Logo GAK

placówki

KASzKiET – Kameralne Artystyczne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią GAK

spotkanie

KASzKiET – Kameralne Artystyczne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią

 1. data

  20.11.21
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Piszesz wiersze lub prozę? Śpiewasz, a może grasz na instrumencie? Lubisz rozmieszać lub poruszać widownię? A może chciałbyś przedstawić cudzy utwór w swoim wykonaniu? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś/-łaś twierdząco, KASzKiET jest dla Ciebie! Wystąp na Kameralnych Artystycznych Spotkaniach z Kulturą i Elokwentną Treścią w Scenie Muzycznej GAK i zaprezentuj się przed publicznością. Spotkania będą odbywać się co kilka tygodni, wzorem pierwszych, które odbyły się 20 listopada i 11 grudnia ubiegłego roku. Pierwsze tegoroczne ,,kaszkiety” odbędą się 15 stycznia i 19 marca o godzinie 18:00. Następne – 23 kwietnia i 4 czerwca o tej samej godzinie. W spotkaniach można wziąć udział również w charakterze widza. Wstęp w obu przypadkach jest darmowy. Obowiązują obostrzenia sanitarne.

 

 • ___pokaż cały opis

  Nie jest to slam, konkurs, lecz spotkanie ze sztuką na każdym poziomie – mówi Michał Wolski, który będzie prowadził KASzKiET, czyli Kameralne Artystyczne Spotkania z Kulturą i Elokwentną Treścią. Podczas wydarzenia można zaprezentować się szerokiej publiczności, zarówno własną twórczością, jak i tylko interpretacją czegoś już znanego. – Może to być m.in poezja, proza, wiersz, piosenka, opowiadanie, stand-up, scenka i wiele innych – wylicza Wolski. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, w Parku Oruńskim, przy ulicy Nowiny 2b.

  Wystąpić może każdy chętny powyżej 16. roku życia, po wcześniejszym zgłoszeniu się na adres scenamuzyczna@gak.gda.pl. Miejsc na widownie nie trzeba rezerwować. – Przewidujemy zarówno występy solo, jak i w duecie lub grupie – mówi prowadzący. Czas wystąpienia w pojedynkę przewidziany jest w granicach 3-5 min, zaś grupowo na 10-15 min. W tym czasie można zaprezentować więcej niż jeden utwór, a dozwolone jest także użycie instrumentów i rekwizytów. Mile widziane jest poprzedzenie lub zakończenie prezentacji krótkim uzasadnieniem swojego wyboru.

  Występy nie będą cenzurowane, zabroniona jest jednak różnorodna agitacja oraz wymagane stosowne zachowanie. Uczestnictwo w spotkaniach jest w pełni darmowe. Co równie ważne:  nie trzeba fizycznie zakładać kaszkietu (lecz, oczywiście, można to zrobić!).

  Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz informację na temat swojej prezentacji, wyślij na adres: scenamuzyczna@gak.gda.pl. Pytania prosimy kierować pod nr tel. 515 394 696.

Galeria: