Logo GAK

placówki

Klawo / Jodowanie GAK

muzyka

Klawo / Jodowanie

 1. data

  26.08.22
  piątek

 2. godzina

  20:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Park im. J. J. Haffnera – kolumnada przy wejściu na plażę nr 39 (Brzeźno)

 5. dla kogo?

  wszyscy

Już kolejny raz serdecznie zapraszamy na Jodowanie, czyli koncerty w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie.

26 sierpnia o godz. 20:00 wystąpi przed Wami zespół Klawo, czyli rozbujany groove, bogata paleta analogowych brzmień klawiszy i melodyjne dęciaki.

Członkowie Klawo to muzycy o bardzo zróżnicowanym backgroundzie. Pochodzą z różnych stron Polski, a poznali się studiując razem na gdańskiej Akademii Muzycznej. Choć w ich głównie instrumentalnych kompozycjach jest dużo przestrzeni na improwizację i jazzową uważność, debiutancki album grupy wyraźnie wykracza poza schematy, czerpiąc inspiracje z wielości muzycznych nurtów (m.in. zblendowane wpływy funku, psychodelii, hip hopu, jazzu czy afrobeatu).
Debiut Klawo to funkowy ogień zmieszany z niemal skandynawskim liryzmem (przypomnijmy, że zespół tworzy w Gdańsku) i niekiedy absurdalne poczucie humoru.
Nie bez znaczenia jest fakt, że utwory skomponowane przez czworo z siedmiorga członków Klawo, zostały kolektywnie zaaranżowane przez zespół w ogniu prób, improwizacji, dyskusji i eksperymentów. Dzięki temu, przy całej różnorodności muzyki zawartej na debiutanckim albumie “Klawo”, słuchacz ma poczucie obcowania z dziełem spójnym i zarazem organicznym.

Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej EP “Flądra” na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts – bez użycia samplera, ale za to z całym “live bandem”. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove’u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał.

Tu możesz poznać KLAWO -> klik