Logo GAK

placówki

14 GAK

wystawa

14

 1. data

  27.04.22
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Wystawa grupy artystycznej Terytoria Stowarzyszone

27 kwietnia – 13  maja  2022

Wernisaż: 27 kwietnia (środa) g. 18.00

Miejsce: Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

Wstęp Wolny

Terytoria Stowarzyszone to niezależna grupa artystyczna, która składa się obecnie ze zmiennej ilości artystek – z Trójmiasta, Kornwalii (UK), Lotaryngii (Francja), Jutlandii (Dania).

Pracują w różnych technikach i dyscyplinach t.j.: fotografia, rysunek, malarstwo, ilustracja, tkanina, rzeźba, collage, techniki mieszane. Tematy, które interesują artystki w ich pracy twórczej są także różnorodne.

„Ta różnorodność, to nasze indywidualne terytoria, które „stowarzyszamy” w ramach wspólnych wystaw, to potencjał naszej nieformalnej grupy. Nie łączą nas wspólne hasła, idee, filozofie. To, co nas stowarzysza, to podobne nastawienie do naszej pracy i potrzeba współdziałania.

Z takiego podejścia do twórczości wynikają nasze długoletnie przyjaźnie artystyczne, wspólne działania i osiągane cele. Dzięki takiej postawie rozwijamy własną twórczość, wspieramy innych artystów zapraszając ich do współpracy, organizujemy wymianę… co pozwala nam  poszerzyć nasze poszukiwania artystyczne.”

Artystki przez wiele lat współpracowały przy realizacji różnych projektów, jak np. Sans Frontieres, Sans Limites we Francji, wystawy w ART@GDANSK GALLERY, organizowały wystawy  artystek  z Danii. Od  roku 2016 współpracują ze stowarzyszeniem Fish Factory Art Space w Kornwalii.

„Wszystkie w jakimś stopniu i w jakimś sensie jesteśmy liderkami, ale jednocześnie chcemy dzielić się naszą pracą, doświadczeniami i działać twórczo, łącząc nasze indywidualne terytoria.”

Terytoria Stowarzyszone tworzą:

Joanna Borof, Dorota Spłocharska, Elżbieta Tęgowska, Irene Vidal Cal, Kosmo Nauty, Magdalena Nowak, Rose Hatcher.

Patronat medialny:

Gdansk.pl, Trójmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl