MENU

Powrót do GAKu Logo

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

Grudzień 2020

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry

15 Grudzień

ONLINE | Dawno temu, na dalszym i bliższym wschodzie

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online, 15 grudnia ...

online

ONLINE | Dawno temu, na dalszym i bliższym wschodzie

data

15.12.20
wtorek

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

online

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spotkanie podróżnicze online, 15 grudnia 2020r., (wtorek), godz. 18:00. O swojej wyprawie opowie Adam Szostek.

/O podróży/
Co może się stać, gdy za bardzo uwierzysz w przygody bohaterów książek podróżniczych? Gdy przed zaśnięciem będziesz godzinami patrzeć na zawieszoną na ścianie starą mapę, myśląc jak wygląda świat w miejscu przypadkowej kropki?
Możesz skończyć leżąc na rozgrzanej syryjskiej autostradzie, czekając na auto, który być może podwiezie Cię do najbliższej miejscowości, możesz też uciekać przed małpami w Indiach, uczyć buddyjskich mnichów jazdy na deskorolce lub próbować wepchnąć namiot do budki telefonicznej na północy Szkocji. Może naprawdę wydarzyć się wszystko, łącznie z otrzymaniem kawałka Chińskiego Muru na wyłączność. O tych, i pewnie jeszcze kilku innych historiach (bo czemu nie) opowie Adam Szostek.
/O podróżniku/
Adam Szostek – choć pochodzi z Trójmiasta, to od najmłodszych lat trochę go nosi po świecie. Zaczęło się od podróżniczych albumów i jeżdżenia autostopem po Europie… a potem, Bliski Wschód, Indie, Chiny. W trasie najczęściej towarzyszyła mu deskorolka i dzięki niej miał okazję poznać wielu młodych ludzi i ich historie. Obecnie coraz częściej angażuje się w wolontariaty promujące sporty ekstremalne w rejonach objętych konfliktem lub problemami społecznymi, pokazując, że pomoc ma wiele twarzy, a sport pozwala uciec na chwilę od problemów.

Więcej:

Galeria:

Aktualności

_12 stycznia 2021

WYSTAWA ONLINE | Himalaje Szerpów – życie bez retuszu

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną online autorstwa Ma...

WYSTAWA ONLINE | Himalaje Szerpów – życie bez retuszu

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną online autorstwa Magdaleny Jończyk „Himalaje Szerpów – życie bez retuszu”. Wystawa będzie dostępna od 18 stycznia (poniedziałek) 2021r.