Do wkrótce, Kobiety, Wyspa Wspomnień.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

Symbol pętli indukcyjnej. Niebieskie tło, biały rysunek ucha, i kreska je przecinająca. Literka T w dolnym prawym rogu.

Wydarzenie realizowane ze wsparciem osób niedosłyszących korzystających z aparatów dousznych. Prosimy o przełączenie aparatów w tryb „Pętli indukcyjnej” lub o konsultację z lekarzem prowadzącym w celu uruchomienia tej opcji w Państwa aparatach.

Szaro różowa forma rzeźbiarska otoczona biało czerwonymi sztucznymi kwiatami.

27 kwiecień - 13 maj

14

Wystawa grupy artystycznej Terytoria Stowarzyszone 27 kwietnia – 13  maja  2022 Wernisaż: 27 kw...

wystawa

14

Logo placówki

data

27.04.22
środa

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Turystyczna 3, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Wystawa grupy artystycznej Terytoria Stowarzyszone

27 kwietnia – 13  maja  2022

Wernisaż: 27 kwietnia (środa) g. 18.00

Miejsce: Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

Wstęp Wolny

Terytoria Stowarzyszone to niezależna grupa artystyczna, która składa się obecnie ze zmiennej ilości artystek – z Trójmiasta, Kornwalii (UK), Lotaryngii (Francja), Jutlandii (Dania).

Pracują w różnych technikach i dyscyplinach t.j.: fotografia, rysunek, malarstwo, ilustracja, tkanina, rzeźba, collage, techniki mieszane. Tematy, które interesują artystki w ich pracy twórczej są także różnorodne.

„Ta różnorodność, to nasze indywidualne terytoria, które „stowarzyszamy” w ramach wspólnych wystaw, to potencjał naszej nieformalnej grupy. Nie łączą nas wspólne hasła, idee, filozofie. To, co nas stowarzysza, to podobne nastawienie do naszej pracy i potrzeba współdziałania.

Z takiego podejścia do twórczości wynikają nasze długoletnie przyjaźnie artystyczne, wspólne działania i osiągane cele. Dzięki takiej postawie rozwijamy własną twórczość, wspieramy innych artystów zapraszając ich do współpracy, organizujemy wymianę… co pozwala nam  poszerzyć nasze poszukiwania artystyczne.”

Artystki przez wiele lat współpracowały przy realizacji różnych projektów, jak np. Sans Frontieres, Sans Limites we Francji, wystawy w ART@GDANSK GALLERY, organizowały wystawy  artystek  z Danii. Od  roku 2016 współpracują ze stowarzyszeniem Fish Factory Art Space w Kornwalii.

„Wszystkie w jakimś stopniu i w jakimś sensie jesteśmy liderkami, ale jednocześnie chcemy dzielić się naszą pracą, doświadczeniami i działać twórczo, łącząc nasze indywidualne terytoria.”

Terytoria Stowarzyszone tworzą:

Joanna Borof, Dorota Spłocharska, Elżbieta Tęgowska, Irene Vidal Cal, Kosmo Nauty, Magdalena Nowak, Rose Hatcher.

Patronat medialny:

Gdansk.pl, Trójmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl

Logo Wyspa Skarbów

Aktualności