Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Projektornia

GAK

Projektornia

Projektornia GAK mieści się w Gdańsku Brzeźnie, w niewielkiej odległości od morza. Nazwa klubu wywodzi się od sali projekcyjnej, znajdującej się w placówce i tym samym nawiązuje do tradycji kinowej tego miejsca.

Działalność Projektorni ukierunkowana jest na społeczność lokalną, a także turystów, odwiedzających latem Brzeźno. Organizowane przez klub imprezy nawiązują często do dawnych historii z życia nadmorskiego kurortu, bądź też służą promocji artystów działających w dzielnicy.

Lipiec 2021

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
[na żółtym tle prostokąty w kolorze pomarańczowym i niebieskim]

05 Czerwiec - 05 Lipiec

Kultura na warsztacie

Masz pomysł na warsztaty twórcze, które chciałbyś poprowadzić w domu kultury? Projektornia Gdańsk...

konkurs

Kultura na warsztacie

Logo placówki

data

05.06.21
sobota

godzina

10:00-20:00

wstęp

bezpłatny

adres

projketornia@gak.gda.pl

dla kogo?

Dorośli

Główna grafika wpisu

Masz pomysł na warsztaty twórcze, które chciałbyś poprowadzić w domu kultury? Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza do udziału w konkursie „Kultura na warsztacie”. Zapewniamy miejsce, materiały, wynagrodzenia oraz wsparcie organizacyjne. Na zgłoszenia czekamy do 5 lipca!

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zachęca mieszkanki i mieszkańców województwa pomorskiego do tworzenia życia społeczno – kulturalnego w swoim otoczeniu, poprzez realizację warsztatów twórczych w jednej z filii Gdańskiego Archipelagu Kultury. Celem konkursu „Kultura na warsztacie” jest odkrywanie, rozwijanie, a także wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych. Projekt „Kultura na warsztacie” zapewnia,  nie tylko wsparcie merytoryczne, ale również finansowe.

 • ___pokaż cały opis

  Kto może wziąć udział w konkursie?

  Do udziału w konkursie „Kultura na warsztacie” zapraszamy pełnoletnich mieszkańców województwa pomorskiego.

  Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  Wypełnij formularz dostępny na stronie www.gak.gda.pl . Zgłoszenia można wysłać drogą mailową (skan z podpisem) na adres: projektornia@gak.gda.pl. Na zgłoszenia czekamy do 5 lipca  2021r.

  Realizacja projektu:

  Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze sześć projektów, które będą realizowane w okresie od 12 lipca do 30 listopada 2021r., w siedzibie Projektorni GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk – Brzeźno. Autorzy wybranych projektów, za przeprowadzone warsztaty otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1350zł brutto, materiały oraz wsparcie organizacyjne.

  Karta głoszenia

  Regulamin

Logo Projektornia

Aktualności

[na ciemnym tle wielkie litery 3D ustawione w perspektywie tworzą napis Gmachy; pod nimi w perspektywie lekko rozmyty napis 3D inteligencja miasta]

_11 maja 2021

Gmachy – Inteligencja Miasta

Gdański Archipelag Kultury w ramach Weekendu Muzeów zaprasza na nietypowe wydarzenie, albowiem st...

Gmachy – Inteligencja Miasta

[na ciemnym tle wielkie litery 3D ustawione w perspektywie tworzą napis Gmachy; pod nimi w perspektywie lekko rozmyty napis 3D inteligencja miasta]

Gdański Archipelag Kultury w ramach Weekendu Muzeów zaprasza na nietypowe wydarzenie, albowiem staniemy się tej jednej nocy świadkami rozmowy budynków. Po raz pierwszy przemówi Urząd Miasta, Policja, Sąd oraz Szpital. Gmachy znaczących instytucji miejskich podzielą się swoimi spostrzeżeniami zdobytymi podczas długich lat pracy w służbie mieszkańców Gdańska. Wszystkie one od lat stoją obok siebie, obserwują życie mieszkańców i aktywnie w nim uczestniczą. Bez ich pomocy nam, obywatelom miasta trudno byłoby poradzić sobie z organizacją życia. Zresztą ludzie sami powołali do życia te instytucje i zbudowali dla nich budynki, żeby mieć gdzie załatwiać swoje sprawy. Budynki z uwagą przyglądają się poczynaniom obywateli i starają się im pomóc, każdy według swoich możliwości i przeznaczenia. Odnoszą się w bardzo przychylny sposób do wszelkich naszych poczynań. A że nierzadko przychodzimy do nich z trudnymi i skomplikowanymi sprawami potrzebują trochę czasu, aby móc nas zrozumieć i spełnić nasze oczekiwania.

 

[grafika; po lewej obraz; kobieta i mężczyzna przy zastawionym stole; po prawej na szarym tle tekst i fragment logo]

_16 lutego 2021

Ponownie otwarci!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11. lutego i związanymi z tym obostrzeniami otwieramy ...

Ponownie otwarci!

[grafika; po lewej obraz; kobieta i mężczyzna przy zastawionym stole; po prawej na szarym tle tekst i fragment logo]

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11. lutego i związanymi z tym obostrzeniami otwieramy naszą galerię. Od 12 do 5 marca (od poniedziałku do piątku), w godz. od 10:00 do 17:00,  zapraszamy  na wystawę „Spotkanie przy stole” Barbary Marii Woźniak. W galerii obowiązuje rygor sanitarny, należy zachować odpowiednią odległość,  zakrywać nos i usta oraz stosować się do poleceń obsługi.

 

Przypominamy, że obrazy można zobaczyć również na naszej stronie https://gak.gda.pl/placowki/projektornia/galeria-online/

 

Galeria: