Logo GAK

placówki

Zrobię sobie lato! Kierunek: Siedlce GAK

muzyka
spotkanie
warsztat

Zrobię sobie lato! Kierunek: Siedlce

 1. data

  22.09.22
  czwartek

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Dom Sąsiedzki Zakopianka

 5. dla kogo?

  Dorośli , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Mobilny Dom Kultury to jedyny w swoim rodzaju dom kultury. Nie tworzy go żaden budynek, a ludzie. Każdego lata spotykamy się z Wami w kilku punktach gdzie wspólnie tworzymy, rozmawiamy i cieszymy się wspólnym latem w mieście. Jesteśmy tam, gdzie jesteście Wy – mieszkańcy Gdańska.

Spotkajmy się na Siedlcach. Przy współpracy z Domem Sąsiedzkim Zakopianka zapraszamy na dzień pełen atrakcji.

 

Program wydarzeń:

 • 17:00 – 19:00 | Warsztaty plastyczno – malarskie

 

Często wernisaże kończą się tylko na zwiedzaniu wystawy. A co jeśli odbiorcy mogliby spróbować namalować swoje własne prace pod okiem artystów? Czy zmieni się odbiór wystawy a może samo postrzeganie artystów? Podczas warsztatów będziemy dobierać się w pary i rysować portrety z obserwacji. Nauczymy się mierzyć proporcje, skupimy się na różnicowaniu kreski, waloru a także poznamy podstawowe zasady kompozycji. Spróbujemy uchwycić podobieństwo i najważniejsze cechy postaci. Do wyboru dla chętnych będzie również martwa natura.

 •  19:00 | Wystawa prac Dominiki Leśniak i Jana Dąbrowskiego

 

Wystawa będzie próbą konfrontacji twórczości pary artystów z publicznością. Posługują się podobnymi środkami plastycznego wyrazu i przyświeca im podobny cel ale owoc ich pracy zdaje się być zupełnie od siebie odmienny. Przeciwieństwa potrafią się jednak przyciągać. Dla zgromadzonych gości wydarzenie to może stanowić okazję do podjęcia ciekawej dyskusji o sztuce.

 •  19:30 – 21:00 | Koncert Moniki Chybowskiej (Monior Band)

 

Tego wieczoru kameralny Monior Band zabierze słuchaczy w podróż pełną piosenki poetyckiej. Poza znanymi utworami usłyszymy zupełne nowości – improwizacje, które powstaną wraz z publicznoscią. Tutaj każdy może zostać i tekściarzem i piosenkarzem.

 

Skład: Monika Chybowska – wokal, Karol Świtajski – wokal, Andrzej Kędzierski – gitara, Tadeusz Głuchowski – piano

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie powstało dzięki wsparciu miasta Gdańska oraz w ramach Edukacji do Kultury. Gdańsk.