Logo GAK

placówki

Zrobię sobie lato w plenerze! Kierunek: Orunia Górna – Gdańsk Południe GAK

muzyka
spotkanie
teatr
warsztat

Zrobię sobie lato w plenerze! Kierunek: Orunia Górna – Gdańsk Południe

 1. data

  20.08.22
  sobota

 2. godzina

  11:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  skwer na rogu Podleckiego i Łuczniczej

 5. dla kogo?

  Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Mobilny Dom Kultury to jedyny w swoim rodzaju dom kultury. Nie tworzy go żaden budynek, a ludzie. Każdego lata spotykamy się z Wami w kilku punktach gdzie wspólnie tworzymy, rozmawiamy i cieszymy się wspólnym latem w mieście. Jesteśmy tam, gdzie jesteście Wy – mieszkańcy Gdańska.

Tej wyjątkowej dzielnicy nie mogło zabraknąć. Tego lata zobaczymy się na Oruni Górnej – Gdańsk Południe. W sobotę, 20 sierpnia, zobaczymy się na skwerze na rogu Podleckiego i Łuczniczej. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert, przedstawienie teatralne oraz liczne warsztaty. 

 

Program wydarzenia:
 • Opowieści z szafy (godz. 11:00)
Dlaczego z szafy? Ten zwyczajny-niezwyczajny mebel jest idealnym schronieniem przed problemami, a także wehikułem, który może poruszyć wszystko – nawet wyobraźnię. Szafa jest motywem przewodnim, która potrafi się zamienić w scenę, ale także w galerię, w której każda widzka i każdy widz będzie mógł zawiesić swoje prace. Do czego jeszcze może posłużyć szafa? Sprawdź!
 • Koncert Antonii Janczak (godz. 13:00)
Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory autorskie, covery oraz piosenki dla dzieci – aby każda osoba mogła odnaleźć coś dla siebie. Nie będą to jednak klasyczne wykonania, ale niezwykłe aranżacje stworzone przez Antonię Janczak przeplatające jazz, soul i muzykę alternatywną. Zabiorą nas w niezwykłą otchłań opowieści, które pozwolą odetchnąć i pozyskać nowe pokłady nadziei i energii.
 • Warsztaty malarskie
Jak wyrazić siebie poprzez farby i płótno? Gdzie szukać inspiracji? Jak opowiadać o swoich doświadczeniach? I czy każda osoba, które chce tworzyć obrazy faktycznie potrzebuje do tego odpowiednich narzędzi, przygotowań i wykształcenia w tym zakresie? Julka Tymańska, trójmiejska artystka, która łamie zastane schematy, pozwoli aby każda osoba mogła się wyszaleć na materiale i pobawić się malarstwem na wszelkie możliwe sposoby.
 • Warsztaty z tworzenia makramy
Makrama to technika polegająca na wiązaniu sznurków i tworzenia fantazyjnych splotów bez użycia igieł, szydełka czy innych podobnych narzędzi. Znana i wykorzystywana od dawien dawna, dziś przeżywa prawdziwy renesans. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy tworzenia micro makramy i własnoręcznie stworzą biżuterię – kolczyki lub bransoletkę.
 • Warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków
Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą korzystać tylko z naturalnych składników aby zdrowo pielęgnować skórę oraz nie zanieczyszczać środowiska. Dowiedzą się jak wykorzystywać dobroczynne właściwości, jak mieszać je ze sobą i jakie połączenia przynoszą zupełnie nowe rezultaty. Warsztaty są dawką praktycznej wiedzy i inspiracją do wprowadzenia swoim domowym SPA zdrowych pielęgnacyjnych rytuałów.
 • Warsztaty tworzenia graffiti
Podczas warsztatów będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu graffiti na tekturze. Dzięki przygotowanym wcześniej różnorodnym szablonom będzie można wybierać wzory i dopasowywać kolory tak aby stworzona praca mogła cieszyć oko nie tylko podczas zajęć. Sprayowanie jest formą, która wyzwala dużo radości podczas tworzenia i szybko przynosi spektakularny efekt.
 • Warsztaty cyjanotypii
Cyjanotypia to jedna z najbardziej charakterystycznych historycznych technik fotograficznych, które są świetną zabawą i wstępem do poznania fotografii analogowej. Cyjanotypia wykorzystuje światłoczułość soli żelaza, a odbitki mają  charakterystyczny odcień błękitu pruskiego. Uczestnicy wykonają kompozycje z naturalnych materiałów na odpowiednio przygotowanym  papierze, którą naświetlą (na słońcu).

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie powstało dzięki wsparciu miasta Gdańska oraz w ramach Edukacji do Kultury. Gdańsk.