Logo GAK

placówki

ZIMOWE IGRASZKI – FERIE W STACJI ORUNIA GAK

spotkanie

ZIMOWE IGRASZKI – FERIE W STACJI ORUNIA

 1. data

  16.02.22
  środa

 2. godzina

  11:00

 3. wstęp

  bezpłatne

 4. adres

  ul. Dworcowa 9, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dzieci , Młodzież

Zima  w mieście może stać się przygodą!
Zapraszamy na aktywne i kreatywne ferie zimowe w Stacji Orunia. Wszystkie działania są bezpłatne i odbędą się w plenerze – w dzielnicy i w pobliskim Parku Schopenhauera.

Będziemy się świetnie bawić.

Oto nasz plan gry:

Spotykamy się zawsze przed budynkiem Stacji Orunia.

16.02/środa/ od. godz. 11:00 Magiczna instalacja artystyczna „Błękitne miejsce” w Parku Schopenhauera. Instalację wraz z dziećmi przygotuje artystka Anna Brudzińska

19.02/sobota/ od godz. 11:00 – spacer dla młodszych dzieci śladami oruńskich legend. Prowadzi lokalna przewodniczka Lucyna Korytowska, której w opowieściach pomogą pacynki z Szydełkowego Teatrzyku.

UWAGA!  Z powodu zapowiadanych złych warunków pogodowych spacer szlakiem oruńskich legend przekładamy
na 6 marca. Szczegóły wkrótce na FB Stacji Orunia GAK

 20.02/niedziela/ godz. 11:00 – 234. urodziny Artura Schopenhauera – edycja specjalna poświęcona zwierzętom. W tym dniu każdy może przyjść ze swoim czteronożnym przyjacielem. Podczas imprezy można będzie zaopatrzyć się w zdrowe przekąski dla czworonogów, uczestniczyć w warsztatach robienia zabawek dla psów i kotów, zgłosić swojego pupila do Konkursu PSIĘkności, a także spróbować urodzinowego Tortu Gdańskiego, odtworzonego przez blogerkę kulinarną Agnieszkę Haponiuk przy współudziale lokalnej społeczności ZDolna Orunia.

24.02/czwartek/ od godz. 11:00 Zimowy piknik w ogródku. W programie gry i zabawy na świeżym powietrzu, szukanie skarbów dziadków Artura Schopenhauera oraz pieczenie kiełbasek na ognisku.

26.02/sobota/ godz. 11:00Spacer szlakiem oruńskich niesamowitości. Podczas spaceru dowiemy się na przykład, kto kiedyś straszył w domu przy ulicy Sandomierskiej i jak z niesfornym duchem poradziła sobie gdańska policja.  Sobotni spacer adresowany jest do młodzieży i starszych dzieci.  Spacer poprowadzi trójmiejska przewodniczka Anna Sadowska.

Zapraszamy dzieci w różnym wieku jak i całe rodziny. Młodsze dzieci muszą znajdować się pod opieką dorosłych opiekunów.