MENU

Powrót do GAKu Logo

Wyspa Skarbów

GAK

Wyspa
Skarbów

Wyspa Sobieszewska to kreatywny relaks i wolność tworzenia! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola, poświęcone temu pisarzowi i światowej klasy geografowi.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Pamiętajcie – wejście nr 16!
Dla artystów, co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną.
Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów albo podczas akcji Wyspa na Ludowo.

Marzec 2021

Kalendarz wydarzeń:

08 Marzec - 31 Marzec

Rzeka pod Rzeką

Wystawa online pasteli Agaty Typiak – Maciągowskiej 8 marca 2021 r Miejsce: Fb/ Gdański Arch...

online
wystawa

Rzeka pod Rzeką

data

08.03.21
poniedziałek

godzina

10:00

wstęp

Bezpłatny

adres

Online - FB GAK

Wystawa online pasteli
Agaty Typiak – Maciągowskiej

8 marca 2021 r

Miejsce: Fb/ Gdański Archipelag Kultury

Rio Abajo Rio – Rzeka pod Rzeką to instynktowna część natury, ukryta w każdej kobiecie. Spychana przez kulturę i społeczeństwo do wewnętrznego cienia, trwa w każdej z nas, nieustannie tocząc swe pierwotne wody. Czym jest tak naprawdę, co może nam dać? Na czym polegają jej siła i piękno? Warto poszukać odpowiedzi na te pytania, zwłaszcza, że dla każdej kobiety są w zasięgu ręki. Wystarczy spojrzeć w siebie i przekonać się, że Rio Abajo Rio jest we mnie. Już czas, wyruszmy na poszukiwania.

 • ___pokaż cały opis

  Agata Typiak – Maciągowska – Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy – specjalizacja grafika oraz Uniwersytetu Gdańskiego – kierunek Filozofia. Mieszka i pracuje w rodzinnym Gdańsku.
  Interesuje ją człowiek jako osoba tu i teraz, ale też jako ciąg zdobytych doświadczeń – osobista historia. Swoją fascynację rozwijała przez lata nie tylko na polu artystycznym, ale również filozoficznym i psychologicznym. Przebyte studia i liczne warsztaty umożliwiły jej obranie unikatowego punktu widzenia na nas, ludzi, nasze wytwory, całą cywilizację. W procesie twórczym może dzięki temu postępować w głąb, usuwać maski, które zakładamy na co dzień, by w końcu dotrzeć do tego, co prawdziwe i trwałe w osobowości.
  Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości –  „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią”.

  Więcej:

  http://www.typiak.art/

  Patronat medialny:

  Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

Galeria:

08 Marzec

Aromaty miłości cz.2

Druga odsłona „Aromatów miłości” to przestrzeń rozmowy kobiet o kobiecej tożsamości oraz miłości....

online
spotkanie

Aromaty miłości cz.2

data

08.03.21
poniedziałek

godzina

11:00

wstęp

Bezpłatny

adres

Online

dla kogo?

Dorośli

Druga odsłona „Aromatów miłości” to przestrzeń rozmowy kobiet o kobiecej tożsamości oraz miłości. Uczestniczkami dyskusji będą niezwykle ciekawe osoby, całkowicie świadome budowania niełatwej drogi do swojej kobiecości, jak i najważniejszych relacji. Autorki, artystki, przewodniczki. Inspirujące osobowości, które czasem działają na przeciwstawnych biegunach, czasem też ich inicjatywy łączy ta sama idea. Natomiast zawsze wspólnym mianownikiem ich pracy jest troska o dobro, piękno i niezbywalne prawa kobiet.

 

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM

ul. Turystyczna 3,
80-680 Gdańsk Wyspa Sobieszewska,
tel. 58 323 91 15,
e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl

 • ___pokaż cały opis

  W spotkaniu udział wezmą:

  • Agata Typiak – Maciągowska – graficzka, rysowniczka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (Filozofia). Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości – „bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią.” Strona www artystki
  • Małgorzata Halber – dziennikarka, rysowniczka, autorka komiksu Bohater i wielu interwencji internetowych, feministka, autorka książek Najgorszy człowiek na świecie (2015), Książki o miłości (Halber/Drenda, 2020).
  • Joanna Grabowiecka – reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego (certyfikat Meritum, 2016). Pomysłodawczyni i inicjatorka projektu „Siła i piękno Kobiety”, cyklu spotkań z ludźmi sztuki, kultury i biznesu oraz autorskich warsztatów skierowanych do kobiet pn. Sztuka Dzikości. Profil artystki na stronie Teatru Polskiego w Bielsko Białej, Sztuka Dzikości na Facebooku
  • Moderatorka – Aleksandra Kozłowska – przez kilkanaście lat dziennikarka „GW”, obecnie freelancerka, publikuje m.in. w „Przekroju” i „Polityce”

  Spotkanie rozpocznie wypowiedź Agaty Typiak – Maciągowskiej, której wystawa pasteli Rzeka pod rzeką jest od 8 marca publikowana w formie online na profilu Fb/Gdański Archipelag Kultury. Wraz z Joanną Grabowiecką odniosą się do książki Biegnąca z wilkami Clarissy Pinkola Estes, będącej wspólnym mianownikiem w ich aktualnej twórczości. Dodatkowo J. Grabowiecka, autorka warsztatów Sztuka Dzikości,  opowie o tym, dlaczego postawiła na pracę z kobietami i dla kobiet. Głos Małgorzaty Halber będzie tym mówiącym o bardziej osobistych doświadczeniach, szczególnie w odniesieniu do jej Książki o miłości.

  Patronat Medialny:
  gdansk.pl, trojmiasto.pl, Radio Eska

Aktualności

_18 stycznia 2021

Wspieramy seniorów

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia? Czekamy na Twój telefon.   Jesteś osobą 70+, a mo...

Wspieramy seniorów

Potrzebujesz pomocy lub wsparcia?

Czekamy na Twój telefon.

 

Jesteś osobą 70+, a może masz kogoś z rodziny, przyjaciół, sąsiadów, którzy tego wsparcia potrzebują?

Przebywasz na kwarantannie lub po prostu w obawie o swoje zdrowie wolisz pozostać w domu?

Potrzebujesz zakupów, wyjścia z psem lub realizacji recepty?

Zadzwoń na numer 507 281 256.

 

Znajdź asystenta odpowiadającego Twojej dzielnicy i zadzwoń! Jesteśmy dla Ciebie i do Twojej dyspozycji.
Więcej o akcji Gdańsk Pomaga.

 

_4 stycznia 2021

Wyniki konkursu na małą formę graficzną

Udostępniamy wyniki 10. Międzynarodowego Konkursu na Małą Formę Graficzną "Wyspa Fantazji". Go...

Wyniki konkursu na małą formę graficzną

Udostępniamy wyniki 10. Międzynarodowego Konkursu na Małą Formę Graficzną „Wyspa Fantazji”.

Gorąco dziękujemy za udział i życzymy samych sukcesów.

Protokół z obrad jury.

_17 grudnia 2020

Wyspa Online

W wyniku rządowych obostrzeń związanymi z pandemią działamy w trybie ONLINE do odwołania. Zaprasz...

Wyspa Online

W wyniku rządowych obostrzeń związanymi z pandemią działamy w trybie ONLINE do odwołania. Zapraszamy do śledzenia Facebooka GAK Wyspy Skarbów. Część zajęć i wydarzeń zostaje odwołana lub tymczasowo zawieszona.