Powrót do GAKu Logo GAK
Logo GAK

placówki

Aktualności Gama

_28 maja 2021

Gama GAK ogłasza nabór do udziału w Letnim Rock Camp

Grasz na instrumencie, śpiewasz a może tworzysz bity lub marzysz o napisaniu swoich pierwszych pi...

Gama GAK ogłasza nabór do udziału w Letnim Rock Camp

Grasz na instrumencie, śpiewasz a może tworzysz bity lub marzysz o napisaniu swoich pierwszych piosenek?
Jeśli odpowiedź, na któreś z powyższych pytań brzmi tak, dołącz do lipcowych warsztatów Rock Camp!
W ramach naszych spotkań weźmiesz udział w komponowaniu autorskich kompozycji oraz przygotujesz się do koncertu pod okiem naszych czujnych prowadzących.
Nagraj filmik lub podeślij plik audio prezentujący Twoją twórczość (grę, śpiew itd) i zostań częścią zespołu, który w ostatnich dniach lipca wystąpi z własnym materiałem.
Zajęcia kierowane są dla osób między 14 a 19 rokiem życia. Ilośc miejsc ograniczona!Na wasze zgłoszenia czekamy do 24.06.2021
Materiały należy wysłać na adres gama@gak.gda.pl
Miejsce: Gama GAK, starowiejska 15/16, Gdańsk
Data: 01.07.2021-31.07.2021
Mężczyzna ubrany na pomarańczowo pracuję przy laptopie.

_12 stycznia 2021

Warsztaty z vj’ingu: live cinema (zapisy)

Czy kiedykolwiek złapałeś się na tym, że oprawa wizualna koncertu pochłonęła Cię tak bardzo, że p...

Warsztaty z vj’ingu: live cinema (zapisy)

Mężczyzna ubrany na pomarańczowo pracuję przy laptopie.

Czy kiedykolwiek złapałeś się na tym, że oprawa wizualna koncertu pochłonęła Cię tak bardzo, że przestałeś go słuchać? Zastanawiasz się, jak powstają wizualizacje do muzyki na żywo? Czujesz, że byłbyś w tym dobry, ale boisz się zacząć, spróbować, wykonać pierwszy krok? Lub może po prostu zawsze marzyłeś o występowaniu na scenie, ale nie jesteś ani muzykiem, ani aktorem i myślałeś, że to marzenia nie do spełnienia?

Vj’ing i live cinema to dwa z mnóstwa określeń występów artystów wizualnych w trakcie koncertów. Mogą być wykonywane na jeszcze więcej sposobów, gdzie ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia, ale mają jeden wspólny mianownik – powstają na żywo i są kontrolowane przez artystę. W trakcie warsztatów dowiesz się, jakie to proste, poznając jednocześnie podstawy animacji i montażu, a Twoim przewodnikiem w proponowanej przez nas podróży będzie Gary Garnowski – trójmiejski artysta wizualny, vj, montażysta, autor teledysków i animator wydarzeń muzycznych.

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Zajęcia będą odbywać się co tydzień (dzień uzgodnimy po zebraniu grupy) i przybiorą formę 2,5-godzinnych spotkań warsztatowych. Warsztaty będą trwały dwa i pół miesiąca (8-9 spotkań). Warsztaty wieńczy koncert, podczas którego uczestnicy prezentują swoje wizualki na żywo do koncertów uczestników warsztatów produkcji muzycznej prowadzonych przez Maćka Stendka i do produkcji DJskich.
.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy odbędzie się spotkanie z uczestnikami (o czym zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną) w celu ustalenia terminów warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 400 złotych za całość.

Zapisywać można się, pisząc na adres mailowy: piotr.gierzynski@gak.gda.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

Zajęcia rozpoczną się po uzbieraniu grupy, odbywać się będą stacjonarnie w reżimie sanitarnym (rozpoczną się nie wcześniej niż od 18 stycznia, chyba, że lockdown zostanie przedłużony).

Warsztaty z vj’ingu, live cinema:
To okazja, żeby nauczyć się zarówno obsługi multimedialnej oprawy koncertów, spektakli, czy instalacji artystycznych, jak i podstawowych sposobów tworzenia tej oprawy i mappingu 3D. Prowadzący skupia się na zapoznaniu uczestników z obsługą ekranów, projektorów i programami: Resolume Arena i Adobe After Effects, jako podstawowymi narzędziami vj’skimi, ale również prezentuje inne sposoby na realizowanie swoich wizji artystycznych.
Gary Garnowski
studiował Malarstwo oraz Architekturę. Doświadczenie jako VJ i video live performer zaczął zdobywać w 2015 roku, improwizując obrazem do muzyki jazzowej.
Występował z m.in. takimi artystami, jak: LASY, Adam Bałdych, MaJLo, LUC, czy Quantum Trio, prezentując się na wielu polskich scenach i za granicą, w tym na festiwalach m.in.: Open’er Festival, Jazz nad Odrą, Mama Jazz Festival, Soundrive, Atrakcje, czy Światłobiekty.
Poza koncertowymi wizualizacjami tworzy teledyski i videoarty, zajmuje się montażem.
Prywatnie nie ukrywa swojej miłości do rowerów, kotów i majonezu.

Linki do realizacji:

https://www.youtube.com/watch?v=XCUywwL2UQU
https://youtu.be/-QKf0q_wt_0

Miejsce wydarzenia:
GAMA GAK
ul. Starowiejska 15/16
80-534 Gdańsk Letnica
(Obok stadionu ENERGA Gdańsk)
tel.: 58 346 41 05

 

Galeria:

Zdjęcie z koncertu, mężczyzna ubrany na czarno pod czas występu

_12 stycznia 2021

Produkcja muzyczna od postaw ze Stendkiem Ableton/zapisy/

Chciałbyś założyć domowe studio oparte na Abletonie? Nie wiesz jaki wybrać sprzęt, jak go skonfig...

Produkcja muzyczna od postaw ze Stendkiem Ableton/zapisy/

Zdjęcie z koncertu, mężczyzna ubrany na czarno pod czas występu

Chciałbyś założyć domowe studio oparte na Abletonie? Nie wiesz jaki wybrać sprzęt, jak go skonfigurować, jak nagrywać, miksować i produkować utwory muzyczne? Chcesz rozpocząć karierę jako producent? Chciałbyś od podstaw nauczyć się programu Ableton? A może chcesz po prostu zaprezentować na scenie swoje dokonania? Pod okiem trójmiejskiego producenta – Stendka – będziesz miał okazję to zrealizować!

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu w poniedziałki  18:00-20:30. Warsztaty będą trwały trzy miesiące (12 spotkań/30 godzin) i zakończone będą koncertem uczestników w profesjonalnej sali koncertowej, a koncertom towarzyszyć będą wizualizacje. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową o rozpoczęciu warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 700 złotych za całość (30 godzin). Możliwość płatności w dwóch ratach.

Zapisywać można się pisząc na adres mailowy: gama@gak.gda.pl

lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

Poniżej plan warsztatów:
1. Omówienie działania i możliwości programu Ableton Live. Omówimy tani podstawowy sprzęt który przyda nam się na początku naszej muzycznej przygody.
2. Dokładne zapoznanie się z narzędziami Abletona: midi, vst, drum rack, instrument rack, simpler, sampler itd.
3. Omówimy efekty audio Abletona: reverb, delay, auto filter, beat repeat itd
4. Nauczymy się w szybki i prosty sposób zaaranżować utwór i stworzyć jego formę. Stworzymy bit, linie basu, harmonie, zwrotkę i refren.
5. Zapoznamy się z możliwościami nagrywania wokalu i żywych instrumentów.
6. Poznamy syntezatory wirtualne oraz analogowe. Dowiemy się jak tworzyć dźwięki przy pomocy syntezatora. Omówię podstawy syntezy dźwięku oraz różnicę między syntezatorem analogowy a wirtualnym (komputerowym).
7. Poznajemy podstawy mixu i masteringu. Nauczymy się korzystać z takich narzędzi jak: Compressor, Equalizer. Porozmawiamy o prostej adaptacji akustycznej, pokażę jak niewiele trzeba aby poprawić nasz odbiór muzyki w danym pomieszczeniu.
8. Zapoznanie się z możliwościami Abletona jako instrumentu do grania na żywo. Zapoznajemy się z kontrolerami midi. Tworzymy live set w Abletonie.
9. Porozmawiamy o możliwościach publikacji gotowego już utworu w sieci, i sposobach promocji.

 

O Stendku:

Stendek ( Maciej Wojcieszkiewicz ) – urodzony 12 grudnia 1981. Od roku 2009 absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy solowy album pod tytułem „Touch”. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open ́er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracuje z Reni Jusis , z którą stworzył dwie płyty „BANG!” oraz najnowszą „ĆMA” za album „BANG!” otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim (Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów „Little Giant”. Album promują 2 teledyski – nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje ”Little Giant” oraz „Wandering” z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. W sierpniu tego roku wspólnie z wokalistką Rosalie. stworzył utwór „Więcej” który reklamował jesienną ramówkę TVN. W lutym 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem „Shroom”. Od kilku lat prowadzi warsztaty z produkcji muzyki w Gdańskim Archipelagu Kultury.

https://www.facebook.com/LASYaudio/

www.facebook.com/stendekmusic

Galeria:

_12 stycznia 2021

Warsztaty DJskie z Rabitem/Piotr Fiuk (zapisy)

Byłeś kiedyś na imprezie, w trakcie której pomyślałeś sobie: “O, teraz by pasował ten kawałek.” W...

Warsztaty DJskie z Rabitem/Piotr Fiuk (zapisy)

Byłeś kiedyś na imprezie, w trakcie której pomyślałeś sobie: “O, teraz by pasował ten kawałek.” W rubrykę “Zainteresowania” w CV wpisujesz “muzyka”? Twój Spotify czy inny Deezer działają na okrągło? Puszczasz z telefonu na domówce jakiś hit, machasz rękoma i tańczysz powodując, że pozostali zaczynają robić to samo? A może po prostu patrząc na DJ’a myślisz – czemu to nie ja? Nic prostszego. Na warsztatach DJskich dowiesz się wszystkiego czego powinieneś dowiedzieć się i nauczyć przed rozpoczęciem przygody za DJką. Każdego rodzaju.

Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu (data i godzina do ustalenia z grupą). Warsztaty będą trwały 10 spotkań. Wieńczy je koncert zbiorczy trzech grup warsztatowych (uczestników warsztatów z produkcji muzycznej, vjingu i Djskich). W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy. Po zebraniu grupy odbędzie się spotkanie z uczestnikami (o czym zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną) w celu ustalenia terminów warsztatów. Kurs jest odpłatny i kosztuje 400 złotych za całość (25 godzin).

Warsztaty będą odbywały się w formie stacjonarnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego, nie wcześniej niż od 18 stycznia (jeśli lockdown zostanie przedłużony to data rozpoczęcia przesuwa się adekwatnie).

Zapisywać można się, pisząc na adres mailowy: piotr.gierzynski@gak.gda.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 58 346 41 05.

 

Program warsztatów:

 1. O pracy DJ’a.
  Wstęp do oprogramowania (TRAKTOR, RECORDBOX i inne alternatywy),różnice, możliwości, ustawienia.
  2. Mikser – budowa, teoria, praktyka i rodzaje.
  CD czy mp3 – wygoda i oldchool.
  3. Struktura i teoria budowy utworu.
  • Melodyka, rytmika, dynamika, agogika (tempo) – teoria
  • Grid (siatka) – podział utworu, wyczucie taktów i fraz
  4. Budowa i możliwości jednego kanału
  • Efekty (teoria i praktyka) – porównanie do etapów produkcji, wyjaśnienie popularnych zabiegów produkcyjnych (pompka, beatrepeat, phaser, filtry, narastanie dynamiki)
  Miks – co, kiedy, tonacje, tempo kanałowe, mastertempo. Gatunki muzyczne, żonglowanie stylami.
  5. Wyrównanie ścieżek (alternatywy programów)
  6. Sampling. Praca na 4 kanałach.
  7. Budowa oraz zasady używania nagłośnienia (systemy aktywne/pasywne), miksery, podstawy akustyki.
  8. Legalność muzyki, prawa autorskie (ZAIKS, ZPAV), opłaty.
  9. Zróżnicowanie muzyki w odniesieniu do rodzaju klienta (kluby, wesela, stypy, firmówki, do kotleta, współpraca z zespołami muzycznymi, wystawy, konferencje, eventy)
  BHP – podłączanie sprzętu, wtyki, gniazda, kable, przejściówki.
  10. Przygotowywanie seta – upload na portale, nagrywanie na żywo – prezentacja.

Piotr Fiuk

Występuje jako dj Rabit. Rezydent gdańskiego „Absa” oraz sopockich 3 Sióstr i klubu Atelier. Z muzyką za pan brat od dziecka. Wychowany na Bajorze i Korze, Stingu i Black Sabbath. Gra na gitarze, perkusji i intrumentach klawiszowych. Swoją przygodę z DJingiem zaczął w Cafe Ansinthe Gdańsk w 2011 roku posługując się jedynie myszką i klawiaturą ekranową. Poza ww. można go spotkać na streetartowych eventach, w warszawskich Grunt i Woda nad Wisłą oraz Rozbiegówce na Pawilonach. Na co dzień barman w Red Light Pub na gdańskim śródmieściu, ćma barowa, fan pizzy i zwierzątek domowych, projektant ogrodów oraz producent.

Miejsce wydarzenia:
GAMA GAK
ul. Starowiejska 15/16
80-534 Gdańsk Letnica
(Obok stadionu ENERGA Gdańsk)
tel.: 58 346 41 05

Galeria: