Logo GAK

placówki

Teatr GAK w obiektywie Zbyszka Petraka | Dwa akty i antrakt GAK

warsztat

Teatr GAK w obiektywie Zbyszka Petraka | Dwa akty i antrakt

 1. data

  30.01.24
  wtorek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli , Familijne , Młodzież , Seniorzy

Czas trwania wystawy: 30.01.2024-29.03.2024
Galeria Na Piętrze

Teatr GAK w obiektywie Zbyszka Petraka. Dwa akty i antrakt to wystawa fotografii autorstwa Zbyszka Petraka w Galerii Na Piętrze w Gdańskim Archipelagu Kultury. Wystawa jest podzielona na dwie kolejne części – dwa akty jednego wydarzenia.
W pierwszej odsłonie zobaczymy zdjęcia ze spektakli Teatru GAK, m.in. z Parku Oruńskiego, gdzie Teatr ma swoją siedzibę, (budynek Sceny Muzycznej GAK) oraz z niektórych wydarzeń plenerowych takich jak Urodziny Heweliusza i Święto Miasta Gdańska. Natomiast w kolejnej drugiej odsłonie (Akt II) pokażemy prezentację fotografii portretów aktorów tego Teatru.

Program wystawy:
Akt I:
30.01-29.02.2024
Wystawa zdjęć ze spektakli Teatru GAK, zrealizowanych w Scenie Muzycznej, Parku Oruńskim oraz innych miejscach w Gdańsku.

Antrakt: 29.02.2024 (czwartek) o godz.18.00
Pomiędzy dwoma częściami zapraszamy na spotkanie ze Zbyszkiem Petrakiem oraz zespołem Teatru GAK. Będzie to zakończenie pierwszej części wystawy i zaproszenie na drugą (Akt II) wraz z poczęstunkiem.

Akt II:
29.02-29.03.2024
Zmiana ekspozycji i prezentacja nowych fotografii – portretów aktorów Teatru GAK oraz ich zdjęć zespołowych.


Teatr GAK oprócz przedstawień w Parku Oruńskim czy też Scenie Muzycznej GAK od wielu lat bierze udział i wzbogaca stronę artystyczną gdańskich wydarzeń plenerowych: wspomnianego wcześniej Urodziny Heweliusza, Święto Miasta Gdańska, Orszak Trzech Króli, Gdańska Choinka, Gdańska Wigilia, Misterium Gdańskie, Parada Niepodległości, rozpoczęcie i zakończenie Jarmarku Dominikańskiego. Kierowniczką artystyczną Teatru GAK jest Laura Haras, a artyści skupieni wokół Teatru to zarówno aktorzy profesjonalni, jak i amatorzy. W swoich działaniach łączą elementy typowe dla teatru ulicznego, takie jak pokazy szczudlarskie, żonglerkę i pantomimę wraz z muzyką, słowem i śpiewem.

Autor fotografii Zbigniew Petrak od ponad czterdziestu lat jest związany z gdańską Orunią. Fotografuje jej mieszkańców, przyrodę, krajobrazy oraz architekturę. Dokumentuje życie kulturalne dzielnicy – koncerty, spektakle oraz wernisaże wystaw. Urodził się w 1951 r. w Gdańsku-Wrzeszczu. Fotografować zaczął już we wczesnej młodości, a od 2000 roku prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych w Gdańskim Archipelagu Kultury: Stacji Orunia, Projektorni, Domu Sztuki, a także w American Corner, Centrum Kultury Tatarów Polskich w Gdańsku oraz wystawach zbiorowych. W ostatnich latach w Stacji Orunia GAK miała miejsce jego wystawa „Spóźniona dwudziestka” oraz wystawa „Jak statki na niebie”.