Logo GAK

placówki

VHS HELL w Plamie GAK

kino

VHS HELL w Plamie

 1. data

  01.09.22
  czwartek

 2. godzina

  19:30

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Trawnik przed Plamą, Pilotów 11

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

VHS HELL i GAK Plama zapraszają na kino plenerowe pośród bloków na gdańskiej Zaspie!

VHS HELL to cykliczne wydarzenie prezentujące niekonwencjonalne kino klasy B, które albo wypadło ze światowej dystrybucji, albo istnieje w niej w bardzo ograniczonym zakresie. To nostalgiczny hołd dla amerykańskiego kina niskobudżetowego minionych dekad i polskiej rzeczywistości doby transformacji ustrojowej.
W programie:
„Warrior of the Lost Word”, reż. David Worth, 1983, 92 min.
Niesławna włosko-amerykańska podróba “Mad Maxa”. Przyszłość. Tajemniczy motocyklista przemierza postapokaliptyczne pustkowia na swej hipernowoczesnej maszynie. Jego jedynym towarzyszem podróży jest komputer Einstein. Czy uda mu się obalić okrutnego dyktatora i uwolnić profesora McWayne’a? Dlaczego w tym filmie wszystko jest z dykty? Czemu Donald Pleasence (m.in. „Halloween”, „Żyje się tylko dwa razy”) zgodził się zagrać w tym chłamie? Czy był biedny? I jakim cudem ten film sprawia tyle radości?
Trawnik przed Plamą
ul. Pilotów 11, Gdańsk
Zabierzcie ze sobą koce i coś ciepłego do picia. Na wypadek chłodniejszego wieczoru będą na Was czekały koksowniki. W przypadku deszczu seans zostanie przeniesiony do wnętrza Klubu Plama (liczba miejsc będzie wówczas ograniczona).
Autorką plakatu jest Natalia Koniuszy.
WSTĘP WOLNY!