Jesteś tutaj:

O nas

Gdańskie Lodowisko

Logo ___kalendarz wydarzeń

O nas Gdańskie Lodowisko

Logo placówki

[panorama zdjęcia; tafla lodowiska]
Gdańskie Lodowisko

Gdańskie Lodowisko, to bardzo popularny w sezonie zimowym obiekt miejski zarządzany od 2008 roku przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury. Każdego roku z myślą o mieszkańcach Gdańska i okolic Scena Muzyczna GAK przekazuje do dyspozycji miłośników zimowego szaleństwa pełnowymiarową taflę, miejsce wspaniałej zabawy i rekreacji dla całych rodzin i grup zorganizowanych.

Statystyki mówią same za siebie – obiekt w sezonie zimowym odwiedza od 100 000 do 150 000 osób. Wykorzystując możliwości techniczne i potencjał przestrzeni, oprócz działalności stałej, pod czaszą pneumatyczną, popularnie zwaną: „gdańskim balonem” organizowane są również cykliczne imprezy okolicznościowe m. in.: Mikołajki i Walentynki na Lodowisku, podczas których obiekt zyskuje specjalnie na te okazje przygotowywane stylowe dekoracje, efektowne świetlne aranżacje a w jego wnętrzu rozbrzmiewa muzyka na żywo. W ostatnim sezonie na popularności zyskują również urządzane na Lodowisku integracyjne imprezy firmowe.

[zdjęcie; lodowisko, a na nim jeżdzący ludzie. Na białej kopule serca z napisem "Walentynki"]
Walentynki na Gdańskim Lodowisku

Na szczególną uwagę zasługują również, prowadzone przez Gdański Curling Club, zajęcia z curlingu, inaczej zwanego „szachami na lodzie”, które odbywają się na specjalnie w tym celu wybudowanym torze. Tą wyjątkową dyscyplinę uprawia zarówno młodzież, jak i dorośli. Wszystkich amatorów łyżew z Trójmiasta i okolic zapraszamy na Gdańskie Lodowisko. Nasz obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta (Plac Zebrań Ludowych), co zapewnia idealne warunki dojazdu zarówno dla osób zmotoryzowanych (sąsiedztwo Ronda Ofiar Katynia), dla których zapewniamy dużą liczbę miejsc parkingowych, jak i dla osób korzystających z transportu publicznego (bezpośrednia bliskość przystanków tramwajowych, autobusowych i dworca PKP).

Gdańskie Lodowisko działa przez cały sezon zimowy.

Galeria:

Logo

Aktualności

_12 października 2021

Gdańskie lodowisko szuka pracowników

Halo, halo! Są tu jacyś zapaleni łyżwiarze? A może jesteś studentem/studentką lub chciałbyś sobie...

Gdańskie lodowisko szuka pracowników

Halo, halo! Są tu jacyś zapaleni łyżwiarze? A może jesteś studentem/studentką lub chciałbyś sobie dorobić pracując pod gdańskim „balonem”? Świetnie, bo szykując się do zimowego sezonu szukamy pracowników do obsługi najsłynniejszego gdańskiego lodowiska GAK Gdańskie Lodowisko. Zgłoś się do nas! Może akurat Ciebie szukamy?

Szukamy do:

  • obsługi wypożyczalni
  • obsługi maszyny Rolba do pielęgnacji lodowiska
  • pilnowania porządku na tafli lodowiska

Wymagania:

  • Rzetelność, sumienność i zaangażowanie
  • prawo jazdy kat. B (Rolba)
  • umiejętność jazdy na łyżwach w stopniu zaawansowanym.

Kontakt:

Zastępca Kierownika ds. Zarządzania Placem – tel. 693 721 058
Dział Kadr Gdańskiego Archipelagu Kultury – tel. 58 306 66 76.