Logo GAK

placówki

Powrót do GAKu Logo GAK

Lato z GAK GAK

Lato z GAK

Wakacje to czas odpoczynku i radości nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Domy kultury GAK przygotowały na lato szeroką ofertę warsztatów, spotkań i wydarzeń artystycznych.

Oto niektóre z naszych propozycji:

W Domu Sztuki GAK odbędzie się cykl warsztatów dla dużych i małych mieszkańców Stogów. Między innymi warsztaty rysunkowe oraz tworzenia kolażu. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w akcji Jakie to zwierzę – stworzenia instalacji artystycznej polegającej na przekształceniu budynku Domu Sztuki w zwierzę.

Gama GAK proponuje zajęcia z tworzenia mozaiki, dziergania wakacyjnych torebek oraz cykl działań od hasłem Artystyczne podwórko, podczas których wraz z mieszkańcami udekorowana i zagospodarowana zostanie przestrzeń wokół domy kultury.

Tegoroczne lato z Plamą GAK będzie obracało się wokół teatru, literatury, kina, przyrody i bycia razem. Zaprosimy młodzież do udziału w półkoloniach teatralnych, realizowanych z Fundacją Fala Nowej Kultury. Trawnik przed Plamą ugości amatorów literatury traktującej o przyrodzie, poezji i slamu poetyckiego.

Nie zabraknie też takich wydarzeń jak konkurs psich piękności czy Potańcówka pod gwiazdami. Sezon letni zostanie zakończony pokazem filmowym zrealizowanym wraz z VHS HELL.

Projektornia GAK zaplanowała letnie wydarzenia zarówno w przestrzeni budynku jak i w przestrzeni miejskiej w tym popularne i lubiane wydarzenia takie jak Jodowanie i Święto Ulicy Północnej.
Odbędą się również warsztaty teatralne, plastyczne i ruchowe dla dzieci i młodzieży oraz cykl spotkań popularyzatorskich wokół twórczości i sylwetki Marii Konopnickiej, która została patronką roku 2022. Cykl spotkań zwieńczy pokaz artystyczny.

Scena Muzyczna GAK zaprasza do parkowego Amfiteatru, gdzie odbędą się koncerty piosenki aktorskiej i przedstawienia dla dzieci w ramach projektu Teatr w samo południe.

Naturalnie. KULTURA, czyli lato w mieście to propozycja Stacji Orunia GAK. To zespół działań związanych z ideą Zielonej Instytucji Kultury. Wszystkie wydarzenia będą mieć charakter edukacyjny i integracyjny, odbywać się będą w terenie – w ogródku Stacji Orunia i w Parku Schopenhauera. Wybierzemy się też w mniej znane tereny Oruni „za torami”. GAK Stacja Orunia zaprasza także na warsztaty artystyczne, spacer literacko botaniczny z pisarką Barbarą Piórkowską, dziką mikro wycieczkę oraz piknik sąsiedzki.

Z kolei Teatr GAK zaprasza na cykl warsztatów aktorskich dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w przestrzeni Parku Oruńskiego.

Winda GAK stawia w tym roku na muzykę, organizując koncerty plenerowe w Teatrze Leśnym od klasyki przez jazz, rock, bluesa po muzykę alternatywną. Dla chętnych znajdą się także zajęcia z rękodzieła i warsztaty plastyczne.

Lato w Wyspie Skarbów GAK rozegra się pod hasłem Na zdrowie przyrodzie!. W programie, między innymi, spacery przyrodnicze po Wyspie Sobieszewskiej, spotkania z podróżnikami i przedstawicielami Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”.

Więcej informacji wkrótce pojawi się na podstronach i w mediach społecznościowych poszczególnych domów kultury GAK.