Logo GAK

placówki

Szlam 2001 — Dominik Kulaszewicz | Galeria Peron GAK

wystawa

Szlam 2001 — Dominik Kulaszewicz | Galeria Peron

 1. data

  01.02.24
  czwartek

 2. godzina

  18:00

 3. wstęp

  bezpłatny

 4. adres

  Dworcowa 9

 5. dla kogo?

  Dorośli

Wystawa Szlam 2001 to prezentacja nigdzie wcześniej nie publikowanych i nie pokazywanych zdjęć z tragicznej powodzi na Oruni z lipca 2001 roku, z archiwum gdańskiego fotografa Dominika Kulaszewicza.
Ten fotograficzny reportaż został zrealizowany w czasie dwudziestu czterech godzin powodzi przez autora, mieszkającego wówczas na gdańskiej Oruni.
Wśród zdjęć znajdziemy podpatrzone reporterskim okiem ujęcia dotkniętej klęską dzielnicy – z jednej strony zalanych, pokrytych tytułowym szlamem ulic, mieszkań czy piwnic, z drugiej zaś mieszkańców Oruni, zaskoczonych nagłą i nieoczekiwaną katastrofą.

Wernisaż: 01 lutego (czwartek) o godz. 18.00
Wystawa czynna do 01 marca 2024 roku.

Dominik Kulaszewicz – fotograf, portrecista, autor kampanii firm odzieżowych. Kształtuje dialog między elementami fotografii dokumentalnej i reklamowej. Zafascynowany formą, przemijaniem, ciałem i duszą, próbuje uchwycić wyjątkowość ludzi i miejsc, które go otaczają. Uwielbia kontakt z ludźmi i sprawia, żeby wszyscy czuli się przed aparatem komfortowo. Po uzyskaniu dyplomu, w 1994 roku w Sopockiej Szkole Fotografii WFH, zakłada studio fotografii realizując się na polu artystycznym i komercyjnym. Na przestrzeni lat tworzył kampanie reklamowe dla różnych marek m.in. Reserved, House, Batycki, Levis Strauss czy Cropp. Współpracuje z Polską Agencją Prasową, publikuje portrety w Vogue Spain, z jego usług korzystają muzea i szereg instytucji kultury i sztuki. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży np. w ramach współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Prowadzi Masterclass dla Profoto. Fascynuje go budowanie wizerunku osób, firm i przedmiotów. To zajęcie uwiecznione zostaje wieloma publikacjami w Polsce, jak i na świecie.
Obecnie prowadzi autorskie studio w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej.


Kuratorka : Anna Brudzińska, współpraca: Anna Sadowska