Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

listopad 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

30 listopad

Nie wszyscy mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej milczą / spotkanie podróżnicze z Małgorzatą Jarzembowską

30 listopada (środa), o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Jarzembowską, która opow...

spotkanie

Nie wszyscy mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej milczą / spotkanie podróżnicze z Małgorzatą Jarzembowską

Logo placówki

data

30.11.22
środa

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

30 listopada (środa), o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Jarzembowską, która opowie o swoich podróżach po Wyspie Wielkanocnej!

Kilka słów od Małgorzaty
Na Wyspie Wielkanocnej znalazłam się właściwie przez przypadek. Tam od razu oczarowała mnie jej atmosfera i jej mieszkańcy – otwarci, niezależni, życzliwi, twórczy, kochający muzykę i taniec, a jednocześnie posiadający bogatą historię. Mieszkałam z rodziną Rapanui, często widywałam tajemnicze moai, chodziłam po równie tajemniczych jaskiniach, uczyłam się tańców polinezyjskich, na co dzień jadałam słodziutkie papaje i ryby prosto z oceanu. Przeżyłam wiele ciekawych zdarzeń, a ponad wszystko nawiązałam przyjaźnie ze wspaniałymi, serdecznymi, niezwykłymi wyspiarzami. Z biletem na pięć dni, zatrzymałam się pięć miesięcy. Opowiem o kamiennych, jak również tych dzisiejszych mieszkańcach wyspy.

fragment obrazu; widać pociągnięcia pędzlem; kolorowe farby

06 październik - 09 grudzień

Galeria Otwarta

Galeria Otwarta Zapraszamy do prezentowania swojej twórczości w Galerii Otwartej. To już dziewią...

spotkanie
wystawa

Galeria Otwarta

Logo placówki

data

06.10.22
czwartek

godzina

10.00 - 20.00

wstęp

bezpłatny

adres

ul Dworska 29 A Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Galeria Otwarta

Zapraszamy do prezentowania swojej twórczości w Galerii Otwartej. To już dziewiąta edycja naszej akcji skierowanej do osób, których pasją są sztuki plastyczne, i które chciałyby zaprezentować swoje dzieła na wystawie. Malujesz, rysujesz, tworzysz – to miejsce dla Ciebie.

Do 2 listopada 2022 roku czekamy na zgłoszenia uczestnictwa we wspólnej wystawie.
Prace należy dostarczać do Projektorni GAK, Gdańsk Brzeźno ul. Dworska 29a, tel.58 343 46 91

Dnia 16 listopada 2022 zapraszamy na spotkanie wernisażowe, podczas którego będzie okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych inspiracji. Będziemy też gościć profesjonalnego artystę i historyka sztuki, który podzieli się swoim doświadczeniem artystycznym.

Wystawa potrwa do 9 grudnia.

Galeria Otwarta to miejsce dla osób, które tworzą i chcą zaprezentować swoją twórczość w szerszym gronie. Nie ograniczamy wizji uczestników, zachęcamy do prezentacji swoich przemyśleń w dowolnej formie sztuk plastycznych i poznania innych osób, które mają podobną pasję. W Projektorni GAK zaaranżujemy przyjazne miejsce dla prezentacji Twojej twórczości.

Logo Projektornia

Aktualności