Jesteś tutaj:

O nas

Gdańskie Lodowisko

Logo ___kalendarz wydarzeń

O nas Gdańskie Lodowisko

Logo placówki

Gdańskie lodowisko, biały balon z lotu ptaka wieczorową porą. W tle światła budynków Gdańska.
Gdańskie Lodowisko

Gdańskie Lodowisko GAK, to bardzo popularny w sezonie zimowym obiekt miejski zarządzany od 2008 roku przez Gdański Archipelag Kultury. Każdego roku z myślą o mieszkańcach Gdańska i okolic oferujemy do dyspozycji miłośniczek i miłośników zimowego szaleństwa pełnowymiarową taflę, miejsce wspaniałej zabawy i rekreacji dla całych rodzin i grup zorganizowanych.

Statystyki mówią same za siebie – Gdańskie Lodowisko GAK w sezonie zimowym odwiedza od 100 do 150 tysięcy osób. Wykorzystując możliwości techniczne i potencjał przestrzeni, oprócz działalności stałej, pod czaszą pneumatyczną, popularnie zwaną: „balonem” organizowane są również cykliczne imprezy okolicznościowe m. in.: Mikołajki i Walentynki, podczas których lodowisko zyskuje specjalnie na te okazje przygotowywane stylowe dekoracje, efektowne świetlne aranżacje a w jego wnętrzu rozbrzmiewa muzyka na żywo.

Lodowisko. Na tafli grupa ludzi jeździ na łyżwach.
lodowisko

Na szczególną uwagę zasługują również, prowadzone przez Gdański Curling Club, zajęcia z curlingu, inaczej zwanego „szachami na lodzie”, które odbywają się na specjalnie w tym celu wybudowanym torze. Tą wyjątkową dyscyplinę uprawia zarówno młodzież, jak i dorośli. Wszystkich amatorów łyżew z Trójmiasta i okolic zapraszamy na gdańskie Lodowisko GAK. Nasz obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta (Plac Zebrań Ludowych), co zapewnia idealne warunki dojazdu zarówno dla osób zmotoryzowanych (sąsiedztwo Ronda Ofiar Katynia), dla których zapewniamy dużą liczbę miejsc parkingowych, jak i dla osób korzystających z transportu publicznego (bezpośrednia bliskość przystanków tramwajowych, autobusowych i dworca PKP).

Gdańskie Lodowisko GAK działa przez cały sezon zimowy.

Galeria:

Logo

Aktualności

Na białym tle nogi w łyżwach. Napis zielono czerwony lodowisko zamknięte bo wieje 23.11.23

_22 listopada 2023

W czwartek 23 listopada Gdańskie Lodowisko będzie nieczynne.

Uwaga! W czwartek 23 listopada lodowisko będzie nieczynne z powodu zapowiadanego silnego wiatr...

W czwartek 23 listopada Gdańskie Lodowisko będzie nieczynne.

Na białym tle nogi w łyżwach. Napis zielono czerwony lodowisko zamknięte bo wieje 23.11.23

Uwaga!

W czwartek 23 listopada lodowisko będzie nieczynne z powodu zapowiadanego silnego wiatru.
Zakupione wcześniej bilety będzie można wykorzystać w dowolnym, wybranym przez siebie terminie do końca sezonu.

 

 

_14 listopada 2023

Gdańskie Lodowisko otwarte!

17 listopada ruszyło Gdańskie Lodowisko GAK!  Ceny i godziny otwarcia bez zmian! 17 listopada ...

Gdańskie Lodowisko otwarte!

17 listopada ruszyło Gdańskie Lodowisko GAK!  Ceny i godziny otwarcia bez zmian!

17 listopada rozpoczęliśmy kolejny sezon na Gdańskim Lodowisku. Mamy dobrą wiadomość, ceny i godziny otwarcia pozostawiamy bez zmian. W tygodniu, od wtorku do piątku, będzie ono czynne od godz. 14.30, a w weekendy od 11.30. Jednorazowy wstęp kosztuje 20 zł za godzinę. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 60 zł. Wypożyczenie lub ostrzenie łyżew – 15 zł, a wypożyczenie kasku bezpłatne. Raz w roku z Kartą Mieszkańca wejście na lodowisko jest bezpłatne. Karta Dużej Rodziny upoważnia do bezpłatnego wstępu w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
W listopadzie będzie to wyjątkowo ostatni czwartek miesiąca.

Nasze lodowisko jest jednym z niewielu obiektów o pełnowymiarowej tafli w regionie. W ciągu roku ślizga się na nim niemal 100 tysięcy łyżwiarzy w każdym wieku, czyli co piąty mieszkaniec Gdańska. Swoją popularność lodowisko zawdzięcza także kosmicznemu wyglądowi tak zwanego „balonu”, ale i wyjątkowo dogodnej lokalizacji w samym centrum miasta. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Gdańska i okolic ślizgawka czynna jest 7 dni w tygodniu (w poniedziałki tylko dla grup zorganizowanych), do późnych godzin wieczornych. Sezon ślizgania na Gdańskim Lodowisku GAK trwa zazwyczaj do pierwszych dni marca, natomiast konkretny termin zamknięcia lodowiska zależny jest od pogody.

Do zobaczenia na tafli!