Logo GAK

placówki

TEATR W BLOKOWISKU: Manifest Wiosenny GAK

literatura
teatr

TEATR W BLOKOWISKU: Manifest Wiosenny

 1. data

  04.09.22
  niedziela

 2. godzina

  17:00

 3. wstęp

  płatny

 4. adres

  GAK Plama, ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa

 5. dla kogo?

  Dorośli , Młodzież , Seniorzy

„Manifest Wiosenny”, czyli kim byłem zanim zacząłem zgadzać się na system.

Inspiracją do spektaklu „Manifest Wiosenny”, którego twórcami są artyści ze Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych są dwa opowiadania Brunona Schulza – „Wiosna” i „Traktat o Manekinach albo wtóra księga rodzaju”.

„Manifest Wiosenny” to eksperymentalny spektakl teatralny, będący próbą ukazania czym może być młodość, jakie może przybierać formy. Jest to manifest wiary w siłę własnej kreatywności i możliwości. Spektakl ukazuje jak owa siła rezonuje ze światem współczesnym i tym wykreowanym przez autora.

A co myślimy, gdy słyszymy Schulz? Efemeryczność, pogoń za miłością, tęsknota za wielkimi emocjami, kreacja, kreatywność, ale też… skomplikowana forma. I to wszystko odnaleźć można w „Manifeście Wiosennym”, z jednym małym wyjątkiem – nie będzie to forma trudna w odbiorze, bo celem „Manifestu…”  jest odczarowanie Schulza i ukazanie jego tekstów, jako treści uniwersalnych, dających się przełożyć na obecnie otaczającą nas rzeczywistość. Spektakl to próba zaprezentowania twórczości autora w różnych konwencjach.

Nie pozostaje więc nic innego jak spotkać się z Schulzem twarzą twarz i doświadczyć „Manifestu Wiosennego” na własnej skórze.

Spektakl teatralny przygotowany przez artystów związanych ze Spiżarnią Form Artystycznie Nieoczywistych. Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas trwania: ok. 1,5h.
Bilety w cenie 10zł (ulgowy), 15zł (normalny) dostępne na portalu bilety24.pl lub w kasie Plamy GAK w dniu wydarzenia.

Galeria: