Logo GAK

placówki

Jakie to zwierzę? — warsztat w Domu Sztuki GAK GAK

warsztat
wystawa

Jakie to zwierzę? — warsztat w Domu Sztuki GAK

 1. data

  21.06.22
  wtorek

 2. godzina

  16:00

 3. wstęp

  bezpłatny; zapisy

 4. adres

  Stryjewskiego 25

 5. dla kogo?

  Dzieci

Masz od 5 do 10 lat i czujesz, że masz moc zmiany świata na lepszy? Zapisz się do studia Zoochitecture Izy Rutkowskiej i miej głos w przemianie swojego osiedla. Już 21 czerwca zaczynamy prace w dzielnicy Stogi w Gdańsku!

Czym jest Studio Zoochitecture?

To pracownia projektowa, która wywraca do góry nogami klasyczne podejście do projektowania architektonicznego. Powołała je do życia w 2016 roku specjalistka od projektowania wspólnotowego, artystka Iza Rutkowska. To jedyne na świecie efemeryczne studio projektowe, w którym projekty przekształceń przestrzeni publicznych powstają we współpracy z dziećmi. Zespół prowadzony przez Izę Rutkowską tym razem zostanie powołany w Domu Sztuki na Stogach w Gdańsku.

Co będzie się działo?

Prace będą opierały się o rysunki techniczne Domu Sztuki widzianego z lotu ptaka. Dzieci będą używać planów do wyszukania w bryle budynku kształtów zwierząt i nadania im funkcji użyteczności publicznej. Każda z prac zostanie udokumentowana, a materiały posłużą do przygotowania koncepcji przekształcenia wybranej przestrzeni w taki sposób, aby wizja funkcjonalności oraz interaktywności odpowiadała tej zaproponowanej przez dzieci.

Projekt zostanie wdrożony w przestrzeni publicznej, a jego pojawieniu będzie towarzyszyła wystawa prezentująca proces powstawania idei przy współudziale wszystkich jego autorów. Spotkanie wokół transformacji dokonanej przez Zoochitecture będzie tylko zaczynem to nawiązania kolejnych sąsiedzkich relacji.

Poczujmy moc przekształcenia naszej dzielnicy tak, żeby wszystkim żyło się w niej lepiej!

O prowadzącej

Iza Rutkowska – założycielka Fundacji Form i Kształtów oraz Studia Zoochitecture, wykładowczyni School of Form. Zajmuje się projektowaniem wspólnotowym. Efekty jej prac były prezentowane na całym świecie. Wspólnie z dziećmi stworzyła przestrzeń integracji w Madryckim Centrum Sztuki Partycypacyjnej Matadero i od 7 lat prowadzi proces przekształceń Podwórka im. Wszystkich Mieszkańców we Wrocławiu.

Jak dołączyć?

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.
E-mail: domsztuki@gak.gda.pl
Telefon: 58 307 31 44
Osobiście: w sekretariacie Domu Sztuki GAK przy ul. Stryjewskiego 25 (Stogi).

Dokumenty