Logo GAK

placówki

Weekend ze sztuką / Spotkanie filozoficzne: Leonardo da Vinci – co myślał i czuł jeden z najwybitniejszych artystów? GAK

spotkanie

Weekend ze sztuką / Spotkanie filozoficzne: Leonardo da Vinci – co myślał i czuł jeden z najwybitniejszych artystów?

 1. data

  15.04.23
  sobota

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Nowiny 2b, Gdańsk

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Scena Muzyczna GAK wraz z Towarzystwem Kulturalnym Nowa Akropolis zapraszają na bezpłatne spotkanie poświęcone wybitnemu malarzowi, naukowcowi, humaniście, a także filozofowi – kultowemu Leonardowi da Vinci. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o 18:00 w ramach odbywającego się Weekendu ze Sztuką w Gdańskim Archipelagu Kultury, który związany jest z przydającym na ten okres Światowym Dniu Sztuki. Na wydarzenie zapraszamy do siedziby Sceny Muzycznej GAK, przy ulicy Nowiny 2b. Wstęp jest bezpłatny.

„Czas, który upływa, ucieka skrycie i oszukuje człowieka; i nie ma rzeczy szybszej, niż lata; a kto sieje cnotę, zbiera sławę” – mawiał Leonardo da Vinci. To właśnie temu wybitnemu artyście, twórcy m.in. Mony Lisy, Ostatniej Wieczerzy i Damy z gronostajem, będzie poświęcone wyjątkowe spotkanie na Oruni. Będzie można na nim poznać, ale i także podyskutować o tym, co myślał i czuł ten wybitny człowiek. Na spotkaniu zostanie przybliżona sylwetka twórcy, a także zostaną przedstawione filozoficzne spojrzenia, które często nie pasowały do czasów, w których żył. Spróbujemy także pokazać, co sprawiło, że ten artysta nazywany jest „Człowiekiem Renesansu” i odsłonić jego filozoficzną twarz.

Spotkanie poprowadzi Urszula Pastušek, która jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Działa aktywnie jako wolontariuszka w stowarzyszeniu Nowa Akopolis. Jest także instruktorką w stowarzyszeniu – od dwunastu lat prowadzi zajęcia z klasycznej filozofii i kulturoznawstwa. Jest także koordynatorką działań i projektów kulturalnych organizowanych przez stowarzyszenie i opiekunką Pracowni Rękodzieła i Reprodukcji Archeologicznych. Zawodowo zajmuje się architekturą rozwiązań informatycznych w jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży informatycznej.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób 16+.