Logo GAK

placówki

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej GAK

online
spotkanie

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej

 1. data

  23.04.22
  sobota

 2. godzina

  16:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

PREMIERA KSIĄŻKI

Ochrona Wybrzeża Mierzei Wiślanej

WALDEMAR NOCNY

23.04.2022 /sobota/ godz. 16.00
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK

Wydarzenie również transmitowane live na portalu FB/Wyspa Skarbów GAK

Waldemar Nocny w swojej najnowszej książce przedstawia wybrzeże Mierzei Wiślanej jako cenne przyrodniczo i rekreacyjnie tereny północnej Polski, mające kilkusetletnią historię osadnictwa, walki człowieka z przyrodą, głównie z morzem i piaskami wydm, poszukiwaczami bursztynu… . Autor odsłania mało znane fakty z działalności strefy nadgranicznej, ochronę wybrzeża przez Morską Milicję Obywatelską i Wojska Ochrony Pogranicza.

Waldemar Nocny –  historyk, pedagog, pisarz i urzędnik samorządowy. Urodził się w Gdańsku, w części, która do dnia dzisiejszego zachowała swój naturalny charakter – między dwoma odnogami ujścia rzeki Wisły – Wyspie Sobieszewskiej, w środowisku ludzi przybyłych z różnych stron Polski. Autor szeregu publikacji na temat poszczególnych dzielnic miasta Gdańska Brzeźno, Nowy Port, Stogi, Wyspa Sobieszewska, Jelitkowo, Letnica oraz Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej i Trzecie ujście Wisły, Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu oraz zbioru opowiadań Trzynasty kilometr i powieści Reguła trzech, Do wkrótce, Kobiety, Wyspa Wspomnień.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

Symbol pętli indukcyjnej. Niebieskie tło, biały rysunek ucha, i kreska je przecinająca. Literka T w dolnym prawym rogu.

Wydarzenie realizowane ze wsparciem osób niedosłyszących korzystających z aparatów dousznych. Prosimy o przełączenie aparatów w tryb “Pętli indukcyjnej” lub o konsultację z lekarzem prowadzącym w celu uruchomienia tej opcji w Państwa aparatach.