Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Wyspa Skarbów

GAK

Wyspa
Skarbów

Wyspa Sobieszewska to kreatywny relaks i wolność tworzenia! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola.

GAK Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk

Godziny otwarcia:
w dni robocze: 10:00 – 18:00
w weekendy placówka nieczynna.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

sierpień 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Malarski pejzaż: koryto rzeki Wisły wraz z jednym z jej dopływów.

02 sierpień - 30 sierpień

Wokół Wisły

Malarstwo, muzyka, archiwalia W programie: Wernisaż wystawy Mirosława Bruckiego „Moja Wisła...

spotkanie
wystawa

Wokół Wisły

Logo placówki

data

02.08.22
wtorek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Malarstwo, muzyka, archiwalia

W programie:

 1. Wernisaż wystawy Mirosława Bruckiego „Moja Wisła”. Ekspozycja Wystawy do 30.08.22.
 2. Otwarcie wystawy „Wisła w dokumencie archiwalnym” Archiwum Państwowego w Gdańsku w Izbie Pamięci Wincentego Pola. Ekspozycja wystawy do 30.12.2022
 3. Prezentacja „Mapy dźwiękowej Wisły na Mazowszu” Piotra Dąbrowskiego.

W 2013 i w 2014 roku Mirosław Brucki odbył samotną wyprawę Wisłą małą łodzią żaglową „Delfin”. Płynął historycznym szlakiem flisaków z Krakowa do Gdańska. Owocem podróży, która odbyła się w dwóch etapach, jest kolekcja trzydziestu obrazów, przedstawiających najpiękniejsze nadwiślańskie pejzaże. Jest tu m.in. zanurzony w wieczornym błękicie Baranów, klasztor w Czerwińsku, drewniany wiatrak w Mięćmierzu. Jest sanktuarium w Gorzędzieju, urokliwa Nieszawa oraz Gdańsk i Tczew – dwa ważne dla artysty porty oraz nasza Wyspa Sobieszewska. Między płótnami wkomponowano zapiski z dziennika pokładowego, który jest osią czasu ekspozycji. Dzięki temu bliżej poznacie nie tylko niezwykłe miejsca wokół Wisły, ale też samego artystę.

„Mapa dźwiękowa Wisły na Mazowszu” dokumentuje to, jak sama Wisła i miejsca nad rzeką brzmią dziś. Jest to dokumentacja subiektywna i taki jest wyłaniający się z niej obraz. Może stanowić punkt wyjścia dla własnych wycieczek dźwiękowymi tropami Wisły, a ta forma specyficznej „turystyki”, wymagająca skupienia, drastycznego ograniczenia swojego wpływu na otaczające nas środowisko, niejako stojąca w kontrze do wszechobecnej kultury selfie, może dać wiele satysfakcji, nawet jeśli nie używamy mikrofonu i nie dokonujemy żadnego zapisu.

Na pierwszej mapie dźwiękowej Wisły na Mazowszu, powstałej w ramach projektu „Rozśpiewana swoim szumem”, znalazło się niespełna 160 minut nagrań sporządzonych w 40 lokalizacjach na mazowieckim odcinku rzeki. Publikacja mapy ma formę dwupłytowego wydawnictwa CD, które jest dostępne nieodpłatnie dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Fundację Nobiscum ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dokumentację fotograficzną i video do nagrań terenowych Piotra Dąbrowskiego wykonała Gabriela Nowak-Dąbrowska. Zostały one wykonane na przestrzeni kilku miesięcy realizacji projektu, latem i jesienią 2021 roku.

„Wisła w dokumencie archiwalnym” – Na 39 tablicach, podzielonych na 7 zasadniczych działów poprzedzonych krótkim wprowadzeniem, zobaczycie ponad 200 różnorodnych archiwaliów z całej Polski. Wśród nich znajdują się m.in.: jeden z dokumentów II pokoju toruńskiego z 1466 r, zawartego pomiędzy Polską a zakonem krzyżackim; mapa Księstwa Cieszyńskiego ukazującą bieg Wisły od źródeł do granic z Księstwem Pszczyńskim  i Królestwem Polskim w miejscowości Góra z 1736 r; plan aluwium na Wiśle koło osady Piotrawin z 1897 r czy projekt letniego kąpieliska  nad Wisłą w Płocku z 1903 r.

Wśród prezentowanych materiałów ikonograficznych znajdują się także liczne fotografie z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego obrazujące m.in. „gniew” Wisły, a także odpoczynek i rozrywkę nad jej brzegami. Ponadto zdjęcia z budowy mostu na Wiśle pod Szczucinem w 1924 r. czy z otwarcia portu morskiego w Tczewie w 1926 r. Wystawa została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Gdańsku.

Mirosław Brucki – malarz, starszy konserwator w Pracowni konserwacji modeli Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Autor i Współautor makiet znajdujących się na wystawach stałych w oddziałach NMM, konserwator malarstwa sztalugowego, malarz – kopista (XIX pejzaż). Za swą działalność zawodową otrzymał: srebrną i złotą odznakę „Za opiekę nad zabytkami”; odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”; honorową odznakę „Zasłużony pracownik morza”; srebrny i złoty Krzyż Zasługi za działalność w muzealnictwie; odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”; Złoty Krzyż Honorowy Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej i Brązowy Medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis”.

Piotr Dąbrowski – muzyk, producent, realizator dźwięku. Pomysłodawca i kurator cyklu koncertowego Sygnał/Szum. W swojej działalności muzycznej skupiony na eksplorowaniu możliwości systemu modularnego, różnorodnego instrumentarium elektronicznego i elektroakustycznego a także eksperymentujący z taśmą i technikami dubowymi. Tworzy głównie w estetyce ambientowej, nie stroniąc również od trudnych do sklasyfikowania poszukiwań dźwiękowych i field recordingu.

Patronat medialny:

Gdansk.pl, Trójmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl

Dwie białe kartki z tekstem powieszone na sznurku. W tle drzewo, trawa, ściana budynku.

09 sierpień

Poetyckie Pranie

Spotkanie z poezją w Wyspie Skarbów GAK. od 16:30 - wieszamy „Poetyckie Pranie” Plansze z wiers...

spotkanie
wystawa

Poetyckie Pranie

Logo placówki

data

09.08.22
wtorek

godzina

16:30 / 18:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Turystyczna 3, Gdańsk

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Spotkanie z poezją w Wyspie Skarbów GAK.

od 16:30 – wieszamy „Poetyckie Pranie”

Plansze z wierszami trójmiejskich, krajowych i światowych poetów. Cykliczne wydarzenie Gdańskiego Klubu Poetów dostępne w ogrodzie GAK Wyspy Skarbów do końca sierpnia.

18:00 – Poeci na scenie.

Posłuchamy wierszy w wykonaniu autorów:
– Sławomir Jerzy Ambroziak
– Agnieszka Hejmowska
– Mariusz Hoffman
– Wiesław Leszczyński
– Mirosław Mularski
– Agnieszka Smugła
– Gabriela Szubstarska

Wstęp wolny

GAK WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, 80-680, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl

Na żółtym tle czarny napis 15 grand off, najlepsze niezależne krótkie filmy świata

14 sierpień

15. Grand OFF

Wieczór filmowy Miejsce: Teren Drogowiec Wyspa (biały namiot) Wstęp wolny Wyspa Skarbów GA...

kino

15. Grand OFF

Logo placówki

data

14.08.22
niedziela

godzina

19:00-22:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Drogowiec, ul. Turystyczna 1

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Wieczór filmowy

Miejsce: Teren Drogowiec Wyspa (biały namiot)

Wstęp wolny

Wyspa Skarbów GAK zaprasza na wieczór filmowy w ramach 15. edycji festiwalu najlepszych niezależnych krótkich filmów świata Grand OFF.

Zaprezentujemy 10 nagrodzonych na festiwalu filmów:

 • So long Paris (najlepszy scenariusz) – 17′
 • Pappo e Bucco (najlepszy aktor) – 15′
 • My father Naples (najlepszy montaż) – 20′
 • Let me be, dear (najlepsza scenografia) – 14′
 • Friend (najlepsza fabuła) – 20′
 • A Man in chain (najlepszy dokument) – 22′
 • Melting Landscapes Glaciers (najlepsze zdjęcia) – 7′
 • Los Ultimos Recuerdos de Abril (najlepsza reżyseria) – 20′
 • Too Late (najlepsza animacja) – 15′
 • Sukienka (najlepszy film polski) – 23′
zbliżenie na bursztyn na czarnym tle

26 sierpień

Amber. Nature

Sympozjum  / Warsztaty / Ekspozycje W programie: Warsztaty: „ Lampiony zero waste” z dodat...

spotkanie
warsztat
wystawa

Amber. Nature

Logo placówki

data

26.08.22
piątek

godzina

17:00 - 19:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Sympozjum  / Warsztaty / Ekspozycje

W programie:

Warsztaty:

 • „ Lampiony zero waste” z dodatkiem bursztynów i innych darów morza (dla dzieci)
 • „Sploty z bursztynem- bałtycka makrama” (dla dorosłych)

Prowadzenie: Katarzyna Michalska – Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu, pomysłodawczyni www.AmberMiraculum.pl e-sklepu z produktami członków Izby Bursztynu, projektantka i twórczyni marki zegarków bursztynowych SUCCIN Unica in Mundo, a przede wszystkim pasjonatka prowadząca działania bursztynowo – warsztatowe i spotkania z Projektantami w bursztynie na Meta (dawny Fb) na @AmberMiraculum; motycyklistka, pomysłodawczyni i współorganizatorka Moto Woman Amber Expedition – kobiecych wypraw motocyklowych szlakami bursztynowymi przez Europę oraz założycielka Teatru dziecięcego JANTARK (JANTARK – mały bursztynek po kaszubsku).

Wstęp wolny, obowiązują zapisy
wyspaskarbow@gak.gda.pl, tel: 58 323 91 15

Warsztaty sfinansowano ze środków Miasta Gdańska, w ramach „Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej”.

Sympozjum:

 • 17:00 Otwarcie
 • 17:10 „Natura Bursztynu”/ Maria Fijałkowska, filolog polska, właścicielka pracowni i galerii Moja Forma w Gdańsku, w swoich pracach koncentruje się na ukazaniu piękna i unikalnych walorów naturalnego bursztynu bałtyckiego jako lokalnego surowca.
 • 17:40 „Mity i legendy o bursztynie tworzone dawniej i dziś” / Eryk Popkiewicz, archeolog, Mistrz Burszyniarstwa, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu biżuterii artystycznej i form przestrzennych w bursztynie i srebrze. Od 2009 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa (Okręg Toruński)
 • 18:10 „Czym jest bursztyn bałtycki, czyli o tajemnicach utrwalonych w żywicy” / Błażej Bojarski, asystent badawczo-dydaktyczny, zajmuje się procesami związanymi z tworzeniem się skamieniałości oraz odtwarzaniem wymarłych ekosystemów. Aktualnie prowadzi badania z zakresu tafonomii żywic kopalnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
 • 18:50 Pytania, podsumowanie

Ekspozycje bursztynu:

 • Sylwester Malucha – poławiacz bursztynu
 • Dr Monika Rynarzewska – bursztynowe spa lecznicze Amber Hammam

Kolejne sympozjum  „AMBER. SCIENCE” odbędzie się w jesienią 2022 r.

Patronat medialny:

Gdansk.pl, Trójmiasto.pl , Radio Gdańsk.pl

Organizatorzy:

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Fundacja Wspólnota Gdańska
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników

tkanina z odbitymi wzorami liści w ciemnozielonych kolorach

27 sierpień - 03 wrzesień

Tkaniny barwione naturą

27 sierpnia (sobota) 2022 g 11:00-14:00 / 15:00 – 18:00 3 września (sobota) 2022 g 11:00-14:00...

warsztat

Tkaniny barwione naturą

Logo placówki

data

27.08.22
sobota

godzina

11:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

27 sierpnia (sobota) 2022

g 11:00-14:00 / 15:00 – 18:00

3 września (sobota) 2022

g 11:00-14:00

Zapraszamy na cykl warsztatów artystycznych pod tytułem „Natura i jej ślady” prowadzonych przez artystkę Katarzynę C Marciniak w ramach projektu stypendialnego „Bliskość Natury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na 3 godzinnych warsztatach powstaną tkaniny przy użyciu jedynie surowca botanicznego (liście, zioła, rośliny).

„Podzielę się moją wieloletnią wiedzą i stworzymy tkaniny techniką  ecoprint nazywaną zamiennie drukiem botanicznym, ecodrukiem czy barwieniem kontaktowym. Technika ta polega na bezpośrednim przeniesieniu barwnika z surowca botanicznego na powierzchnię włókna. Dzięki temu uzyskamy szczegółową odbitkę rośliny jaką używamy do procesu bądź abstrakcyjny obraz. To będzie nasz powrót do tradycji posługiwania się barwnikami naturalnymi.” – mówi Katarzyna C Marciniak.

Warsztaty są bezpłatne, ale na zajęcia prosimy przynieść zebrane po drodze rośliny.

Wykonane podczas warsztatów prace pokażemy na wspólnej wystawie tkanin 11 września 2022. Gorąco prosimy o pozostawienie swoich prac do zakończenia wystawy.

Prowadząca: Katarzyna C Marciniak

Artysta plastyk ze specjalizacją z grafiki warsztatowej i dyplomem z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego w roku 1995 roku na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Członkini Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa w Warszawie. Od wielu lat poszukuje własnych form wyrazu w tkaninie artystycznej oraz prowadzi własną pracownię jedwabiu, skupiającą się na działalności artystycznej i edukacyjnej. Od kilku lat tworzy cykl tkanin w technice ecoprint, głównie jedwabnych, pod wspólnym tytułem Ślady Natury, w których tylko „maluje naturą”. Wystawy indywidualne i zbiorowe Lublin, Rzeszów, Ciechanowiec, Mielnik, Białowieża, Warszawa, Milanówek, Krosno, Gdańsk, Łomża, Lublin, Radomsko, Toruń, Słowacja, Ukraina.

Zapisy:

do 25.08 2022 na termin 27.08.2022
do 1.09.2022 na termin 3.09.2022
tel. 58 323 91 15 / e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl
Ilość miejsc ograniczona

Patronat medialny:

Gdansk.pl, Trójmiasto.pl , Radio Gdańsk

Logo Wyspa Skarbów

Aktualności

Kolorowy napis, artystyczne zajęcia i warsztaty 2022/2023 GAK.

_24 sierpnia 2022

Zajęcia w Wyspie Skarbów

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia do Wyspy Skarbów GAK. Zadzwoń (tel. 58 323 91 15) lub n...

Zajęcia w Wyspie Skarbów

Kolorowy napis, artystyczne zajęcia i warsztaty 2022/2023 GAK.

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia do Wyspy Skarbów GAK.
Zadzwoń (tel. 58 323 91 15) lub napisz (wyspaskarbow@gak.gda.pl) aby dowiedzieć się więcej.
Regulamin uczestnictwa w zajęciach w formie dostępnej.
Karta zgłoszenia na zajęcia w formie dostępnej.

Plastyka dla malucha

Rozwijanie wrażliwości artystycznej i zdolności manualnych dzieci w wieku 3 – 6 lat.
Opłaty: 50 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 200 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 3-6 lat

Plastyka

Rozwijanie wrażliwości artystycznej i zdolności manualnych dzieci w wieku 7 – 15 lat.
Opłaty: 50 zł (jednorazowa), 120 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 90 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15 lat

Ceramika

Nauka rzeźbienia w glinie poprzez zabawę i edukację od postaw. Zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pogłębiają estetyczną wrażliwość, uczą pracy twórczej z obiektem, relaksują.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 150 zł (miesięczna), 350 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 90 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat

Ceramika

Nauka o materiałach, technologie szkliwienia, zasady kompozycji. Klasyczna rzeźba ceramiczna oraz tworzenie form.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 120 min.
Dla kogo: dorośli

Zaszyj się na Wyspie

Nauka szycia na maszynie, dostosowana do poziomu umiejętności krawieckich uczestników.
Opłaty: 150 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 480 zł (kwartalna)
Częstotliwość w miesiącu: 2 x 4 h.
Dla kogo: dorośli

Gitara / Zajęcia indywidualne

Na zajęciach wprowadzimy Was w świat muzyki i dźwięków jakie tworzy instrument. Instruktor stara się uwrażliwić wychowanków na wszelkie otaczające nas dźwięki tworzone przez przyrodę, morze, zwierzęta i urządzenia. Poznacie nuty oraz otrzymacie narzędzia do rozwijania własnej twórczości muzycznej. Nauczycie się podstawowych technik gry na gitarze. (n.p. gra gam, gra appreggio, gra akordowa) oraz koordynacji rąk. Poczujecie jak pracować z muzyką i w jaki sposób o niej myśleć.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15, młodzież, dorośli

Gitara / Zajęcia grupowe 2 osobowe

Na zajęciach wprowadzimy Was w świat muzyki i dźwięków jakie tworzy instrument. Instruktor stara się uwrażliwić wychowanków na wszelkie otaczające nas dźwięki tworzone przez przyrodę, morze, zwierzęta i urządzenia. Poznacie nuty oraz otrzymacie narzędzia do rozwijania własnej twórczości muzycznej. Nauczycie się podstawowych technik gry na gitarze. (n.p. gra gam, gra appreggio, gra akordowa) oraz koordynacji rąk. Poczujecie jak pracować z muzyką i w jaki sposób o niej myśleć.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 150 zł (miesięczna), 400 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15, młodzież, dorośli

Umuzykalnienie

Edukację muzyczną swojego dziecka, zacznij od solidnych podstaw, czyli do kształcenia słuchu. Ćwiczenia metro-rytmicznych, ćwiczenia a’vista – mają niebagatelny wpływ na kształcenie pamięci i wyobraźni muzycznej. Za to realizowanie nut głosem wraz z praktyką to czysta zabawa! Gwarancja wejścia na kolejne etapy muzycznego kształcenia z wysokiego „c”.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 150 zł (miesięczna), 400 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: 2 kategorie grupowe wiekowe: 3-6 i 7-12 lat

Wokalistyka

Edukacja wokalna: impostacja głosu, ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, śpiew a’vista, przygotowanie repertuaru według potrzeb uczestnika.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: młodzież, dorośli

Pianino / zajęcia indywidualne

Nauka gry na pianinie to zajęciach na których poznajemy nuty, wartości rytmiczne, uczymy się ogólnych zasad muzycznych, poznajemy technikę gry, prawidłowe ułożenie rąk oraz odpowiednią postawę ciała. Gra na pianinie kształtuje wrażliwość, rozwija słuch i pamięć muzyczną, poprawia koncentrację, koordynację oraz uczy systematyczności. Zajęcia prowadzone są indywidualnie dzięki czemu możemy dostosować program do umiejętności i poziomu gry.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15

Pianino / zajęcia indywidualne

Nauka gry na pianinie to zajęciach na których poznajemy nuty, wartości rytmiczne, uczymy się ogólnych zasad muzycznych, poznajemy technikę gry, prawidłowe ułożenie rąk oraz odpowiednią postawę ciała. Gra na pianinie kształtuje wrażliwość, rozwija słuch i pamięć muzyczną, poprawia koncentrację, koordynację oraz uczy systematyczności. Zajęcia prowadzone są indywidualnie dzięki czemu możemy dostosować program do umiejętności i poziomu gry.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: młodzież dorośli

Perkusja / zajęcia indywidualne

Materiał lekcji jest uniwersalny i progresywny. Ćwiczymy od podstaw i rozwijamy ćwiczenia, doskonalimy wszystkie “cnoty” perkusyjne, szkolimy technikę i muzykalność, pracujemy z metronomem i muzyką.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 170 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15 lat

Perkusja / zajęcia indywidualne

Materiał lekcji jest uniwersalny i progresywny. Ćwiczymy od podstaw i rozwijamy ćwiczenia, doskonalimy wszystkie “cnoty” perkusyjne, szkolimy technikę i muzykalność, pracujemy z metronomem i muzyką.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: młodzież, dorośli

Zumba

Zajęcia fizyczne łączące taniec z elementami fitnes. Proste choreografie i powtarzalne sekwencje.
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: młodzież, dorośli

Zumba Kids

Zajęcia fizyczne łączące taniec z elementami fitnes. Proste choreografie i powtarzalne sekwencje
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 70 zł (miesięczna), 180 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 3-6 lat, dzieci w wieku 7-15

Gimnastyka prozdrowotna dla kobiet 50 + poranna

Sprawdzony zestaw ćwiczeń, który pomaga w najbardziej poważnych dolegliwościach kręgosłupa
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: młodzież dorośli

Gimnastyka prozdrowotna dla kobiet 50 + popołudniowa

Sprawdzony zestaw ćwiczeń, który pomaga w najbardziej poważnych dolegliwościach kręgosłupa
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: młodzież dorośli

Taniec

Hip-hop, Jazz-funk / Jazz-modern, Contemporary dance z elementami improwizacji / Stretching.
Wzmocnimy, zwiększymy elastyczność mięśni, zadbamy o poprawną postawę ciała, oraz ustabilizujemy oddychanie. Wszystko to w rytmie, pozytywnej energii, natomiast spokojny i liryczny styl contemporary pozwoli zrelaksować się i odnaleźć harmonię z sobą. Zajęcia zawierają elementy choreografii klasycznej.
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: 2 grupy wiekowe: dzieci 5-8 i 8-12 lat

Biały napis

_12 sierpnia 2022

Pracuj w Wyspie Skarbów GAK!

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Specjalisty ds. organizacji imprez w Wyspie Skarbów GAK 3...

Pracuj w Wyspie Skarbów GAK!

Biały napis

Ogłoszenie o naborze na stanowisko Specjalisty ds. organizacji imprez w Wyspie Skarbów GAK

3/4 etatu Gdańsk Sobieszewo

Logo placówki

 • Wymagania dotyczące kandydata:
 1. Wykształcenie wyższe związane z edukacją kulturalną lub artystyczną (kompetencje plastyczne, w tym pedagogiczne).
 2. Doświadczenie w tworzeniu projektów artystycznych: od konceptu do ewaluacji.
 3. Umiejętność współdziałania w zespole, dobra komunikacja, organizacja pracy, również pod presją czasu, odporność na stres.
 4. Wysoka kultura osobista oraz kreatywność.
 5. Chęć podejmowania nowych wyzwań, pogłębiania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
 6. Wielozadaniowość
 7. Rzetelność.
 • Zakres podstawowych obowiązków:
 1. organizacja cyklu wystaw czasowych Galerii oraz wystaw czasowych Izby Pamięci Wincentego Pola (atrakcyjna aranżacja, spójność z planem rocznym placówki)
 2. wsparcie działań opiekuna jednostki muzealnej – Izby Pamięci Wincentego Pola: tworzenie informacji prasowych, nadzór merytoryczny i koordynacja działań edukacyjno-muzealnych,
 3. praca nad rozwojem publiczności, współpraca z placówkami muzealnymi, podejmowanie działań w zakresie popularyzacji wiedzy na temat Wincentego Pola, Żuław Wiślanych oraz Wyspy Sobieszewskiej i jej mieszkańców; nawiązywanie współpracy z autorami, prelegentami, prowadzenie strony Wincenty Pol na Wyspie
 4. opracowanie i nadzór nad realizacją projektów edukacyjnych Wyspy Skarbów GAK,
 5. upowszechnianie kultury i sztuki poprzez organizację autorskich imprez wpisujących się w specyfikę Wyspy Sobieszewskiej oraz misję GAK
 • Oferujemy:
 1. Umowę o pracę na 3/4 etatu, stabilność zatrudnienia;
 2. Możliwość rozwoju osobistego i współuczestniczenie w budowaniu strategii rozwoju Gdańskiego Archipelagu Kultury;
 3. Pracę w środowisku kultury;
 4. Dobrą kawę i miłą atmosferę;
 5. Wynagrodzenie w przedziale 2700 -2850 zł brutto.
 • Dostępność budynku Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3, 80- 680 Gdańsk Sobieszewo
  Pełny opis dostępności budynku znajdziesz TU.
 • Wymagane dokumenty:
 1. list motywacyjny, CV
 2. kwestionariusz osobowy – wzór dostępny na stronach internetowych,
 3. kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i staż pracy,
 4. klauzula informacyjna i klauzula zgody podpisana własnoręcznym podpisem (druk należy pobrać na stronie internetowej GAK w zakładce „praca”)

Dokumenty rekrutacyjne należy własnoręcznie podpisać.

Wymagane dokumenty należy składać w siedzibie Gdańskiego Archipelagu Kultury ul. Dworcowa 9 , 80-020 Gdańsk, sekretariat 1-wsze piętro, z dopiskiem „Oferta pracy –Specjalista ds. organizacji imprez w Wyspie Skarbów GAK” w terminie do dnia 19.08.2022r. do godz. 16:00.
Oferty, które wpłyną do siedziby GAK po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Wybrani kandydaci spełniający wymagania formalne zawarte w ogłoszeniu zostaną zaproszeni telefonicznie na rozmowy kwalifikacyjne. Administratorem danych osobowych jest Gdański Archipelag Kultury. Złożone dokumenty do celów rekrutacji nie będą zwracane poszczególnym osobom, zostaną komisyjnie zniszczone, w ciągu 3-ch miesięcy od daty zakończenia rekrutacji.

zbliżenie na bursztyn na czarnym tle

_4 sierpnia 2022

Bursztyn – Złoto Morza Bałtyckiego

11. Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną   Gdański Archipelag Kult...

Bursztyn – Złoto Morza Bałtyckiego

zbliżenie na bursztyn na czarnym tle

11. Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną

 

Gdański Archipelag Kultury, Fundacja Wspólnota Gdańska wraz z Partnerami zapraszają do udziału w konkursie. W tegorocznej edycji tematem przewodnim będzie bursztyn bałtycki.

„Exlibris to wyjątkowy projekt, w którym do tej pory nadesłano blisko 5 tysięcy prac. W każdej nowej edycji konkursu wybieramy najciekawszy i aktualny temat. W 2007 roku było to 200. rocznica urodzin Wincentego Pola, z okazji Euro 2012 był to sport. W tym roku odwołujemy się do jednej z najstarszych pomorskich opowieści, czyli do bursztynu bałtyckiego” – mówi Paweł Jarczewski, komisarz Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną z Gdańskiego Archipelagu Kultury. „Artystów zachęcamy do przygotowania projektów, które odpowiedzą na pytania: Jak pokazać unikalność bałtyckiej kropli słońca? Jak uchwycić przemijający w niej czas? Jak uzyskać unikalny kolor tego kruszcu? Mamy nadzieję, że nadesłane prace przedstawią różne oblicza, jak i charakter bursztynu oraz zaprezentują dwa światy: ten zastygły przed milionami lat, jak i ten nieoczywisty, fantastyczny.”

Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Muzeum Bursztynu, której otwarcie zaplanowano na jesień 2022 roku.

Zasady konkursu

Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Mogą w nim uczestniczyć twórcy znaków graficznych. Celem konkursu jest promocja bogatej tradycji tworzenia ekslibrisów i grafik, promocja miasta Gdańska w Polsce i za granicą. Skład jury konkursu obejmie artystów grafików z Polski i zagranicy.

Każdy twórca może przysłać maksymalnie 3 własnoręcznie wykonane egzemplarze prac, których tematyka nawiązuje do tematu konkursu. Nadsyłać można wyłącznie prace dotąd niepublikowane.

Nadesłane prace będą oceniane w następujących kategoriach:

 • ekslibris i mała forma graficzna – techniki tradycyjne;
 • ekslibris i mała forma graficzna – techniki komputerowe.

Każdą z prac należy przesłać w 2 kopiach sygnowanych i opatrzonych na odwrocie następującymi danymi: imię i nazwisko autora, technika i data wykonania, numer opus oraz wymiary w mm (wysokość x szerokość). Prace nie mogą być naklejane ani oprawiane, a ich wymiary nie mogą przekraczać 130×130 mm.

Do prac należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia, która znajduje się na stronie organizatora.

Prace można dostarczyć osobiście do biura Wyspy Skarbów GAK lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Wyspa Skarbów Gdański Archipelag Kultury, ul. Turystyczna 3, 80-680. Termin dostarczenia prac upływa z dniem 30 września 2022 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Nagrody główne i nagrody specjalne

Organizatorzy przewidzieli nagrody za zajecie I, II i III miejsca w dwóch kategoriach konkursowych. Pierwszą są techniki tradycyjne, w której pula nagród wynosi odpowiednio 4000, 3000 i 1500 złotych. Drugą kategorią są techniki komputerowe. Zwycięzca otrzyma 2000 zł nagrody, a pozostali laureaci 1000 i 700 zł. Zostaną przyznane Nagrody Specjalne Partnerów konkursu. Ich fundatorami są Muzeum Gdańska, którego oddziałem jest Muzeum Bursztynu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników i  Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska.

Regulamin / Rules

Karta zgłoszenia / Entry form

Zaproszenie / Invitation

Relacja filmowa z I Sympozjum Amber. Nature.

Więcej informacji o konkursie udzieli Paweł Jarczewski, pawel.jarczewski@gak.gda.pl.

Wejdź na stronę poświęconą konkursowi.