Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

lipiec 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Obraz akwarelowy. Przedstawia fragment sklepu wielobranżowego z napisem SUPERSAM, w tle zachmurzone niebo. Obraz w kolorach przygaszonej żółci i niebieskiego.

11 lipiec

Twarze Północy – wernisaż Doroty Wójcik i odbiór portretów

11 lipca o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż "Twarze Północy" - portretów wykonanych przez Dorot...

wystawa

Twarze Północy – wernisaż Doroty Wójcik i odbiór portretów

Logo placówki

data

11.07.23
wtorek

godzina

17:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

11 lipca o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż “Twarze Północy” – portretów wykonanych przez Dorotę Wójcik podczas Święta ulicy Północnej podczas Pikniku Letniego. 🌊

To 9 unikalnych prac wykonanych kolorowymi tuszami. Każda z nich przedstawia postać naszego i Waszego sąsiada – osoby z Brzeźna, z Północy.
Prace będzie można oglądać tylko podczas wernisażu, bezpośrednio po nim osoby namalowane będą mogły odebrać swoje portrety.

O artystce:
Dorota Wójcik (ur. 1987 w Gdańsku) jest artystką wizualną oraz architektką. Ukończyła Politechnikę Gdańską z wyróżnieniem otrzymując 2 nagrody za najlepiej obroniony dyplom magisterski na wydziale Architektury i Urbanistyki w 2014 r. W międzyczasie podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. J. Baucia, gdzie w 2021 r. obroniła tytuł magisterski. Połączenie architektury i malarstwa stworzyły jej możliwości do podjęcia pracy przy wielu muralach w całej Polsce, m.in. miała możliwość uczestniczyć w produkcji prestiżowego muralu autorstwa E. Dwurnika w Warszawie. Jej prace malarskie zaprezentowano m.in. na Ogólnopolskiej Wystawie Konkursowej Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie. Dorota głównie zajmuje się malarstwem olejnym abstrakcyjnym, a inspiracje czerpie z natury (drzewa, morze, chmury). Od 2000 roku związana z Pracownią artystyczną Henryka Sokalskiego. 🎨

Strony artystki:
🟥 dorota-wojcik.com/
🟦 facebook.com/dorotajablonskamalarstwo/
🟪 instagram.com/dorotawojcik_artist/

Zapraszamy!

___
Kontakt:
📧 projektornia@gak.gda.pl
☎️ 58 343 46 91

REGULAMIN

Zdjęcie przedstawia grupę osób siedzących na krzesłach w okręgu. Na zdjęcie nałożony jest filtr w odcieniach czerwieni, zieleni, żółci i niebieskiego, a także efekt podwójnej ekspozycji.

12 lipiec

Budzi się miasto – gra integracyjna

12 lipca o godz. 18:30 serdecznie zapraszamy na lipcową odsłonę gry integracyjnej "Budzi się mias...

spotkanie

Budzi się miasto – gra integracyjna

Logo placówki

data

12.07.23
środa

godzina

18:30

wstęp

5 zł

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

12 lipca o godz. 18:30 serdecznie zapraszamy na lipcową odsłonę gry integracyjnej “Budzi się miasto“!

Obowiązują zapisy, więcej informacji poniżej.

Jeśli nigdy nie grałeś/aś w grę “Budzi się miasto”, to już tłumaczymy co i jak:

Wydarzenie nawiązuje do starej gry słownej pt. „Mafia”. Mówiąc najprościej, w Mafii chodzi o to, żeby uratować obywateli miasta, zanim zajmą się nimi mafiozi.

Nasze rozgrywki są częścią cyklu integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni, które w zależności od wydarzenia będą przybierać różne formy. Do uczestnictwa zapraszamy każdego, kto ukończył 15 rok życia.

Stawiamy na dobrą zabawę i grę towarzyską, w której każdy może rozwinąć swoje umiejętności aktorskie i zmysł obserwacji! Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców.
Zapewniamy Mistrza Ceremonii i niepowtarzalny klimat.

– Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i weź udział w rozbudowanej wersji pt. „Budzi się miasto”!

– Nigdy o tym nie słyszałeś? Lubisz obserwować ludzi i wyciągać szybko wnioski? Pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, szeryfów, lekarzy no i oczywiście szemranej mafii.

 Dla zwolenników jasnych wyjaśnień podajemy definicję Mafii z Wikipedii:
“Mafia – towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością. Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie. Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych.”

! UWAGA !
18:30 – tłumaczenie zasad nowym uczestnikom i uczestniczkom
19:00 – start!

Wstęp: 5zł
Wiek: 15+

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

REGULAMIN

13 lipiec

Akcja sadzenie! Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne sadzenie roślin w naszy...

spotkanie

Logo placówki

data

13.07.23
czwartek

godzina

16:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu
Akcja sadzenie! 🌺🌿

Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne sadzenie roślin w naszym ogródku. Pomóż nam sprawić, aby prezentował się on jeszcze lepiej!

Nie przejmuj się, jeśli jesteś w tym kompletnie zielony, nie szukamy ogrodnika. Chęć do pracy i dobra energia w zupełności wystarczą – choć jeśli posiadasz własną łopatkę ogrodową to może się przydać!

Weź ze sobą koleżankę, kolegę, siostrę, brata czy babcię – im nas więcej tym weselej bo roślin do sadzenia jest na pęczki.

Czarno-biała ilustracja fortepianu na beżowym tle.

14 lipiec

Kurs na klasykę. Fortepian+

Projektornia GAK zaprasza na ostatni koncert z cyklu „Kurs na klasykę. Fortepian+”. „Kurs na k...

muzyka

Kurs na klasykę. Fortepian+

Logo placówki

data

14.07.23
piątek

godzina

19:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na ostatni koncert z cyklu „Kurs na klasykę. Fortepian+”.

„Kurs na klasykę. Fortepian +” to cykl czterech koncertów odbywających się raz w miesiącu od kwietnia do lipca br. Ideą przewodnią wszystkich wydarzeń będzie prezentacja fortepianu w najróżniejszych konfiguracjach i estetykach muzycznych.

Podczas koncertów usłyszymy bardzo zróżnicowane programy reprezentujące szeroko pojętą muzykę klasyczną obejmującą utwory solowe, kameralistykę instrumentalną i muzykę wokalną (pieśń, opera, musical, pieśni neapolitańskie).

Integralną częścią wszystkich prezentacji będzie aspekt edukacyjny koncertów w formie prelekcji przybliżających odbiorcom sylwetki kompozytorów, ciekawostki dotyczące wykonywanych utworów oraz możliwości brzmieniowe instrumentów.

Gospodarzem koncertów będzie rodowity mieszkaniec Brzeźna, Piotr Nowicki, pianista, profesor Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz prezes Fundacji Muzyki Nowej Kwartludium.

Koncerty przyczynią się do rozwoju kultury muzycznej w naszej dzielnicy i dzielnicach sąsiadujących oraz poszerzą wiedzę muzyczną mieszkańców.

14.07 (piątek), G 19:00 – fortepian + akordeon i fagot

O artystach:

Elżbieta Rosińska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu Józefa Madanowskiego. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, doskonaląc swoje umiejętności pod kierunkiem tak znakomitych artystów jak Mogens Ellegaard, Stefan Hussong, Mie Miki, Friedrich Lips, Matti Rantanen. Jako solistka i kameralistka koncertowała w Polsce, Niemczech, Finlandii, Słowacji, Austrii, Iranie, Szwajcarii. Pracuje w Akademii Muzycznej w Gdańsku na stanowisku profesora.

Mirosław Pachowicz – ukończył z wyróżnieniem fagot i teorię muzyki w Gdańskiej Akademii Muzycznej. Przez 15 lat był pierwszym fagocistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Prowadzi także ożywioną działalność pedagogiczną – w pierwszym rzędzie na stanowisku adiunkta-doktora w swojej Alma Mater. Prodziekan Wydziału Instrumentalnego od roku 2021. W 2019r. wskrzesił klasę fagotu w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. Chętnie prowadzi także kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Szwecji i Finlandii). Juror wielu konkursów i przesłuchań.

Zofia Nowicka – urodziła się w 2006 roku w Gdyni. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat, obecnie kształci się pod okiem dr Adrianny Wolf w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Z przykrością informujemy, że tym razem animacje muzyczne dla najmłodszych nie odbędą się.
Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia w Projektorni GAK!

___

Koncerty mogą się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy Brzeźno.

Galeria:

Dziecięce dłonie na dużych plamach niebieskiej i czerwonej farby

17 lipiec - 31 lipiec

ZMIANA! – LETNIE WARSZTATY Z PROJEKTORNIĄ GAK

Projektornia GAK zaprasza osoby zamieszkujące Brzeźno i okolice na dwa rodzaje warsztatów: plasty...

warsztat

ZMIANA! – LETNIE WARSZTATY Z PROJEKTORNIĄ GAK

Logo placówki

data

17.07.23
poniedziałek

godzina

9:30

wstęp

płatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk

dla kogo?

Dzieci

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza osoby zamieszkujące Brzeźno i okolice na dwa rodzaje warsztatów: plastyczne i ruchowe. Tematem przewodnim warsztatów będzie motyw zmiany.

“ZMIANA ! Malowanie !” – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.  Tematem przewodnim warsztatów będzie motyw zmiany. Podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez Alicję Michowską, osoby uczestniczące poznają zasady zmiany form plastycznych, np. spróbują zmienić zwykłą kartkę w formę przestrzenną. Sprawdzą jak zmienia się forma, kolor, znaczenie pod wpływem ich działania.

Terminy warsztatów: 17, 19, 20 oraz 24, 26, 28 lipca 2023.
Warsztaty plastyczne odbędą się w godz. 9:30 – 12:00
Koszt: karnet 1 tydzień 150 zł / karnet 2 tygodnie 250 zł

“ZMIANA! TANIEC I RUCH” –  warsztaty ruchowe dzieci w wieku od 8 do 12 lat.  W ramach zajęć ruchowych osoby uczestniczące będą pracować nad przygotowaniem pokazu tanecznego inspirowanego tematem energii odnawialnej. Ćwiczenia ruchowe w formie zabawy mają zainspirować do szukania odzwierciedlenia tematu w choreografii. Stroje i rekwizyty zostaną przygotowane z produktów z recyklingu.

Terminy warsztatów: 17, 19, 20 oraz 24, 26, 28 lipca 2023.
Warsztaty ruchowe odbędą się w godz. 12:30 – 16:00
Koszt: karnet 1 tydzień 280 zł / karnet 2 tygodnie 500 zł

Zapisy i płatność za warsztaty od 28.06.2023 poprzez www.strefazajec.pl !
Zachęcamy do założenia konta na portalu www.strefazajec.pl – instrukcja założenia profilu w załączniku.

W jaki sposób się wziąć udział w Letnich Warsztatach w Projektorni GAK?

1. Zapoznaj się z instrukcją obsługi portalu strefa zajęć – https://tiny.pl/cg2z6

2. Załóż konto i zapisz dziecko na zajęcia. Poczekaj na potwierdzenie zapisu – przyjdzie on na Twojego maila.

3. Wypełnij deklarację uczestnictwa (obok statusu w zakładce więcej).

4. Po potwierdzeniu zapisu dziecka, zrób przelew wg wzoru:

odbiorca: Projektornia GAK
numer konta: 30 8309 0000 0085 6294 2000 0370
tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, nazwa zajęć
przykład: Jan Kowalski, Zmiana! Malowanie: letnie warsztaty z Projektornią GAK5. Odprowadź dziecko wraz z wypełnioną deklaracją na zajęcia do Projektorni GAK przy ul. Dworskiej 29A, w Gdańsku Brzeźnie!UWAGA!

Szanowni Państwo, prosimy o dokonywanie wpłat za zajęcia zgodnie z regulaminem, czyli jedynie w formie przelewu na numer konta Projektorni GAK. Przelew należy wykonać po otrzymaniu zatwierdzenia zapisania na zajęcia – otrzymacie Państwo maila z takim potwierdzeniem.
Przelewy należy przesyłać na następujące dane:
odbiorca: Projektornia GAK
numer konta: 30 8309 0000 0085 6294 2000 0370
tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, nazwa zajęć
przykład: Jan Kowalski, Zmiana! Malowanie: letnie warsztaty z Projektornią GAK

28 lipiec - 29 lipiec

Jodowanie

___________________________________ UWAGA! Sobotni koncert ABSTRACTKULTUR ( 29.07 G. 21:00 ) z...

muzyka

Jodowanie

Logo placówki

data

28.07.23
piątek

godzina

21:00

wstęp

bezpłatny

adres

Gdańsk, Brzeźno. Park im. J. J. Haffnera. Blisko wejścia na plażę nr 39

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

___________________________________

UWAGA!

Sobotni koncert ABSTRACTKULTUR ( 29.07 G. 21:00 )
został przeniesiony do Projektorni, na ulicę Dworską 29a.
Decyzja zostala podjęta ze względu na prognozowane warunki pogodowe.
Zapraszamy!

___________________________________

 

Z radością pragniemy po raz kolejny zaprosić Was na Jodowanie, czyli koncerty w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie, przy wejściu na plażę numer 39.

Ten magiczny wieczór będzie pełen niepowtarzalnej muzyki, podczas której będziecie mieli okazję odetchnąć od codziennego zgiełku i przenieść się w inną, magiczną przestrzeń.

W tym roku wystąpią dla Was:

28/07 (piątek) G. 21:00 – whOwhO
29/07 (sobota) G. 21:00 – ABSTRACTKULTUR

O naszych artystach:

wh0wh0 – elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę – Jacka Prościńskiego. Artysta tworzy doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się na siebie warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym przy użyciu „kosmicznego” zestawu
perkusyjno-elektronicznego. Owocem tych pomysłów jest bardzo dobrze przyjęty album oraz porywające występy na żywo ze specjalnie zaprojektowaną oprawą świetlną (wydanie i produkcja wraz z ekipą Coastline Northern Cuts). Nie możesz tego przegapić!

Jacek Prościński – perkusja sensoryczna, elektronika
Marcin Szulc, Kamil Herrmann – światła reaktywne
Tomek Hoax – realizacja dźwięku

więcej o artyście znajdziesz tu: https://www.facebook.com/wh0wh0

ABSTRACTKULTUR – trójmiejski duet powstały w 2018 roku. Projekt tworzą Rafał Dętkoś (Abstract Structure, Ucho, Mho, Gluten) oraz Piotr Wyrwaszeski (Gluten, Technolodzy Procesu, Mała Motoryka). Muzyka ABSTRACTKULTUR to połączenie chłodnych, minimalistycznych przestrzeni elektronicznych z tkanką instrumentów akustycznych i sampling. Koncerty ABSTRACTKULTUR to audiowizualna podróż w gęsty ambient, dub tech, jazz, i świat organicznych cytatów.

więcej o zespole znajdziesz tu: https://www.facebook.com/abstractkultur/

Do zobaczenia!

 • ___pokaż cały opis

  Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie – współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Marii Peszek. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album “Self-Titled” wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

  W pewnym momencie mojego życia dotychczasowe, typowe inspiracje perkusyjne zostały wyparte na poczet zmiany postrzegania tego instrumentu. Muzyka tworzona przez producentów elektronicznych wzbudziła we mnie bodziec, który stanowi trzon dla mojej solowej twórczości. Ale rzeczy, które tak skrzętnie ćwiczyłem w salach prób, nie miały tu większego zastosowania. Musiałem nauczyć się grania na nowo” – mówi wh0wh0.

  • wh0wh0 potrafi jednoosobowo wykreować karkołomne przebiegi o intensywności nagrań Autechre czy Aphex Twina. I to takie, których chce się w nieskończoność słuchać, a nie jakieś puste przebiegi, które są cyrkową, techniczną sztuczką” – Bartek Chaciński
  • w 40 minut robi przelot przez europejskie sceny elektroniczne, inspirowany katalogami Kompakt, Ninja Tune czy Warp Records. Z tą różnica, że tam gdzie twórcy elektroniki za bardzo zawierzają swoje powodzenie oprogramowaniu i nowym technologiom, a zbyt duża ilość sprzętu nie przynosi im dobrych rezultatów, on gra całą muzykę tworzy na żywo za pomocą perkusji. Ale tak jakby miał 4 ręce, wszystkie swoje” – Jakub Knera
  • wh0wh0 ociera się o brzmienie wielu odległych od siebie artystów, w jednym momencie brzmiąc euforycznie jak Hudson Mohawke czy TNGHT, by w kolejnym zaskoczyć spokojnymi repetytywnymi pasażami przywodzącymi na myśl utwory Steve’a Reicha” – Marcin Szulc

Galeria:

Logo Projektornia

Aktualności