Logo GAK

placówki

“W poszukiwaniu normalności – pandemiczna podróż przez 16 państw” – spotkanie z podróżnikiem GAK

spotkanie

“W poszukiwaniu normalności – pandemiczna podróż przez 16 państw” – spotkanie z podróżnikiem

 1. data

  06.10.22
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) i Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze z Krzysztofem Nowackim, który opowie o swojej pandemicznej podróży przez 16 państw.

Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w ramach cyklu “Na krańcach świata” – pokazy slajdów, spotkania z podróżnikami.

 • ___pokaż cały opis

  Krzysztof Nowacki różnymi środkami transportu przejechał przez 16 krajów świata, wtedy, kiedy wydawało się, że nie można było pojechać donikąd, czyli w czasie trwania pandemii. Jego podróż rozpoczęła się w Tajlandii, którą zwiedzał na rowerze, następnie w ten sposób przemierzył Kambodżę. Jego plany zmieniły się, gdy dopadł go najpierw dur brzuszny, a później Covid (wtedy jeszcze tak nie nazywany). Nie mając siły na dalsze pedałowanie, po chorobie kupił wietnamski motocykl i na nim dokończył podróż przez Kambodżę i Wietnam.

  W czasie spotkania usłyszymy m.in. opowieści o khmerskich obrzędach pogrzebowych i weselnych, o wolontariacie w szkole, o podróży motocyklem przez cały Wietnam uciekając przed policją. Będzie też o niełatwym powrocie do Europy i podróży od Hiszpanii po Gruzję pojazdem campingowym zaimprowizowanym w starym Audi A4. O lockdownie w Hiszpanii i Turcji, ucieczce na Bałkany oraz roku mieszkania w aucie na najpiękniejszych plażach, w wąwozach, przełęczach.

  Krzysztof Nowacki – do niedawna w mundurze Sił Powietrznych, obecnie podróżuje po świecie małym i Dużym. Ma za sobą trzy wyprawy rowerowe na pustynię, czwartą do dżungli, piątą do Wielkiej Piątki. W tym roku opłynął 70% kuli ziemskiej jako żeglarz, pokonując trasę z Karaibów przez Atlantyk, Azory, Portugalię, aż do Chorwacji.

Galeria: