Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

październik 2023

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
fragment obrazu; widać pociągnięcia pędzlem i mokrą farbę w kolorach czerwień, pomarańcz, żółty, biały i granatowy

12 październik - 06 listopad

Galeria otwarta – nabór prac

Zapraszamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swojej twórczości w Galerii Otwartej. To już dz...

spotkanie
wystawa

Galeria otwarta – nabór prac

Logo placówki

data

12.10.23
czwartek

godzina

wstęp

bezpłatny

adres

ul. Dworska 29 A

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Zapraszamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swojej twórczości w Galerii Otwartej. To już dziesiąta edycja naszej akcji skierowanej do osób, których pasją są sztuki plastyczne, i które chciałyby zaprezentować swoje dzieła na wystawie. Malujesz, rysujesz, tworzysz – to miejsce dla Ciebie.

Do 6 listopada 2023 roku czekamy na zgłoszenia uczestnictwa we wspólnej wystawie.
Prace należy dostarczać do Projektorni GAK, Gdańsk Brzeźno ul. Dworska 29a,

Dnia 17 listopada 2023 o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie wernisażowe, podczas którego będzie okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń i zdobycia nowych inspiracji. Będziemy też gościć profesjonalnego artystę i historyka sztuki, który podzieli się swoim doświadczeniem artystycznym i omówi Wasze prace.

Uwaga! Każdy uczestnik może zgłosić do wystawy tylko dwie prace.

Wystawa potrwa do 8 grudnia 2023.

18 październik

„Kwiaty mojego taty” – wernisaż fotografii Alicji Michowskiej

Zapraszamy wszystkich na uroczysty wernisaż prac fotograficznych młodej artystki, Alicji Michowsk...

wystawa

„Kwiaty mojego taty” – wernisaż fotografii Alicji Michowskiej

Logo placówki

data

18.10.23
środa

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Dworska 29 A, Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

wszyscy

Główna grafika wpisu

Zapraszamy wszystkich na uroczysty wernisaż prac fotograficznych młodej artystki, Alicji Michowskiej. Wystawa nacechowana jest szczególnym ładunkiem emocjonalnym, a każda roślina niesie ze sobą wyjątkową historię.

Od autorki o wystawie:

Ta wystawa to seria fotografii ukazujących różnego rodzaju roślinność, którą zajmował się mój ojciec, Przemek Michowski.
Nie jest to zwykły zbiór zdjęć kwiatów, albowiem w pracach tych pragnę ukazać wrażliwość, jaką można wśród nich znaleźć. Kwiaty, zioła, krzewy i warzywa, nad którymi czuwał mój tato. W ogrodzie znajdują się nietypowe dla ogródka kwiatowego kwitnące szczypiorki czy dynie. Tato zawsze miał słabość do roślin tzw. „odrzutków”. Przy każdej takiej roślinie opowiadał, jak uratował ją od śmietnika czy kompostu. Można powiedzieć, że prowadził dla nich prywatne sanktuarium.
Było to dla mnie bardzo inspirujące i przyłapałam się na zgrupowaniu całkiem pokaźnej grupy zdjęć. Uznałam, że wspomnianą wyżej wrażliwością muszę się podzielić.

Krótko o autorce:

Alicja Michowska. Studentka grafiki projektowej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi indywidualne zajęcia z zakresu ilustracji, komiksu oraz projektowania postaci. Kreatywna, cierpliwa, posiadająca doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci jak i dorosłych. Posiada szerokie umiejętności w tworzeniu manualnymi technikami plastycznymi. Płynnie posługuje się również komputerowymi programami graficznymi.

20 październik

Void of Echoes – koncert

Oto pierwszy z koncertów w ramach nowego cyklu "Scena OtwARTa"! Zgłosiło się do nas 45 zespołów, ...

muzyka

Void of Echoes – koncert

Logo placówki

data

20.10.23
piątek

godzina

18:30

wstęp

bezpłatny

adres

Dworska 29 A, Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

Oto pierwszy z koncertów w ramach nowego cyklu “Scena OtwARTa”! Zgłosiło się do nas 45 zespołów, wybraliśmy dla Was 5 najlepszych, starając się zachować dużą różnorodność muzyczną.

Na pierwszy ogień idą “Void of Echoes”!
Zaczynamy od czegoś tak ostrego, że nie wiemy czy nasza Projektornia to wytrzyma! Zdecydowanie to coś dla fanów cięższych brzmień!

VoE to świeży zespół, z ogromnym potencjałem, który powstał dopiero w tym roku! Jego muzyka to nowoczesny metal z domieszką metalcore. Wydali oni już swoje 4 single: Dysphoria, Crush, On the floor oraz Toxicity. Utwory te powstały w ramach współpracy z zagranicznymi producentami.

Zapoznajcie się z ich twórczością już teraz!
https://www.facebook.com/VoidOfEchoes
https://www.youtube.com/@VoidOfEchoes

Skład zespołu:
Mateusz Bakiera – wokal
Patryk Kocel – gitara
Łukasz Rokicki – gitara
Marcin Lewiarz – bas
Łukasz Jakutowicz- perkusja

27 październik

Budzi się miasto – gra integracyjna

 27 października o godz. 18:30 serdecznie zapraszamy na jesienną odsłonę gry integracyjnej "Budzi...

Budzi się miasto – gra integracyjna

Logo placówki

data

27.10.23
piątek

godzina

18:30

wstęp

Płatny

adres

ul. Dworska 29a, 80-506 Gdańsk Brzeźno

dla kogo?

Dorośli, Młodzież

Główna grafika wpisu

 27 października o godz. 18:30 serdecznie zapraszamy na jesienną odsłonę gry integracyjnej “Budzi się miasto”!
Obowiązują zapisy, więcej informacji poniżej.

Jeśli nigdy nie grałeś/aś w grę “Budzi się miasto”, to już tłumaczymy co i jak. Wydarzenie nawiązuje do starej gry słownej pt. „Mafia”. Mówiąc najprościej, w Mafii chodzi o to, żeby uratować obywateli miasta, zanim zajmą się nimi mafiozi.

Nasze rozgrywki są częścią cyklu integracyjnych warsztatów z pobudzania wyobraźni, które w zależności od wydarzenia będą przybierać różne formy. Do uczestnictwa zapraszamy każdego, kto ukończył 15 rok życia.

Stawiamy na dobrą zabawę i grę towarzyską, w której każdy może rozwinąć swoje umiejętności aktorskie i zmysł obserwacji! Nie ma się czego bać, wystarczy przyjąć swoją nową rolę i zacząć żyć rzeczywistością np. policjanta tropiącego złoczyńców.
Zapewniamy Mistrza Ceremonii i niepowtarzalny klimat.

Grałeś już w Mafię? Super! Przyjdź i weź udział w rozbudowanej wersji pt. „Budzi się miasto”! Nigdy o tym nie słyszałeś? Lubisz obserwować ludzi i wyciągać szybko wnioski? Pozwól nam wprowadzić Cię w tajemniczy świat obywateli, szeryfów, lekarzy no i oczywiście szemranej mafii.

 Dla zwolenników jasnych wyjaśnień podajemy definicję Mafii z Wikipedii:
“Mafia – towarzyska gra fabularna symulująca walkę pomiędzy poinformowaną mniejszością i niepoinformowaną większością. Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie. Gra wymaga i rozwija umiejętności obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, a także kontroli mowy ciała oraz innych sygnałów niewerbalnych.”

⚡UWAGA⚡
18:30 – tłumaczenie zasad nowym uczestnikom i uczestniczkom
19:00 – start!

Wstęp: 5zł
Wiek: 15+

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.p

58 343 46 91

Logo Projektornia

Aktualności

_2 października 2023

Zapisz się na zajęcia w domach kultury GAK.

Rozpoczął się nowy sezon zajęć i warsztatów artystycznych. Domy kultury GAK znajdują się w takich...

Zapisz się na zajęcia w domach kultury GAK.

Rozpoczął się nowy sezon zajęć i warsztatów artystycznych. Domy kultury GAK znajdują się w takich dzielnicach, jak: Zaspa, Wrzeszcz Dolny, Orunia Św. Wojciech – Lipce, Wyspa Sobieszewska, Brzeźno, Stogi i Letnica.

W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowo bogaty program zajęć edukacyjnych, artystycznych i ruchowych. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo propozycji, zarówno dla dzieci jak i młodzieży oraz dorosłych. Jest w czym wybierać, prócz naszych stałych zajęć mamy też kilka nowości. Większość zajęć będzie odbywać się w godzinach popołudniowych, tak, aby każdy mógł z nich skorzystać. Wybraliśmy dla Was najlepszych, doświadczonych instruktorów i instruktorki, którzy poprowadzą zajęcia.

Prócz zajęć artystycznych i edukacyjnych w wybranych domach kultury prowadzone będą spotkania lokalnej społeczności oraz kluby pasjonatów, kluby seniora a dla młodzieży kluby gier planszowych.

Zaplanuj kulturalny rok z GAK. Wybierz coś dla siebie i Swojego dziecka:

 • zajęcia taneczne dla dzieci, dorosłych i młodzieży, a wśród nich: Flamenco, balet , taniec jazzowy i artystyczny, hip hop i wiele innych form tańca – Dom Sztuki, Stacja Orunia, Projektornia, Scena Muzyczna, Wyspa Skarbów
 • ceramika dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Dom Sztuki, Plama, Winda, Wyspa Skarbów, Stacja Orunia
 • plastyka dla dzieci – Dom Sztuki, Stacja Orunia, Gama, Plama, Projektornia, Wyspa Skarbów
 • nauka gry na instrumencie (gitara klasyczna, pianino, fortepian, bębny, saksofon) – Dom Sztuki, Plama, Scena Muzyczna, Winda, Wyspa Skarbów
 • zajęcia ruchowe, a w wśród nich: Joga, fitness, streching, Zumba – Dom Sztuki, Gama, Scena Muzyczna, Wyspa Skarbów
 • rysunek  i malarstwo–  Plama, Scena Muzyczna, Winda, Dom Sztuki
 • rękodzieło, kreatywne zajęcia dla seniorów – Stacja Orunia, Gama, Scena Muzyczna, Wyspa Skarbów,
 • pracownia witrażu – Stacja Orunia,
 • warsztaty języków obcych – Scena Muzyczna,
 • fotografia – Scena Muzyczna,
 • różne zajęcie muzyczne w tym wspólne muzykowanie oraz zajęcia wokalne –  Projektornia, Winda, Wyspa Skarbów, Dom Sztuki.

W nadchodzącym sezonie mamy też kilka nowości, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Są to, między innymi:

 • sensoplastyka ® – zajęcia dla dzieci podczas których dziecko uczy się otaczającego świata poprzez smakowanie, dotykanie, wąchanie i obserwowanie. Głównym celem zajęć jest wspieranie samodzielności dzieci i ich kreatywności. Zajęcia prowadzone są w Domu Sztuki i Stacji Orunia.
 • tkactwo, tkanina artystyczna, moda na recykling, mozaika, linoryt – Stacja Orunia, Wyspa Skarbów
 • pracownia praktyk performatywnych, twórcze pisanie, tworzenie komiksów – Plama,
 • różne formy tańca dla dorosłych  w Stacji Orunia, Scenie Muzycznej i Projektorni, Wyspa Skarbów,
 • babska strona mocy  to zajęcia ruchowe dla matek i córek, które znajdziecie w Projektorni.

Wszelkie informacje o zapisach, kosztach uczestnictwa w zajęciach oraz harmonogramy znajdziecie na www.gak.gda.pl w zakładce: płatności

Uwaga! Zapisy na zajęcia do Stacji Orunia GAK i Projektorni oraz do Zespołu Pieśni i Tańca “Gdańsk” odbywają się tylko przez panel www.strefazajec.pl

U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy nie czekać do ostatniej chwili, miejsca na zajęciach szybko się kończą.