Logo GAK

placówki

XX lat podróży z Origonauts GAK

wystawa

XX lat podróży z Origonauts

 1. data

  10.01.22
  poniedziałek

 2. godzina

  14:00

 3. wstęp

  Występ wolny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Dzieci , Młodzież , Seniorzy

wystawa fotografii Patrycji Bruckiej
10-31 stycznia 2022
Finisaż: 29 stycznia (sobota) g. 14.00

Wstęp Wolny

“Na prezentacji chcę przekazać, że wiem, jakie to uczucie tańczyć bachatę w dakarskim klubie i tracić oddech, podziwiając kunszt budowniczych Baganu. Opowiem, jak doprawić tom kha gai i przyrządzić uzbecką jagnięcinę, tak by rozpływała się w ustach oraz jak po wielodniowym trekkingu w górach Chamar Daban krzepi tłuste sało zakrapiane wódką. Potrafię czytać symbole w ormiańskich świątyniach Karabachu i wiem, dlaczego koczowniczki z Lorestanu ubierają się w baśniowo kolorowe suknie. Nie idę na rekord, nie kręcą mnie kolekcje pieczątek w paszportach. Razem z grupą Origonauts & Wiercany Explorers jestem propagatorką świadomego i odpowiedzialnego podróżowania”…o wystawie mówi Patrycja Brucka.

Uśmiechnięta rudowłosa i kobieta patrzy w stronę obiektywu, podpiera brodę na zaciśniętej pięściPatrycja Brucka – Kaszubka, nieprzypadkowa rusycystka i pasjonatka Wschodu, podróżniczka i miłośniczka poznawania świata wszystkimi zmysłami. Połączyła swoją pasję odkrywania krajobrazów, kultur, smaku i dźwięków z pracą zawodową. Ślizgała się po jeziorze Bajkał i wspinała na Kilimandżaro, odwiedziła 36 krajów, przemierzając Daleki Wschód, Azję Centralną, Afrykę i Europę.

Cyprian Wieczorkowski – podróżnik, projektant komunikacji wizualnej i wzornictwa, kompozytor, producent muzyczny i teatralny, scenarzysta. Założyciel grupy producenckiej Lud Hauza. Główny projektant wiercany.com. Na co dzień wierny maksymie grupy Origonautus „create and discover”, którą realizuje m.in. na Islandii i Podkarpaciu, gdzie stworzył pierwszą w Polsce Audiofarmę. Występował na festiwalach SEAS w Gdańsku, Warsaw Sumer Jazz Days, Terra Polska /Berlin/, Warsaw Electronic Festiwal /Warszawa/. Współpracował z Ola Szwed /Dziady 2.0/, Danutą Stenką /Verba Sacra/, Marcusem Reuterem. W latach 2009 – 2012 kierownik 'Wyspy Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Producentem wystawy jest Fundacja Pruszczanie.pl

Kuratorem wystawy jest Cyprian Wieczorkowski.

ZAPRASZAMY!

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Dom Kultury / Galeria / Muzeum
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl