Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

kwiecień 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Pastelowe tło w odcieniach różu i błękitu. Po lewej stroni, w formie kolażu, wycinek czarno-białego zdjęcia przedstawiający otwarte usta. Po prawej stronie chmara ptaków.

17 marzec - 12 kwiecień

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – warsztaty i konsultacje

Projektornia GAK oraz Stacja Orunia GAK zapraszają na warsztaty i konsultacje w ramach 68. Ogólno...

literatura
teatr
warsztat

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – warsztaty i konsultacje

Logo placówki

data

17.03.23
piątek

godzina

18:00-20:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno / ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk Orunia

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK oraz Stacja Orunia GAK zapraszają na warsztaty i konsultacje w ramach 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w całej Polsce, w którym laureatami było wielu późniejszych znanych i cenionych polskich aktorów i aktorek.

Konkurs recytatorski to początek przygody z aktorstwem, który uczy wyrażania siebie przez emocje, słowo czy mowę niewerbalną.

Jak zapanować nad emocjami w trudnych sytuacjach, kiedy je wyzwolić, a kiedy schować? Jak mówić, żeby inni aktywnie Cię słuchali oraz rozumieli to, co chcesz przekazać? Czy ciało jest zgrane z tym, co mówimy?

Chcesz się sprawdzić na scenie i rozwijać swój warsztat aktorski? Masz ciekawy pomysł na występ? Zgłoś się do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Razem z innymi amatorami słowa, aktorstwa, poezji śpiewanej, stań na scenie i wyraź siebie.

Jeśli jednak nie czujesz się jeszcze pewnie, nie masz obycia ze sceną bądź nigdy nie miałeś/aś odwagi, by wziąć udział w podobnej inicjatywie, ale chcesz w końcu spróbować swoich sił, mamy coś dla Ciebie! Zapraszamy na konsultacje i warsztaty, które pomogą Ci zrobić ten pierwszy krok!

Tegoroczny 68. OKR obejmuje cztery turnieje: recytatorski, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa. Ważna jest dla nas edukacja, dlatego w ramach programu Edukacja do Kultury.Gdańsk przeprowadzimy warsztaty i konsultacje przygotowujące do Konkursu. Jednym słowem, przy wspólnym działaniu przygotujemy się razem do występu! Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy chcą wystąpić przed uczestnikami i uczestniczkami konkursu, jak również tych, co chcą rozsmakować się w literaturze i poezji.

Podczas warsztatów nauczymy Cię ćwiczeń i przedstawimy narzędzia, które usprawnią Twoją dykcję, emisję, ekspresje, gest, interpretacje i wszystko to, co potrzebne, by przygotować się do OKR! W ramach konsultacji będzie można zaprezentować już przygotowany utwór, a po uwagach i podpowiedziach edukatora teatralnego będzie szansa na wykonanie utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW I KONSULTACJI

17.03.2023 (piątek) – WARSZTATY – Projektornia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas warsztatów wykonasz praktyczne ćwiczenia aktorskie, skupiające się na dykcji, emisji i mowie ciała, jak również ćwiczenia interpretacyjne, rozwijające wyobraźnię, ekspresję, emocje. Podpowiemy Ci, jak bawić się wierszem, a jak bawić się prozą oraz jaki tekst jest dobry?

22.03.2023 (środa) – WARSZTATY – Stacja Orunia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas warsztatów wykonasz praktyczne ćwiczenia aktorskie, skupiające się na dykcji, emisji i mowie ciała, jak również ćwiczenia interpretacyjne, rozwijające wyobraźnię, ekspresję, emocje. Odbędą się też pierwsze prace nad Twoim tekstem. Podpowiemy Ci, jak bawić się wierszem, a jak bawić się prozą oraz jaki tekst jest dobry?

31.03.2023 (piątek) – KONSULTACJE – Projektornia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas konsultacji masz szansę zaprezentować się ze swoim materiałem przed edukatorem teatralnym oraz innymi uczestnikami i uczestniczkami. Dostaniesz cenne uwagi oraz ćwiczenia, które pomogą rozwinąć Twój warsztat aktorski, będziesz mieć też możliwość wykonania utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

12.04.2023 (środa) – KONSULTACJE – Projektornia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas konsultacji masz szansę zaprezentować się ze swoim materiałem przed edukatorem teatralnym oraz innymi uczestnikami i uczestniczkami. Dostaniesz cenne uwagi oraz ćwiczenia, które pomogą rozwinąć Twój warsztat aktorski, będziesz mieć też możliwość wykonania utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

Limit miejsc: 20 dla uczestników i uczestniczek + 10 dla słuchaczy.

Zapisy: edukacja@gak.gda.pl

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Fotościanka w formie rysunkowej przedstawiająca elegancko ubraną parę, mężczyznę i kobietę. Siedzą na krzesłach na tle morza, na miejscu twarzy są wycięte otwory.

12 kwiecień

Kurs na Brzeźno – spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada

Projektornia GAK zaprasza na drugie spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada, podczas którego om...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada

Logo placówki

data

12.04.23
środa

godzina

18:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na drugie spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada, podczas którego omówimy kolejne szczegóły i plany wydarzenia.

Dzień Sąsiada zaplanowany jest na 20 maja (sobota). Chcemy, aby to było nasze wspólne święto, dlatego zapraszamy do przygotowań wydarzenia chętnych mieszkańców i mieszkanki Brzeźna.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2023 (środa) o godz. 18.30. Do zobaczenia!
___

Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającej lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/

14 kwiecień - 15 kwiecień

Weekend ze sztuką w Projektorni GAK – Turniej wiedzy o filmie oraz warsztaty filmowe

15 kwietnia przypada Światowy Dzień Sztuki, z tej okazji zapraszamy na Weekend ze sztuką w GAK! ...

kino
konkurs
warsztat

Weekend ze sztuką w Projektorni GAK – Turniej wiedzy o filmie oraz warsztaty filmowe

Logo placówki

data

14.04.23
piątek

godzina

16:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Familijne, wszyscy

Główna grafika wpisu

15 kwietnia przypada Światowy Dzień Sztuki, z tej okazji zapraszamy na Weekend ze sztuką w GAK!

W ramach Weekendu ze sztuką Projektornia GAK zaprasza na Turniej wiedzy o filmie oraz warsztaty filmowe!

14.04.2023, G 16:00 – Turniej wiedzy o filmie

Zapraszamy entuzjastów sztuki filmowej do udziału w Turnieju wiedzy o filmie. Turniej przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby sprawdzić swoją wiedzę na temat filmów w formule konkursowej. Turniej realizowany jest w ramach projektu partycypacyjnego Kurs na Brzeźno i odbywa się z inicjatywy lokalnej społeczności. Pytania będą proste, nie wymagające wiedzy akademickiej, warto więc spróbować swoich sił, poszerzyć swoją wiedzę i przy okazji dobrze się bawić. Dla zwycięzców przewidziane nagrody!

Turniej odbywa się przy okazji finału konkursu filmowego “Nakręć się!”, zapraszamy więc wszystkich do pozostania na gali i uczestniczenia w pokazie finałowym. Szykuje się iście filmowy wieczór. Zapraszamy!

Prowadzenie:
Przemysław Michowski – filmem pasjonuje się w czasie wolnym, interesuje się hobbystycznie. Zawodowo pracuje w instytucji finansowej. Jest absolwentem UG na Wydziale Zarządzania. Jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie organizowanego przez klub filmowy Helikon. Interesuje się zarówno kinem autorskim jak i kinem rozrywkowym, a także dokumentalnym i filmami animowanymi. Nieobce są mu seriale dostępne na platformach streamingowych.

Tematyka turnieju:
Współczesne kino światowe. Produkcje od 2000 r. mające premierę w kinach. Pytania będą dotyczyły tytułów, nazwisk aktorów, twórców oraz tematyki poruszanej w filmach.

Termin zgłoszenia udziału w konkursie: do 12.04.2023 na adres projektornia@gak.gda.pl

Program konkursu:
16:00-16:20 rejestracja uczestników
16:20-17:45 realizacja konkursu / 3 bloki pytań po 3 pytania w każdym
17:45-17:55 ogłoszenie wyników
18:00 – Gala konkursu “Nakręć się!” – pokazy filmów
___

15.04.2023, G 11:30 – warsztaty filmowe “Jak powstaje film?” – edycja sąsiedzka

Warsztaty skierowane są do wszystkich mieszkańców i mieszkanek Brzeźna. Podczas wydarzenia nakręcimy krótkie filmy dokumentalne i wideoARTy pt. “Radość w Brzeźna”. Celem warsztatów jest nakręcenie w ciągu kilku godzin krótkiej formy filmowej o dzielnicy oraz integracja mieszkańców i mieszkanek poprzez sztukę. Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki otrzymają dawkę wiedzy teoretycznej, przygotują się do stworzenia filmu, a następnie nakręcą w terenie lub w Projektorni GAK krótką formę dokumentalną lub minutowy wideoart. Nagrane materiały zostaną poddane montażowi i postprodukcji. Finał przedsięwzięcia to pokaz zrealizowanych filmów podczas całego dnia.

Czas trwania: 11:30-17:30 – w trakcie warsztatów przewidujemy poczęstunek dla uczestników.

Spędź z nami Weekend ze sztuką! Do zobaczenia w Projektorni GAK!

___

A po…

Od 17:30 zapraszamy na Grupowe Karaoke w ramach Kursu na Brzeźno, czyli wspólne śpiewanie przy akompaniamencie instrumentów na żywo!

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

REGULAMIN

na czarnym tle z prawej strony fragment starej kamery filmowej; od okrągłego okienka w kamerze wychodzą białe i zielone snopy światła

14 kwiecień

Nakręć się! Gala finałowa – wręczenie nagród oraz pokaz wyróżnionych filmów

Projektornia GAK zaprasza uczestników i uczestniczki konkursu oraz wszelkich miłośników sztuki fi...

kino

Nakręć się! Gala finałowa – wręczenie nagród oraz pokaz wyróżnionych filmów

Logo placówki

data

14.04.23
piątek

godzina

18:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy, wszyscy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza uczestników i uczestniczki konkursu oraz wszelkich miłośników sztuki filmowej na Galę finałową trzynastej edycji Konkursu filmowego “Nakręć się!”, która odbędzie się 14 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00. 

Miło nam poinformować, że i w tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 95 zgłoszeń i w sumie 118 propozycji filmowych!!

W tym roku poszerzyliśmy formułę konkursu, dzieląc go na dwie kategorie – amatorską i profesjonalną – jednak wszystkie przesłane zgłoszenia dotyczyły tej pierwszej kategorii, stąd Projektornia GAK jako organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród. Na dole strony załączamy zaktualizowany Regulamin.

Laureatów konkursu wyłoni trzyosobowe jury: filmoznawcy Paweł Biliński i Krzysztof Kornacki oraz animatorka kultury Izabela Terek-Jopkiewicz.

Najciekawsze filmy zostaną zaprezentowane i nagrodzone podczas Gali, która będzie również transmitowana na żywo na naszym profilu.

___

O godz. 16:00 zapraszamy także wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym lokalnym Turnieju wiedzy o filmie!

Turniej przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby sprawdzić swoją wiedzę na temat filmów w formule konkursowej. Turniej realizowany jest w ramach projektu partycypacyjnego Kurs na Brzeźno i odbywa się z inicjatywy lokalnej społeczności. Pytania będą proste, nie wymagające wiedzy akademickiej, warto więc spróbować swoich sił, poszerzyć swoją wiedzę i przy okazji dobrze się bawić. Dla zwycięzców przewidziane nagrody!

Natomiast w sobotę (15.04) zapraszamy na warsztaty filmowe!

Wszystkie szczegóły znajdują się w osobnym wydarzeniu:
Weekend ze sztuką w Projektorni GAK

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w Projektorni GAK!

Kontakt:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

Zaktualizowany regulamin:

Regulamin

Czarno-białe usta w formie kolażu i mikrofon na kolorowym tle.

15 kwiecień

Kurs na Brzeźno – wieczór karaoke

Projektornia GAK zaprasza na kolejny wieczór karaoke, który odbędzie się 15 kwietnia (sobota) o g...

muzyka

Kurs na Brzeźno – wieczór karaoke

Logo placówki

data

15.04.23
sobota

godzina

17:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na kolejny wieczór karaoke, który odbędzie się 15 kwietnia (sobota) o godz. 17:30.

To doskonała okazja, by spędzić sobotni wieczór w przyjaznej atmosferze, pełnej muzyki i zabawy!

Będzie to również szansa, aby pochwalić się swoim talentem wokalnym i po prostu dobrze się bawić w gronie znajomych i sąsiadów z Brzeźna!

Zapraszamy!
___

Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającej lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/

Pastelowe tło w odcieniach różu i błękitu. Po lewej stroni, w formie kolażu, wycinek czarno-białego zdjęcia przedstawiający otwarte usta. Po prawej stronie chmara ptaków.

17 kwiecień

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie

Pomorskie Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz Gdański Archipelag Kultury zapraszają na 68. Ogólno...

konkurs
literatura
teatr

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie

Logo placówki

data

17.04.23
poniedziałek

godzina

10:00-17:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Pomorskie Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz Gdański Archipelag Kultury zapraszają na 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, który odbędzie się 17 kwietnia 2023 r. w Projektorni GAK.

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w całej Polsce, w którym laureatami było wielu późniejszych znanych i cenionych polskich aktorów i aktorek. Jest to impreza dla amatorów – otwarta dla uczniów
szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych, chcących rozwijać swoje pasje i sprawdzić się na scenie.

Konkurs recytatorski to początek przygody z aktorstwem, który uczy wyrażania siebie przez emocje, słowo czy mowę niewerbalną.

Jak zapanować nad emocjami w trudnych sytuacjach, kiedy je wyzwolić, a kiedy schować? Jak mówić, żeby inni aktywnie Cię słuchali oraz rozumieli to, co chcesz przekazać? Czy ciało jest zgrane z tym, co mówimy?

Chcesz się sprawdzić na scenie i rozwijać swój warsztat aktorski? Masz ciekawy pomysł na występ? Zgłoś się do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Razem z innymi amatorami słowa, aktorstwa, poezji śpiewanej, stań na scenie i wyraź siebie.

Jeśli jednak nie czujesz się jeszcze pewnie, nie masz obycia ze sceną bądź nigdy nie miałeś/aś odwagi, by wziąć udział w podobnej inicjatywie, ale chcesz w końcu spróbować swoich sił, mamy coś dla Ciebie! Zapraszamy na konsultacje i warsztaty, które pomogą Ci zrobić ten pierwszy krok!

A co z repertuarem? Każda z kategorii ma swoje wymagania, więc sprawdź w regulaminie! Rok 2023 jest bogaty, jeśli chodzi o patronów i patronki, dlatego zachęcamy do podjęcia wyzwania i śmiałych poszukiwań tekstów Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej, ale wybór należy do Ciebie!

Tegoroczny 68. OKR obejmuje cztery turnieje: recytatorski, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa. Ważna jest dla nas edukacja, dlatego w ramach programu Edukacja do Kultury.Gdańsk przeprowadzimy warsztaty i konsultacje przygotowujące do Konkursu. Jednym słowem, przy wspólnym działaniu przygotujemy się razem do występu! Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy chcą wystąpić przed uczestnikami i uczestniczkami konkursu, jak również tych, co chcą rozsmakować się w literaturze i poezji.

Podczas warsztatów nauczymy Cię ćwiczeń i przedstawimy narzędzia, które usprawnią Twoją dykcję, emisję, ekspresje, gest, interpretacje i wszystko to, co potrzebne, by przygotować się do OKR! W ramach konsultacji będzie można zaprezentować już przygotowany utwór, a po uwagach i podpowiedziach edukatora teatralnego będzie szansa na wykonanie utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

Szczegółowy harmonogram warsztatów w osobnym wydarzeniu.

___

Konkurs odbędzie się 17.04.2023 r. w godzinach 10:00-17:00 w Projektorni GAK.

Zgłoszenia w sprawie konkursu będą przyjmowane do dnia 11.04.2023 do godz. 16:00 pod adresem edukacja@gak.gda.pl

Zapraszamy!

Grafika w formie kolażu. Znajdują się na niej grubsze i cieńsze przecinane linie, w lewym górnym rogu i prawym dolnym rogu znajdują się wycinki kolażowe map. W trzech miejscach, na zwieńczeniu linii znajdują się czarno-białe kolażowe wycinki: aparat fotograficzny, latarnia morska i wycięty fragment twarzy z oczami.

19 kwiecień

Kurs na Brzeźno – Brzeźnieńskie Spacery Fotograficzne

Projektornia GAK zaprasza na cykliczne Brzeźnieńskie Spacery Fotograficzne! 19 kwietnia o godz. 1...

warsztat

Kurs na Brzeźno – Brzeźnieńskie Spacery Fotograficzne

Logo placówki

data

19.04.23
środa

godzina

17:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na cykliczne Brzeźnieńskie Spacery Fotograficzne! 19 kwietnia o godz. 17:30 odbędą się krótkie warsztaty oraz pierwszy wspólny spacer po okolicy!

Podczas naszych spacerów będziecie mieli okazję poznać innych miłośników fotografii i wymienić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Nasze spacery są nie tylko okazją do robienia zdjęć, ale także do poznawania innych ludzi i nawiązywania nowych znajomości. To inicjatywa skierowana do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzić czas na wspaniałych spacerach, odkrywając nowe miejsca i zakątki Brzeźna, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności fotograficzne. Nie przegapcie okazji, aby poznać piękno Brzeźna i uwiecznić je na zdjęciach!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spacerach i dołączenia do naszej społeczności Brzeźnieńskich Spacerów Fotograficznych!
___
Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającej lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/

Ujęcie z góry na różnego rodzaju zioła.

19 kwiecień

Kurs na Brzeźno – Bank Czasu + ogródek sąsiedzki

Projektornia GAK zaprasza na kolejną sąsiedzką inicjatywę w ramach Projektu Kurs na Brzeźno, któr...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – Bank Czasu + ogródek sąsiedzki

Logo placówki

data

19.04.23
środa

godzina

18:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Familijne, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na kolejną sąsiedzką inicjatywę w ramach Projektu Kurs na Brzeźno, która odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00.

W ramach Banku Czasu, czyli sąsiedzkiego wolontariatu, zapraszamy na reaktywację naszego wspólnego sąsiedzkiego ogródka! Zróbmy coś wspólnie dla lokalnej społeczności i zazieleńmy na nowo kawałek Brzeźna!

W zeszłym roku wspólnie stworzyliśmy sąsiedzki ogródek przy Projektorni GAK, który po zimowych miesiącach potrzebuje naszej opieki, by móc znów cieszyć nas bujną roślinnością! Zapraszamy na wspólne sadzenie roślin, sąsiedzkie rozmowy i integrację. Będzie to również okazja, by w ramach Banku Czasu, poznać wzajemne potrzeby i zaoferować swoją pomoc drugiej osobie.

Więcej o Banku Czasu: https://www.facebook.com/photo?fbid=604188061747499&set=a.459459176220389

Zapraszamy!
___
Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającej lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/

Logo Projektornia

Aktualności

Grafika z animowanym szopem i napisem

_22 maja 2024

Zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami kulturalnymi w Gdańsku? Zapisz się do naszego ne...

Zapisz się do newslettera!

Grafika z animowanym szopem i napisem

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami kulturalnymi w Gdańsku? Zapisz się do naszego newsletter GAKtualności!

 
Otrzymuj regularne informacje o warsztatach, koncertach, wystawach i wielu innych atrakcjach organizowanych przez gdańskie domy kultury. Nie przegap żadnej okazji do kulturalnych przeżyć!

Każdy kto zapisze się na naszego newslettera może dołączyć do Klubu GAKu, a w nim czekają na Was: informacje zza kulisy i konkursy z nagrodami.
 

_16 maja 2024

OPEN CALL MUZYCZNY – JAK BRZMI HŁASKO

Open call muzyczny „Jak brzmi Hłasko” jest organizowany w ramach projektu HŁASKO.UPDATE. Gdańs...

OPEN CALL MUZYCZNY – JAK BRZMI HŁASKO

Open call muzyczny „Jak brzmi Hłasko” jest organizowany w ramach projektu HŁASKO.UPDATE.

Gdański Archipelag Kultury zaprasza do udziału muzyków akademickich jak i twórców niezależnych, którzy działają w różnych konwencjach muzycznych. Tematem open call jest interpretacja muzyczna twórczości Marka Hłaski. Zadaniem uczestników_czek jest przekształcenie tekstów literackich w formę muzyczno – dźwiękową. Chcemy, abyście przenieśli literaturę na płaszczyznę muzyki, komponując utwory inspirowane twórczością pisarza.

Czekamy na Wasze oryginalne podejście i kreatywne interpretacje!

Ważne informacje:

  • głoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2024 r. do godz. 23:59,
  • zgłoszenia należy wysłać przez formularz (zostanie udostępniony 22 maja 2024 w tym miejscu),
  • utwór może zawierać elementy dźwiękowe oraz fragmenty tekstów, jednak nie jest to wymagane,
  • czas trwania utworu: od 5 do 20 min,
  • autorskie utwory należy przesłać w formie plików wysokiej jakości w formatach M4A, FLAC lub WAVE. Pliki powinny być przygotowane do emisji w przestrzeni miejskiej. Pliki należy przesłać przez wyżej wymieniony formularz.
  • Regulamin open call

Z nadesłanych propozycji jury wybierze utwory, które spełniają założenia merytoryczne i jakościowe wymagane przez Organizatora.

Skład Jury:

  • Michał Jacaszek – kompozytor, producent muzyczny i wykonawca muzyki elektroakustycznej
  • Jakub Knera – dziennikarz i kurator, twórca strony „Nowe idzie od morza”
  • Laura Haras – absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktorka, śpiewaczka, prowadzi Teatr GAK.
  • Izabela Terek – Jopkiewicz – animatorka kultury, zajmuje się edukacją artystyczną w GAK.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 26 lipca na stronie gak.gda.pl

Wybrane utwory muzyczne zostaną wyemitowane na Skwerze Świętopełka w Gdańsku, gdzie atmosferę dopełni oprawa świetlna. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2024 r. i potrwa od godz. 20:00  do 22:00. Mamy nadzieję, że przekształcenie literatury w muzykę pozwoli spojrzeć na twórczość Hłaski z zupełnie nowej perspektywy, zainteresować odbiorców innym wymiarem literatury oraz wzbudzić zainteresowanie postacią samego autora.

 

 

 

_27 marca 2024

Święta