Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

styczeń 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Błękitne tło w białe kropki, na nim napis Ferie ze sztuką w GAK. ułożony z liter w formie kolorowej wycinanki.

23 styczeń - 27 styczeń

Akcja Zima – Ferie ze sztuką!

Akcja Zima, czyli Ferie ze sztuką w Projektorni GAK!   Podczas ferii Projektornia GAK za...

teatr
warsztat

Akcja Zima – Ferie ze sztuką!

Logo placówki

data

23.01.23
poniedziałek

godzina

różne

wstęp

Płatny i bezpłatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Dzieci, Młodzież

Główna grafika wpisu

Akcja Zima, czyli Ferie ze sztuką w Projektorni GAK!

 

Podczas ferii Projektornia GAK zaprasza na zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych! Stawiamy na twórcze i aktywne spędzanie czasu, integrację lokalnej społeczności i po prostu dobrą zabawę!

Co w programie?

W drugim tygodniu ferii przewidujemy zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. W zajęciach będą mogły wziąć udział dzieci z dysfunkcją słuchu, ponieważ podczas ich trwania treść warsztatów będzie tłumaczona na PJM (dzięki wsparciu Stowarzyszenia Okno Na Świat). Pierwszy dzień będzie poświęcony ćwiczeniom teatralnym i zabawom logopedycznym. Drugi dzień cyklu to zajęcia taneczno-teatralne, a ostatni dzień to warsztaty manualne z elementami teatru. Warsztatom towarzyszyć będą rozmowy edukacyjne na temat budowania grupy.

BRAK MIEJSC!

Termin: 23.01.2023, 25.01.2023, 27.01.2023, godz. 9:30-14:30

Wiek: 6 – 12 lat

Odpłatność: jednorazowo 50 zł / całość 130 zł

Szczegóły:

Dzień pierwszy:

  • “Gimnastyka buzi i języka” – ogólnorozwojowe zajęcia usprawniające mowę u dzieci. Innowacyjne podejście wykorzystujące elementy polskiego języka migowego w grach i zabawach logopedycznych.
  • „Co widać w oczach” – ćwiczenia aktorskie rozwijające wyobraźnię emocjonalną.

Dzień drugi:

  • „W ruchu” – zajęcia tańca współczesnego mają na celu wyrobienie wrażliwości na swoje ciało, ruch i ekspresję. Na tych zajęciach ważnym elementem jest praca w grupie, podczas której uczymy się reagować na innych, współistnieć z nimi w przestrzeni.
  • „Wyobraźnia w przestrzeni” – ćwiczenia teatralne na wyobraźnię. Zadaniem dzieci będzie wykreowanie wspólnego świata, którego nie widać.

Dzień trzeci:

  • „Wykreowane coś” – kreatywne warsztaty plastyczne, rozwijające zdolności manualne oraz wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. Zadaniem dzieci będzie stworzenie figury „cosia”.
  • „Coś żyje” – ćwiczenia lalkarskie z ożywiania przedmiotów.

___

Podczas ferii nie zabraknie również wydarzeń dla młodzieży i dorosłych! W Projektorni GAK odbędą się spotkania integracyjne z warsztatami aktorskimi pt. „Budzi się miasto”. Wydarzenie nawiązuje do starej gry słownej pt. „Mafia”.

Odbędą się dwa spotkania:

26.01 (czwartek), godz. 11:30 – 13:00, dla młodzieży od 13. do 18. roku życia, wstęp wolny;

27.01 (piątek), godz. 18:30 – 21:00, dla dorosłych, cena: 10 zł. / PRZEŁOŻONE

Szczegóły:

Cykl integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni. Stawiamy na dobrą zabawę i grę towarzyską, w której każdy może wczuć się w rolę wyznaczoną losowaniem postaci na początku gry. Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców!

Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i weź udział w rozbudowanej wersji pt. „Budzi się miasto”!

Nigdy o tym nie słyszałeś? Lubisz obserwować ludzi i wyciągać szybko wnioski? Pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, szeryfów, lekarzy no i oczywiście szemranej mafii.

Zapraszamy! Spędź z nami Ferie ze sztuką!

 

Logo Projektornia

Aktualności