Logo GAK

placówki

Warsztaty z tworzenia mebli ogrodowych oraz instalacji artystycznych z palet GAK

warsztat

Warsztaty z tworzenia mebli ogrodowych oraz instalacji artystycznych z palet

 1. data

  14.07.22
  czwartek

 2. godzina

  11:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Gdański Archipelag Kultury/ Stacja Orunia, Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

O zajęciach

Podczas warsztatów stworzymy wyjątkowe meble ogrodowe z palet oraz autorskie instalacje artystyczne. Dzięki nim zyskacie nie tylko nowe umiejętności artystyczne, ale również zyskacie meble, które ozdobią przestrzeń waszego sąsiedztwa.

Dla kogo?

Zajęcia są dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Zadbamy o to, aby każdy – niezależnie od stopnia zaawansowania – mógł wziąć udział w zajęciach.

Szczegóły dotyczące wejściówek

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych obowiązują zapisy. Nie musisz drukować swojej wejściówki. Wystarczy zapisać się i przyjść na zajęcia.

Zarezerwuj wejściówkęhttps://app.evenea.pl/event/883648-27/

Gdzie odbędą się zajęcia?

Zajęcia odbędą się w Stacji Orunia – domu kultury Gdańskiego Archipelagu Kultury przy ul. Dworcowej 9
w Gdańsku.

Kto poprowadzi zajęcia?

Joachim Fusiecki – stolarz i grafik komputerowy. Absolwent Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, kierunku: Grafika ze specjalizacją z animacji komputerowej. Doświadczenie w pracach koncepcyjno-artystycznych oraz tych związanych z produkcją wykorzystuje w podejmowanych projektach. Obecnie prowadzi własną działalność zajmującą się tworzeniem drobnych form użytkowych z drewna, prowadzi warsztaty stolarskie oraz współpracuje z firmami z branży meblarskiej.

 

Julka Tymańska – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2017 roku jej prace można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych m.in. na pokazie porezydencyjnym w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia I, a także zbiorowych np. w Boomer Gallery w Londynie. Otrzymała także kilka nagród m.in. Prezydenta Miasta Legnicy i Magazynu Szum w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE, Nagrodę CSW Łaźnia Gdańsk w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora oraz na Międzynarodowej Wystawie Rysunku Studenckiego #RYSOWAĆ. Została również dwukrotną laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za znaczące osiągnięcia. Poza praktyką malarską zajmuje się rozwijaniem oddolnych inicjatyw na terenie Gdańska. W 2020 roku wraz z Sebastianem Choromańskim założyli Galerię Pawlacz, czyli Galerię Sztuki Współczesnej non-profit, w której organizują wydarzenia artystyczne promujące lokalnych twórców.

Jak dojadę?

Pamiętajmy o naszej planecie i wspólnie wybierajmy alternatywne środki komunikacji. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W okolicach Gdańskiego Archipelagu Kultury znajdują się dwa przystanku autobusowe: Rejtana (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232) oraz Gościnna (z którego kursują autobusy linii nr: 113, 132, 189, 200, 205, 207, 232). Do Gdańskiego Archipelagu Kultury można też dotrzeć pociągami POLREGIO do stacji Gdańsk Orunia.8).