Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Wyspa Skarbów

GAK

Wyspa
Skarbów

Wyspa Sobieszewska to kreatywny relaks i wolność tworzenia! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola.

GAK Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk

Godziny otwarcia:
w dni robocze: 10:00 – 18:00
w weekendy placówka nieczynna.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

luty 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
Kwieciste motywy w kolorach białym, żółtym, czerwonym, niebieskim z zielonymi łodygami i liśćmi.

10 styczeń - 28 marzec

Serce w kwiaty – wystawa malarstwa petrykiwskiego Marty Zwarycz

Wystawa przedstawia głównie obrazy postaci kobiecych pokazując piękno tradycji, miłości do natury...

wystawa

Serce w kwiaty – wystawa malarstwa petrykiwskiego Marty Zwarycz

Logo placówki

data

10.01.23
wtorek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Wystawa przedstawia głównie obrazy postaci kobiecych pokazując piękno tradycji, miłości do natury, obrzędów i sztuki petrykiwskiej. Sztuka petrykiwska pochodzi z obwodu dniepropietrowskiego wioski Petrykiwka. Jest to dawna technika która polegała na dekorowaniu i ozdabianiu chat i elementów wnętrza, później i przedmiotów użytku codziennego. Dominują w niej motywy kwiatowe, zwierzęce, pejzaż oraz ludzie.

Niesamowita kolorystyka oraz nietypowe techniki malowania przedstawiają nam magiczny świat sztuki petrykiwskiej, która została uznana w 2013 roku przez UNESCO jako Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe.

Marta Zwarycz o sobie:

Zajmuję się malarstwem od 15 lat. Malarstwo petrykiwskie (sztuka ludowa) jest naprawdę magiczne, pełne kolorów. Uczy cierpliwości do sztuki, skupienia nad każdym detalem. Zachwyca swoją różnorodnością tworzenia niesamowitych obrazów. Oprócz malarstwa projektuję wnętrza, prowadzę warsztaty integracyjne, biorę udział w projektach kulturowych, jestem tatuażystką preferującą styl folkart.

Podczas wernisażu wysłuchamy ukraińskich piosenek w wykonaniu Andrija Shymbry oraz wierszy Tomasza Lipskiego z tomiku Prymityw czytanych przez autora.

Andrij Shymbra to młody artysta pochodzący ze Lwowa. Pierwszą nauczycielką Andrija była jego matka, która zaszczepiła w nim miłość do muzyki, śpiewu i Ukrainy. Andrij śpiewa w stylach akademickich i popowych. Brał udział w ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursach. Uczestnik jednego z największych ukraińskich festiwali w Polsce JarmaRock FEST. Od 24 lutego bierze czynny udział w akcjach charytatywnych i publicznych. „Piosenka ukraińska to potęga jednoczy nas wokół jednego celu – Zwycięstwa” – mówi piosenkarz.

Tomasz Lipski – ur. w Gdańsku. Poeta, muzyk, animator kultury. Członek Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki “Jeden Świat” w Sopocie, w którym prowadził spotkania i warsztaty poetyckie. Członek zespołu Ikenga Drummers oraz współzałożyciel zespołu Lipi & Czemuś, z którym wydał płytę “Więzień miłości”. Ma na swoim koncie cztery książki poetyckie. Publikował w prasie lokalnej oraz w pismach literackich w kraju. Jest laureatem wielu konkursów poetyckich. Przez kilka lat prowadził audycje autorskie w radiowęźle w Areszcie Śledczym. W 2014 roku wydał dzięki dofinansowaniu Służby Więziennej w Gdańsku, antologię poezji osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Gdańsku p.t. “Powiew wolności.” W 2015 r. otrzymał wyróżnienie nagrodą ufundowaną przez POLCUL- Jerzy Boniecki Foundation, za wieloletnią działalność na rzecz animacji kultury w środowisku lokalnym Trójmiasta i propagowanie polskiej kultury za granicą.

Patronat medialny:

Gdańsk.pl, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

Seniorzy śpiewający do mikrofonu. Na pierwszym planie czerwone róże.

11 luty

Filmowe Love Story

Koncert dla seniorów zespołu Jesienne Róże Luty to miesiąc miłości, obfitujący w romantyczne Wyd...

muzyka

Filmowe Love Story

Logo placówki

data

11.02.23
sobota

godzina

16:00

wstęp

bezpłatny

adres

Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3

dla kogo?

Dorośli, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Koncert dla seniorów zespołu Jesienne Róże

Luty to miesiąc miłości, obfitujący w romantyczne Wydarzenia. To doskonały czas, by wraz z zespołem Jesienne Róże podążyć sentymentalnym szlakiem najpiękniejszych historii miłosnych z ukochanych filmów i seriali. Nasze serca ponownie rozgrzeją romanse bohaterów takich tytułów jak: „Noce i dnie”, „Szpieg w masce”; „Love story”, „Ostatni walc”, „Jan Serce”, „Zranione ptaki”.

Jesienne Róże – Zespół wokalny działający przy Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP już ponad trzydzieści lat. Składa się z nauczycieli emerytów. Na przestrzeni lat zmieniali się członkowie, jak i prowadzący. Zespół przygotowuje programy tematycznie związane z Dniem Kobiet, Konstytucją 3 Maja, Dniem Nauczyciela, rocznicą odzyskania Niepodległości. Zespół oprócz wymienionych już uroczystości, występuje na spotkaniu wigilijnym i śniadaniu wielkanocnym dla samotnych nauczycieli emerytów, oraz na Zlotach Gwiaździstych.

„Wielką radość sprawia nam to, że możemy dostarczyć widzom trochę radości i wzruszeń, że jesteśmy potrzebne emerytom, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez naszego udziału.” – mówią o sobie artyści.

Patronat medialny:

Gdansk.pl

Logo Wyspa Skarbów

Aktualności

para nóg z pędzlami w dłoniach

_15 września 2023

Wyspa Skarbów GAK tymczasowo zamknięta

W związku z pracami technicznymi  (wymiana ogrzewania) uprzejmie informujemy, że dom kultury Wysp...

Wyspa Skarbów GAK tymczasowo zamknięta

para nóg z pędzlami w dłoniach

W związku z pracami technicznymi  (wymiana ogrzewania) uprzejmie informujemy, że dom kultury Wyspa Skarbów GAK wraz z Izbą Pamięci Wincentego Pola są tymczasowo zamknięte.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o zakończeniu prac.