Powrót do GAKu Logo GAK
KUP BILET
Logo GAK

placówki

Winda

GAK

Winda

Wrzeszczańska Winda zawiaduje Teatrem Leśnym w Parku Jaśkowej Doliny (Gdańskie Noce Jazsowe, Świętojańskie Bluesowanie, Muzyka Bez Granic) i Ogólnopolskim Festiwalem Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowiskiem, które odbywa się w Teatrze Wybrzeże. Organizuje także Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej.

W samym budynku prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, muzyczne i związane ze sztukami plastycznymi, przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

lipiec 2022

Kalendarz wydarzeń:

wyczyść filtry
rysunek na szarym tle przedstawia mężczyznę ubranego na czarno, który trzyma kontrabas, z którego wydobywa się pomarańczowa fala

29 czerwiec - 31 sierpień

Podwieczorki przy Muzyce

Park de Gaulle'a Wrzeszcz 29.06, 13.07, 17.08, 31.08 wstęp wolny

muzyka

Podwieczorki przy Muzyce

Logo placówki

data

29.06.22
środa

godzina

18:00

wstęp

bezpłatny

adres

Gdańsk Wrzeszcz - Park de Gaulle'a

Główna grafika wpisu

Park de Gaulle’a

Wrzeszcz 29.06, 13.07, 17.08, 31.08

wstęp wolny

Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny i Winda GAK zapraszają na cykl koncertów Podwieczorki przy muzyce w Parku de Gaulle’a.
29.06.22
PIOTR ZEMŁA RE-TRIO – „Poza czasem, poza datą”
13.07.22
MIKOŁAJ SIKAŁA – recital fortepianowy
17.08.22
DAREK HERBASZ & LESZEK DRANICKI – „Melody in Jazz”
31.08.22
ULTRAmaryna – „W tanecznym rytmie”
wstęp wolny
Pomysłodawcą koncertów jest Marzena Sikała. Wydarzenie sfinansowano ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.
  • ___pokaż cały opis
    O artystach:
    29.06.2022. wystąpi Piotr Zemła Re-Trio w składzie: Piotr Zemła – śpiew, Dmytro Poeta – piano i Marzena Sikała – skrzypce.
    Piotr Zemła – absolwent Instytutu wzornictwa Przemysłowego Politechniki Koszalińskiej, arteterapeuta, wokalista, członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART
    Mówi o sobie: wokalista sentymentalny z zacięciem aktorskim.
    Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz mniej znane utwory, które czekają na odkrycie.
    Nie boi się sięgać po repertuar śpiewany przez największe osobowości muzyczne takie jak Shirley Bassey, Barbara Streisand, Frank Sinatra czy Whitney Houston – ale zawsze pozostaje wierny sobie.
    Dmytro Poeta – absolwent Instytutu Muzyki im. Gliera w Kijowie (Ukraina). Od 1998 jest kierownikiem muzycznym i pianistą zespołu “Djankoy Brothers” (Ukraina), z którym występował na wielu festiwalach muzycznych w Europie.
    Ponadto współpracuje z artystami z instytucjami kulturalnymi między innymi ze Studiem Aktorstwa, Reżyserii i Teatroterapii TeatroTerapiaGdańsk,
    Martą Szefke (Marta Szefke Groove Band i Marta Szefke Trio), z zespołem In Harmony (Gdańsk), z teatrem impro “No I Fajnie” (Gdańsk), z akademią artystyczną Art2You (Gdynia) i z teatrem KorKoro.
    Marzena Sikała – skrzypaczka, pedagog, arteterapeutka i z zamiłowania aktorka i chórzystka. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem (orkiestry, teatry, zespoły kameralne, projekty)
    Gra na skrzypcach akustycznych i elektrycznych, a indywidualna działalność instrumentalna przyniosła doświadczenie grania w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, Vibrasoniq, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami (np. Chutir, ULTRAmaryna, Dominik J. Sebastian, JZTZ). Brała udział w koncertach oraz festiwalach w Polsce i Europie, wielu nagraniach płytowych, musicalach oraz projekcie polskich mniejszości narodowych. Od lat prowadzi artystyczną działalność edukacyjną, występuje w w audycjach muzycznych i koncertach dla dzieci i młodzieży, bierze udział w warsztatach i wolontariacie jako arteterapeuta, a w 2020 wystąpiła w jednym z pierwszych interaktywnych spektakli w Gdańskim Teatrze Playback. Obecnie aktorka w trójmiejskiej grupie “Korelacja Teatralna”.
    13.07.2022 wystąpi Mikołaj Sikała –
    Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu dra Kordiana Góry oraz w klasie kameralistyki dr hab. Elżbiety Pasierowskiej i mgr Bożeny Szull-Talar. Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie ukończył z wyróżnieniem, następnie kontynuował naukę na stopniu doktoranckim w klasie fortepianu dr hab. Elżbiety Pasierowskiej, uzyskując w 2022 roku stopień doktora sztuki. Jest również absolwentem klasy fortepianu PSM I i II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kształcił się pod kierunkiem mgr Alicji Michowskiej oraz mgr Małgorzaty Stożyńskiej. Występował w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Czechy, Bułgaria) jako solista oraz kameralista m.in. w duecie fortepianowym z Adamem Piórkowskim oraz w duecie z wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim.
    Zdobywca nagród i wyróżnień, w tym m.in. I nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz I nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Orbetello (Włochy, 2018), II nagrody ex aequo oraz nagrody specjalnej w 24. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Mauro Paolo Monopoli Prize w Barlettcie (2021), III nagrody w 48. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (2017), III nagrody w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Weronie (2019), III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Euregio Piano Award w Geilenkirchen (2018), II nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz II nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany” w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2015), I nagrody w kategorii „zespół kameralny” w XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2015), III nagrody w kat. „duet fortepianowy” w XIV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2014), I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych w X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Goerlitz/Zgorzelcu (2011), II nagrody w I Gdańskim Konkursie Pianistów Kameralistów (2016), Nagrody Specjalnej dla najlepszego akompaniatora, studenta uczelni muzycznej w X Konkursie Muzyki XX i XXI wieku Dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (2014) oraz wyróżnień w II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie i w III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Szymanowski In memoriam w Warszawie (2011).
    W lutym 2017 roku został laureatem Konkursu o Stypendium Fundacji Yamaha w Łodzi. Otrzymał również tytuł laureata „Estrady Młodych” 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej, na którym przyznano mu także dwie nagrody specjalne – nagrodę im. Jerzego Waldorffa oraz nagrodę Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (2015). We wrześniu 2018 roku zdobył tytuł finalisty I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Katowicach, natomiast w lutym 2019 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Juries in Competition w Salzburgu, zaś we wrześniu 2021 finalistą II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.
    17.08.2022 wystąpią Darek Herbasz i Leszek Dranicki
    DARIUSZ HERBASZ – urodzony w 1975 r. saksofonista, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca „Złotego Klucza Do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Tomek Sowiński, Eric Allen, Kelvin Christiane, Alex Hutton, Simon Lea, Alec Dankworth, Larry Bartley, Julie Walkington, Janusz Mackiewicz, Maciej Grzywacz, Jerzy Małek, Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Piotr Mania, Artur Jurek i wieloma innymi. Owocami tej współpracy jest ponad 30 płyt oraz muzyka zarejestrowana na ścieżkach dźwiękowych w filmach TESTOSTERON, JUTRO IDZIEMY DO KINA, PLAŻA (sp.teatr.).Jako leader prowadzi własne projekty p.t. JOY OF FRIENDSHIP oraz JUSTINATIME.
    LESZEK DRANICKI – gdański gitarzysta i wokalista z pogranicza bluesa i jazzu.
    Członek zespołów: BASZTA, ANTIQUINTET, KRZAK. Albumy sygnowane
    nazwiskiem: „Leszek Dranicki With A Little Help…”, „ Duet”, „Andaluzja”, „Listy
    jazzujące”, „Beatles Meet The Blues”, „ Kolędy jazzowe na głos, saksofon i
    gitarę”. Cztery albumy z zespołem KRZAK, dwa w serii Swingujące Trójmiasto,
    kilkanaście jako muzyk sesyjny. Aktywny od końca lat siedemdziesiątych.
    Kompozytor, autor tekstów, pedagog. Występuje solo i w kameralnych składach.
Logo Winda

Aktualności

Czterech siedzących mężczyzn i stojąca kobieta. Osoby znajdują się w ciemnym pomieszczeniu, mężczyźni siedzą przy czarnym stole. Na ścianie z tyłu wyświetlany jest białe logo Windy GAK.

_13 marca 2023

PROTOKÓŁ JURY XXII KONKURSU NA ZIMOWY LIMERYK ANTYDEPRESYJNY

11 marca 2023 roku Jury XXII Konkursu organizowanego przez Windę GAK na Limeryk antydepresyjny „2...

PROTOKÓŁ JURY XXII KONKURSU NA ZIMOWY LIMERYK ANTYDEPRESYJNY

Czterech siedzących mężczyzn i stojąca kobieta. Osoby znajdują się w ciemnym pomieszczeniu, mężczyźni siedzą przy czarnym stole. Na ścianie z tyłu wyświetlany jest białe logo Windy GAK.

11 marca 2023 roku Jury XXII Konkursu organizowanego przez Windę GAK na Limeryk antydepresyjny „25 lat Windy GAK – Limeryk-akrostych!”
w składzie:
Bogusław Jackowski – członek przewodzący,
Andrzej Stelmasiewicz – członek wspierający,
Bartłomiej Dratkowski – członek dochodzący,
Marek Ryćko – członek wymiarowy,
Andrzej Trzaska – członek transcendentny (obecny duchem),
Katarzyna Burakowska – sekretynka,
po wnikliwym przeanalizowaniu nadesłanego obfitego materiału, obejmującego 149 utworów od 44 uczestników płci wszelakiej z miast od Płowęża, poprzez Trójmiasto do Warilli (Australia) podczas obrad wydało werdykt, przytoczony in extenso poniżej.

Jury wyraża podziękowanie za aktywny udział w upowszechnianiu limeryków, które traktuje jako niezbędne suplementy diety, niepowodujące efektów ubocznych, przydatne i skuteczne zwłaszcza w okresach wzmożonego zagrożenia depresją. Jury dziękuje za uwzględnienie uwag dotyczących liczby nadsyłanych limeryków. Szczególną wdzięczność Jury wyraża limerykodawcom, którzy nadesłali jeden limeryk. Jury nadal uznaje za warunek sine qua non przyjęcia do konkursu dostarczonego materiału limerycznego poprawnego językowo i nie zamierza już (bez podania przyczyn) przymykać oczu na niestaranność. Jury serdecznie namawia do przemyślanego wyboru i skrupulatnego sprawdzenia polszczyzny nadsyłanych limeryków.

Jury jednogłośnie przydzieliło Nagrodę Główną, zwaną w obcych językach Grand Prix, pani Barbarze Zielińskiej, wysoko oceniając całość nadesłanego materiału, i przyznało jej równocześnie tytuł Lisusmussimy:

O ZMARZNIĘTYM MATROSIE
Wciąż zmuszała matrosa spod Grodna
Iza do morsowania (rzecz modna!)
No i spotkał ją dramat:
Dwa przeziębił jądra mat,
A w przerębli sprzęt przymarzł mu do dna.

O SKACZĄCYM SMYKU
Wrócił rad smyk z podwórka w Kentucky
I rzekł: „Pysznie bawiłem się w ptaki!”
Na co mama: „Śpiewało
Dziecię me i skakało,
Aż zgłodniało?” – Nie, jadłem robaki…

O DRŻĄCYM WUJU
Wuja kuma spotkała z wsi Stogi
I spytała: „A co tam, mój drogi?”
Na co burknął zły wuj,
Drżąc jak liść: „Zimno w ch*j!”
– A mnie w ręce! – krzyknęła… I w nogi!

O ROZTRZĘSIONEJ PIELĘGNIARCE
Wiecie, że pielęgniarka pod Stryjem
Igły nigdy gdzie trzeba nie wbije?
Nawet nie trafi w mięsień,
Delirycznie się trzęsie,
A najczęściej to sobie da w szyję!

HISTORYCZNE ODKRYCIE
W swej legendzie o Wandzie z Krakowa
Imię jej źle Kadłubek skopiował,
Nocą pisząc przy świcy.
Dał Krak inne dziewicy!
Ale jakie? Akrostych je chowa…

Prócz tej nagrody Jury przydzieliło dwie równorzędne Pierwsze Nagrody.
Otrzymują je:

– pani Anna Skorupska za limeryki

Wrażliwy wielce żyje kat w Lofa
I nade wszystko poezję kocha,
Niestety jego wiersze,
Doprawdy, choć najszczersze,
A jednak zawsze to kata-strofa.

Wnuk freudysty ongiś zwiedzał Kenię
I z Kenijką chciał spełnić marzenie…
No i do dzisiaj się wini,
Dlatego że się oślinił,
A miał olśnić. Ot, przejęzyczenie.

– oraz pan Wojciech Majkowski za limeryki

W święto lasu Jan, leśniczy z Zaręki,
Idąc duktem spotkał młode panienki*.
Niczym chart nań** się rzucił,
Dając upust swej chuci,
A że święto, skonsumował od ręki.

* Panienka – regionalna nazwa jadalnego i smacznego muchomora rdzawobrązowego (przyp. aut.).
** Jury zauważyło niepoprawność formy „nań” w tym kontekście, ale nic nie zmieniło (bez podania przyczyn).

 

Wiedział młody wikary ze Stróży,
Iż celibat nie bardzo mu służy.
Nocą miewał bolesny,
Dodatkowo przedwczesny
Akt samotny, gdy mały był duży.

Jury przyznało również trzy Drugie Nagrody, które otrzymują:

– pan Ryszard Błaż (w szczególności za multiakrostych „Wiersz wymyślił”)

W SWOIM DOMKU
W swoim domku był Antek pod Strugą
i po pierwszej spał słodko. Niedługo.
Nagle głos rzekł mu we śnie:
„Dosyć tego! Jest wcześnie!”
Antek wstał więc i sięgnął po drugą.

WIERSZ WYMYŚLIŁ
Wiersz wymyślił Waldemar w Weronie
imponując inwencją Iwonie.
Nawiązując, niestety,
do drakońskiej dość diety,
anulował apetyt Aldonie

– pan Artur Kozłowski

Wdzięk ma Pedro Diaz znad Putumayo,
i panienki mu wciąż ulegają. (ulegãyo)*
Niewiast opór nim kruszy,
dają ud a on bruszy
(albo bruszy a one udają). (udãyo)*

* Wersja portugalsko-brazylijska (przyp. aut.).

Włosy z głowy rwał liryk z Berestu
i po próbach rzekł chyba czterdziestu:
„No i cóż, talent mam by
dobrać trochej i jamby,
a nie mogę wciąż znajść* anapestu!”

*Absolutnie nie poprawiać! (przyp. aut.; Jury abs. nie popr.).

 

– oraz pan Janusz Wojtyła

(WINDA W DÓŁ I WINDA W GÓRĘ)
Wybitny flecista w północnym Laosie
Instrument odłożył, by zagrać na nosie.
Nos potem niewielką
Dopieszczał flanelką,
Albowiem dopieszczać mu bardzo chciało się.

Ambitny szef kuchni z Ankary
Doprawiał potrawy (bez miary).
Niestety czasami
Igrając smakami
Wsypywał kurarę miast curry.

Rozpędzone Jury przyznało bez podania przyczyn jeszcze dwie Trzecie Nagrody:

– panu Rafałowi Hubajowi

Wczoraj ponoć dżinn przybył pod Jelkę
i napotkał Ilonę XL-kę.
„Niechaj będę jak słomka”,
doń tak rzekła Ilonka,
a więc nabił ją prędko w butelkę.

– i panu Bogdanowi Krajewskiemu

CHIŃCZYK LU
W chińskiej jadalni, był gość z LUBLINA
i rzekł: poproszę – karpia LUB LINA.
Najlepiej smażonego…
dobry chlebek do tego…
Ale mu podał Chińczyk LU – BLINA.

Nagrodę Specjalną jury za miłe spóźnienie z klasą, zacny materiał limeryczny oraz życzenia z okazji dwudziestopięciolecia otrzymuje pani Magdalena Basta.

Wuj sumiasty miał wąs (pod Gaikiem)
i wciąż walczył z zatkanym brodzikiem.
Nie mógł patrzeć na krany,
depresyjne miał stany,
a więc związał się z hydraulikiem.

Wujek Zdzich, hydraulik z Romanik,
instalować miał pani raz kranik.
Najpierw kręcił coś z cicha,
dłubał, stukał, przepychał,
ale w końcu się złamał tapczanik.

Wuja Zdzicha, piecuszka spod Tończy,
irytował śpiew z rana skowrończy.
Niewyspany na pysku
darł z balkonu się: „Ty sku…!”,
ale nigdy taktownie nie kończył.

Jury przyznało panu Piotrowi Komendeckiemu, nagrodę specjalną za uatrakcyjnienie wieczoru przez zaprezentowanie niekonwencjonalnego limeryku o Malborku oraz za udany debiut.

PTASIEK
Wieloletni mieszkaniec Trójmiasta
Ignorował, że w piórka obrasta.
Nawet kiedy nad brzegiem
Dokarmiano go chlebem,
Arogancko domagał się ciasta.

Facet z dziwnym poczuciem humorku
Gmerał ciągle przy swoim rozporku.
Przyłapany raz rankiem
Rzekł, że problem ma z zamkiem.
A rzecz cała się działa w Malborku.

Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymują:

– Tadeusz Charmuszko

Wojak żyjący pod Madrytem
Interes nabił dynamitem.
Na randce mu bosko
Do góry trzon wzniosło,
Ale opadł… razem z sufitem.

 

 

– pani Urszula Gutowska

FLECISTA
Wybitny flecista z Iławy
Intymne uwielbiał zabawy.
Nieziemską miał ochotę
Dziewczynie zabrać cnotę
Ale, cóż… instrument maławy.

– pani Ewa Jowik

Wacia, która mieszka w Białymstoku,
Idzie do swej pracy, lecz po zmroku.
Niestety jej klienci
Doprawdy nie są święci,
Ale nie żałuje swego kroku.

– pan Bogdan Malach

Wiecznie młody żonkoś, fryzjer Roch z Sieradza,
Izie – swojej żonie, we wszystkim dogadzał…
No i mama Izy pyta Rocha:
„Dumam, za co córka tak cię kocha?”
„Ale to proste, mam mamusi pokazać…?”

– pan Zbigniew Nadratowski

STAR
W Starachowicach z części od STARA
Inżynier zrobił se awatara;
Nie żal mu, gdy jego stara
Dla awatara się stara,
A on się STARA naprawą para.

– pan Leszek Posyniak

Wielki ura bura i macho z Żebraka*,
igraszek zapragnął z damą z „pigalaka”.
Nie miał jednak szmalu.
Dama mu bez żalu –
a juści, że dała. Tyle że kopniaka.

*Żebrak – pow. siedlecki, gm. Skórzec; ściśle koreluje z zasobnością kieszeni „macho” (przyp. aut.).

 

– oraz pan Zbigniew Witosławski

WINDA w estońskiej wsi
INDA nie jeździ. Wi-
NDA jest zbędna, bo nie
DA się tam w pionie
A w poziomie się tkwi.

Jury z przyjemnością odnotowało wyrazy uznania dla Windy GAK w limerykach aż siedmiu autorów:

pani Grażyny Antas,
pana Krzysztofa Arbaszewskiego,
pana Ryszarda Błaża,
pani Agnieszki Drązek,
pana Wiesława Owerczuka,
pana Leszka Posyniaka
i pani Barbary Zielińskiej.

Jury zauważyło też debiuty pani Haliny Bohuty-Stąpiel, pana Patrycjusza Pilawskiego i pani Łucji Kassolik – Jury dziękuje debiutantom, życząc sukcesów w szlifowaniu formy limerykotwórczej.

Tradycyjnie organizatorzy dziękują Jury, które jak zwykle ciężko pracowało za „bóg zapłać” oraz fundacji Wspólnota Gdańska, która nie dość, że dostarczyła jurora, to jeszcze przyczyniła się do znacznego wzbogacenia puli nagród. Pule nagród wzbogacił również juror Marek Ryćko.

 

Członkowie Jury Konkursu obecni ciałem:

Bogusław Jackowski [podpis nieczytelny]

Andrzej Stelmasiewicz [podpis nieczytelny]

Bartłomiej Dratkowski [podpis nieczytelny]

Marek Ryćko [podpis nieczytelny]

Na pomarańczowym tle małe beżowe kropeczki. Napis utworzony z liter wyciętych z gazet: ferie ze sztuką w GAK.

_30 grudnia 2022

Ferie ze sztuką w Windzie!

Winda zaprasza na zajęcia dla dzieci organizowane w ramach ferii zimowych! Program ferii ze sz...

Ferie ze sztuką w Windzie!

Na pomarańczowym tle małe beżowe kropeczki. Napis utworzony z liter wyciętych z gazet: ferie ze sztuką w GAK.

Winda zaprasza na zajęcia dla dzieci organizowane w ramach ferii zimowych!

Program ferii ze sztuką w Windzie:

19.01 (12:00-14:00) – Kasia czyta

Katarzyna Burakowska zaprasza do magicznego świata smoków, żab i innych stworzeń. Czytanie bajki „Sceny z życia smoków” autorstwa Beaty Krupskiej. Kategoria wiekowa: 4+

 

20 i 27.01 (09:00-12:00) – Poranki filmowe

Pokazy kreskówek dla dzieci na sali kinowej Windy. W przerwach między seansami zabawa z kolorowankami o tematyce filmowej. Obejrzymy jedne z najsłynniejszych kreskówek dla dzieci! Popcorn gratis! Kategoria wiekowa: 6+

 

24.01 (10:00-17:00) – Kreatywny stół

Kreatywny stół to maraton warsztatów plastycznych i rękodzielniczych. Wspólnie będziemy wykonywać między innymi makramy, łapacze snów i inne ozdoby, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Odbędą się także warsztaty plastyczne, mające na celu rozwijanie wyobraźni poprzez malarstwo i rysunek.

 

26.01 i 27.01 (13:00-15:00) – Karaoke: Cudze chwalicie… spotkanie z polską piosenką!

Karaoke dla dzieci i młodzieży. Pozwolimy poczuć się dzieciom jak gwiazdy na prawdziwej scenie! Poznamy i nauczymy się nowych piosenek i poznamy tajniki pracy z własnym głosem. Warsztaty wokalne będą połączone z nauką bezpiecznego śpiewania, pracy z mikrofonem i interpretacji. Kategoria wiekowa: 5+

 

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: winda@gak.gda.pl, 58 344 90 53

 

Zajęcia odbywają się w GAK Winda

Racławicka 17 (wejście od Klonowicza)

Wrzeszcz Dolny, Gdańsk

_19 grudnia 2022

Ważna informacja!

Ważne ogłoszenie! 20 grudnia Winda będzie otwarta od 15:30, ale wszystkie zajęcia się odbędą. O...

Ważna informacja!

Ważne ogłoszenie!
20 grudnia Winda będzie otwarta od 15:30, ale wszystkie zajęcia się odbędą.
Od 23 grudnia do 1 stycznia Winda będzie zamknięta, zajęcia nie będą się odbywać.