Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Wyspa Skarbów

GAK

Wyspa
Skarbów

Wyspa Sobieszewska to kreatywny relaks i wolność tworzenia! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola.

GAK Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk

Godziny otwarcia:
w dni robocze: 10:00 – 18:00
w weekendy placówka nieczynna.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

maj 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

04 marzec - 10 maj

Kultura ludowa Żuław, Mierzei Wiślanej i Kaszub

Wernisaż wystawy czasowej w Izbie Pamięci Wincentego Pola Tematem przewodnim wystawy będzie pr...

spotkanie
wystawa

Kultura ludowa Żuław, Mierzei Wiślanej i Kaszub

Logo placówki

data

04.03.23
sobota

godzina

16:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Wernisaż wystawy czasowej w Izbie Pamięci Wincentego Pola

Tematem przewodnim wystawy będzie próba odnalezienia zmian, jakie zaszły w zurbanizowaniu Wybrzeża. Przedstawimy Państwu elementy życia codziennego oraz sztukę ludową Żuław, Mierzei Wiślanej i Kaszub. Na przestrzeni wieków, kolejne pokolenia tworzyły na tym terenie unikalny tygiel kulturowy, religijny, materialny i niematerialny oraz wytworzyły wyjątkowy styl, który był cechą charakterystyczną terenów delty Wisły.

Wernisaż wystawy uatrakcyjni WYKŁAD Anny Korpowskiej-Głowackiej autorki licznych książek – która przedstawi legendy gdańska z historycznego punktu widzenia. Dodatkowo, spotkanie zostanie wzbogacone pokazem krótkometrażowego filmu “Legendy Żuławskie” powstałym z inspiracji książką „Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla” autorstwa Anny Korpowskiej-Głowackiej.

Ekspozycja wystawy do 10 maja 2023.

W programie:

  • „Legendy jako niematerialne dziedzictwo kulturowe”. Wykład.
    Legendy zawsze były ważnym mechanizmem w organizacji życia społeczno-kulturowego. We współczesnym świecie legendy są stawiane przeciw wiedzy naukowej i racjonalnemu myśleniu. Pomimo rozwoju nauki legendy wciąż istnieją w naszej pamięci. Czy słyszałeś coś o Pierścieniu świętej Brygidy? A co wiesz o czarownicach z Gdańska? Dzisiaj dzięki legendom możemy spojrzeć na przeszłość oczami ludzi, którzy żyli dawno temu. Możemy zrozumieć, jak postrzegali świat i jak wyjaśniali sobie różne sytuacje życiowe. Podczas wykładu porozmawiamy o legendach jako niematerialnym dziedzictwie kulturowym. Dowiemy się o takich legendach gdańskich jak Duch mnicha, Duchy z domu Adama i Ewy, Okrutny komtur i dzielna Anna, Pierścień świętej Brygidy, Sprytny kapitan, Ulrich i Eczelino.Gość specjalny wydarzenia: Anna Korpowska-Głowacka – absolwentka Historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współorganizatorka konkursów przybliżających historię i kulturę państw Unii Europejskiej (EU). Autorka licznych książek: „Czarownice z Pomorza i Kujaw”, „Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla”, „Magia ludowa z Pomorza i Kujaw”, „Rybak i diabeł. Legendy znad Morza Bałtyckiego”, „Panny wodne. O jeziornicach, morianach i wodnicach z Pomorza” itd. Członkini Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców.  W 2020 r. otrzymała Medal Jerzego Sulimy- Kamińskiego w uznaniu zasług dla kultury Pomorza i Kujaw, ZLP, Toruń, Kapituła

    W swoim wykładzie „Legendy jako niematerialne dziedzictwo kulturowe” postara się nam przybliżyć znaczenia legend i podań oraz opowie o legendach z historycznego punktu widzenia.

  • „Legendy Żuławskie” reż. Nikodem Maszota, Justyna Michalkiewicz-Waloszek, Mateusz Waloszek. Pokaz krótkometrażowego filmu powstałego z inspiracji książką „Legendy z Żuław i Dolnego Powiśla” autorstwa Anny Korpowskiej-Głowackiej
    Spotkanie poprowadzi Taisiia Huz – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.  Kuratorka wystaw czasowych Galerii Wyspy Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Centrum Wystawienniczego Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Kobieta prowadząca dwie owce przy zachodzie słońca.

18 kwiecień - 28 czerwiec

Jelonki

Wernisaż wystawy czasowej fotografii reportażowej Renaty Dąbrowskiej w Galerii Wyspy Skarbów GAK....

wystawa

Jelonki

Logo placówki

data

18.04.23
wtorek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Wernisaż wystawy czasowej fotografii reportażowej Renaty Dąbrowskiej w Galerii Wyspy Skarbów GAK.

Zapraszamy na ekspozycję wystawy fotografii reportażowej p.t. Jelonki. Bohaterką reportażu jest Anna Kamińska (z Antosiem i Balbinką), która od 2013 roku prowadzi Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki. Niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Pozostawione w swoim naturalnym środowisku nie mają szans na powrót do zdrowia i na przeżycie. Potrzebują fachowej pomocy oraz opieki w bezpiecznym miejscu. Ania jest dla nich często ostatnią deską ratunku. Ma bogate doświadczenie w opiece nad dzikimi zwierzętami – ptakami i ssakami. Od lat opiekuje się rannymi zwierzętami. Wielu jej podopiecznych po wyleczeniu wróciło do swojego naturalnego środowiska.

Wystawa została nagrodzona w Gdańsk Press Photo 2019.

Renata Dąbrowska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wielokrotna laureatka polskich konkursów fotografii prasowej. W latach 2005–2018 współpracowała z trójmiejskim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Wydała album autorski „Ja, Renata Dąbrowska – 100 portretów” oraz wykonała portrety do publikacji „Twarze gdańskiej kultury”, „Młodzi twórcy kultury”. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu oraz zbiorowych we Wrocławiu, Łodzi i Elblągu. Wykłada w Sopockiej Szkole Fotografii, współautorka kursu Sztuka Fotografowania. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska

Fragment negatywu mapy w języku niemieckim w odcieniach niebieskiego.

13 maj

Noc Muzeów na Wyspie Sobieszewskiej

Miejsce:  - Żuławska Zagroda gburska, ul. Świbnieńska 204, Przegalina Tegoroczna Noc Muzeów w ...

literatura
spotkanie

Noc Muzeów na Wyspie Sobieszewskiej

Logo placówki

data

13.05.23
sobota

godzina

14:00

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Świbnieńska 204, Gdańsk Przegalina

dla kogo?

Dorośli, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Miejsce:  – Żuławska Zagroda gburska, ul. Świbnieńska 204, Przegalina

Tegoroczna Noc Muzeów w Wyspie Skarbów GAK to doskonałą okazja aby lepiej poznać historię terenu Żuław i Mierzei Wiślanej. Zwiedzicie historyczną Zagrodę Gburską z XIX w. i dowiecie się ciekawych rzeczy o historii obiektu.

W programie:

  • 14:00 – autorska prelekcja Arkadiusza Lewickiego na temat historii Żuławskiej Zagrody gburskiej z 1873 roku.
    Zagroda Gburska z XIX wieku znajdująca się na terenie Wyspy Sobieszewskiej – to kompleks położony na 1,9ha składający się z domu mieszkalnego, spichlerza (częściowo mieszkalny), ruin dwóch obór, fundamentów stodoły, stawu, sadu i parku. Obecnie budynek przechodzi intensywne prace konserwatorsko-remontowe i nie jest ogólnodostępny, dlatego Noc Muzeów w Wyspie Skarbów GAK – to unikalna możliwość aby zwiedzić historyczny obiekt.
  • 14:30 – prezentacja książki „Przemoc i honor w życiu społecznym wsi na Mierzei Wiślanej w XVI-XVII w.” Jaśminy Korczak-Siedleckiej, (Pomorska Książka Roku 2022, Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza”)
    Jaśmina Korczak-Siedlecka – doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia (Instytut Historii PAN), absolwentka Instytutu Historycznego UW. W latach 2014–2017 zatrudniona w Instytucie Historii i Kultury Europy Środkowej i Wschodniej w Lipsku (Geisteswissenschaftliches Zentrum Geschichte und Kultur Ostmitteleuropas – GWZO). Obecnie pracuje w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie. Specjalizuje się w historii społecznej epoki nowożytnej, z uwzględnieniem terenów niemieckojęzycznych. W swoich badaniach stara się zastosować różne podejścia metodologiczne oraz dorobek nauk społecznych. Laureatka konkursu „Monografie” Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej za książkę „Przemoc i honor w życiu społecznym wsi na Mierzei Wiślanej w XVI-XVII w.” (2020),  za którą zdobyła także wyróżnienie w XI edycji Konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO (2019).
  • 15:00 – premiera książki „Odwadnianie i osuszanie Żuław 1945-1950” Waldemara Nocnego, pisarza i historyka z Wyspy Sobieszewskiej
    Waldemar Nocny – historyk, pedagog, pisarz i urzędnik samorządowy. Urodził się w Gdańsku, w części, która do dnia dzisiejszego zachowała swój naturalny charakter – między dwoma odnogami ujścia rzeki Wisły – Wyspie Sobieszewskiej, w środowisku ludzi przybyłych z różnych stron Polski. Autor szeregu publikacji na temat poszczególnych dzielnic miasta Gdańska Brzeźno, Nowy Port, Stogi, Wyspa Sobieszewska, Jelitkowo, Letnica oraz Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej i Trzecie ujście Wisły, Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu. Wyspa Wspomnień, Przewodnik historyczny po Wyspie Sobieszewskiej oraz zbioru opowiadań Trzynasty kilometr i powieści Reguła trzech, Do wkrótce, Kobiety.
  • 15:30 – poczęstunek dla uczestników spotkania
  • 16:00 – spotkanie z duetem literackim, rozmowa z autorami wokół książek. Prowadzi: Paweł Jarczewski – kustosz Centrum Wystawienniczego Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola GAK.
Kolorowy latawiec na turkusowym tle

21 maj

Warsztaty konstruowania latawców

W ramach 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce” Dlaczego latawiec lata? Do cze...

warsztat

Warsztaty konstruowania latawców

Logo placówki

data

21.05.23
niedziela

godzina

12:00 - 16:00

wstęp

płatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Familijne

Główna grafika wpisu

W ramach 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce”

Dlaczego latawiec lata? Do czego potrzebny jest ogon? Jakich materiałów użyć do budowy latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznacie w trakcie naszych warsztatów! Profesjonalni instruktorzy z Fundacji Strefa Mocy zdradzą Wam tajniki konstruktorskiego fachu, a Wy wkroczycie na ścieżkę latawcowych zdobywców przestworzy! Na swych latających machinach pomknijcie wprost na sobieszewską plażę, gdzie podczas 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce” odbędzie się KONKURS na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu. NAGRODY GŁÓWNE: I – 1000 zł, II – 700 zł, III – 400 zł. Zapraszamy!

Prowadzenie – Anna i Artur Milarscy. Pomysłodawcy, założyciele i członkowie Zarządu Fundacji Strefa Mocy. Od roku 2012, po przeprowadzce na Mierzeję Wiślaną, zajmują się działalnością społeczną. Są zaangażowani w rozwój trzeciego sektora w gminie Sztutowo, powiecie nowodworskim i województwie pomorskim. Artur Milarski – członek poprzedniej kadencji Pomorskiej Rady NGO, specjalista w dziedzinie ekonomii społecznej i ekonomizacji organizacji pozarządowych, absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Anna Milarska – animatorka środowiska lokalnego, Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Żuławy, trenerka.

Łączy ich pasja latawcowa. Razem tworzą zgrany zespół. Mają duże doświadczenie w pracy społecznej i głowy wciąż pełne pomysłów na rozwój fundacji i miejsca w którym mieszkają.

Dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

Zapisy do: 19 maja

Wstęp: 50 zł od RODZINY

Płatność online na bilety24.pl

Uwaga:

  • Liczba miejsc ograniczona- obowiązuje kolejność zgłoszeń
  • Materiały zapewnia organizator
Kolorowy latawiec na turkusowym tle

28 maj

Warsztaty konstruowania latawców

W ramach 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce” Dlaczego latawiec lata? Do cze...

warsztat

Warsztaty konstruowania latawców

Logo placówki

data

28.05.23
niedziela

godzina

12:00 - 16:00

wstęp

płatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Familijne

Główna grafika wpisu

W ramach 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce”

Dlaczego latawiec lata? Do czego potrzebny jest ogon? Jakich materiałów użyć do budowy latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznacie w trakcie naszych warsztatów! Profesjonalni instruktorzy z Fundacji Strefa Mocy zdradzą Wam tajniki konstruktorskiego fachu, a Wy wkroczycie na ścieżkę latawcowych zdobywców przestworzy! Na swych latających machinach pomknijcie wprost na sobieszewską plażę, gdzie podczas 7. Karnawału Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce” odbędzie się KONKURS na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu. NAGRODY GŁÓWNE: I – 1000 zł, II – 700 zł, III – 400 zł. Zapraszamy!

Prowadzenie – Anna i Artur Milarscy. Pomysłodawcy, założyciele i członkowie Zarządu Fundacji Strefa Mocy. Od roku 2012, po przeprowadzce na Mierzeję Wiślaną, zajmują się działalnością społeczną. Są zaangażowani w rozwój trzeciego sektora w gminie Sztutowo, powiecie nowodworskim i województwie pomorskim. Artur Milarski – członek poprzedniej kadencji Pomorskiej Rady NGO, specjalista w dziedzinie ekonomii społecznej i ekonomizacji organizacji pozarządowych, absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Anna Milarska – animatorka środowiska lokalnego, Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Żuławy, trenerka.

Łączy ich pasja latawcowa. Razem tworzą zgrany zespół. Mają duże doświadczenie w pracy społecznej i głowy wciąż pełne pomysłów na rozwój fundacji i miejsca w którym mieszkają.

Dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.

Zapisy do: 26 maja

Wstęp: 50 zł od RODZINY

Płatność online na bilety24.pl

Uwaga:

  • Liczba miejsc ograniczona- obowiązuje kolejność zgłoszeń
  • Materiały zapewnia organizator
Logo Wyspa Skarbów

Aktualności

Duże zbliżenie na bursztyn z pęcherzykami powietrza i zarysowaniami.

_27 października 2022

Wyniki 11. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY W dniu 21 października 2022, jury 11. Międzynarodowego Konkursu na...

Wyniki 11. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną

Duże zbliżenie na bursztyn z pęcherzykami powietrza i zarysowaniami.

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

W dniu 21 października 2022, jury 11. Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris i Małą Formę Graficzną, w składzie:

  • Gedymin Jabłoński, wykładowca Pracowni Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – przewodniczący jury
  • Monika Dylewska-Libera – dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury
  • Robert Pytlos – koordynator Miasta Gdańska ds. Bursztynu
  • dr hab. Sławomir Fijałkowski, pracownia Designu Eksperymentalnego na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku, Kurator targów AMBERIF
  • dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
  • dr Łukasz Butowski – prodziekan Wydziału Grafiki, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

na posiedzeniu w Bibliotece Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, po obejrzeniu 253 prac nadesłanych na konkurs przez 123 autorów postanowiło przyznać następujące nagrody

EKSLIBRIS I MAŁA FORMA GRAFICZNA / TECHNIKI TRADYCYJNE

  1. NAGRODA

Ryszard Baloń (Polska) za pracę „Ex libris Muzeum Bursztynu – Wielki Młyn w Gdańsku” (nagroda finansowa 4000 zł brutto)

  1. NAGRODA
    Kamil Kocurek (Polska) za pracę „Amber Structure II” (nagroda finansowa 3000 zł brutto)
  2. NAGRODA
    Joanna Paljocha (Polska) za pracę „Amber 03” (nagroda finansowa 2000 zł brutto)

EKSLIBRIS I MAŁA FORMA GRAFICZNA / TECHNIKI KOMPUTEROWE

  1. NAGRODA
    Paweł Delekta (Polska) za pracę „Uwięzione w przeszłości II” (nagroda finansowa 2000 zł brutto)
  2. NAGRODA
    Mariusz A. Dański (Polska) za prace: Exlibris – J(akub) Sz(aran) i Exlibris – G(rzegorz) D(ańsk)i (nagroda finansowa 1000 zł brutto)
  3. NAGRODA
    Krzysztof Marek Bąk (Polska) za zestaw prac: Ekslibris Bronisław Bąk 1, Ekslibris Bronisław Bąk 2, Ekslibris Bronisław Bąk 3 (nagroda finansowa 700 zł brutto)

NAGRODY SPECJALNE

  • Nagroda Specjalna Gdańskiego Archipelagu Kultury
    • Andrzej Rułka (Polska) za zestaw prac: „Ex Libris T.A.B”, „Ex Libris O.H.”, „Ex Libris A.R.”
      (nagroda finansowa 1000 zł brutto)

    Nagrody Specjalne Andrzeja Stelmasiewicza, Założyciela Fundacji Wspólnota Gdańska

    • Martin R. Baeyens (Belgia) za pracę „Exlibris Gdańsk Community Foundation” (nagroda finansowa 1000 zł brutto)
    • Nazar Syrotiuk (Ukraina) za pracę „Inside own eye” (nagroda finansowa 1000 zł brutto)
    • Agata Dworzak-Subocz za zestaw prac: „The secret of amber I”, The secret of amber II” (nagroda finansowa 1000 zł brutto)

    Nagroda Specjalna dr Anny Walczak, Dyrektora PAN Biblioteki Gdańskiej

    • Kamil Kocurek (Polska) ) za pracę „Amber Structure II” (nagroda rzeczowa)

    Nagroda Specjalna Renaty Adamowicz, Kierownika  Muzeum Bursztynu / Oddział Muzeum Gdańska

    • Elżbieta Pyra (Polska) za pracę „Energia bursztynu” (nagroda finansowa 2000 zł brutto)

    Nagroda Specjalna prof. ASP dr hab. Krzysztofa Polkowskiego, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

    • Anna Trojanowska (Polska) za pracę „Reprezentacja wizualna I” (nagroda finansowa 1000 zł brutto)

    Nagroda Specjalna Ryszarda Ulińskiego, Prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników

    • Svetlana Claude (Francja) za pracę „Les hermes des heliades” (nagroda finansowa 2000 zł brutto)

    Protokół z posiedzenia jury (PL)

    Minutes of the jury meeting (ENG)

     

_21 października 2022

Tygodniowy rozkład zajęć

Planuj tydzień z Wyspą Skarbów! PONIEDZIAŁEK 15:30 - 16:30 PLASTYKA DLA MALUCHA 3-6 lat 16:30 ...

Tygodniowy rozkład zajęć

Planuj tydzień z Wyspą Skarbów!

PONIEDZIAŁEK

15:30 – 16:30 PLASTYKA DLA MALUCHA 3-6 lat
16:30 – 17:30 PLASTYKA 7-15 lat
16:45 – 17:45 BALET 4-10 lat
18:00 – 19:00 POLSKI DLA UKRAINY

WTOREK

16:00 – 17:30 TANIEC 8-12 lat

ŚRODA

17:00 – 17:45 FIT SYLWETKA

CZWARTEK

13:00 – 19:45 GITARA
15:00 – 16:00 BALET 4-10 lat
16:00 – 17:30 CERAMIKA DLA DZIECI 6-12 lat
16:00 – 18:00 CERAMIKA DLA DZIECI 6-12 lat
17:30 – 19:30 CERAMIKA DLA DOROSŁYCH

PIĄTEK

12:00 – 20:00 PIANINO
17:00 – 20:00 CERAMIKA

SOBOTA

11:00 – 19:00 zaSZYJ się na Wyspie! – raz w miesiącu

Kolorowy napis, artystyczne zajęcia i warsztaty 2022/2023 GAK.

_24 sierpnia 2022

Zajęcia w Wyspie Skarbów

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia do Wyspy Skarbów GAK. Zadzwoń (tel. 58 323 91 15) lub n...

Zajęcia w Wyspie Skarbów

Kolorowy napis, artystyczne zajęcia i warsztaty 2022/2023 GAK.

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia do Wyspy Skarbów GAK.
Zadzwoń (tel. 58 323 91 15) lub napisz (wyspaskarbow@gak.gda.pl) aby dowiedzieć się więcej.
Regulamin uczestnictwa w zajęciach w formie dostępnej.
Karta zgłoszenia na zajęcia w formie dostępnej.

Plastyka dla malucha

Rozwijanie wrażliwości artystycznej i zdolności manualnych dzieci w wieku 3 – 6 lat.
Opłaty: 50 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 200 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 3-6 lat

Plastyka

Rozwijanie wrażliwości artystycznej i zdolności manualnych dzieci w wieku 7 – 15 lat.
Opłaty: 50 zł (jednorazowa), 120 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 90 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15 lat

Ceramika

Nauka rzeźbienia w glinie poprzez zabawę i edukację od postaw. Zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pogłębiają estetyczną wrażliwość, uczą pracy twórczej z obiektem, relaksują.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 150 zł (miesięczna), 350 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 90 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat

Ceramika

Nauka o materiałach, technologie szkliwienia, zasady kompozycji. Klasyczna rzeźba ceramiczna oraz tworzenie form.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 120 min.
Dla kogo: dorośli

Zaszyj się na Wyspie

Nauka szycia na maszynie, dostosowana do poziomu umiejętności krawieckich uczestników.
Opłaty: 150 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 480 zł (kwartalna)
Częstotliwość w miesiącu: 2 x 4 h.
Dla kogo: dorośli

Gitara / Zajęcia indywidualne

Na zajęciach wprowadzimy Was w świat muzyki i dźwięków jakie tworzy instrument. Instruktor stara się uwrażliwić wychowanków na wszelkie otaczające nas dźwięki tworzone przez przyrodę, morze, zwierzęta i urządzenia. Poznacie nuty oraz otrzymacie narzędzia do rozwijania własnej twórczości muzycznej. Nauczycie się podstawowych technik gry na gitarze. (n.p. gra gam, gra appreggio, gra akordowa) oraz koordynacji rąk. Poczujecie jak pracować z muzyką i w jaki sposób o niej myśleć.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15, młodzież, dorośli

Gitara / Zajęcia grupowe 2 osobowe

Na zajęciach wprowadzimy Was w świat muzyki i dźwięków jakie tworzy instrument. Instruktor stara się uwrażliwić wychowanków na wszelkie otaczające nas dźwięki tworzone przez przyrodę, morze, zwierzęta i urządzenia. Poznacie nuty oraz otrzymacie narzędzia do rozwijania własnej twórczości muzycznej. Nauczycie się podstawowych technik gry na gitarze. (n.p. gra gam, gra appreggio, gra akordowa) oraz koordynacji rąk. Poczujecie jak pracować z muzyką i w jaki sposób o niej myśleć.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 150 zł (miesięczna), 400 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15, młodzież, dorośli

Umuzykalnienie

Edukację muzyczną swojego dziecka, zacznij od solidnych podstaw, czyli do kształcenia słuchu. Ćwiczenia metro-rytmicznych, ćwiczenia a’vista – mają niebagatelny wpływ na kształcenie pamięci i wyobraźni muzycznej. Za to realizowanie nut głosem wraz z praktyką to czysta zabawa! Gwarancja wejścia na kolejne etapy muzycznego kształcenia z wysokiego „c”.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 150 zł (miesięczna), 400 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: 2 kategorie grupowe wiekowe: 3-6 i 7-12 lat

Wokalistyka

Edukacja wokalna: impostacja głosu, ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, śpiew a’vista, przygotowanie repertuaru według potrzeb uczestnika.
Opłaty: 70 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: młodzież, dorośli

Pianino / zajęcia indywidualne

Nauka gry na pianinie to zajęciach na których poznajemy nuty, wartości rytmiczne, uczymy się ogólnych zasad muzycznych, poznajemy technikę gry, prawidłowe ułożenie rąk oraz odpowiednią postawę ciała. Gra na pianinie kształtuje wrażliwość, rozwija słuch i pamięć muzyczną, poprawia koncentrację, koordynację oraz uczy systematyczności. Zajęcia prowadzone są indywidualnie dzięki czemu możemy dostosować program do umiejętności i poziomu gry.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15

Pianino / zajęcia indywidualne

Nauka gry na pianinie to zajęciach na których poznajemy nuty, wartości rytmiczne, uczymy się ogólnych zasad muzycznych, poznajemy technikę gry, prawidłowe ułożenie rąk oraz odpowiednią postawę ciała. Gra na pianinie kształtuje wrażliwość, rozwija słuch i pamięć muzyczną, poprawia koncentrację, koordynację oraz uczy systematyczności. Zajęcia prowadzone są indywidualnie dzięki czemu możemy dostosować program do umiejętności i poziomu gry.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: młodzież dorośli

Perkusja / zajęcia indywidualne

Materiał lekcji jest uniwersalny i progresywny. Ćwiczymy od podstaw i rozwijamy ćwiczenia, doskonalimy wszystkie “cnoty” perkusyjne, szkolimy technikę i muzykalność, pracujemy z metronomem i muzyką.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 170 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 7-15 lat

Perkusja / zajęcia indywidualne

Materiał lekcji jest uniwersalny i progresywny. Ćwiczymy od podstaw i rozwijamy ćwiczenia, doskonalimy wszystkie “cnoty” perkusyjne, szkolimy technikę i muzykalność, pracujemy z metronomem i muzyką.
Opłaty: 100 zł (jednorazowa), 200 zł (miesięczna), 500 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 60 min.
Dla kogo: młodzież, dorośli

Zumba

Zajęcia fizyczne łączące taniec z elementami fitnes. Proste choreografie i powtarzalne sekwencje.
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: młodzież, dorośli

Zumba Kids

Zajęcia fizyczne łączące taniec z elementami fitnes. Proste choreografie i powtarzalne sekwencje
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 70 zł (miesięczna), 180 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: dzieci w wieku 3-6 lat, dzieci w wieku 7-15

Gimnastyka prozdrowotna dla kobiet 50 + poranna

Sprawdzony zestaw ćwiczeń, który pomaga w najbardziej poważnych dolegliwościach kręgosłupa
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: młodzież dorośli

Gimnastyka prozdrowotna dla kobiet 50 + popołudniowa

Sprawdzony zestaw ćwiczeń, który pomaga w najbardziej poważnych dolegliwościach kręgosłupa
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 50 min.
Dla kogo: młodzież dorośli

Taniec

Hip-hop, Jazz-funk / Jazz-modern, Contemporary dance z elementami improwizacji / Stretching.
Wzmocnimy, zwiększymy elastyczność mięśni, zadbamy o poprawną postawę ciała, oraz ustabilizujemy oddychanie. Wszystko to w rytmie, pozytywnej energii, natomiast spokojny i liryczny styl contemporary pozwoli zrelaksować się i odnaleźć harmonię z sobą. Zajęcia zawierają elementy choreografii klasycznej.
Opłaty: 40 zł (jednorazowa), 100 zł (miesięczna), 250 zł (kwartalna)
Częstotliwość w tygodniu: 1 / 45 min.
Dla kogo: 2 grupy wiekowe: dzieci 5-8 i 8-12 lat