Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

marzec 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
fragment starej kamery filmowej po prawej stronie;z małego okrągłego otworu wychodzą białe promienie

22 luty - 31 marzec

Nakręć się! Konkurs filmowy

UWAGA!  KONKURS  FILMOWY NAKRĘĆ SIĘ! PROJEKTORNIA Gdański Archipelag Kultury zaprasza miłośników...

kino
konkurs

Nakręć się! Konkurs filmowy

Logo placówki

data

22.02.23
środa

godzina

wstęp

bezpłatny

adres

GAK Projektornia ul. Dworska 29 a

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

UWAGA!  KONKURS  FILMOWY NAKRĘĆ SIĘ!

PROJEKTORNIA Gdański Archipelag Kultury zaprasza miłośników sztuki filmowej (bez limitu wieku) do wzięcia udziału w trzynastej edycji ogólnopolskiego konkursu “Nakręć się!”.

Filmy powinny dotyczyć pasji lub wydarzeń, które inspirują autorów do działania. Laureatów konkursu wyłoni trzyosobowe jury. W tym roku poszerzamy formułę konkursu. Filmy będą oceniane i nagradzane w dwóch kategoriach: film amatorski i profesjonalny.

W kategorii film amatorski: nagroda główna w wysokości 1500 zł oraz 1, 2, 3 miejsce nagrody  w wysokości 500 zł każda.

W kategorii film profesjonalny: nagroda główna w wysokości 1500 zł oraz 1, 2, 3 miejsce nagrody  w wysokości 500 zł każda.

W konkursie biorą udział filmy wykonane ogólnodostępnym sprzętem (kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem).
Film nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość filmów. Dopuszczalny format filmów: mp4.

Termin nadsyłania filmów do 31 marca 2023 roku na adres mailowy: projektornia@gak.gda.pl

lub pocztą / DVD, pendrive/ na adres: Projektornia GAK ul. Dworska  29 a; 80- 506 Gdańsk

Najciekawsze filmy zostaną zaprezentowane w PROJEKTORNI GAK w Gdańsku Brzeźnie 14 kwietnia 2023 roku o godz.18.00.

 • ___pokaż cały opis

  Minęła ponad dekada odkąd po raz pierwszy ogłosiliśmy konkurs filmowy Nakręć się! Na początku nie było łatwo. Na pierwszą edycję przysłano niecałe 30 filmów. Ale i tak cieszyliśmy się, że są ludzie, którzy podjęli nasze wyzwanie i nakręcili filmy o swoich pasjach. Dzięki temu poznaliśmy wiele ciekawych historii opowiedzianych za pomocą medium jakim jest film. Poznaliśmy również ich autorów, osoby, które na co dzień zajmują się zwykle czymś innym, ale znajdują czas i ochotę na wypowiedzenie się poprzez film. Dla niektórych kręcenie filmów to nie pierwszyzna. Inni natomiast podjęli rzuconą przez nas rękawicę i przesłali swój pierwszy film. Jurorzy konkursu zawsze wnikliwie zapoznają się ze wszystkimi filmami i potrafią docenić każdy przekaz. Cenne jest to, że uczestnicy chcą się podzielić z innymi swoimi przemyśleniami. Nierzadko “zaprzyjaźniamy się” z nadesłanymi filmami.

  Konkurs Nakręć się!  od kilku lat ma już rangę ogólnopolską. Z uznaniem i lekkim niedowierzaniem patrzyliśmy na ludzi, którzy na wieczorną Galę wręczenia nagród i pokaz wyróżnionych filmów przyjeżdżali do Projektorni z Wrocławia, Łodzi, czy innych odległych miejscowości. W tym roku trzynasta edycja. Ciekawi jesteśmy o czym teraz kręci się filmy.

Fotościanka w formie rysunkowej przedstawiająca elegancko ubraną parę, mężczyznę i kobietę. Siedzą na krzesłach na tle morza, na miejscu twarzy są wycięte otwory.

01 marzec

Kurs na Brzeźno – spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada

W ramach nowo powstałej grupy "Kurs na Brzeźno", zrzeszającej lokalną społeczność, Projektornia G...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada

Logo placówki

data

01.03.23
środa

godzina

18:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

W ramach nowo powstałej grupy “Kurs na Brzeźno”, zrzeszającej lokalną społeczność, Projektornia GAK zaprasza na spotkanie organizacyjne dot. Dnia Sąsiada (planowanego na drugą połowę maja).

Chcemy, aby to było nasze wspólne święto, dlatego zapraszamy do przygotowań wydarzenia chętnych mieszkańców i mieszkanki Brzeźna.

Spotkanie odbędzie się 1 marca 2023 (środa) o godz. 18.30. Do zobaczenia!

02 marzec

Kurs na Brzeźno – spotkanie planszówkowe

Drodzy miłośnicy gier planszowych, mamy dla Was doskonałą propozycję na spędzenie wolnego czasu! ...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – spotkanie planszówkowe

Logo placówki

data

02.03.23
czwartek

godzina

18:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Drodzy miłośnicy gier planszowych, mamy dla Was doskonałą propozycję na spędzenie wolnego czasu!

2 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 18.30 w Projektorni GAK w Brzeźnie odbędzie się spotkanie planszówkowe! Zapraszamy Was na wieczór pełen rozgrywek, zabawy i nowych znajomości.

To wyjątkowa okazja, aby spotkać się z innymi miłośnikami gier planszowych i przeżyć niezapomniane chwile w przyjaznej i nieformalnej atmosferze. Podczas spotkania znajdziecie szeroki wybór gier planszowych, które pozwolą Wam na przetestowanie swoich umiejętności i pomysłowości. To także świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości wśród mieszkańców naszej dzielnicy.

Nasze spotkanie planszówkowe to nie tylko dobra zabawa, ale także doskonały sposób na relaks i oderwanie się od codzienności. Będziemy mieli także przekąski i napoje, co pozwoli Wam na pełne skupienie się na rozgrywkach.

Nie przegapcie okazji i przyjdźcie na nasze spotkanie planszówkowe w Projektorni GAK. Gwarantujemy Wam niezapomniany wieczór pełen zabawy, śmiechu i nowych doświadczeń.

Do zobaczenia na planszówkach!

08 marzec

Kurs na Brzeźno – wieczór karaoke

Projektornia GAK zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 8 marca (środa) o godz. 18:...

muzyka

Kurs na Brzeźno – wieczór karaoke

Logo placówki

data

08.03.23
środa

godzina

18:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 8 marca (środa) o godz. 18:30 – wieczór karaoke, podczas którego będziemy skupiać się na repertuarze kobiecym!

To doskonała okazja, aby celebrować Dzień Kobiet i spędzić wieczór w przyjaznej atmosferze, pełnej muzyki i zabawy.

Na naszym wydarzeniu karaoke będziemy skupiać się na utworach śpiewanych przez kobiety, ale także tych zaadresowanych do kobiet lub traktujących o kobietach.

Będzie to szansa, aby pochwalić się swoim talentem wokalnym i pokazać swoje umiejętności innym i po prostu dobrze się bawić w gronie znajomych i sąsiadów z Brzeźna!

Zapraszamy i do zobaczenia na karaoke w Dniu Kobiet!

 

Zdjęcie kartki z notatnika, pełnego różnych notatek, przekreśleń, map myśli.

10 marzec

Premiera spektaklu “Asumpt. Co my na to?”

Projektornia GAK zaprasza na premierę spektaklu „Asumpt. Co my na to?” w reż. Agaty Ogórek i Paul...

muzyka
taniec
teatr

Premiera spektaklu “Asumpt. Co my na to?”

Logo placówki

data

10.03.23
piątek

godzina

18:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na premierę spektaklu „Asumpt. Co my na to?” w reż. Agaty Ogórek i Pauliny Spiel, która odbędzie się 10 marca 2023 r. o godz. 18:00.

O spektaklu:

Asumpt. Co my na to?

„Wystawiasz… co zrobię, nie cofnę się?”

Czym jest bodziec?
Znasz to uczucie?
Czujesz co się zmienia?
Co ty na to?

“Świadomemu w gamie możliwości
Wyborowi w tonie absurdu
W który wkroczyć bałam się
Dziś poddaje się bez trudu”

Spektakl przedstawiony jest w formie teatralnej z elementami śpiewu oraz tańca. Całość, czyli reżyseria, choreografia, teksty i muzyka oraz występ, stworzona została przez dwie artystki: Paulinę Spiel oraz Agatę Ogórek, w ramach Mikrorezydencji artystycznej w Projektorni GAK.

Reżyseria: Agata Ogórek, Paulina Spiel
Choreografia: Paulina Spiel
Teksty: Agata Ogórek
Muzyka: Agata Ogórek, Piotr Filipowicz

O artystkach:

Paulina Spiel – tancerka, choreografka, instruktorka tańca współczesnego. Od wielu lat związana z Pracownią Tańca Pryzmat w Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA w Olsztynie. Brała udział w wielu projektach oraz spektaklach wystawianych na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w Olsztyńskim Planetarium. Aktualnie tancerka Olsztyńskiego Teatru Tańca, gdzie ma okazję brać udział w takich spektaklach jak: “MOA”, “Poruszony las”, “Pan Kejk”, “Over Ground”, “Nie-Uprzejmość w Operze”. Szkoliła się podczas licznych rezydencji, warsztatów i festiwali w Polsce i za granicą (m.in. rezydencja artystyczna w Tenuta Dello Scompliglio w Vorno (Lucca), rezydencja w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, Summer Intensive w Portugalii, festiwal ALTOFEST w Neapolu, Deltebre Danse Festival w Hiszpanii, Stage International Chateauroux we Francji, Batsheva Dance Company w Tel Awiwie, Yasmeen Godder w Jaffa, Vertigo Dance Company w Jerozolimie).

Agata Ogórek – wokalistka, trenerka głosu oraz logopedka. Autorka tekstów oraz piosenek. Warsztat szkoliła w zespole wokalnym „Szalone”, działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, który zdobywał wiele nagród na festiwalach polskich, jak i międzynarodowych. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Gdańskiej Akademii Muzycznej. Reżyserka oraz wokalistka części artystycznej dwóch edycji gali Osobowość Regionu. Ukończyła kursy zawodowe na kierunkach: Realizacja dźwięku oraz Realizacja nagrań. Śpiew oraz scena towarzyszyły jej od najmłodszych lat. Obecnie skupia się na rozwijaniu umiejętności aktorskich oraz tych związanych z tworzeniem muzyki.

Zapraszamy!

Grafika w formie kolażu. Znajdują się na niej grubsze i cieńsze przecinane linie, w lewym górnym rogu i prawym dolnym rogu znajdują się wycinki kolażowe map. W trzech miejscach, na zwieńczeniu linii znajdują się czarno-białe kolażowe wycinki: aparat fotograficzny, latarnia morska i wycięty fragment twarzy z oczami.

15 marzec

Kurs na Brzeźno – spotkanie organizacyjne dot. Brzeźnieńskich Spacerów Fotograficznych

Projektornia GAK zaprasza na pierwsze spotkanie Brzeźnieńskich Spacerów Fotograficznych, które od...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – spotkanie organizacyjne dot. Brzeźnieńskich Spacerów Fotograficznych

Logo placówki

data

15.03.23
środa

godzina

18:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na pierwsze spotkanie Brzeźnieńskich Spacerów Fotograficznych, które odbędzie się 15 marca o godzinie 18:30.

Spotkanie to będzie miało charakter organizacyjny. Porozmawiamy o planach, pomysłach oraz przygotowaniu naszych aparatów przed pierwszym spacerem. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów na przyszłe wyprawy fotograficzne oraz omówienia najważniejszych kwestii dotyczących organizacji.

Podczas naszych spacerów będziecie mieli okazję poznać innych miłośników fotografii i wymienić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Nasze spacery są nie tylko okazją do robienia zdjęć, ale także do poznawania innych ludzi i nawiązywania nowych znajomości. To inicjatywa skierowana do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym i spędzić czas na wspaniałych spacerach, odkrywając nowe miejsca i zakątki Brzeźna, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności fotograficzne. Nie przegapcie okazji, aby poznać piękno Brzeźna i uwiecznić je na zdjęciach!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu organizacyjnym i dołączenia do naszej społeczności Brzeźnieńskich Spacerów Fotograficznych!
___
Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającą lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/

Pastelowe tło w odcieniach różu i błękitu. Po lewej stroni, w formie kolażu, wycinek czarno-białego zdjęcia przedstawiający otwarte usta. Po prawej stronie chmara ptaków.

17 marzec - 12 kwiecień

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – warsztaty i konsultacje

Projektornia GAK oraz Stacja Orunia GAK zapraszają na warsztaty i konsultacje w ramach 68. Ogólno...

literatura
teatr
warsztat

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – warsztaty i konsultacje

Logo placówki

data

17.03.23
piątek

godzina

18:00-20:00

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno / ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk Orunia

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK oraz Stacja Orunia GAK zapraszają na warsztaty i konsultacje w ramach 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym i najważniejszym konkursem recytatorskim w całej Polsce, w którym laureatami było wielu późniejszych znanych i cenionych polskich aktorów i aktorek.

Konkurs recytatorski to początek przygody z aktorstwem, który uczy wyrażania siebie przez emocje, słowo czy mowę niewerbalną.

Jak zapanować nad emocjami w trudnych sytuacjach, kiedy je wyzwolić, a kiedy schować? Jak mówić, żeby inni aktywnie Cię słuchali oraz rozumieli to, co chcesz przekazać? Czy ciało jest zgrane z tym, co mówimy?

Chcesz się sprawdzić na scenie i rozwijać swój warsztat aktorski? Masz ciekawy pomysł na występ? Zgłoś się do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Razem z innymi amatorami słowa, aktorstwa, poezji śpiewanej, stań na scenie i wyraź siebie.

Jeśli jednak nie czujesz się jeszcze pewnie, nie masz obycia ze sceną bądź nigdy nie miałeś/aś odwagi, by wziąć udział w podobnej inicjatywie, ale chcesz w końcu spróbować swoich sił, mamy coś dla Ciebie! Zapraszamy na konsultacje i warsztaty, które pomogą Ci zrobić ten pierwszy krok!

Tegoroczny 68. OKR obejmuje cztery turnieje: recytatorski, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa. Ważna jest dla nas edukacja, dlatego w ramach programu Edukacja do Kultury.Gdańsk przeprowadzimy warsztaty i konsultacje przygotowujące do Konkursu. Jednym słowem, przy wspólnym działaniu przygotujemy się razem do występu! Zapraszamy zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy chcą wystąpić przed uczestnikami i uczestniczkami konkursu, jak również tych, co chcą rozsmakować się w literaturze i poezji.

Podczas warsztatów nauczymy Cię ćwiczeń i przedstawimy narzędzia, które usprawnią Twoją dykcję, emisję, ekspresje, gest, interpretacje i wszystko to, co potrzebne, by przygotować się do OKR! W ramach konsultacji będzie można zaprezentować już przygotowany utwór, a po uwagach i podpowiedziach edukatora teatralnego będzie szansa na wykonanie utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW I KONSULTACJI

17.03.2023 (piątek) – WARSZTATY – Projektornia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas warsztatów wykonasz praktyczne ćwiczenia aktorskie, skupiające się na dykcji, emisji i mowie ciała, jak również ćwiczenia interpretacyjne, rozwijające wyobraźnię, ekspresję, emocje. Podpowiemy Ci, jak bawić się wierszem, a jak bawić się prozą oraz jaki tekst jest dobry?

22.03.2023 (środa) – WARSZTATY – Stacja Orunia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas warsztatów wykonasz praktyczne ćwiczenia aktorskie, skupiające się na dykcji, emisji i mowie ciała, jak również ćwiczenia interpretacyjne, rozwijające wyobraźnię, ekspresję, emocje. Odbędą się też pierwsze prace nad Twoim tekstem. Podpowiemy Ci, jak bawić się wierszem, a jak bawić się prozą oraz jaki tekst jest dobry?

31.03.2023 (piątek) – KONSULTACJE – Projektornia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas konsultacji masz szansę zaprezentować się ze swoim materiałem przed edukatorem teatralnym oraz innymi uczestnikami i uczestniczkami. Dostaniesz cenne uwagi oraz ćwiczenia, które pomogą rozwinąć Twój warsztat aktorski, będziesz mieć też możliwość wykonania utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

12.04.2023 (środa) – KONSULTACJE – Projektornia GAK, godz. 18:00-20:00

Podczas konsultacji masz szansę zaprezentować się ze swoim materiałem przed edukatorem teatralnym oraz innymi uczestnikami i uczestniczkami. Dostaniesz cenne uwagi oraz ćwiczenia, które pomogą rozwinąć Twój warsztat aktorski, będziesz mieć też możliwość wykonania utworu ponownie, by wdrożyć wszystkie wskazówki i oswoić się z publicznością.

Limit miejsc: 20 dla uczestników i uczestniczek + 10 dla słuchaczy.

Zapisy: edukacja@gak.gda.pl

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Grafika w formie kolażu. Tło podzielone na pół, lewa strona w kolorze różowym, prawa w błękitnym. Na środku obrazek przedstawiający zegar, na jego krawędziach, po lewej i prawej stronie w rogach znajdują się czarno-białe wycinki dłoni, skierowane w swoją stronę.

22 marzec

Kurs na Brzeźno – Bank Czasu

Projektornia GAK zaprasza na pierwsze spotkanie dotyczące inicjatywy sąsiedzkiej - Banku Czasu, k...

spotkanie

Kurs na Brzeźno – Bank Czasu

Logo placówki

data

22.03.23
środa

godzina

18:30

wstęp

Bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Projektornia GAK zaprasza na pierwsze spotkanie dotyczące inicjatywy sąsiedzkiej – Banku Czasu, które odbędzie się 22 marca (środa) o godz. 18:30.

 

Bank Czasu to inicjatywa, która ma na celu wymianę czasu i umiejętności pośród lokalnej społeczności Brzeźna. Zamiast korzystać z tradycyjnej waluty, chcemy umożliwić Wam wymianę swojego czasu, wiedzy i doświadczenia na usługi lub pomoc w codziennych sprawach.

Na spotkaniu przedstawimy szczegółowe informacje na temat Banku Czasu, wspólnie opracujemy plan działania oraz odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Będzie to również okazja do poznania innych naszych sąsiadów i wymiany pomysłów na to, jak możemy sobie nawzajem pomagać.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej okolicy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym projekcie. Zróbmy coś dobrego dla naszej społeczności i dajmy sobie nawzajem szansę na wymianę czasu i umiejętności!
___
Projekt powstał w ramach grupy sąsiedzkiej Kurs na Brzeźno, zrzeszającą lokalną społeczność Brzeźna. Jeśli chcesz w aktywny sposób tworzyć ofertę kulturalną dzielnicy, zapraszamy do grupy!
https://www.facebook.com/groups/3102472913384634/

Logo Projektornia

Aktualności

Grafika z animowanym szopem i napisem

_22 maja 2024

Zapisz się do newslettera!

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami kulturalnymi w Gdańsku? Zapisz się do naszego ne...

Zapisz się do newslettera!

Grafika z animowanym szopem i napisem

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami kulturalnymi w Gdańsku? Zapisz się do naszego newsletter GAKtualności!

 
Otrzymuj regularne informacje o warsztatach, koncertach, wystawach i wielu innych atrakcjach organizowanych przez gdańskie domy kultury. Nie przegap żadnej okazji do kulturalnych przeżyć!

Każdy kto zapisze się na naszego newslettera może dołączyć do Klubu GAKu, a w nim czekają na Was: informacje zza kulisy i konkursy z nagrodami.
 

_16 maja 2024

OPEN CALL MUZYCZNY – JAK BRZMI HŁASKO

Open call muzyczny „Jak brzmi Hłasko” jest organizowany w ramach projektu HŁASKO.UPDATE. Gdańs...

OPEN CALL MUZYCZNY – JAK BRZMI HŁASKO

Open call muzyczny „Jak brzmi Hłasko” jest organizowany w ramach projektu HŁASKO.UPDATE.

Gdański Archipelag Kultury zaprasza do udziału muzyków akademickich jak i twórców niezależnych, którzy działają w różnych konwencjach muzycznych. Tematem open call jest interpretacja muzyczna twórczości Marka Hłaski. Zadaniem uczestników_czek jest przekształcenie tekstów literackich w formę muzyczno – dźwiękową. Chcemy, abyście przenieśli literaturę na płaszczyznę muzyki, komponując utwory inspirowane twórczością pisarza.

Czekamy na Wasze oryginalne podejście i kreatywne interpretacje!

Ważne informacje:

 • głoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2024 r. do godz. 23:59,
 • zgłoszenia należy wysłać przez formularz (zostanie udostępniony 22 maja 2024 w tym miejscu),
 • utwór może zawierać elementy dźwiękowe oraz fragmenty tekstów, jednak nie jest to wymagane,
 • czas trwania utworu: od 5 do 20 min,
 • autorskie utwory należy przesłać w formie plików wysokiej jakości w formatach M4A, FLAC lub WAVE. Pliki powinny być przygotowane do emisji w przestrzeni miejskiej. Pliki należy przesłać przez wyżej wymieniony formularz.
 • Regulamin open call

Z nadesłanych propozycji jury wybierze utwory, które spełniają założenia merytoryczne i jakościowe wymagane przez Organizatora.

Skład Jury:

 • Michał Jacaszek – kompozytor, producent muzyczny i wykonawca muzyki elektroakustycznej
 • Jakub Knera – dziennikarz i kurator, twórca strony „Nowe idzie od morza”
 • Laura Haras – absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktorka, śpiewaczka, prowadzi Teatr GAK.
 • Izabela Terek – Jopkiewicz – animatorka kultury, zajmuje się edukacją artystyczną w GAK.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 26 lipca na stronie gak.gda.pl

Wybrane utwory muzyczne zostaną wyemitowane na Skwerze Świętopełka w Gdańsku, gdzie atmosferę dopełni oprawa świetlna. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2024 r. i potrwa od godz. 20:00  do 22:00. Mamy nadzieję, że przekształcenie literatury w muzykę pozwoli spojrzeć na twórczość Hłaski z zupełnie nowej perspektywy, zainteresować odbiorców innym wymiarem literatury oraz wzbudzić zainteresowanie postacią samego autora.

 

 

 

_27 marca 2024

Święta