Logo GAK

placówki

Warsztaty rytmów arabskich i tureckich – Gulami Yesildal GAK

muzyka
warsztat

Warsztaty rytmów arabskich i tureckich – Gulami Yesildal

 1. data

  29.11.21
  poniedziałek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani kulturą bliskiego wschodu, na wyjątkową przygodę. Warsztat ten jest idealnym wprowadzeniem do rytmów arabskich i tureckich. Jest to świetna propozycja dla profesjonalnych muzyków, tancerzy i miłośników muzyki. Przynieś więc swoją darbuka, doholla, djembe lub inny pojedynczy bęben i dołącz do nas!

Na początek nauczysz się podstawowych technik ręcznych/palcowych, które pozwolą Ci wydobyć czyste i piękne dźwięki z Twojego instrumentu. Podczas warsztatów nauczymy się podstaw różnych rytmów:
rytm 2/4; Malfuf, Ayub, Karachi
rytm 4/4; Maksum, Balladai, Saidi, Zaffa
rytm 8/4; Çiftetelli, Wahda
rytm 9/8; Roman, Karsilama

Na zakończenie warsztatu zagramy wszystkie utwory z towarzyszeniem innego instrumentu tureckiego w rytmach, nad którymi pracowaliśmy. W tej części zapoznamy się z różnymi skalami, trybami lub tego, co znane jest jako Makam. Do tej części możesz wybrać instrument rytmiczny lub instrument melodyczny, jeżeli taki przyniesiesz.

Na życzenie możemy dodać do warsztatu również inny rytm, prosimy o kontakt mailowy.

Aby zgłosić się na warsztaty, należy dokonać rezerwacji wysyłając mail na adres: wroblewski.piano@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 790 257 177
Dla osób nie posiadających instrumentu, mamy do dyspozycji 4 darbuki, dzięki uprzejmości sklepu Drumstore. Dostępność zależna od kolejności zgłaszania się.

Po potwierdzeniu otrzymają Państwo na swój adres mailowy więcej informacji.
Czas trwania: 3 godziny + 30 minut przerwy
Cena: 150 pln
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób

Regulamin warsztatów