Logo GAK

placówki

Przegląd Piosenki Kabaretowej pamięci Wiesława Gołasa GAK

aktualność
muzyka
spotkanie

Przegląd Piosenki Kabaretowej pamięci Wiesława Gołasa

 1. data

  18.12.21
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  15 zł bilet normalny, 12zł bilet ulgowy

 4. adres

  Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, 80-506

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Przegląd Piosenki Kabaretowej pamięci Wiesława Gołasa w Projektorni Gdańskiego Archipelagu Kultury już 18.12.2021 r.. Zaproszenie do udziału w przeglądzie kierujemy do aktorek i aktorów oraz wokalistek i wokalistów (jak również do studentek i studentów powyższych kierunków), którzy chcieliby oddać hołd Artyście.

Wieczór pamięci – pamięci o nieprzeciętnej wyobraźni aktorskiej, pamięci o nietuzinkowym poczuciu humoru, pamięci o kunszcie aktorskim, pamięci Osoby, która bawiła, ale też skłaniała do refleksji pokolenia. Chcielibyśmy w niezwykły sposób upamiętnić Wiesława Gołasa, poprzez wieczór poświęcony piosence kabaretowej z jej najlepszych czasów.

Aktor wraz z grupą przyjaciół ze szkoły teatralnej współtworzył w drugiej połowie lat pięćdziesiątych legendarny kabaret KOŃ.  W latach 1965-1974 był gwiazdą kabaretu Dudek, gdzie wykonywał znane skecze, m.in. Ucz się Jasiu i bardzo popularne piosenki takie jak: Ballada o Dzikim Zachodzie, Tupot białych mew, W co się bawić, W Polskę idziemy.

Występy w telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów (1959-1966) sprawiły, że popularność zapukała do drzwi Artysty. To właśnie w programach Kabaretu Starszych Panów i Divertimento znalazły się znane i lubiane do dziś piosenki: Kapturek 62, Upiorny twist, No co ja ci zrobiłem?, Moja dziewuszka nie ma serduszka, Podła.

Przegląd dedykowany jest zawodowym wokalistkom i  wokalistom oraz aktorkom i aktorom. Uczestnicy zaprezentują własną interpretację piosenek kabaretowych  wykonywanych niegdyś przez Pana Gołasa oraz Jego Kolegów i Koleżanki. Wydarzenie ma charakter konkursowy – zwycięzca zostanie wyłoniony poprzez głosowanie publiczności zgromadzonej na koncercie.

Warunki udziału w Przeglądzie Piosenki Kabaretowej im. Wiesława Gołasa

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie nagrania video (format mp4, mov. itp.) oraz wypełnionej karty zgłoszenia na adres: projektornia@gak.gda.pl do dnia 08.12.2021 roku. Najpóźniej do 11.12.2021 r. uczestnicy konkursu dostaną informację dotyczącą ich dalszej kwalifikacji w konkursie. Pozytywna decyzja komisji zapewnia uczestnikom występ 18.12.2021 r. na scenie Projektorni GAK.