Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

FETA Plama

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych

FETA to jeden z największych i najważniejszych festiwali teatrów plenerowych i ulicznych w Polsce, który cieszy się dużym uznanie na europejskim i światowym forum. Festiwal daje widzom okazję do zapoznania się z najnowszymi światowymi i polskimi trendami współczesnej sztuki teatru plenerowego, ulicznego oraz teatru tańca.

Wydarzenie ma charakter otwarty dla publiczności, co gwarantuje bezpośrednie uczestnictwo w kulturze, a oferując program na wysokim poziomie artystycznym i o różnorodnej tematyce, podnosi wiedzę i wrażliwość odbiorców.

Niezbywalnym atutem festiwalu jest fakt, że oferujemy uczestnikom przestrzeń spotkania się na polu uczestnictwa w kulturze, a nie biesiadzie.

Prezentowane spektakle skierowane są do różnych grup wiekowych. Udział w festiwalu jest dla widzów najmłodszych, poza zabawą i odpoczynkiem, łatwo przyswajalną formą edukacji. Natomiast widzom dorosłym festiwal oferuje szeroki wachlarz spektakli bogatych w oryginalne i uniwersalne środki wyrazu artystycznego, inspirowane zarówno wielkimi dziełami literatury polskiej i światowej jak również oparte na autorskich pomysłach.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA odbywa się w Gdańsku od 1997 roku i od początku organizowany jest przez GAK Plama.

zobacz nas na: