Logo GAK

placówki

OPOWIEŚCI DLA SOFIJKI – spektakl dla dzieci 4+ w ramach cyklu Archipelag Wyobraźni Młodego Widza GAK

teatr

OPOWIEŚCI DLA SOFIJKI – spektakl dla dzieci 4+ w ramach cyklu Archipelag Wyobraźni Młodego Widza

 1. data

  29.11.23
  środa

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Dworska 29A 80-506 Gdańsk / Brzeźno /

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne

Skakanie jest super, prawda? Najfajniej byłoby skakać cały czas! Do szkoły w podskokach! Do sklepu w podskokach! Do łóżka… hmmm? A może jednak… cały czas… to za dużo? No właśnie! Królewna Sofijka musiała skakać cały czas! I wcale jej się to nie podobało. Zły czarodziej rzucił na nią takie zaklęcie.  Ale to nie jest spektakl tylko o skakaniu. Przede wszystkim to jest spektakl o miłości. O rodzicach, którzy z miłości i tęsknoty za swoją córeczką zaczynają wymyślać dla niej najśmieszniejszą bajkę świata! O Babie Jadze, która bardzo, ale to bardzo chciała się zakochać! O Księciu Daniłku, który dla Sofijki gotów był się zmierzyć ze złym czarnoksiężnikiem!

Spektakl powstał w ramach Programu „Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Programu Wsparcia Ukraińskich Twórców i Twórczyń Miasta Krakowa.

koncepcja i wykonanie: Tatiana Nikolaeva, Denys Lemaikin

opieka reżyserka: Mateusz Przyłęcki

muzyka: Andrzej Bonarek

scenografia: Beata Klimkowska

produkcja: Teatr Figurki i Teatr Lito

Teatr Figur powstał w 2007 roku jako niezależny teatr lalek, od tamtej pory działa na trzech polach teatralnym, edukacyjnym i społecznym. W pracy artystycznej przede wszystkim korzysta z środków teatru formy: cieni, lalek, animacji przedmiotu.

______

Cykl ARCHIPELAG WYOBRAŹNI MŁODEGO WIDZA to przegląd jakościowych przedstawień profesjonalnych, ale niezależnych grup teatralnych dla dzieci i bliskich im dorosłych w Gdańskim Archipelagu Kultury, we wszystkich oddziałach GAKu.  W ramach cyklu zagranych zostanie minimum 7 przedstawień dla dzieci teatrów, które do Gdańska przyjadą z Warszawy, Białegostoku, Poznania, Krakowa i Torunia. Uczestnictwo w teatrze to rozrywka, ale każdy spektakl jest dla dziecka wyzwanie, do rozbudzenia wyobraźni, ciekawości otaczającym światem i empatią do istot wokół. W ramach cyklu pokażemy spektakle, które przeznaczone są dla dzieci i bliskich im dorosłych – do wspólnego przeżycia, zabawy i rozmowy. Spektakle, które zaprojektowane zostały w duchu teatru Jana Dormana, który tworzył przedstawienia międzypokoleniowe i zapraszał widownię wypełniającą sale teatrów przez lata. Zobaczycie u nas spektakle edukacyjne (ale bez morałów), pełne gier, zabaw i interakcji, które pomagają rozumieć otaczającą rzeczywistość, by rozwijać i nazywać emocje.

KALENDARZ WYDARZEŃ:

 • 19.11.2023, g. 12:00 GAK Wyspa Skarbów: przedstawienie “Magiczna kostka” dla dzieci 3+ (Teatr Gili Gili z Poznania)
 • 26.11.2023, g. 17:00 GAK Plama: przedstawienie “Hop w kosmos” (Teatr w Blokowisku – wydarzenie towarzyszące)
 • 29.11.2023, g. 11:00 GAK Stacja Orunia: przedstawienie “W szafie” dla dzieci między 1. a 4. rokiem życia (Akademia Teatralna w Białymstoku)
 • 29.11.2023, g. 18:00 GAK Projektornia: przedstawienie “Opowieści dla Sofijki” dla dzieci 4+ (Krakowski Teatr Figur)
 • 2.12.2023, g. 11:00 GAK Dom Sztuki: przedstawienie Szałaputki” dla dzieci 3+ (TeatRyle z Poznania)
 • 3.12.2023, g. 17:00 GAK Plama (Teatr w Blokowisku): “Szałaputki” dla dzieci 3+ (TeatRyle z Poznania)
 • 5.12.2023, g. 12:00 GAK Gama: przedstawienie “Moja pierwsza odyseja kosmiczna” dla dzieci między 1. a 3. rokiem życia (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu)
 • 5.12.2023, g. 13:00 GAK Scena Muzyczna: przedstawienie “Błyskławica” dla dzieci 4+ (Teatr Gili Gili z Poznania)
 • 7.12.2023, g. 13:00 GAK Projektornia: przedstawienie “Apsik!” dla dzieci 3+ (MikroTeatr z Warszawy)
 • 8.12.2023, g. 11:00 GAK Stacja Orunia: “Apsik!” dla dzieci 3+ (MikroTeatr z Warszawy)
 • 17.12.2023, g. 17:00 GAK Plama: PREMIERA spektaklu dla dzieci 3+ “Wielkie myśli małej głowy” (Teatr w Blokowisku w koprodukcji z Akademią Teatralną w Białymstoku)

Drodzy Widzowie! Jeśli macie specjalne potrzeby np. tłumacz PJM, miejsce dla wózka itp., to poinformujcie o tym oddział, w którym będzie odbywać się przedstawienie!

Galeria: