Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

czerwiec 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Zdjęcie przedstawia grupę osób siedzących na krzesłach w okręgu. Na zdjęcie nałożony jest filtr w odcieniach czerwieni, zieleni, żółci i niebieskiego, a także efekt podwójnej ekspozycji.

02 czerwiec

Budzi się miasto – gra integracyjna

2 czerwca o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na czerwcową odsłonę gry integracyjnej "Budzi się m...

spotkanie

Budzi się miasto – gra integracyjna

Logo placówki

data

02.06.23
piątek

godzina

18:00

wstęp

5 zł

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

2 czerwca o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na czerwcową odsłonę gry integracyjnej “Budzi się miasto“!

Obowiązują zapisy, więcej informacji poniżej.

Jeśli nigdy nie grałeś/aś w grę “Budzi się miasto”, to już tłumaczymy co i jak:

Wydarzenie nawiązuje do starej gry słownej pt. „Mafia”. Mówiąc najprościej, w Mafii chodzi o to, żeby uratować obywateli miasta, zanim zajmą się nimi mafiozi.

Nasze rozgrywki są częścią cyklu integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni, które w zależności od wydarzenia będą przybierać różne formy. Do uczestnictwa zapraszamy każdego, kto ukończył 15 rok życia.

Stawiamy na dobrą zabawę i grę towarzyską, w której każdy może rozwinąć swoje umiejętności aktorskie i zmysł obserwacji! Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców.
Zapewniamy Mistrza Ceremonii i niepowtarzalny klimat.

– Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i weź udział w rozbudowanej wersji pt. „Budzi się miasto”!

– Nigdy o tym nie słyszałeś? Lubisz obserwować ludzi i wyciągać szybko wnioski? Pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, szeryfów, lekarzy no i oczywiście szemranej mafii.

 Dla zwolenników jasnych wyjaśnień podajemy definicję Mafii z Wikipedii:
“Mafia – towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością. Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie. Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych.”

! UWAGA !
18:00 – tłumaczenie zasad nowym uczestnikom i uczestniczkom
18:30 – start!

Wstęp: 5zł
Wiek: 15+

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

REGULAMIN

07 czerwiec

Gra terenowa i zabawy podwórkowe

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na grę terenową i inne zabawy podwórkowe ...

spotkanie

Gra terenowa i zabawy podwórkowe

Logo placówki

data

07.06.23
środa

godzina

17:00 - 19:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na grę terenową i inne zabawy podwórkowe w środę, 7 maja na godzinę 17:00. Animacje będą odbywały się pod opieką naszej wspaniałej instruktorki, Agaty Kozak.

 

Podczas dwugodzinnych zajęć czekają nas przeróżne zagadki i wyzwania. Całość będzie realizowana w formie podobnej do dobrze znanych nam “podchodów” . Zbiórka uczestników odbędzie się pod Projektornią, natomiast reszta atrakcji czekać nas będzie na zielonych terenach w okolicy budynku.

 

Zapisz się już dziś! Wstęp wolny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

17:00 – zbiórka uczestników pod Projektornią
19:00 – zakończenie wydarzenia

 

Wstęp: wolny
Wiek: 7 – 12 lat

 

!Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy!

Zapisywać możecie się poprzez prywatną wiadomość na facebooku, maila lub telefonicznie:

 

projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

REGULAMIN

07 czerwiec

Kurs na Brzeźno – wspólne śpiewanie

Projektornia GAK zaprasza na kolejne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, które odbędzie się 7 czerw...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – wspólne śpiewanie

Logo placówki

data

07.06.23
środa

godzina

17:00 - 19:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na kolejne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, które odbędzie się 7 czerwca (środa) o godz. 17:00. 🎤 Będziemy śpiewać przy akompaniamencie fortepianowym w wykonaniu naszej instruktorki muzyki, Natalii Wojtasik.

W szczególności zachęcamy do uczestnictwa rodziców dzieci w wieku 7-12 lat, ponieważ w tym samym czasie odbywa się wydarzenie dla dzieci: gra terenowa i zabawy podwórkowe:
https://www.facebook.com/events/274696038339827

To doskonała okazja, by spędzić środowy wieczór w przyjaznej atmosferze, pełnej muzyki i zabawy!

Będzie to również szansa, aby pochwalić się swoim talentem wokalnym i po prostu dobrze się bawić w gronie znajomych i sąsiadów z Brzeźna!

Zapraszamy!
___

Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającej lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/
___

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
 58 343 46 91

Czarno-biała ilustracja fortepianu na beżowym tle.

23 czerwiec

Kurs na klasykę. Fortepian+

Projektornia GAK zaprasza na trzeci koncert z cyklu „Kurs na klasykę. Fortepian+”. „Kurs na klas...

muzyka

Kurs na klasykę. Fortepian+

Logo placówki

data

23.06.23
piątek

godzina

19:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na trzeci koncert z cyklu „Kurs na klasykę. Fortepian+”.

„Kurs na klasykę. Fortepian +” to cykl czterech koncertów odbywających się raz w miesiącu od kwietnia do lipca br. Ideą przewodnią wszystkich wydarzeń będzie prezentacja fortepianu w najróżniejszych konfiguracjach i estetykach muzycznych.

Podczas koncertów usłyszymy bardzo zróżnicowane programy reprezentujące szeroko pojętą muzykę klasyczną obejmującą utwory solowe, kameralistykę instrumentalną i muzykę wokalną (pieśń, opera, musical, pieśni neapolitańskie).

Integralną częścią wszystkich prezentacji będzie aspekt edukacyjny koncertów w formie prelekcji przybliżających odbiorcom sylwetki kompozytorów, ciekawostki dotyczące wykonywanych utworów oraz możliwości brzmieniowe instrumentów.

Gospodarzem koncertów będzie rodowity mieszkaniec Brzeźna, Piotr Nowicki, pianista, profesor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz prezes Fundacji Muzyki Nowej Kwartludium.

Koncerty przyczynią się do rozwoju kultury muzycznej w naszej dzielnicy i dzielnicach sąsiadujących oraz poszerzą wiedzę muzyczną mieszkańców.

PROGRAM:

23.06 (piątek), G 19:00 – fortepian + śpiew (arie operowe, musical)

Szczegóły wkrótce.

Terminy kolejnych koncertów:

14.07 (piątek), G 19:00 – fortepian + akordeon i fagot

Podczas wydarzenia zapewniamy również opiekę i atrakcje dla Waszych pociech! W osobnej sali odbywać się będą zabawy muzyczne dla dzieci od lat 3, które poprowadzi Natalia Wojtasik, instruktorka zajęć muzycznych dla najmłodszych “Muzyka nie gryzie” w Projektorni GAK.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia w Projektorni GAK!

___

Koncerty mogą się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy Brzeźno.

Wstęp wolny.

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

REGULAMIN

 

O artystach:

 • ___pokaż cały opis

  dwóch mężczyzn w czarnych koszulach i spodniach stoi obok siebie; jeden patrzy w prawo drugi na wprost

   

   

   portret mężczyzny w garniturze, białej koszuli i krawacie

  Piotr Nowicki – pianista

  Ukończył Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku. W centrum jego zainteresowań znajduje się muzyka XX i XXI wieku, którą wykonuje jako solista i kameralista. Od 2002 roku współtworzy zespół Kwartludium specjalizujący się w wykonywaniu muzyki najnowszej. Na swoim koncie posiada kilkadziesiąt prawykonań utworów współczesnych kompozytorów oraz liczne nagrania płytowe (Dux, Requiem Records, Bôłt Records, Touch, Denovali Records), radiowe (Program 2 Polskiego Radia, WDR3, Deutschlandfunk) i telewizyjne (TVP Kultura). Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Australii, Chinach, Korei Pd., Gruzji, Turcji, Izraelu, oraz w większości krajów europejskich.

  Wielokrotny stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1995 r. związany jest z macierzystą uczelnią, gdzie pracuje na stanowisku profesora. Piotr Nowicki jest również fundatorem i prezesem Fundacji Muzyki Nowej Kwartludium, której głównym celem jest propagowanie polskiej muzyki współczesnej w kraju i za granicą.

   

  mężczyzna opiera się o instrument muzyczny marimbę; w dłoniach trzyma pałeczki do gry

  Paweł Nowicki – perkusista

  Absolwent Konserwatorium Muzycznego w Strasbourgu. Laureat konkursów interpretacji muzyki współczesnej takich jak Gaudeamus Interpreters Competition w Rotterdamie czy I Konkursu Wibrafonowego w Clarment-Ferrand. Współtwórca zespołu muzyki współczesnej Kwartludium, z którym od ponad dwóch dekad dokonuje prawykonań dzieł polskich i światowych na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą, takich jak Warszawska Jesień, Festiwal Radia WDR w Kolonii, Unsound Festival w Nowym Jorku, Nuove Musische Festiwal w Teatro Massimo w Palermo, Southbank Centre Royal Festival Hall w Londynie, Festiwal Muzyki Współczesnej w Daegu, w Korei Południowej.

  Artysta jest wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Gdańska, Stowarzyszenia Twórców Zaiks oraz Stoart. Paweł Nowicki jest twórcą muzyki ilustracyjnej i filmowej. Współpracuje z Teatrem Miniatura w Gdańsku.

  W 2020 roku Paweł Nowicki otrzymał stopień doktora przyznany przez Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

grafika jest podzielona na dwie części - lewa to żółte pole, a prawa przedstawia gitarę i koszyk piknikowy. części są po środku oddzielone niebieskim złamanym paskiem z napisem "północna".

24 czerwiec

Święto Ulicy Północnej podczas Pikniku Letniego

Drogie i Drodzy! 24 czerwca, w sobotę, spotkamy się podczas Pikniku Letniego żeby po raz TRZYNAS...

spotkanie

Święto Ulicy Północnej podczas Pikniku Letniego

Logo placówki

data

24.06.23
sobota

godzina

11:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Północna 5, 80-512, Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Familijne

Główna grafika wpisu
Drogie i Drodzy!
24 czerwca, w sobotę, spotkamy się podczas Pikniku Letniego żeby po raz TRZYNASTY celebrować Święto Ulicy Północnej! 🌊
Wraz z Radą Dzielnicy Brzeźno i jej mieszkańcami, Fundacją Sprawni Inaczej, Hevelianum Domem Zdrojowym oraz lokalnymi artystami zaprosimy Was do wspólnego świętowania. Czekać na Was będą warsztaty, koncerty, występy, spektakle i wiele więcej.
📅 PROGRAM:
G 11:00–16:00 – Piknik Letni Fundacji Sprawni Inaczej: sklepik Fundacji, warsztaty plastyczne
G 13:00–16:00 – wspólne biesiadowanie z Radą Dzielnicy
G 11:00 – występ muzyczny
G 12:00 – poszukiwania skarbów na plaży
G 12:30 – gimnastyka tao yin na plaży
G 13:00–17:00 – portrety “twarze Północy” malowane przez lokalną artystkę Dorotę Wójcik
G 13:00 – pokaz iluzji optycznej
G 13:10 – teatr Pinezka
G 14:30 – występ kwartetu muzycznego
G 15.00–17.00 – warsztaty plastyczne “zmiana” prowadzone przez lokalną artystkę Alicję Michowską
G 16.30 – gimnastyka tao yin na plaży
G 17:00 – wydarzenie teatralne: Robimy razem teatr. Opowieści z klimatem/ Hevelianum
G 18:00 – Monkey Basstards (DJ Basskuda, DJ HasiOK)

Kontakt
📧projektornia@gak.gda.pl
☎️58 343 46 91
grafika przedstawia dwie różnobarwne maski teatralne

30 czerwiec

Kołysanka dla żywiołów – premiera etiudy poetyckiej

"Kołysanka dla Żywiołów" -premiera etiudy poetyckiej-   Od Autora: Nazywam się Mirosław ...

teatr

Kołysanka dla żywiołów – premiera etiudy poetyckiej

Logo placówki

data

30.06.23
piątek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

“Kołysanka dla Żywiołów”
-premiera etiudy poetyckiej-

 

Od Autora:
Nazywam się Mirosław Mularski.
Mieszkam w Gdańsku od 1976 roku. Wybrzeże jest przede wszystkim moim miejscem edukacji, pracy oraz rozwoju zainteresowań z różnych dziedzin twórczych. Pasjonuję się również sztukami plastycznymi, dlatego uczę się również nowych form wyrazu.

Projektornię GAK wybrałem ze względów sentymentalnych, ponieważ poprzez działania w tym miejscu, zapoczątkowałem moją edukację kulturalną.

Serdecznie zapraszam na finalizację impresji słowno-muzycznej, pt. “Kołysanka dla Żywiołów”, czyli podsumowania teatralnego w Projektorni GAK na podstawie własnego scenariusza i muzyki. W treści opisuję bytującego wśród niuansów człowieka i jego wędrówkę z lirycznym nadmorskim klimatem.

wstęp wolny

PIĄTEK
📅30.06
⏰G 18:00


Kontakt
📧projektornia@gak.gda.pl
☎️58 343 46 91

 

Logo Projektornia

Aktualności