Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

sierpień 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
5 osób siedzi na kanapie, po prawej stronie świeci lampa, osoby znajdują się w pomieszczeniu przypominającym pokój, na podłodze jest rozłożony dywan, zdjęcie ma ciepłe barwy

26 sierpień

Klawo / Jodowanie

Już kolejny raz serdecznie zapraszamy na Jodowanie, czyli koncerty w Parku im. J. J. Haffnera w G...

muzyka

Klawo / Jodowanie

Logo placówki

data

26.08.22
piątek

godzina

20:00

wstęp

bezpłatny

adres

Park im. J. J. Haffnera – kolumnada przy wejściu na plażę nr 39 (Brzeźno)

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Już kolejny raz serdecznie zapraszamy na Jodowanie, czyli koncerty w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie.

26 sierpnia o godz. 20:00 wystąpi przed Wami zespół Klawo, czyli rozbujany groove, bogata paleta analogowych brzmień klawiszy i melodyjne dęciaki.

Członkowie Klawo to muzycy o bardzo zróżnicowanym backgroundzie. Pochodzą z różnych stron Polski, a poznali się studiując razem na gdańskiej Akademii Muzycznej. Choć w ich głównie instrumentalnych kompozycjach jest dużo przestrzeni na improwizację i jazzową uważność, debiutancki album grupy wyraźnie wykracza poza schematy, czerpiąc inspiracje z wielości muzycznych nurtów (m.in. zblendowane wpływy funku, psychodelii, hip hopu, jazzu czy afrobeatu).
Debiut Klawo to funkowy ogień zmieszany z niemal skandynawskim liryzmem (przypomnijmy, że zespół tworzy w Gdańsku) i niekiedy absurdalne poczucie humoru.
Nie bez znaczenia jest fakt, że utwory skomponowane przez czworo z siedmiorga członków Klawo, zostały kolektywnie zaaranżowane przez zespół w ogniu prób, improwizacji, dyskusji i eksperymentów. Dzięki temu, przy całej różnorodności muzyki zawartej na debiutanckim albumie “Klawo”, słuchacz ma poczucie obcowania z dziełem spójnym i zarazem organicznym.

Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej EP “Flądra” na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts – bez użycia samplera, ale za to z całym “live bandem”. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove’u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.

Tu możesz poznać KLAWO -> klik

06 sierpień - 07 sierpień

Warsztaty WenDo – asertywność i samoobrona dla kobiet

6 i 7 sierpnia w godz. 11:00-17:00 weź udział w warsztacie WenDo! Jeśli chcesz podnieść swoje um...

warsztat

Warsztaty WenDo – asertywność i samoobrona dla kobiet

Logo placówki

data

06.08.22
sobota

godzina

11:00-17:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

dla kogo?

Dorośli

Główna grafika wpisu

6 i 7 sierpnia w godz. 11:00-17:00 weź udział w warsztacie WenDo!

Jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
/skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
/rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic
/podejmowania decyzji
/reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
/samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu – koniecznie weź udział w WenDo.
Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu – weź udział w WenDo.
Na WenDo kobiety uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.
WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet”. WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet*, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od “zwykłej” samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno-kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. W kontekście społeczno-politycznym uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu m.in. na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Metody pracy
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.
Pełne warsztaty trwają 12 godzin
Warsztaty WenDo są planowane jako całość, nie ma możliwości opuszczenia części zajęć. Odbędą się 6 i 7 sierpnia w godzinach 11-17.
Co ze sobą zabrać?
Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres, warto też mieć buty na płaskiej podeszwie.

O prowadzącej:
Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, biznesu i WenDo.
Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański) i trzech dyplomowanych szkół trenerskich poświęconych edukacji praw człowieka i antyprzemocowych. Certyfikowana trenerka WenDo.
Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Na co dzień pracuje jako trenerka biznesu.

Pytania związane z metodą można kierować do Anny Urbańczyk
e-mail: anna.urbanczyk@warsztatyrownosciowe.pl

Projekt realizowany w ramach Minigrantów LPP.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Aby zapisać się na wydarzenie, konieczne jest wypełnienie ankiety zgłoszeniowej (dostępna poniżej).
Ankietę zgłoszeniową prosimy wysłać do 28.07.2022 r. na e-mail: sara.warzynska@gak.gda.pl, w tytule wpisując “WenDo – zgłoszenie”.
Informacje o kwalifikacji podamy do 1.08.2022 r. drogą e-mailową, lub telefoniczną.

_
Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
sara.warzynska@gak.gda.pl
583434691

Regulamin

Karta zgłoszeniowa i zgoda wizerunkowa poniżej ( dostępne w formacie doc i PDF)

WenDo-karta-zgloszeniowa

WenDo-karta-zgloszeniowa.doc

zgoda wizerunkowa LPP

zgoda wizerunkowa LPP

Zdjęcie przedstawia dzieci malujących obrazy na świeżym powietrzu

04 lipiec - 26 sierpień

Akcja Lato w Projektorni GAK

„Między nami zwierzętami” Podczas wakacji przewidujemy zajęcia manualne (tworzenie masek) i wars...

taniec
teatr
warsztat

Akcja Lato w Projektorni GAK

Logo placówki

data

04.07.22
poniedziałek

godzina

wstęp

płatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

„Między nami zwierzętami”
Podczas wakacji przewidujemy zajęcia manualne (tworzenie masek) i warsztaty teatralne (wykorzystujące powstałe maski). Warsztatom manualnym i teatralnym towarzyszyć będą rozmowy i edukacja poświęcona leśnym zwierzętom, ale również domowym pupilom.
Rozpoczęcie pracy nad maskami z motywem zwierzęcym, gry i zabawy integracyjne, projektowanie maski. Po dniu przerwy odbędzie się plastyczna praca nad maskami, warsztaty teatralne opowiadające o życiu zwierząt.
Finałem warsztatów będą zajęcia teatralne uczące gry w masce i stworzenie prostej etiudy.
Instruktor: Mateusz Brodowski.

Program
4.07, 6.07, 8.07, godz. 11:00 – 14:00 – warsztaty dedykowane dzieciom z niepełnosprawnościami słuchowymi z tł. PJM
11.07, 13.07, 15.07, godz. 11:00 – 14:00 – grupa otwarta
8.08, 10.08, 12.08, godz. 11:00 – 14:00 – grupa polsko-ukraińska z tłumaczem na język ukraiński (dla dzieci z Ukrainy bezpłatne)

Dzieci: 6-12 lat, liczba uczestników: 15 os.
Odpłatność: 130zł/3dni, 50zł /1 dzień

„Wakacje z tańcem artystycznym”
Warsztaty artystyczne łączące sport i taniec. Podczas zajęć kładzie się nacisk na rozwój sprawności fizycznej i poczucie rytmu, naukę podstawowych figur gimnastycznych, pracę z rekwizytami przy muzyce. Podczas pierwszego dnia dzieci wezmą udział w ćwiczeniach akrobatycznych z użyciem airtracka i trampolin oraz zajmą się projektowaniem strojów za pomocą szablonów. Po dniu przerwy odbędą się zajęcia z tworzenia układów choreograficznych oraz praca ze specjalistycznym sprzętem (wstążka, obręcz, piłka, maczugi). Ostatni dzień warsztatów to ćwiczenia z improwizacji tanecznej oraz malowanie twarzy. „Wakacje z tańcem artystycznym” zakończą się pokazem tanecznym.
Instruktorka: Sandra Tryba.

Program
18.07, 20.07, 22.07, godz. 13:00-16:30 – dzieci od 5. roku życia
25.07, 27.07, 29.07, godz. 13:00-16:30 – dzieci od 7. roku życia

Dzieci: 6-12 lat, minimalna liczba uczestników: 10 osób, maksymalna liczba uczestników: 15 os.
Odpłatność: 130zł / 3dni, 50zł / 1 dzień.

“Świetlica plastyczna – Kultury świata”
Zajęcia mają na celu poznanie różnych kultur świata za pomocą sztuk plastycznych.
Warsztaty rozwiną sprawność manualną dziecka poprzez dostosowane do wieku techniki: modelina, decoupage, rysunek. Uczestnicy będą rozwijać nie tylko zdolności manualne, ale również kreatywność, wyobraźnię i koncentrację.
Instruktorka: Justyna Więcław.

Program
18.07, 20.07, 22.07, godz. 10:30-12:30 – dzieci 5 – 8 lat
Dzieci: 5 – 8 lat, limit uczestników: 10 osób.
Odpłatność: 100 zł / 3 dni, 35 zł /1 dzień.

“Świetlica plastyczna – wakacje z naturą”
Warsztaty łączą w sobie naturę oraz sztukę wizualną. Podczas zajęć uczestnicy zgłębią tajniki malowania i rysowania martwej natury. Ponadto każda osoba wykona fotografię „elementu natury z Brzeźna”. Zdjęcie będzie służyć potem jako wzór do stworzenia rysunku. Wszystkie prace zostaną w końcowym etapie złożone we wspólny „zielnik”.
Instruktorka: Justyna Więcław.

Program
25.07, 27.07, 29.07, godz. 10:30-12:30 – dzieci od 7. roku życia
22.08, 24.08, 26.08, godz. 10:30-12:30 – dzieci od 5. roku życia

Dzieci: 5 – 8 lat, limit uczestników: 10 osób.
Odpłatność: 100 zł / 3 dni, 35 zł /1 dzień.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy.

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl

58 343 46 91

Logo Projektornia

Aktualności