Powrót do GAKu Logo GAK
KUP BILET
Logo GAK

placówki

Winda

GAK

Winda

Wrzeszczańska Winda zawiaduje Teatrem Leśnym w Parku Jaśkowej Doliny (Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie, Muzyka Bez Granic) i Ogólnopolskim Festiwalem Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowiskiem, które odbywa się w Teatrze Wybrzeże. Organizuje także Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej.

W samym budynku prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, muzyczne i związane ze sztukami plastycznymi, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

sierpień 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
rysunek na szarym tle przedstawia mężczyznę ubranego na czarno, który trzyma kontrabas, z którego wydobywa się pomarańczowa fala

29 czerwiec - 31 sierpień

Podwieczorki przy Muzyce

Park de Gaulle'a Wrzeszcz 29.06, 13.07, 17.08, 31.08 wstęp wolny

muzyka

Podwieczorki przy Muzyce

Logo placówki

data

29.06.22
środa

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Gdańsk Wrzeszcz - Park de Gaulle'a

Główna grafika wpisu

Park de Gaulle’a

Wrzeszcz 29.06, 13.07, 17.08, 31.08

wstęp wolny

Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny i Winda GAK zapraszają na cykl koncertów Podwieczorki przy muzyce w Parku de Gaulle’a.
29.06.22
PIOTR ZEMŁA RE-TRIO – „Poza czasem, poza datą”
13.07.22
MIKOŁAJ SIKAŁA – recital fortepianowy
17.08.22
DAREK HERBASZ & LESZEK DRANICKI – „Melody in Jazz”
31.08.22
ULTRAmaryna – „W tanecznym rytmie”
wstęp wolny
Pomysłodawcą koncertów jest Marzena Sikała. Wydarzenie sfinansowano ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.
 • ___pokaż cały opis
  O artystach:
  29.06.2022. wystąpi Piotr Zemła Re-Trio w składzie: Piotr Zemła – śpiew, Dmytro Poeta – piano i Marzena Sikała – skrzypce.
  Piotr Zemła – absolwent Instytutu wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej, arteterapeuta, wokalista, członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART
  Mówi o sobie: wokalista sentymentalny z zacięciem aktorskim.
  Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz mniej znane utwory, które czekają na odkrycie.
  Nie boi się sięgać po repertuar śpiewany przez największe osobowości muzyczne takie jak Shirley Bassey, Barbara Streisand, Frank Sinatra czy Whitney Houston – ale zawsze pozostaje wierny sobie.
  Dmytro Poeta – absolwent Instytutu Muzyki im. Gliera w Kijowie (Ukraina). Od 1998 jest kierownikiem muzycznym i pianistą zespołu „Djankoy Brothers” (Ukraina), z którym występował na wielu festiwalach muzycznych w Europie.
  Ponadto współpracuje z artystami z instytucjami kulturalnymi między innymi ze Studiem Aktorstwa, Reżyserii i Teatroterapii TeatroTerapiaGdańsk,
  Martą Szefke (Marta Szefke Groove Band i Marta Szefke Trio), z zespołem In Harmony (Gdańsk), z teatrem impro „No I Fajnie” (Gdańsk), z akademią artystyczną Art2You (Gdynia) i z teatrem KorKoro.
  Marzena Sikała – skrzypaczka, pedagog, arteterapeutka i z zamiłowania aktorka i chórzystka. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem (orkiestry, teatry, zespoły kameralne, projekty)
  Gra na skrzypcach akustycznych i elektrycznych, a indywidualna działalność instrumentalna przyniosła doświadczenie grania w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, Vibrasoniq, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami (np. Chutir, ULTRAmaryna, Dominik J. Sebastian, JZTZ). Brała udział w koncertach oraz festiwalach w Polsce i Europie, wielu nagraniach płytowych, musicalach oraz projekcie polskich mniejszości narodowych. Od lat prowadzi artystyczną działalność edukacyjną, występuje w w audycjach muzycznych i koncertach dla dzieci i młodzieży, bierze udział w warsztatach i wolontariacie jako arteterapeuta, a w 2020 wystąpiła w jednym z pierwszych interaktywnych spektakli w Gdańskim Teatrze Playback. Obecnie aktorka w trójmiejskiej grupie „Korelacja Teatralna”.
  13.07.2022 wystąpi Mikołaj Sikała –
  Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry oraz w klasie kameralistyki dr hab. Elżbiety Pasierowskiej i mgr Bożeny Szull-Talar. Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie ukończył z wyróżnieniem, następnie kontynuował naukę na stopniu doktoranckim w klasie fortepianu dr hab. Elżbiety Pasierowskiej, uzyskując w 2022 roku stopień doktora sztuki. Jest również absolwentem klasy fortepianu PSM I i II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kształcił się pod kierunkiem mgr Alicji Michowskiej oraz mgr Małgorzaty Stożyńskiej. Występował w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Czechy, Bułgaria) jako solista oraz kameralista m.in. w duecie fortepianowym z Adamem Piórkowskim oraz w duecie z wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim.
  Zdobywca nagród i wyróżnień, w tym m.in. I nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz I nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Orbetello (Włochy, 2018), II nagrody ex aequo oraz nagrody specjalnej w 24. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Mauro Paolo Monopoli Prize w Barlettcie (2021), III nagrody w 48. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (2017), III nagrody w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Weronie (2019), III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Euregio Piano Award w Geilenkirchen (2018), II nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz II nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2015), I nagrody w kategorii „zespół kameralny” w XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2015), III nagrody w kat. „duet fortepianowy” w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2014), I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz/Zgorzelcu (2011), II nagrody w I Gdańskim Konkursie Pianistów Kameralistów (2016), Nagrody Specjalnej dla najlepszego akompaniatora, studenta uczelni muzycznej w X Konkursie Muzyki XX i XXI wieku Dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (2014) oraz wyróżnień w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie i w III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szymanowski In memoriam w Warszawie (2011).
  W lutym 2017 roku został laureatem Konkursu o Stypendium Fundacji Yamaha w Łodzi. Otrzymał również tytuł laureata „Estrady Młodych” 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej, na którym przyznano mu także dwie nagrody specjalne – nagrodę im. Jerzego Waldorffa oraz nagrodę Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (2015). We wrześniu 2018 roku zdobył tytuł finalisty I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Katowicach, natomiast w lutym 2019 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Juries in Competition w Salzburgu, zaś we wrześniu 2021 finalistą II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.
  17.08.2022 wystąpią Darek Herbasz i Leszek Dranicki
  DARIUSZ HERBASZ – urodzony w 1975 r. saksofonista, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca „Złotego Klucza Do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Tomek Sowiński, Eric Allen, Kelvin Christiane, Alex Hutton, Simon Lea, Alec Dankworth, Larry Bartley, Julie Walkington, Janusz Mackiewicz, Maciej Grzywacz, Jerzy Małek, Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Piotr Mania, Artur Jurek i wieloma innymi. Owocami tej współpracy jest ponad 30 płyt oraz muzyka zarejestrowana na ścieżkach dźwiękowych w filmach TESTOSTERON, JUTRO IDZIEMY DO KINA, PLAŻA (sp.teatr.).Jako leader prowadzi własne projekty p.t. JOY OF FRIENDSHIP oraz JUSTINATIME.
  LESZEK DRANICKI – gdański gitarzysta i wokalista z pogranicza bluesa i jazzu.
  Członek zespołów: BASZTA, ANTIQUINTET, KRZAK. Albumy sygnowane
  nazwiskiem: „Leszek Dranicki With A Little Help…”, „ Duet”, „Andaluzja”, „Listy
  jazzujące”, „Beatles Meet The Blues”, „ Kolędy jazzowe na głos, saksofon i
  gitarę”. Cztery albumy z zespołem KRZAK, dwa w serii Swingujące Trójmiasto,
  kilkanaście jako muzyk sesyjny. Aktywny od końca lat siedemdziesiątych.
  Kompozytor, autor tekstów, pedagog. Występuje solo i w kameralnych składach.

04 sierpień - 18 sierpień

Nowe Idzie od Morza

4 sierpnia 11 sierpnia 18 sierpnia Teatr Leśny g 20.00  

muzyka

Nowe Idzie od Morza

Logo placówki

data

04.08.22
czwartek

godzina

20:00

wstęp

płatny

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

4 sierpnia 11 sierpnia 18 sierpnia

Teatr Leśny g 20.00

 

𝗡𝗢𝗪𝗘 𝗜𝗗𝗭𝗜𝗘 𝗢𝗗 𝗠𝗢𝗥𝗭𝗔 – 𝗞𝗢𝗡𝗖𝗘𝗥𝗧𝗬 𝗪 𝗧𝗘𝗔𝗧𝗥𝗭𝗘 𝗟𝗘𝗦́𝗡𝗬𝗠!
Mitch & Mitch zagrają kompozycje Ennio Morricone, Bastarda i Sutari pieśni Pogranicza, a Resina pokaże moc wiolonczeli. Razem z Gdański Archipelag Kultury i GAK Winda zapraszamy na koncerty Nowe idzie od morza w Teatr Leśny – Jaśkowa Dolina.
𝟰 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮: Bastarda Trio & Sutari grają Tamoj – Ballady Pogranicza
𝟭𝟭 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮: Resina
𝟭𝟴 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮: Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico – Amore assoluto per Ennio
𝗪𝗶𝗲̨𝗰𝗲𝗷 na fpalma.pl
𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 𝗶 𝗸𝗮𝗿𝗻𝗲𝘁𝘆
Wydarzenie organizuje Fundacja Palma dzięki wsparciu Miasto Gdańsk.
Autor plakatu: Wiktor Pilipczuk / Obiektor

na czarym tle w pochylonym białym kwadracie napis rock w teatrze

05 sierpień

Rock w Teatrze – Jary Oddział Zamknięty i Marta Kruk

Jary Oddział Zamknięty i Marta Kruk 5 sierpnia 2022 G 19:00 Teatr Leśny

muzyka

Rock w Teatrze – Jary Oddział Zamknięty i Marta Kruk

Logo placówki

data

05.08.22
piątek

godzina

19:00

wstęp

płatny

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Jary Oddział Zamknięty i Marta Kruk

5 sierpnia 2022 G 19:00
Teatr Leśny

Winda GAK zaprasza na wyjątkowy wieczór z muzyką rockową. 5 sierpnia na scenie Teatru Leśnego akustycznie wystąpi zespół Jary Oddział Zamknięty.
Formacja została powołana do życia na przełomie 2013 i 2014 roku przez Krzysztofa Jaryczewskiego. „Jary” to lider, założyciel i wokalista występującego w początkach lat osiemdziesiątych zespołu Oddział Zamknięty.
Tego wieczoru usłyszymy między innymi największe przeboje zespołu, takie jak „Ten Wasz Świat”, „Andzia” czy „Party” w aranżacjach akustycznych.
Ich koncert poprzedzi występ gdańskiej wokalistki Marty Kruk. To artystka, która we własnym stylu i aranżacjach przedstawi Państwu utwory dotyczące problemów natury ludzkiej, które od lat pozostają niezmienne. Podczas koncertu usłyszymy jej najnowsze piosenki: „Zawsze Chciała Być Facetem”, „Wywrotka” i „Dookoła Zamiast do Celu”.
Jako dopełnienie historii, oprócz autorskich utworów Marty Kruk pojawią się również legendarne hity z lat 80. Będzie to energetyczny koncert w klimacie rockowo-popowym, pełen szczerych emocji i niedoskonałej prawdy.
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży na stronie Bilety24
40 zł w dniu koncertu w kasie Teatru Leśnego
na błękitnym, pofalowanym tle czarno biała postać piosenkarki Ireny Jarockiej ubranej w pasiastą sukienkę

06 sierpień

Festiwal Ireny Jarockiej

Wanda i Banda, konkurs laureatów, kino letnie 6 sierpnia 2022 G 19:00 Teatr Leśny

muzyka

Festiwal Ireny Jarockiej

Logo placówki

data

06.08.22
sobota

godzina

19:00

wstęp

płatny

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

Wanda i Banda, konkurs laureatów, kino letnie
6 sierpnia 2022 G 19:00
Teatr Leśny

Festiwal Ireny Jarockiej ma na celu podtrzymanie pamięci o wybitnej wokalistce i aktorce – Irenie Jarockiej. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promowanie wokalistów, głównie tych, którzy dopiero rozpoczynają muzyczną przygodę. Dlatego Festiwalowi towarzyszy konkurs wokalny. Uczestnicy nadsyłają swoje zgłoszenia na eliminacje. Następnie troje laureatów powalczy o główną nagrodę na scenie Teatru Leśnego w Gdańsku. Tegoroczni laureaci, którzy powalczą o główną nagrodę:

⭐️Katarzyna Jurasz z Sosnowca
⭐️Paulina Raczkowska z Gdańska
⭐️Jan Piwowarczyk z Krakowa

Laureaci zostaną ocenieni przez jury w składzie:

👉Krystyna Stańko
👉Joanna Kraińska
👉Krzysztof Jaryczewski

Tradycją i celem Festiwalu jest honorowanie wybitnych polskich wokalistek Nagrodą Ireny Jarockiej. Tegoroczna nagroda specjalna – Karminowy Motyl powędruje w ręce piosenkarki Wandy Kwietniewskiej!
Wanda Kwietniewska, znana z występów w grupach Lombard, Vist, Wanda i Banda.

Artystka jest aktywna zawodowo od 1979 roku i ma na swoim koncie wiele przebojów, które zaśpiewa w czasie II edycji Festiwalu. Wystąpi na nim wraz z zespołem Wanda i Banda! Tego wieczoru będziemy bawić się nie tylko przy największych przebojach Ireny Jarockiej ale również przy takich hitach jak „Nie będę Julią”, „Śmierć w Dyskotece” czy „Hi-Fi Superstar”!

Tego dnia na scenie wystąpi Julia Lejman zwyciężczyni pierwszej edycji Festiwalu.

Festiwal zakończy kino letnie i prezentacja Filmu Motylem Jestem – czyli romans 40-sto latka z udziałem Ireny Jarockiej.

Bilety w przedsprzedaży do nabycia w cenie 30 zł w portalu bilety24.pl

*Bilety w dniu koncertu 40 zł
*jeżeli będą jeszcze dostępne

Dołącz na Facebooku

Regulamin koncertu

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, Winda GAK, Fundacja Ireny Jarockiej, Stowarzyszenie Cygnus

Patronat honorowy: Mieczysław Stuk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Sponsorzy:
Lasy Państwowe
ZAiKS
Audoplanet
Ergo domy sp. z o.o.
Mega Music
Trefl
Royal Apple

Patroni medialni:
Radio Plus
Damosfera
Dziennik Berliński
Pepe.TV
Trojmiasto.pl
gdansk.pl

12 sierpień

Młodzi Alternatywni

Sviniarski Orchestra, Chrust, babyhats 12 sierpnia 2022 G 19:00 Teatr Leśny

muzyka

Młodzi Alternatywni

Logo placówki

data

12.08.22
piątek

godzina

19:00

wstęp

płatny

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

Główna grafika wpisu

Sviniarski Orchestra, Chrust, babyhats
12 sierpnia 2022 G 19:00
Teatr Leśny

Winda GAK zaprasza na kolejną edycję koncertu Młodzi Alternatywni!
12 sierpnia w Teatrze Leśnym wystąpią: Sviniarski Orchestra, Chrust, babyhats
Sviniarski Orchestra
To formacja z Gdańska, założona przez Macieja Świniarskiego w 2021 roku, oscylująca wokół stylistyki post-rocka, alternatywy i brzmień akustycznych.
Sviniarski Orchestra to powstały z miłości do post-rocka moloch nieustających fal dźwięku przeplatanych romantycznością.
Materiał napisany przez Macieja Świniarskiego to minimalistyczna i skondensowana historia o miłościach różnych ‒ zrazu spokojna i akustyczna, by potem zamienić się w przesterowaną ścianę saksofonowo-gitarowego noise’u.
To muzyka pisana w kontrze do wszechobecnego pędu i przytłaczającej “przyśpieszalności” życia.
Orchestra gra muzykę mantryczną i przestrzenną, wręcz stworzoną do “zamknięto-ocznych” medytacji.
Wybrzmiewające kompozycje sprzyjają zapadnięciu się we własne wnętrze i zachęcają do puszczenia wolno swojej wyobraźni.
Historie opowiadane przez Sviniarskiego, choć mają swoją fabułę i bohaterów, oddawane są słuchaczowi w pełni do jego własnej interpretacji. Aktualnie Sviniarski Orchestra przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty.
Zagrają:
Maciej Świniarski – wokal, gitara
Konrad Daszczyński – gitara
Szymon Zalewski – kontrabas
Michał Jan Ciesielski – saksofon
Karol Tchórz – trąbka
Magda Kuraś – wokal
Alicja Sobstyl – wokal
Bartosz Borzeszkowski – perkusja

CHRUST
To młody zespół, grający współczesną muzykę słowiańską. Choć mają nieco ponad rok, w maju ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album „CHRUST”. Mimo dość krótkiego stażu zespół zagrał już na scenach Mikołajek Folkowych, Grajdołu, Etno Baltica, czy Folkowisko supportując takie zespoły jak Kapela że Wsi Warszawa, Percival Shuttenbach, Jorij Kloc. Jak sami wspominają, swoją muzyką chcą przenosić do innego świata, świata pełnego doświadczeń i emocji.
Skład zespołu to:
Małgorzata „Gorzała” Oleszczuk- wokal, ukulele
Karol Konop – syntezatory
Dariusz Mrozek – perkusja

babyhats
To alternatywny zespół z Gdańska wraca do siebie po europejskiej trasie koncertowej!
Trójmiejski skład w Marcu 2022 roku wydał świeży materiał „babyhats”. Podczas koncertów promujących najnowszy krążek zespół koncertuje w poszerzonym składzie o dwie wokalistki, które idealnie dopełniają brzmienie chłopaków
Zagrają:
Maciej Chrzęszczyk – perkusja
Paweł Kasprzewski – gitara
Wojciech Wojda – wokal, klawisze
Paweł Jan Kryczka – wokal, bas
Małgorzata Oleszczuk – wokal
Sylwia Lewicka – wokal
Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł dostępne na stronie bilety24.pl
30 zł w dniu koncertu w kasie Teatru Leśnego
zdjęcie przedstawia dwóch DJ stojącymi z konsoletami z rękoma uniesionymi ku górze

13 sierpień

Piknic Rockowy

dj FiFi, dj Jaca, Marta Kruk, vj Deruba 13 sierpnia 2022 G 19:00 Teatr Leśny

muzyka

Piknic Rockowy

Logo placówki

data

13.08.22
sobota

godzina

19:00

wstęp

płatny

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

dj FiFi, dj Jaca, Marta Kruk, vj Deruba

13 sierpnia 2022 G 19:00
Teatr Leśny

Winda GAK zaprasza na wyjątkową imprezę w klimacie największych rockowych przebojów. Muzyczne Lato 2022 w Teatrze Leśnym.
Na jednej scenie zagrają dla Was dwaj rockowi DJ’eje:
 • DJ FiFi
 • DJ Jaca
Imprezkę nakręci wyjątkowy występ Marty Kruk w repertuarze „Szalone lata 80-te”
Wizualizacje napędza VJ Deruba.
Podczas eventu będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę Legendy Polskiego Rocka, poświęcona artystom lat 80tych, na zdjęciach Jacka Awakumowskiego, pochodzących głównie z Jarocina.
Wjazd:
Przedsprzedaż by bilety24.pl: 10 zł
W dniu imprezy 20 zł*
*o ile będą dostępne bilety

19 sierpień - 20 sierpień

Gdańskie Noce Jazsowe – Mainstream? i Tribute to Duduś

19 sierpnia g. 19:00 20 sierpnia g. 19:00 Teatr Leśny - Jaśkowa Dolina 45

muzyka

Gdańskie Noce Jazsowe – Mainstream? i Tribute to Duduś

Logo placówki

data

19.08.22
piątek

godzina

19:00

wstęp

płatny

adres

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 45

dla kogo?

Dorośli, Familijne, Młodzież, Seniorzy

Główna grafika wpisu

19 sierpnia g. 19:00
20 sierpnia g. 19:00
Teatr Leśny – Jaśkowa Dolina 45

Gdańskie Noce Jazsowe – Main Stream?  Krzysztof Ścierański, Michał Bąk Quartetto, Wojtek Staroniewicz Quintet feat. Eric Johannessen

19.08.2022 (piątek)

godz. 19:00

Teatr Leśny, Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk

Podczas pierwszego dnia sierpniowych Gdańskich Nocy Jazsowych wystąpią: Krzysztof Ścierański, Michał Bąk Quartetto i Wojtek Staroniewicz Quintet wraz z Erikiem Johannessenem.

Krzysztof Ścierański – jazzowy gitarzysta basowy, ceniony muzyk sesyjny, wieloletni członek kultowych formacji Laboratorium, Air Condition, String Connection, oraz lider własnych zespołów. Urodził się w Krakowie. Gry na gitarze uczył się sam – nie kształcił się formalnie w tym kierunku. Karierę muzyczną rozpoczął w 1975, dołączając do jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym grał pierwotnie w latach 1976-1980, i obecnie kontynuuje współpracę.

Michał Bąk Quartetto – Kwartet jazzowy bez instrumentu harmonicznego wykonującą autorską muzykę opartą na inspiracjach muzyki baroku oraz współczesnej improwizacji.

Wojtek Staroniewicz Quintet – postać znana polskiej publiczności od ponad 25 lat. Saksofonista i kompozytor zaskakujący wciąż nowymi autorskimi projektami muzycznymi, o szerokim spektrum stylistycznym, zarejestrowanymi na ośmiu autorskich albumach.

Znakomity sideman, chętnie zapraszany przez innych muzyków (wieloletnia współpraca z norweską grupą „Loud Jazz Band” czy sekstetem Włodzimierza Nahornego). Wojciech Staroniewicz, jako jedyny wśród polskich saksofonistów jazzowych, został zakwalifikowany do półfinału Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Waszyngtonie, gdzie znalazł się w gronie 21 saksofonistów wybranych z całego świata. Oprócz tego zdobył pierwszą nagrodę zespołową oraz indywidualną, za najlepszą kompozycję na festiwalu „Jazz Juniors”. Wraz z zespołem „Set-Off”, zdobył pierwszą nagrodę – „Złoty klucz do kariery” – na „Pomorskiej Jesieni Jazzowej” oraz drugą nagrodę na „International Contest for Youth Orchestras in Hoeilaart” – Belgia. Jest także laureatem prestiżowej nagrody Prezydenta Miasta Sopotu „Sopocka Muza”. Staroniewicz pełnił funkcję członka Rady Akademii Fonograficznej.

Erik Johannessen – puzonista z Norwegii, wystąpi wraz z kwartetem Wojtka Staroniewicza.

 

Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł dostępne na stronie Bilety24

W dniu koncertu bilety w cenie 40 zł dostępne do nabycia w kasie przed wejściem (o ile nie zostaną wyprzedane).

Wydarzenie na Facebooku

Gdańskie Noce Jazsowe – Tribute To Duduś: Piotrowska/Joaquin Sosa, Take It Easy

20.08.2022 (sobota)

godz. 19:00

Teatr Leśny, Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk

 

Drugi dzień Gdańskich Nocy Jazzowej upłynie pod znakiem hołdu dla zmarłego w ubiegłym roku Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Matuszkiewicz był jednym z najsłynniejszych polskich jazzmanów, autorem muzyki filmowej do ponad dwustu filmów i seriali.

Dorota Piotrowska
“Dla Dudusia”
Joaquin Sosa – Saksofon
Nikola Kołodziejczyk – Fortepian
Grzegorz Piasecki – Kontrabas
Dorota Piotrowska – Perkusja

 

JOAQUIN SOSA,  saksofon sopranowy, ewi, Kuba

Joaquin Martinez Sosa urodził się i dorastał na Kubie, to tam rozpoczęła się jego pasja do muzyki. 31-letni artysta ma już za sobą występy na Barbados, w Kanadzie, Hiszpanii i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Grał między innymi u boku Wyntona Marsalisa i legendy kubańskiego jazzu – Paquito D’Rivery, który powiedział o nim: „To jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków we współczesnym świecie klarnetu”. Pod koniec zeszłego roku muzyk przeprowadził się do Polski, gdzie wraz ze swoim kwartetem, już na starcie przebojem wygrał konkurs w ramach 23. edycji Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa. Debiutancka płyta Joaquina Sosy „Caminando”  została zarejestrowana w 2019 roku w PM Studios w Hawanie. Utwory, które znalazły się na „Ca¬minando” stanowią wypadkową rozmaitych inspiracji muzycznych oraz sumę doświadczeń zebranych przez lidera podczas dotychczasowej aktywności scenicznej. W momencie sesji nagraniowej klarnecista miał już na koncie występy na kilku kontynentach, dla rozmaitej publiczności oraz grę u boku wielkich sław światowej sceny. To także przełożone na język dźwięków uczucia i osobiste doświadczenia. Rodzina, miłość, radość, ale i rozczarowanie oraz zmaganie się z przeciwnościami, jakie funduje los. Międzynarodowy kwartet założony przez kubańskiego klarnecistę po przeprowadzce do Polski nie ma jeszcze długiego stażu, co zupełnie nie przeszkodziło mu w pełnym artystycznym porozumieniu pomiędzy muzykami. Z jednej strony zaskakującym, z drugiej zaś – cieszącym ucho odbiorcy.

Paradoksalnie wyraźniej niż w przypadku debiutu (nagranego wyłącznie przez artystów z Kuby) wybrzmiewa tu latynoski rys muzyki lidera, ale jednocześnie kompozycje mają bardziej otwarty charakter, są odważniejsze i bardziej zadziorne. Przy tym muzyka Sosy nie straciła nic ze swojej lekkości oraz unoszącej się nad całością pozytywnej, pogodnej aury. Krótki okres współpracy członków zespołu okazał się tu atutem niosącym za sobą świeżość brzmienia i  niełatwy do przełożenia na słowo pisane nerw. Brzmieniem płyty „Katowice Session” Joaquin daje podstawy by zacząć uważać go za lidera, który ma znakomitą rękę do budowania składu i takiego doboru współpracowników, który zapewni optymalne zrealizowanie zamiarów przyświecających powstawaniu utworów.

NIKOLA KOŁODZIEJCZYK, fortepian, USA

 

Uczył się pod kierunkiem takich nauczycieli jak: Irena Rolanowska, Andrzej Jagodziński, Emilian Madey, Edward Anthony Partyka czy Wojciech Niedziela. Absolwent i niegdysiejszy pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach. Aktualnie wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi big band – Nikola Kołodziejczyk Orchestra, z którym nagrał i wydał w 2014 r. debiutancki album pt. Chord Nation, co przyczyniło się do uzyskania trzech nominacji oraz nagrody za Debiut Roku w ramach nagrody Fryderyk 2015. Wraz z Michałem Tomaszczykiem stworzył w 2014 roku Konglomerat Big Band, który zdobył złotą płytę z projektem Albo Inaczej.

Wraz z Michałem Bryndalem (perkusja) i Maciejem Szczycińskim (bas) tworzy jazzowe trio Stryjo, przyjmujące formułę gry melodyjnych utworów w pełni improwizowanych. Oprócz wielu koncertów w kraju, występowali m.in. w Chinach, Singapurze, Korei, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech czy w Turcji.

W 2015 roku ukazał się drugi album Nikola Kołodziejczyk Orchestra zatytułowany Barok Progresywny, który zdobył nagrodę Fryderyk 2016 w kategorii „Płyta roku – jazz”. W tymże roku artysta skomponował również nowatorski utwór wykorzystujący katarynkę – w ramach Narodowego Czytania Lalki Bolesława Prusa.

Nikola Kołodziejczyk był również nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii Artysta Roku – Jazz. Rok 2020 zaowocował dla Kołodziejczyka współpracą z Natalią Kukulską w charakterze aranżera i dyrygenta w projekcie Czułe Struny, bazującym na utworach Fryderyka Chopina. Kołodziejczyk dyrygował również Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej podczas Festiwalu Psalmów Dawidowych – Oratorium Psalmy miłości i nadziei Michała Jurkiewicza. Koncert odbył się 3 września 2020 w Kolbuszowej pod Rzeszowem.

GRZEGORZ PIASECKI, kontrabas, USA

Kontrabasista i gitarzysta basowy, wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Instrumentalistyka / Jazz i Muzyka Estradowa, klasy kontrabasu prof. Jacka Niedzieli-Meiry. Udziela się w wielu projektach i czuje się swobodnie w różnych stylistykach muzycznych. Ma za sobą współpracę z artystami takimi jak: Marc Bernstein (USA), William Parker (USA), Lena Romul, Maciej Fortuna, Jerzy Małek, Mack Goldsbury (USA), Freeway Quintet, Mikromusic, Leszek Możdżer, Rufus Reid, Kristin Korb, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Włodek Pawlik, Ania Szarmach, Ewa Uryga, Grupa MoCarta, Natalia Grosiak, L.U.C. i Alicja Janosz. Bierze także udział w projektach gospelowych, musicalowych i teatralnych (współpracuje z teatrem Capitol oraz z Młodzieżową Akademią Musicalową). Jest w trakcie promocji swojego autorskiego projektu razem z wokalistka Magdaleną Zawartko – Zawartko&Piasecki „Talkin’ about”, do którego zaprosił wybitnych polskich artystów sceny jazzowej (Piotr Wojtasik, Tomasz Wendt, Artur Tuźnik, Marek Kądziela czy Jose Torres).

Wraz z Magdaleną Zawartko uzyskał nagrodę Gazety Wyborczej „Warto 2015” w kategorii „muzyka”.

DOROTA PIOTROWSKA, perkusja, USA-Polska

Dorota zdobyła dyplom Bachelor of Arts ze specjalizacją w grze na perkusji w The New School of Jazz and Contemporary Music w Nowym Jorku. W USA, Dorota grała w Carnegie Hall z kompozytorem klasycznym Bobem Chilcottem, a także w Avery Fisher Hall Lincoln Center u boku kompozytora klasycznego Willa Todda i pod dyrekcją słynnej Eleny Sharkovej. Występowała również z takimi sławami jazzu, jak George Garzone, Jeremy Pelt, Lonnie Plaxico, Mark Soskin, Rory Stuart, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Dave Binney, Jonathan Creyford, Lafayette Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyatt, Greg Lewis, Carlo De Rosa, Joe Sanders i The Curtis Brothers. W 2015 roku Dorota nawiązała współpracę z polską legendą muzyki soulowej Ewą Urygą, z którą nagrała płytę “Mahalia Jackson in Memoriam” wraz z braćmi Zaccaiem i Luquesem Curtis. W styczniu 2018 roku Dorota przeniosła się na stałe do Polski. Kilka miesięcy później rozpoczęła współpracę z duńską wokalistką Cæcilie Norby i European Sisters in Jazz. Dorota koncertuje od lat na w klubach i halach koncertowych w Europie i USA.

 

TAKE IT EASY

To grupa grająca w stylistyce swingu. Tworzą ją: weteran polskiego jazzu, saksofonista Przemek Dyakowski oraz młodzi, wybitnie utalentowani trójmiejscy jazzmani. Do udziału w koncertach, jako gość specjalny, zapraszany jest znany saksofonista Wojciech Staroniewicz.

Zespół występował na wielu festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Gdańskie Noce Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski), Festiwal Jazz o Zmierzchu (Olsztyn), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Rybnik), Jazz Nad Odrą oraz grał support dla Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej, Koncertował tez na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (Gdynia) a także w wielu polskich klubach m.in. warszawskim Tygmoncie, sopockich – Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu. W 2005 r. w sopockim Kawiaretonie zespół nagrał płytę, na którą składają się powszechnie znane i lubiane standardy jazzowe.

Krążek ten został dołączony do numeru miesięcznika Jazz Forum i zyskał bardzo przychylne recenzje. W 2012 ukazała się płyta zespołu „Take It Easy III” wzbogacona aranżacjami w wykonaniu kwartetu smyczkowego Capelli Gedanensis. „Take it Easy IV” – SWING! To autorski album zespołu Przemka Dyakowskiego nagrany live w Radiu Gdańsk i wydany w 2016 roku. Obecnie zespół prezentuje na koncertach program z najnowszej płyty „Ach to był szał …” z piosenkami Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, wydanej w II połowie 2019 roku. Przemek Dyakowski – weteran polskiego jazzu, znakomity saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury. Dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście, współtwórca klubu Ucho w Gdyni, w którym organizuje koncerty jazzowe. 1 czerwca 2015 r. skończył 80 lat. Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50 i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym i Zygmuntem Koniecznym z „Piwnicy pod Baranami”. Grywali tam najlepsi muzycy tworzący historię polskiego jazzu. To on odkrył talent Ewy Demarczyk. Od 1964 roku mieszka w Gdyni.

Za swój największy sukces uważa wieloletnią grę w zespole „Swing Old Stars” legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza wraz z Wojtkiem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. W 2019 roku otrzymał statuetkę Fryderyka za całokształt działalności artystycznej.

Koncert zespołu „Take It Easy” z gościnnym udziałem Hanny Banaszak był emitowany na żywo i zarejestrowany 31 maja 2015 r. w studio koncertowym im. Janusza Hajduna w rozgłośni Radio Gdańsk. Skład zespołu: Przemek Dyakowski – saksofon tenorowy; Joanna Knitter – wokal; Artur Jurek – fortepian; Dominik Bukowski – wibrafon; Janusz „Macek” Mackiewicz – kontrabas; Eric Allen – perkusja; oraz gość specjalny Wojciech Staroniewicz – saksofon.

 

Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł dostępne na stronie Bilety24

W dniu koncertu bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie (o ile koncert nie zostanie wyprzedany).

Wydarzenie na Facebooku

 

Logo Winda

Aktualności

_29 sierpnia 2022

Windowisko 2022 – zapisy

Trwają zapisy na XXIII Festiwal Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji 2022 Czytaj w...

Windowisko 2022 – zapisy

Trwają zapisy na XXIII Festiwal Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji 2022
Czytaj więcej

na czarnym tle pionowe pasy, pierwszy pomarańczowy z czarnym napisem jazz, kolejny fioletowy, tekst pop, zielony tekst classic, błękitny tekst rock, żółty tekst alternative, po prawej białe litery Muzyczne Lato 2022 pod kreślone kreską poniżej Teatr Leśny

_1 czerwca 2022

Muzyczne Lato w Teatrze Leśnym

Repertuar: 04.08 Nowe Idzie od Morza: Bastarda & Sutari 05.08 Rock w Teatrze: Jary Oddz...

Muzyczne Lato w Teatrze Leśnym

na czarnym tle pionowe pasy, pierwszy pomarańczowy z czarnym napisem jazz, kolejny fioletowy, tekst pop, zielony tekst classic, błękitny tekst rock, żółty tekst alternative, po prawej białe litery Muzyczne Lato 2022 pod kreślone kreską poniżej Teatr Leśny

Repertuar:

04.08 Nowe Idzie od Morza: Bastarda & Sutari

05.08 Rock w Teatrze: Jary Oddział Zamknięty • Marta Kruk

06.08 Festiwal Ireny Jarockiej: Konkurs Wokalny • Wanda i Banda

11.08 Nowe Idzie od Morza: Resina

12.08 Młodzi Alternatywni: Sviniarsky Orchestra • Babyhats • Chrust

13.08 Piknic Rockowy: Dj Fifi • Dj Jaca • Marta Kruk

18.08 Nowe Idzie od Morza: Mitch & Mitch

19.08 Gdańskie Noce Jazsowe: Main Stream Krzysztof Ścierański • Michał Bąk Quartetto • Wojtek Staroniewicz Quintet Feat. Erik Johannessen

20.08 Gdańskie Noce Jazsowe: Tribute To Duduś Feldman/Piotrowska • Take It Easy

Bilety do nabycia w przedsprzedaży w systemie bilety24.pl

Bilety na cykl Nowe Idzie od Morza na stronie Fundacji Palma

artykuł z 01.06.2022

To będzie hit tego lata! Miasto Gdańsk i Gdański Archipelag Kultury Winda zapraszają na jedyny taki koncert w Teatrze Leśnym –Wielkie Piękno, czyli ojciec i syn Góreccy, Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa i gwiazda wieczoru – kompozytor, pianista jazzowy i twórca muzyki filmowej – Leszek Możdżer.

W niedzielę 19 czerwca o godzinie 18:00 na koncercie „Wielkie piękno” usłyszymy:

M. Górecki: „Trzy utwory w dawnym stylu”,

P. Górecki: “Uwertura”,

“Divertimento”,

„Pożegnanie”,

Na zakończenie koncertu: H. M. Górecki: „Koncert na klawesyn/fortepian i orkiestrę smyczkową”

Jest to prawdopodobnie jedna z pierwszych tego typu konfiguracji repertuarowych. Utwory ojca i syna na jednym koncercie są wykonywane niezwykle rzadko.

Henryk Mikołaj Górecki – kompozytor i pedagog, autor kultowej „Symfonii pieśni żałosnych”. Urodzony 6 grudnia 1933 roku w Czernicy k. Rybnika, zmarł 12 listopada 2010 roku w Katowicach.

Mikołaj Górecki, urodzony 1 lutego 1971 w Katowicach. Jego utwory są grywane na światowych estradach koncertowych, m. in.: w De Ijsbreker Centre w Amsterdamie, w Lincoln Center – A. Fisher Hall w Nowym Jorku, Montrealu, Quebec City, Victorii, Edmonton, Waszyngtonie oraz w ramach takich festiwali jak Światowe Dni Muzyki ISCM w Słowenii, Festiwal Prawykonań w Katowicach, festiwal Musica Polonica Nova we Wrocławiu. Wykonawcami jego utworów są m.in.: Kaja Danczowska, Jadwiga Kotnowska, Agnieszka Duczmal, Gabriel Chmura, Ewa Pobłocka, Jerzy Maksymiuk, Tomasz Strahl, Marek Moś, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestra Kameralna Amadeus, Brooklyn Philharmonic Orchestra w Nowym Jorku, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO i Sinfonia Varsovia.

(źródło: Culture.pl)

To pierwszy od lat koncert muzyki poważnej w Teatrze Leśnym przy Jaśkowej Dolinie, którym od samego początku jego „drugiego” życia zawiaduje Winda GAK, jedna z placówek Gdańskiego Archipelagu Kultury. Cykl Wielkie Piękno będzie kontynuowany w kolejnych latach, w 2023 roku planowany jest koncert największych hitów operowych.

Ostatnie lata to próby wprowadzenia do repertuaru Teatru Leśnego nowych trendów. Najbliższy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie, wśród wykonawców oprócz Możdżera pojawią się między innymi Ralph Kaminski i Weronika Korthals (17.06), Nocna Zmiana Bluesa (18.06), Jary Oddział Zamknięty (05.08, ale też Mitch & Mitch z muzyką Ennio Morricone (18.08), Krzysztof Ścierański i Emil Miszk (19.08) i Wanda Kwietniewska z zespołem Wanda i Banda (06.08).

„Szczególnie cieszę się z tego, że udało się spełnić nasze wielkie marzenie o zagraniu Góreckiego w Teatrze Leśnym, ale wierzymy też, że koncert „Jary Oddział Zamknięty – akustycznie” będzie początkiem nowego cyklu. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z działającą we Wrzeszczu Fundacją Palma. Jej szefowie postanowili przenieść cykl „Nowe idzie od morza” do Teatru Leśnego, dzięki temu pojawi się między innymi Mitch & Mitch i Resina. Jazz zawsze był tutaj numerem 1, nadal nim pozostanie, ale dajemy też szansę innym gatunkom muzyki” – mówi Beata Dunajewska – Kierownik Windy GAK.

W zeszłym roku zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, ojciec polskiego jazzu, kompozytor muzyki filmowej, autor takich hitów jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Nie bądź taki szybki Bill”. Jemu poświęcony będzie jeden dzień Gdańskich Nocy Jazsowych (19.08), jak zwykle w gwiazdorskiej obsadzie. Wystąpią między innymi: Dominik Bukowski, Przemek Dyakowski, Dorota Piotrowska i Oskar Feldman (Nowy Jork, saksofonista).

W sierpniu w programie Teatru Leśnego znajdą się również takie imprezy jak Młodzi Alternatywni, Festiwal Ireny Jarockiej czy Piknic Rockowy. Pełen repertuar poniżej.

Zapraszamy.

17.06 Gdańskie Noce Jazsowe: Benefis Anny Domżalskiej
(Joanna Knitter, Ralph Kaminski, Weronika Korthals i inni)

18.06 Benefis, Benefis: Nocna Zmiana Bluesa • Tomek „Lipi” Lipski

19.06 Wielkie Piękno: Orkiestra Kameralna Progress & Leszek Możdżer

Regulamin Teatru Leśnego 2022

na kartkach papieru rozsypane flamastry, nożyczki i kredki tworzące białą przestrzeń w środku przykryte półprzezroczystym różowym tłem

_21 lutego 2022

Zajęcia stałe w Windzie GAK

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że zajęcia stałe prowadzone w Windzie GAK zostają prz...

Zajęcia stałe w Windzie GAK

na kartkach papieru rozsypane flamastry, nożyczki i kredki tworzące białą przestrzeń w środku przykryte półprzezroczystym różowym tłem

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że zajęcia stałe prowadzone w Windzie GAK zostają przywrócone z dniem 1 marca 2022.

Serdecznie zapraszamy uczestników na zajęcia i chętnych do zapisów.

Więcej informacji o zajęciach, karty zgłoszeń i regulaminy w zakładce zajęcia

oraz pod nr telefonu 58 344 77 93  mailowo winda@gak.gda.pl