Logo GAK

placówki

Warsztaty WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet / BRAK MIEJSC GAK

warsztat

Warsztaty WenDo – budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet / BRAK MIEJSC

 1. data

  02.04.22
  sobota

 2. godzina

  11:00-17:00

 3. wstęp

  50 zł

 4. adres

  ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli

2 i 3 kwietnia weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:

/skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
/ rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
/ podejmowania decyzji
/ reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
/ samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu – koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w WenDo.

Na WenDo kobiety uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet”. WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet*, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od „zwykłej” samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno – kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. W kontekście społeczno-politycznym uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu m.in. na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Metody pracy
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie. Pełne warsztaty trwają 12 godzin.

Uwaga! Warsztaty WenDo są planowane jako całość, nie ma możliwości opuszczenia części zajęć. Odbędą się 2 i 3 kwietnia w godzinach 11-17.

Co ze sobą zabrać?
Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres, warto też mieć buty na płaskiej podeszwie.

O prowadzącej:
Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, biznesu i WenDo.
Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council). Absolwentka trzech dyplomowanych szkół trenerskich poświęconych edukacji praw człowieka i antyprzemocowych. Certyfikowana trenerka WenDo.
Na co dzień pracuje jako trenerka biznesu w jednej z międzynarodowych korporacji.
Realizuje kilkaset godzin warsztatów z zakresu praw człowieka rocznie m.in. dla Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, British Council, Urzędu Miejskiego w Gdyni, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Muzeum Polin w Warszawie, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej….
Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).

Pytania związane z metodą można kierować do: Anna Urbańczyk tel. 604 48 19 69, e-mail: anna.urbanczyk@warsztatyrownosciowe.pl