Logo GAK

placówki

Zrobię sobie lato: Ostatni przystanek GAK

spotkanie
warsztat

Zrobię sobie lato: Ostatni przystanek

 1. data

  24.09.22
  sobota

 2. godzina

  11:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Galeria Morena

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Mobilny Dom Kultury to jedyny w swoim rodzaju dom kultury. Nie tworzy go żaden budynek, a ludzie. Każdego lata spotykamy się z Wami w kilku punktach gdzie wspólnie tworzymy, rozmawiamy i cieszymy się wspólnym latem w mieście. Jesteśmy tam, gdzie jesteście Wy – mieszkańcy Gdańska.

 

To już ostatnie spotkanie w ramach Mobilnego Domu Kultury GAK! Przedłużamy lato o jeden dzień i spotykamy się w dzielnicy Piecki – Migowo. Już 24 września w Galerii Morena odbędą się warsztaty i panele dyskusyjne. Szczegółowy program znajdziecie poniżej

Program wydarzeń:

 • 11:00 – 11:30 | „Autoekspresja w nurice zero waste” czyli panel dyskusyjny z Jackobem Buczyńskim

Jackob Buczyński to jeden z najbardziej znanych projektantów młodego pokolenia. Jego projekty pokochały miliony, a jeansowe kurtki ze wstążkami stały się znakiem rozpoznawczym jego marki. O pierwszych krokach Jackoba w świecie sztuki i o tym jak stał się ikoną mody nie mając żadnego wykształcenia w tym kierunku.

 •  11:30 – 14:00 | Akcja: Customizacja! – warsztaty z Jackobem Buczyńskim

Customizacja jest świetnym pomysłem dla osób, które chcą podkreślić swój styl i nadać swoim ubraniom niepowtarzalny wygląd. Zmień swoją bluzę lub kurtkę w prawdziwe dzieło sztuki i noś ją z prawdziwą dumą!

Obowiązują zapisy (tutaj: https://app.evenea.pl/event/customizacja/). Pamiętaj, aby na warsztaty zabrać ze sobą swoją bluzę lub kurtkę jeasnową (bez podszewki), którą poddasz procesowi customizacji

 •  14:30 – 15:00 | „Ekologiczne kosmetyki – czyli jakie?” czyli panel dyskusyjny z Patrycją Léonard-Pawluk

Coraz częściej w sklepach możemy znaleźć ekologiczne kosmetyki. Ale co to tak naprawdę znaczy? Czym one się różnią? I jak dopasować je do swojej skóry? O tym porozmawiamy z współzałożycielką Ziemiosfery – sklepo-kawiarni zero-waste znajdującej się na gdańskim Wrzeszczu.

 •  15:00 – 16:30 | Domowe SPA – warsztaty tworzenia soli do kąpieli i maseczki do twarzy

Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą korzystać tylko z naturalnych składników aby zdrowo pielęgnować skórę oraz nie zanieczyszczać środowiska. Dowiedzą się jak wykorzystywać dobroczynne właściwości, jak mieszać je ze sobą i jakie połączenia przynoszą zupełnie nowe rezultaty. Warsztaty są dawką praktycznej wiedzy i inspiracją do wprowadzenia swoim domowym SPA zdrowych pielęgnacyjnych rytuałów.

 •  16:30 – 17:00 | „Od szuflady do wystawy” czyli panel dyskusyjny z młodymi artystami oraz Młodzieżową Radą Miasta Gdańska

Dla większości młodych artystów wzięcie udziału w profesjonalnej wystawie jest marzeniem. Co zrobić aby zabłysnąć w świecie sztuki? Od czego zacząć? Do kogo zwrócić się o pomoc? O swoich doświadczeniach opowiedzą młodzi trójmiejscy artyści oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska, która wspiera promocję nastoletnich twórców.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie powstało dzięki wsparciu miasta Gdańska oraz w ramach Edukacji do Kultury. Gdańsk.