Logo GAK

placówki

TEATR W BLOKOWISKU: Smutek & Melancholia – spektakl o emocjach GAK

teatr

TEATR W BLOKOWISKU: Smutek & Melancholia – spektakl o emocjach

 1. data

  21.11.22
  poniedziałek

 2. godzina

  19:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

O spektaklu:

SMUTEK & MELANCHOLIA to pozornie prosta opowieść o George’u – ostatnim żółwiu słoniowatym z Galapagos; a w rzeczywistości, niepozbawiony humoru spektakl, dotyczący problemu zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz osamotnienia i przemijalności, które są udziałem nas wszystkich.

Według badań Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, aż 44% nastolatków ma objawy depresji, dlatego chcieliśmy wyjść naprzeciw młodym ludziom, jak i dorosłym, którzy dostrzegają problem i potrzebują o nim mówić, myśleć oraz go oswoić.

Tekst: Bonn Park
Tłumaczenie: Iwona Dorota Nowacka
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Obsada: Mikołaj Bańdo
Licencja: Agencja Dramatu i Teatru ADiT

O dramacie:

Inspiracją dla Bonn’a Park’a, autora tekstu, była historia Samotnego George’a ostatniego żółwia słoniowego, podgatunku żółwi z Galapagos, który wyginął przez działalność człowieka.

“Smutek & Melancholia” nie jest linearną opowieścią, ani dramatem drogi. To raczej opowieść rozsypana, projektowana pod wydarzenie sceniczne: pełne monologów napisanych prozą poetycką, agresywnych strumieni świadomości i potoków słów. Odejście od klasycznej linii dramaturgicznej i linearnej narracji jest świadomą strategią autora, w której poszukuje on nowego języka mającego na celu wypracować inną niż ludzka perspektywę ekokrytyczną, środowiskową, zempatyzowaną. Park tym samym pokazuje jak trudno językiem – osiągnięciem ludzkości oddać to, co nieludzkie.

W spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe!

Link do biletów TUTAJ.

fot. Grzegorz Mehring / gdansk.pl

projekt plakatu: Agnieszka Wielewska

Galeria: