Logo GAK

placówki

„Wyspy Owcze – koniec świata w zasięgu ręki” – spotkanie o podróżach GAK

spotkanie

„Wyspy Owcze – koniec świata w zasięgu ręki” – spotkanie o podróżach

 1. data

  02.12.21
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze z Łukaszem Łachem – założycielem Klubu Miłośników Wysp Owczych.

Nazywam się Łukasz, od 2006 r. prowadzę Klub Miłośników Wysp Owczych – Faroe.pl. Przez ostatnich 15 lat miałem okazję odwiedzić archipelag kilkadziesiąt razy, podróżując tam zarówno w pojedynkę, jak i prowadząc grupy turystów. Z przyjemnością opowiem Wam o wyjątkowych atrakcjach turystycznych, których można tu doświadczyć, ale także o bardzo ciekawej lokalnej kulturze. Jej najbardziej znanym aspektem jest Grindadráp, czyli połów grindwali, kontrowersyjna tradycja, szeroko opisywana w mediach. Będzie sporo o Farerach, czyli mieszkańcach archipelagu, a także o niemałej, lokalnej Polonii.

Link do strony facebook Klubu Miłośników Wysp Owczych

 • ___pokaż cały opis

  Łukasz Łach – założyciel działającego od 2006 r. Klubu Miłośników Wysp Owczych Faroe.pl, promującego wiedzę o archipelagu. Współautor Przewodnika Turystyczno – Kulturowego po Wyspach Owczych, najbardziej kompleksowej pozycji tego rodzaju na polskim rynku wydawniczym. Jest częstym gościem klubów podróżniczych w Polsce, gdzie podczas prelekcji dzieli się swoją wiedzą na farerskie tematy. Inicjator Pierwszego Spotkania Miłośników Wysp Owczych, zorganizowanego we Wrocławiu w 2011 r. Wraz z Kingą Eysturland, Marcinem Michalskim i przy wsparciu Ambasady RP w Kopenhadze współorganizował Dzień Filmu Polskiego na Wyspach Owczych. W ramach Klubu Faroe.pl od lat organizuje i prowadzi wycieczki na Wyspy Owcze dla turystów indywidualnych oraz grup. Jest jedynym polskim touroperatorem, wyspecjalizowanym wyłącznie w tym kierunku.