Logo GAK

placówki

Wspierające Kody na Nową Ziemię GAK

wystawa

Wspierające Kody na Nową Ziemię

 1. data

  06.11.21
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  ul. Turystyczna 3, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Wernisaż wystawy Katarzyny Marciniak

6 listopada 2021 (sobota) godz. 18:00
Ekspozycja wystawy do 30 listopada 2021
Miejsce: Galeria GAK Wyspy Skarbów
ul. Turystyczna 3
Wstęp wolny

Wspierające Kody na Nową Ziemię to tytuł cyklu 6 abstrakcyjnych obrazów namalowanych na jedwabiu w przeciągu ostatnich miesięcy w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska oraz prace będące uzupełnieniem tego cyklu. Obrazy to kompozycje kolorystyczne, które powstawały z konkretną wspierającą intencją na czas zmian jakie aktualnie wszyscy doświadczamy. Każdy z nich niesie w sobie wspierający kod – przesłanie emanujący z obrazu. Czas w jakim teraz żyjemy wymaga od nas znalezienia na nowo swojego bezpiecznego miejsca w świecie. Wymaga to od nas elastyczności w dokonywaniu zmian i podejmowaniu odważnych decyzji.

Katarzyna Marcinak namalowała cykl prac mający wesprzeć ją samą oraz gdańszczan w tym trudnym czasie. Gdańsk jak każde miasto jest „żywą tkanką miejską” – a my w nim jesteśmy małymi składowymi elementami. Jak każdy z nas zadba o siebie, o swoich bliskich i o swoje otoczenie to zadba, też pośrednio i o nasze miasto. Razem będziemy silniejsi, bardziej twórczy, kreatywni, szybciej będziemy działać, współpracować i dokonywać zmian.

Bądźmy dobrzy dla siebie, dla innych, dla miasta i dla planety. I takie intencje „zakodowałam” w moim najnowszym cyklu prac – mówi Katarzyna Marciniak.

Katarzyna Marciniak – Urodzona w 1970 roku w Łomży, ale od wielu lat mieszka i tworzy Gdańsku. Ukończyła studia magisterskie  na Wydziale  Artystycznym UMCS w Lublinie ze specjalizacją z grafiki warsztatowej, zdobyła dyplom z rysunku w pracowni  prof. Stanisława Góreckiego w roku 1995 roku. Członek Związku Polskich Artystów Polska – Sztuka Użytkowa w Warszawie. Od wielu lat poszukuje własnych form wyrazu w rysunku, grafice i tkaninie artystycznej. Od 10 lat prowadzi własną pracownię malowania jedwabiu skupiając się na działalności artystycznej i edukacyjnej. Od kilku lat tworzy cykl jedwabnych tkanin w technice naturalnego druku i farbowania pod wspólnym tytułem Ślady Natury. Początkowa inspiracja naturą, jaką widać było w jej rysunkach i grafice z lat studiów przerodziła się aktualnie w użycie samych roślin do „malowania” tkanin.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo w związku z pandemią Covid-19 przypominamy o konieczności przestrzegania zasadach obowiązujących podczas zwiedzania galerii: zachowaniu limitu osób i dystansu 1,5 m, dezynfekcji rąk i noszeniu maseczek.

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.

Patronat medialny:

Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, 80-680, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, e-mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl