Jesteś tutaj:

O nas

Gdańskie Lodowisko

Logo ___kalendarz wydarzeń

O nas Gdańskie Lodowisko

Logo placówki

[panorama zdjęcia; tafla lodowiska]
Gdańskie Lodowisko

Gdańskie Lodowisko, to bardzo popularny w sezonie zimowym obiekt miejski zarządzany od 2008 roku przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury. Każdego roku z myślą o mieszkańcach Gdańska i okolic Scena Muzyczna GAK przekazuje do dyspozycji miłośników zimowego szaleństwa pełnowymiarową taflę, miejsce wspaniałej zabawy i rekreacji dla całych rodzin i grup zorganizowanych.

Statystyki mówią same za siebie – obiekt w sezonie zimowym odwiedza od 100 000 do 150 000 osób. Wykorzystując możliwości techniczne i potencjał przestrzeni, oprócz działalności stałej, pod czaszą pneumatyczną, popularnie zwaną: „gdańskim balonem” organizowane są również cykliczne imprezy okolicznościowe m. in.: Mikołajki i Walentynki na Lodowisku, podczas których obiekt zyskuje specjalnie na te okazje przygotowywane stylowe dekoracje, efektowne świetlne aranżacje a w jego wnętrzu rozbrzmiewa muzyka na żywo. W ostatnim sezonie na popularności zyskują również urządzane na Lodowisku integracyjne imprezy firmowe.

[zdjęcie; lodowisko, a na nim jeżdzący ludzie. Na białej kopule serca z napisem "Walentynki"]
Walentynki na Gdańskim Lodowisku

Na szczególną uwagę zasługują również, prowadzone przez Gdański Curling Club, zajęcia z curlingu, inaczej zwanego „szachami na lodzie”, które odbywają się na specjalnie w tym celu wybudowanym torze. Tą wyjątkową dyscyplinę uprawia zarówno młodzież, jak i dorośli. Wszystkich amatorów łyżew z Trójmiasta i okolic zapraszamy na Gdańskie Lodowisko. Nasz obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta (Plac Zebrań Ludowych), co zapewnia idealne warunki dojazdu zarówno dla osób zmotoryzowanych (sąsiedztwo Ronda Ofiar Katynia), dla których zapewniamy dużą liczbę miejsc parkingowych, jak i dla osób korzystających z transportu publicznego (bezpośrednia bliskość przystanków tramwajowych, autobusowych i dworca PKP).

Gdańskie Lodowisko działa przez cały sezon zimowy.

Galeria:

Logo

Aktualności